Profile cover photo
Profile photo
CorpoExpert Solutions
Nowoczesna firma doradcza wyspecjalizowana w projektowaniu i usprawnianiu procesów związanych z logistyką oraz łańcuchami dostaw.
Nowoczesna firma doradcza wyspecjalizowana w projektowaniu i usprawnianiu procesów związanych z logistyką oraz łańcuchami dostaw.
About
CorpoExpert Solutions's posts

Z metodą DDMRP oszczędzasz już na samym szkoleniu, a to dopiero początek. Zbierz grupę i wyciągnij 30% rabatu!

Post has attachment
55 minut prezentacji wprowadzającej w świat DDMRP. Dla tych, co nie zdążyli bądź gasili pożary ...

Post has attachment
Case Picking – czy to zawsze muszą być pełne palety - Case Picking – czy to zawsze muszą być pełne palety 19 grudnia 2016 Posted by: Aleksander Category: logistyka, magazyn, strategia Brak komentarzy Całopaletowo Ten wpis wziął się stąd, że mój bardzo dobry znajomy z poprzednich projektów poprosił mnie o przygotowanie analizy dotyczącej zmiany sposobu pracy magazynu. Do tej pory magazyn operował na pełnych paletach – dostawał towar od dostawców na paletach (lub je na nie układał), robił zat...

Post has attachment
Punkt zamawiania Reorder Point - Punkt zamawiania Reorder Point 12 grudnia 2016 Posted by: Aleksander Category: logistyka, zapasy Brak komentarzy To order or not to order? Produkcja potrzebuje materiałów wsadowych (komponentów, surowców, podzespołów) do wytworzenia produktów. Wytwarzanie jest procesem transformacji, w wyniku którego powstaje coś wartościowego. Wartość jest oceniana przez klienta chęcią zakupu (ogólniej – użytkowania). W związku z ciągłą produkcją ciągle będą potrzebne mater...

Post has attachment
Zastanawiałeś się wielokrotnie, dlaczego MRP nie działa. Dlaczego trzeba tak dużo analizować i ciągle pilnować systemu. Na tym 1-dniowym warsztacie wyjaśnię, jaka jest tego przyczyna i jak można to naprawić. Zapraszam!

http://ow.ly/BylN306LGQb

Post has attachment
Czym jest środowisko produkcyjne dla logistyki - Czym jest środowisko produkcyjne dla logistyki 5 grudnia 2016 Posted by: Aleksander Category: decyzje, logistyka, produkcja, strategia, zapasy Brak komentarzy O co chodzi? We współczesnym świecie otaczają nas z każdej strony skróty literowe. Logistyka i łańcuch dostaw nie są tu żadnym wyjątkiem. Przykłady znajdziemy na każdym kroku. ERP – Enterprise Resource Planning, MRP – Material Requirements Planning, APS – Advanced Planning & Scheduling,...

Post has attachment

Post has attachment
Jeżeli wydaje Wam się, że wiecie, czym jest Kaizen, to możecie być w błędzie. Zachęcamy do oglądnięcia tego nagrania - koniecznie z dźwiękiem :). Udanego dnia i pełnej motywacji.

Post has attachment
Drodzy CorpoCzytelnicy! Informacja organizacyjna.

1 - wpisy bloga będą się pojawiały w poniedziałki rano
2 - we wtorki rano będziecie mieli najświeższy wpis na mailu

Do tego potrzebujecie być na naszej liście dystrybucyjnej. Jeżeli jeszcze nie zapisaliście się do newslettera na listę mailingową, to możecie to zrobić tutaj:

https://app.mailerlite.com/webforms/landing/z6z0u4
Wait while more posts are being loaded