Profile cover photo
Profile photo
Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych Politechniki Krakowskiej im. T. Kościuszki
2 followers
2 followers
About
Posts

W tym i w przyszłym tygodniu, w audycji "Wokół języka" na antenie Radia Nowinki rozmowa ze studentem II roku informatyki stosowanej, Marcinem Miazgą, który pracuje nad projektem aplikacji OutLoud!, ułatwiającej użytkownikom ćwiczyć poprawną wymowę na urządzeniach mobilnych. Oprócz tego, w audycji - jak zawsze - zagadki i ciekawostki dotyczące różnych języków.
"Wokół języka" to audycja przygotowywana wspólnie przez Radio Nowinki i Studium Praktycznej Nauki Językób Obcych i można jej słychać na antenie naszej akademickiej rozgłośni w każdą środę 11:00 oraz w niedzielę o godzinie 17:00 (powtórka z środy). Serdecznie zapraszamy! #OutLoud
Add a comment...

W każdą środę o godzinie 11:00 na antenie akademickiego Radia Nowinki Politechniki Krakowskiej emitowana jest audycja "Wokół języka", przygotowywana przez redakcję Radia we współpracy ze Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych. Głównym celem audycji jest promocja nauki języków obcych, wyjazdów zagranicznych na studia oraz przybliżanie innych kultur.
W ostatnich trzech audycjach gośćmi audycji byli studenci Instytutu Informatyki Stosowanej Wydziału Mechanicznego z Białorusi i z Ukrainy, Ilya Subat i Kirilo Sztárcsák, którzy opowiadali o swoich doświadczeniach z nauką języka polskiego i studiami w Krakowie.
Obecnie, do 15 marca włącznie, bohaterami audycji są studenci tego samego instytutu, którzy zakwalifikowali się do finału XII Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego na Politechnice Śląskiej w Gliwicach (Katarzyna Kozub z wzornictwa przemysłowego) oraz XVIII Olimpiady Języka Angielskiego Studentów Uczelni Technicznych na Politechnice Poznańskiej (Przemysław Pędziwiatr, Julia Skocz, Konrad Nowak i Michał Rudzki z informatyki stosowanej).
Add a comment...

Zespół Języka Niemieckiego SPNJO PK zaprasza studentów na spotkanie z językiem niemieckim w formie animacji w Instytucie Goethego w Krakowie. Animacje poprowadzą niemieccy lektorzy GI i będą okazją do pogłębienia znajomości języka niemieckiego w formie gier i zabaw, przewidziane są również inne atrakcje oraz nagrody.
Spotkanie odbędzie się 17.03. 2017 w godz. 11.00 – 13.00.
Zgłoszenia i zapisy u lektorów oraz u koordynatora spotkania mgr E. Hejnowicz pod adresem:
hejnowiczela@poczta.onet.pl do 10.03.2017.
Serdecznie zapraszamy!
Zespół Języka Niemieckiego SPNJO PK
Add a comment...

Post has attachment
Jubileusz Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded