Profile cover photo
Profile photo
Fabryka Porcelany AS Ćmielów
20 followers -
porcelana, figurki porcelanowe, Ćmielów, polski design, luksusowe prezenty, prezenty biznesowe
porcelana, figurki porcelanowe, Ćmielów, polski design, luksusowe prezenty, prezenty biznesowe

20 followers
About
Communities and Collections
View all
Posts

Post has attachment
BLACK FRIDAY! Dziś mogą Państwo skorzystać z promocji w sklepie internetowym na wybrane produkty. Rabat klubu Kolekcjonera AS Ćmielów dodatkowo obniża cenę wyrobów. Oferta ważna do wyczerpania produktów. #blackfriday #promocje #porcelana #cmielow #figurki

http://www.as.cmielow.com.pl/?action=sklep&lang=pl&idm=1&ids=3&idgr=86
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Stuletni serwis rodziny Druckich-Lubeckich wrócił z Moskwy do Ćmielowa
Wielka gratka dla kolekcjonerów – unikatowy projekt serwisu realizowanego zamówienie cara Mikołaja II dla primabaleriny Matyldy Krzesińskiej odtworzony przez Fabrykę Porcelany AS Ćmielów Adam Spała.
Historia serwisu i jego powrót do Ćmielowa oraz tajemnice związane z jego losami na przestrzeni burzliwych dziejów Imperium Rosyjskiego wzbudza ogromne emocje. Serwis nazwany współcześnie „Matylda” (nie znana jest nazwa pod jaką został wyprodukowany) został zrealizowany na specjalne zamówienie cara Mikołaja II Aleksandorowicza Romanowa dla baletnicy Marii Matyldy Krzesińskiej – polskiej tancerki i primabaleriny Cesarskiego Teatru Maryjskiego w Sankt-Petersburgu, zwanej Matyldą lub po prostu Mali.

Polska właścicielka serwisu, kuzynka Druckich - Lubeckich odziedziczyła go od swojej rodziny z Moskwy. Jako dziecko bywała w Moskwie, gdzie po raz pierwszy zobaczyła przepiękne porcelanowe filiżanki w kredensie. Zabraniano jej go dotykać, ponieważ był „bardzo cenny” i nigdy też nie używano przy podawaniu kawy czy herbaty. Wszystkie elementy były złocone i widniał na każdym złoty, ręcznie wypisany monogram z ozdobnymi literami. Ciotka mieszkająca w Rosji, była osobą wykształconą, lekarką i brała udział w „ekspedycjach naukowych” (jednak żadnych bliższych szczegółów na ten temat nie chciała zdradzać). Z każdą wizytą młodej Polki w rosyjskim domu wzbudzał on coraz większe zainteresowanie, jednak wszelkie pytania dotyczące jego pochodzenia pozostawały bez odpowiedzi. Rosyjskiej krewnej bardzo zależało na tym aby serwis wrócił do Polski. Niestety nie wiadomo nic na temat tego co się działo z nim przez niemal sto lat – czasy rewolucji, I i II Wojna Światowa, znamy jego współczesną historię dopiero od momentu, kiedy porcelanowy unikat trafił do Polski.

Informacje o istnieniu tego serwisu fabryka otrzymała z zaproszeniem od kancelarii prawnej do przystąpienia do przetargu, do którego zaproszone zostały również domy aukcyjne, muzea, fabryki oraz osoby prywatne. Oczywiście była to nie tylko wielka okazja zakupienia unikatowego projektu, ale przede wszystkim możliwość sprowadzenia do Ćmielowa serwisu tutaj właśnie wyprodukowanego. Przetarg związany z serwisem Druckich-Lubeckich został przygotowany tak, aby wygrał oferent, który zaproponuje najwyższą cenę. Udało się – Fabryka Porcelany AS Ćmielów zakupiła serwis i stała się jego kolejnym właścicielem.

Serwis jest piękny, ma wyjątkową formę i jest jedyny na świecie. Składa się z ponad 100 części o bardzo charakterystycznych kwadratowych stopkach. Każda stopka połączona jest z czarką okrągłą rurką. Rurki są specjalnie kalibrowane wiertłami diamentowymi, a następnie poszczególne elementy łączone ze sobą i wypalane w wysokich temperaturach. Zestaw składa się z imbryków, filiżanek do kawy i herbaty ze spodkami, wazy, sosjerek, musztardniczek, solniczek, pieprzniczek i talerzy okrągłych i owalnych. Serwis dekorowany jest kobaltem i 24 karatowym złotem w wersji obiadowej, a w wersji kawowej delikatnymi złotymi paskami (z monogramem Matyldy).

Tak pięknego serwisu, mimo mojego zainteresowania porcelaną, studiowania mnóstwa publikacji, katalogów, odwiedzania wielu manufaktur porcelany na świecie, jeszcze nie widziałem – powiedział prezes Adam Spała – Niepewność i emocje związane z tym zakupem targały mną przez 6 miesięcy ponieważ tyle trwały procedury przetargowe. Dodatkowo bałem się, że zakup może zostać zablokowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a serwis będzie uznany jako dobro narodowe. Myślę, że wtedy moglibyśmy stracić możliwość odtworzenia tego pięknego zestawu porcelanowego i zakupu elementów tego zestawu przez kolekcjonerów i miłośników porcelany.
Na temat serwisy wypowiedziało się również Muzeum Narodowe w Krakowie, które również nie spotkało się z tak wyjątkową formą i potwierdziło że istnieje potrzeba podjęcia się dalszych badań. Część oryginalnego zestawy zostanie przekazana do zbiorów Muzeum Narodowego w Krakowie i zgodnie z uzyskanymi informacjami ma ono się zwrócić do odpowiednich muzeów działających w Rosji z prośbą o więcej informacji o tym wyjątkowym serwisie i o jego losach jak trafił z Ćmielowa do Sankt Petersburga, a później do Moskwy by powrócić do Ćmielowa.

Serwisu składającego się z tak przepięknych elementów mógłby pozazdrościć nam sam król August II Mocny – podkreśla Adam Spała – Cały odtworzony zestaw jak również pojedyncze elementy będzie można już wkrótce zakupić w Fabryce Porcelany AS Ćmielów.

#nowość #serwis #matylda #asćmielów #porcelana #nowość #historyczny #wielkipowrót #filiżanka #filiżanki #złoto #kobalt #bogatozdobiony #unikat #wyjątkowy #piękny #stolat #100lat #news #dlacara

www.as.cmielow.com.pl
PhotoPhotoPhotoPhoto
24.10.2017
4 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
#Sowa, która żyje w nocy, a ukrywa się w dzień, kojarzy się z ciemnością, nocą, smutkiem i samotnością.

Dla Greków była symbolem mądrości, jasnowidzenia.
Jako ptak mądrości sowa jest też wyobrażeniem nauki, nocnych studiów, jasnowidzenia i proroctwa.

Ptak Ateny jest wyobrażeniem wiedzy racjonalnej, w przeciwieństwie do wiedzy intuicyjnej reprezentowanej przez orła, a także wiedzy tajemnej, grozy.
Z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego życzymy uczniom, studentom, pedagogom oraz wszystkim pracownikom oświaty aby ten rok nie był tylko ciężką pracą ale i przyjemnością :-)

A oto nasza porcelanowa Sowa zaprojektowana przez Hannę Orthwein w 1958 roku.

#porcelana #cmielow #ascmielow #figurka #lata60 #orthwein #wzornictwo #design #handmade #madeinPoland #homedecor #prezent #mądrość #wiedza #szkoła #nauka #pierwszydzieńszkoły

http://www.as.cmielow.com.pl/pl/3/sklep/1/5/-/126/sowa-/
Photo
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment
Porcelana w grze!
Tym razem za sprawą pierwszych na świecie Porcelanowych Małpich Szachów.
Oto jak wyglądają porcelanowe figury szachowe zaprojektowane przez Adama Spałę

Krótka relacja w Teleekspress extra (7 min. 13 sek.)
https://www.tvp.info/29238342/18032017-1724

Sklep internetowy: http://www.as.cmielow.com.pl/…/…/porcelanowe-malpie-szachy-/

Zestaw można zobaczyć na żywo i kupić w sklepie firmowym przy Fabryka Porcelany AS Ćmielów (ul. Sandomierska 243, 27-440 Ćmielów)

#porcelana #ćmielów #szachy #król #hetman #królowa #wieża #goniec #skoczek #pion #figuryszachowe #gramwszachy

fot.: Marek Skrzypczak
fot.: Fabryka Porcelany AS Ćmielów
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
20.03.2017
8 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
"Bóg stworzył kota, żeby człowiek mógł głaskać tygrysa." - Victor Marie Hugo

My jak najbardziej się zgadzamy z tą sentencją, a Państwo?
17 lutego to Światowy Dzień Kota, my zaczynamy świętować już dziś. W naszym sklepie on-line oraz sklepie stacjonarnym w Ćmielowie otrzymają Państwo rabat na figurki kotów. Promocja potrwa do 19 lutego 2017 roku.
Zniżka łączy się z rabatem Klubu Kolekcjonera, nie sumuje się natomiast z innymi promocjami.

Zapraszamy do skorzystania z oferty
http://www.as.cmielow.com.pl/pl/3/sklep/1/4/
lub do sklepu w Ćmielowie przy ul. Sandomierskiej 243.

#dzieńkota #kot #koty #kochamkoty #catlovers #promocja #porcelana #lata60 #design #wzornictwo #interiordesign #figurki #iwp #współczesneprojekty #ćmielów #handmade #madeinPoland #ofertaspecjalna
Photo
Add a comment...

Post has attachment
We are pleased with fact that the brand AS Ćmielów is so recognizable in the UK.
We experienced that arleady in the first day of the fair.

We are here for you until February 9, 2017

Warmly invite you to visit our stand 4G72, Hall 4
SPRINGFAIR 2017 NEC BIRMINGHAM UK

#fair #meetus #visitus #giftandhometradeevent #porcelain #figurines #animals #ćmielow #handmade #madeinpoland #pinkporcelain
---------------------
Cieszymy się, że marka AS Ćmielów jest tak rozpoznawalna w Wielkiej Brytanii, o czym mogliśmy przekonać się już pierwszego dnia targów.
Nasze figurki cieszą się dużym uznaniem. Klienci doceniają fakt ręcznej produkcji i ręcznego zdobienia każdego porcelanowego "dzieła sztuki". Jak zawsze ogromne zainteresowanie budzi różowa porcelana i mamy nadzieję, że Brytyjczycy ją pokochają, tak samo jak nasze figurki <3
Zapraszamy na nasze stoisko 4G72 w hali 4
SPRINGFAIR 2017 NEC Birmingham
A oto jak wygląda nasze stoisko :-)

PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
06.02.2017
7 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment
Jeżeli szukają Państwo pomysłu na upominek na #mikołajki lub #świątecznypreznt, mamy idealną propozycję.

W naszej ofercie pojawiły się nowe dekoracje na Różowych kubkach z białymi uszkami.

Która z dekoracji podoba się Państwu najbardziej?
Mamy dekoracje owocowe, kwiatowe, sercowe i coś dla miłośników rowerów ;-) Oczywiście mamy też typowo świąteczne grafiki z mikołajem czy reniferami.

Każdy kubek zostanie zapakowany na prezent wraz z certyfikatem autentyczności i dostarczony kurierem pod wskazany adres :-)

Kubeczki są w cenie 89 zł

Zapraszamy do sklepu online http://www.as.cmielow.com.pl/pl/3/sklep/1/49/

#kubek #porecelana #ćmielów #różowaporcelana #święta #prezent #mikołajki #dlabliskich #upominek #handmade #różówomi #prezentowo #odmikołaja
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
18.11.2016
9 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Dziękujemy wszystkim Paniom, z którymi mogliśmy spotkać się podczas Bałtowska Akademia Kobiet w miniony weekend.
Było nam bardzo miło spotkać się i porozmawiać z Wami.
Dziękujemy również Organizatorom za zaproszenie do współpracy :-)
www.echodnia.eu/…/porcelana-z-cmielowa-zachwycila-uczestni…/
#akademiakobiet #kobieta #kobiety #bałtow #ćmielów #porcelana #różowaporcelana
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
08.11.2016
6 Photos - View album
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded