Profile cover photo
Profile photo
Městská knihovna Klatovy
16 followers
16 followers
About
Posts

Post has attachment
Beseda a autorské čtení stejnojmenné knihy s filmařem a spisovatelem Oskarem Siebertem, který se narodil v roce 1942 v Berlíně české matce a německému otci. Ve svém autobiografickém románu „Jednou cizincem, provždy cizincem“ vypráví o překážkách a diskriminaci v Československu i Německu. Po válce vyrůstal v Čechách se stigmatem svého původu, v pozdějších letech byl za své kulturně-politické aktivity zatčen. V roce 1976 byl de facto vyhoštěn do SRN, ale i tam zůstal cizincem. Přes všechny ústrky si zachoval vřelý vztah k tuzemsku a jako nadšený filmař dokumentoval změnu režimu po roce 1989. Do programu budou zařazeny i úryvky z této jeho tvorby související s prvním polistopadovým prezidentem Václavem Havlem.
Add a comment...

Post has attachment
Added photos to Židovská komunita v Čechách a na Moravě v období normalizace.
Commenting is disabled for this post.

Post has attachment
Spolek Synagoga Klatovy, z. s., ve spolupráci s Městskou knihovnou Klatovy vás zvou na přednášku PhDr. Leo Pavláta, ředitele Židovského muzea v Praze.

Přednáška ředitele Židovského muzea v Praze s následnou diskusí se bude zabývat vztahem státních institucí k židovským komunitám v období 1969-1989 – mimo jiné působením Stb v tomto prostředí, ničením židovských památek, židovským disentem a samizdatem.

Vstupné dobrovolné.
Add a comment...

Post has attachment
Městská knihovna Klatovy srdečně zve na slavnostní prezentaci nové knihy Anny Vlčkové, jejíž děj, odehrávající se na Šumavě v letech 1928–1946, vznikl podle skutečné události na základě vyprávění paní Gerlindy Chroustové.

Hudební doprovod: Duo Musette písně v hebrejštině a v jidiš

Občerstvení zajištěno.
Add a comment...

Post has attachment
LOMBOK, jeden z menších indonéských ostrovů představí Daniel Kadlec.

Na rozdíl od sousedního Bali, které je již řadu let vyhledávaným turistickým cílem, se zde turismus teprve rozbíhá a ostrov se tak mění doslova před očima. Řeč bude nejen o výuce angličtiny, kterou na ostrově organizuje projekt Kintari, ale vypravíme se též na Rinjani, druhou nejvyšší sopku Indonésie, do lesů s mnoha vodopády na jeho úbočí i na nádherné pláže na jižní straně ostrova. Setkáme se s místními, kteří ještě stále podle starých zvyklostí pozvou cizince na kávu, i mladou generací, která se snaží adaptovat na rytmus moderního světa.
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Oblast na severu Čech nabízí množství různorodých zajímavostí. Zdejší přírodní krásy předčí vaše očekávání. Své si tu najdou ti, kdo mají rádi ticho a samotu, ale i ti neposední. Zde mají všichni možnost se zamýšlet nad krásami přírody, které nám Česko nabízí. Městská knihovna Klatovy vás zve na sever Čech na procházku s Janou Dvorskou a Milošem Kašparem.

_Až zemře poslední strom,
a poslední řeka bude otrávena,
a poslední ryba chycena,
až potom si uvědomíme,
že se peněz nenajíme.

náčelník Seattle, 1854_
Add a comment...

Post has attachment
Městská knihovna Klatovy vás zve na vernisáž dětských prací pod názvem Rok v naší mateřské škole. Pořádá Mateřská škola Klatovy, Studentská 601, odloučené pracoviště MŠ Máchova.
Add a comment...

Post has attachment
Dovolte nám, abychom Vás pozvali na Barokní jezuitské Klatovy. Uskuteční se v pátek 27. 4. a v sobotu 28. 4. 2018.

Připravili jsme pro Vás historickou konferenci, jež proběhne ve společenském sále Městské knihovny v Klatovech. Jejím tématem budou „rozmanitosti-miscellanea nejen balbínovská“.

Navštívit můžete i doprovodnou výstavu v Pavilonu skla a requiem, které výjimečně bude přímo v katakombách v sobotu 28. dubna od 17.00 hodin.

Věříme, že Vás program zaujme.
Add a comment...

Post has attachment
Městská knihovna Klatovy ve spolupráci s hudebním a literárně-dramatickým oborem ZUŠ Josefa Kličky Klatovy uvádí Noc literatury 2018.

Veřejné čtení z knihy Johna Steinbecka Na plechárně.

Na kytaru zazní melodie Gustava Santaolally z filmu Zkrocená hora / Brokeback Mountain.

Akce se uskuteční v refektáři bývalé jezuitské koleje (vchod z nádvoří Městské knihovny v Klatovech).
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded