Profile cover photo
Profile photo
Taner Sezer
105 followers -
http://tanersezer.com - http://tscorpus.com
http://tanersezer.com - http://tscorpus.com

105 followers
About
Posts

Post has attachment
Yeni bir derlem daha yayınladık: TS Columns Corpus.
Derlem,
- 2006-2017 yıllarından,
- 12 bin 958'i kadın, 12 bin 957'si erkek yazarlara ait,
- toplamda 25 bin 915 köşeyazısı ve
- 18 milyondan fazla sözcükten oluşuyor.
Kullanıcılar yazarın cinsiyeti, yayın tarihi ve yayının kaynağı olmak üzere farklı arama ölçütlerini sorgularında kullanabilir; sonuçlarda, yazının kaynağına aktif bağlantı da dahil olmak üzere çeşitli meta bilgilerine ulaşabilirler.
Tablo veya grafik olarak, belirlenen ölçütlere göre sorgu sonuçlarının dağılımını da izleyebilirler.
Derlem içinde kadın ve erkek yazarlar olarak hazırlanmış ayrı altderlemleri de kullanıcılara sunmaktayız.
Columns derlemi de, TS Corpus altında yayınlanan diğer derlemler gibi, sözcük türü, kök sözcük ve biçimbirimsel etiketleri kullanarak sorgu yapmaya olanak sağlamakta.

http://tscorpus.com
Add a comment...

Schönefeld airport is the worst airport I've ever been. The airconditioners are not working properly, it's so crowded because almost every flight is delayed, staff is nice but due to the high traffic, they bored answering the same questions, there is no smoking area after security check where you should wait many long hours...
Try to avoid this place.
Add a comment...

Post has shared content
Ve 1000. kullanıcı bugün TS Corpus'u kullanmaya başladı...
122 farklı ülkeden 1000 farklı kullanıcı, 1 Mart 2012'den bugüne kadar, 9 ayrı derlemde toplam 230 bin 287 arama yaptı.
Photo
Add a comment...

Post has shared content

Post has attachment

Post has shared content
Dilbilimciler, sözlükçüler, çevirmenler, bilgisayarcılar ve dille ilgilenen herkes için ücretsiz bir kaynak: www.tscorpus.com

Sitedeki araçlar kullanılarak, çeşitli kaynaklardan derlenmiş 491 milyon kelimelik Türkçe metin arşivi üzerinde çok kapsamlı arama ve analizler yapılabiliyor. Birkaç örnek:

* "Ünlem" olarak işaretlenmiş tüm kelimeleri cümle içinde göster ve say (inşallah, vay, haydi, be vs. - Toplam 565.824 kelime)

* -miş ve -di eklerini içeren tüm fiilleri cümle içinde göster ve say (oluşmuştu, vermiştik, duymuştum, şahlanmışlardı, vs. - Toplam 623.617 kelime)

* "Kedi" kelimesinin tüm çekimli hallerini cümle içinde göster ve say (kediler, kedilerimizin, kedilerdeki, vs. - Toplam 21.898 kelime)

* "X'e gelmek" kalıbına uyan ve birinci tekil şahıs eki içeren tüm örnekleri cümle içinde göster ve say (dünyaya gelsem, gaza geldim, kendime geliyordum, vs. - Toplam 10.247 kelime)
Add a comment...

Post has attachment
£ï¢tïønårý
Lictionary Yerelleştirme Kataloğu.
Lictionary, özgür yazılımlar tarafından oluşturulan bilgi deposunu kullanıcı dostu arayüzle sunan bir yerelleştirme sözlüğüdür.
Bir bilişim terimininin diğer dillere nasıl çevirildiğini, aktif repolardan (linux sistemlerde kullanılan paket yöneticilerinin bulunduğu sunucular) kontrol ederek kullanıcılara sunar. Sonuçlar aranılan sözcüğün içinde geçtiği cümleler olarak listelenir. Yerelleştirme çalışması yapanlar için faydalı bir başucu aracı.
http://www.lictionary.in/
Add a comment...

Post has attachment
An online Turkish tokenizer and PosTagger.  Tokenizer catches smileys and some punctuation mistakes. PosTagger has some new tags like intabbr (internet abbreveaiton), YY (misspelling), intemphasis, etc.
http://gui.tscorpus.com/tokenizer/
http://gui.tscorpus.com/parser/
Add a comment...

Post has shared content
Add a comment...

Post has attachment
A new corpus from TS Corpus: "TweetS"
Composed of 1 million tweets.
http://tscorpus.com
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded