Profile cover photo
Profile photo
Taner Sezer
105 followers -
http://tanersezer.com - http://tscorpus.com
http://tanersezer.com - http://tscorpus.com

105 followers
About
Taner's posts

Post has shared content
Ve 1000. kullanıcı bugün TS Corpus'u kullanmaya başladı...
122 farklı ülkeden 1000 farklı kullanıcı, 1 Mart 2012'den bugüne kadar, 9 ayrı derlemde toplam 230 bin 287 arama yaptı.
Photo

Post has shared content

Post has attachment

Post has shared content
Dilbilimciler, sözlükçüler, çevirmenler, bilgisayarcılar ve dille ilgilenen herkes için ücretsiz bir kaynak: www.tscorpus.com

Sitedeki araçlar kullanılarak, çeşitli kaynaklardan derlenmiş 491 milyon kelimelik Türkçe metin arşivi üzerinde çok kapsamlı arama ve analizler yapılabiliyor. Birkaç örnek:

* "Ünlem" olarak işaretlenmiş tüm kelimeleri cümle içinde göster ve say (inşallah, vay, haydi, be vs. - Toplam 565.824 kelime)

* -miş ve -di eklerini içeren tüm fiilleri cümle içinde göster ve say (oluşmuştu, vermiştik, duymuştum, şahlanmışlardı, vs. - Toplam 623.617 kelime)

* "Kedi" kelimesinin tüm çekimli hallerini cümle içinde göster ve say (kediler, kedilerimizin, kedilerdeki, vs. - Toplam 21.898 kelime)

* "X'e gelmek" kalıbına uyan ve birinci tekil şahıs eki içeren tüm örnekleri cümle içinde göster ve say (dünyaya gelsem, gaza geldim, kendime geliyordum, vs. - Toplam 10.247 kelime)

Post has attachment
£ï¢tïønårý
Lictionary Yerelleştirme Kataloğu.
Lictionary, özgür yazılımlar tarafından oluşturulan bilgi deposunu kullanıcı dostu arayüzle sunan bir yerelleştirme sözlüğüdür.
Bir bilişim terimininin diğer dillere nasıl çevirildiğini, aktif repolardan (linux sistemlerde kullanılan paket yöneticilerinin bulunduğu sunucular) kontrol ederek kullanıcılara sunar. Sonuçlar aranılan sözcüğün içinde geçtiği cümleler olarak listelenir. Yerelleştirme çalışması yapanlar için faydalı bir başucu aracı.
http://www.lictionary.in/

Post has attachment
An online Turkish tokenizer and PosTagger.  Tokenizer catches smileys and some punctuation mistakes. PosTagger has some new tags like intabbr (internet abbreveaiton), YY (misspelling), intemphasis, etc.
http://gui.tscorpus.com/tokenizer/
http://gui.tscorpus.com/parser/

Post has shared content

Post has attachment
A new corpus from TS Corpus: "TweetS"
Composed of 1 million tweets.
http://tscorpus.com
Photo

Post has attachment
TS Corpus Wikipedia Beta is now available. This is an early version of the corpus. The complete version will be ready soon.
On the other hand TS Corpus users can compare both TS Corpus version 2 and TS Corpus Wikipedia beta . This means, for the first time for Turkish  "keywords" of any two corpora can be compared. :)

Post has attachment
TS Corpus is now in Linguist List...
Wait while more posts are being loaded