Profile cover photo
Profile photo
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Staszica w Pile
13 followers -
NAJWIĘKSZA UCZELNIA PUBLICZNA PÓŁNOCNEJ WIELKOPOLSKI!
NAJWIĘKSZA UCZELNIA PUBLICZNA PÓŁNOCNEJ WIELKOPOLSKI!

13 followers
About
Posts

Post has attachment
KONCERT IV PAMIĘCI – to wyjątkowe wydarzenie zorganizowane przez społeczność akademicką PWSZ w Pile, która w ten sposób, włączyła się w obchody Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Pamięć historyczną oraz pamięć Wielkopolski przedstawił Chór Akademicki Uczelni, który przywołał zarówno znane, historyczne utwory polskie, jak i muzyczne wspomnienie zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego - Beskidzki harnasiu; Kujawiak – Kurtz; Modlitwa o Pokój; W mojem ogródeczku; Modlitwa Armii Krajowej.
Jak podkreślił prowadzący wydarzenie Marek Kulec – Chcieliśmy, aby koncert był wielokulturowy, tak jak wielokulturowa jest Piła i jej okolice. Dlatego też pamięć naszego miasta i pamięć każdego uczestnika koncertu zaprezentował m.in. znany nie tylko w Pile, rockowy zespół N.O.C., który tworzą pastor oraz członkowie Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Pile. Zespół zaprezentował takie utwory jak: 95; Deszcze; Nim wstanie dzień; Mówię ci, że … (grupy Tilit); Bo w Pile najmilej; It.
Do tej części koncertu dołączyli także członkowie pilskiego zespołu Slovian’sky – inspirującego się muzyką ludową Słowian z terenów Polski, Ukrainy, Białorusi, terenów Karpat i Bałkanów. Usłyszeliśmy więc takie utwory: jak Hej Ty Duchu; Mazur; Anioła; Wędrowiec Janko; Kiedy Ojczyzna wezwała oraz wykonaną wspólnie z Chórem Akademickim PWSZ w Pile, pieśń Szczerbiec.

Co ważne, licznie zebrana publika (społeczność akademicka PWSZ, uczniowie szkół, mieszkańcy miasta i regionu), również aktywnie uczestniczyli w koncercie, wykonując w wspólnie z Chórem m.in. O mój rozmarynie, Rotę oraz Mury – Jacka Kaczmarskiego.

Marek Kulec, robiąc wprowadzenie do każdego występu, ukazał, jak historia łączy pokolenia i miejsca. Przytoczył m.in. historię o wozie Michała Drzymały, którego praprawnuk – Mateusz Drzymała, był studentem PWSZ w Pile. Ta historia łączy „wczoraj” z „dziś”. Takiej historii nie wymyśliłby żaden scenarzysta filmowy, że w poniemieckich niegdyś koszarach, powstała polska uczelnia państwowa, w której studiował praprawnuk Michała Drzymały. I jak tu nie kochać naszej małej ojczyzny…

Przed koncertem, w Auditorium Maximum PWSZ w Pile, odbył się także wernisaż wystawy, poświęconej osobowościom tworzącym polską niepodległość.
W tym wyjątkowym wydarzeniu udział wzięli także: Senatorowie i Posłowie RP, Szef Gabinetu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz przedstawiciele biznesu, którzy wsparli KONCERT NIEPODLEGŁOŚCIOWY „IV PAMIĘCI”.

fot. Łukasz Marczak
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
19.10.2018
13 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Studenci specjalności rachunkowość i skarbowość na kierunku ekonomia, od lat odbywają kilkumiesięczne praktyki zawodowe w urzędach skarbowych. Współpraca z urzędami jest niezwykle istotna w procesie kształcenia, dlatego też Rektor oraz Prorektorzy Uczelni, spotkali się z nowymi władzami Urzędu Skarbowego w Pile.

Naczelnik Urzędu Skarbowego - Artur Szczap oraz zastępczynie: Jolanta Pawlaczyk-Zajączkowska i Agnieszka Olejniczak, podkreślili ogromne zaangażowanie naszych studentów podczas praktyk zawodowych, ich wiedzę oraz kreatywność, które pozwalają im bardzo dobrze poznać specyfikę pracy na wielu stanowiskach.
Co ważne – studenci podczas praktyk zawodowych w urzędach skarbowych, poznają specjalistyczne programy, dedykowane działaniom księgowo-skarbowym, dlatego też mają wymagane kompetencje – i tym samym lepsze możliwości, podczas ubiegania się o pracę w urzędach skarbowych. Dla osób wchodzących na rynek pracy, jest to kwestia kluczowa.

Podczas spotkania omówiono również plany dalszej współpracy w ramach kierunku ekonomia. Rektor przedstawił także perspektywę rozwoju naszej Uczelni - nie tylko w zakresie dydaktycznym, ale także i infrastruktury kampusu akademickiego.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Nowy rok akademicki zainaugurowany!
Witamy w naszej uczelnianej rodzinie – tak Rektor dr hab. Donat Mierzejewski, prof. PWSZ w Pile, zwrócił się do nowych studentów Uczelni podczas przemówienia inaugurującego kolejny rok akademicki. W tym roku, w naszej Alma Mater studia rozpoczyna ponad 500 studentów pierwszego roku. Wybór PWSZ w Pile to dobra i trafna decyzja. Chcielibyśmy, byście przekonali się, że studia pod kierunkiem profesjonalnej kadry akademickiej mogą być dla Was prawdziwą przygodą i intelektualnym wyzwaniem. Nasze kierunki kształcenia wynikają z głębokich analiz rynku pracy. Programy edukacyjne, w szczególności kierunków medycznych i technicznych są tak konstruowane, by dobrze przygotować do pracy zawodowej, a jednocześnie do dalszych studiów.
Składając wam życzenia sukcesów w nauce, działalności społecznej i sportowej, ogłaszam rok akademicki 2018/2019 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Stanisława Staszica w Pile za otwarty! – podkreślił Rektor.

W inauguracji uczestniczy zawsze wielu znamienitych gości. W tym roku obecnością zaszczycił nas m.in. Sekretarz Stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego – dr Piotr Dardziński, który mówił głównie o wyzwaniach stających przez uczelniami – To będzie pracowity rok nie tylko dla was drodzy studenci, ale także dla samych uczelni, które muszą sprostać nowym przepisom, wynikającym z Konstytucji dla nauki – Ustawy 2.0. Ministerstwo ma świadomość, że każda zmiana wymaga nakładów finansowych, dlatego też chciałbym wręczyć Rektorowi obligacje skarbowe o wartości prawie 15 milionów zł. Środki te zostaną przeznaczone na sfinansowanie zadań inwestycyjnych Uczelni.

Inauguracja to także znakomita okazja do wręczenia wyróżnień. W tym roku tytuł honorowy oraz medal Legatus Almae Matris, przyznawany osobom oraz instytucjom, które są ambasadorami Uczelni, otrzymał Grzegorz Piechowiak - Poseł na Sejm, który od roku 1998 zabiegał o utworzenie PWSZ w Pile.

Od 2010 roku firma Philips, obecnie Signify, przyznaje stypendium Diament dla najbardziej kreatywnych studentów. W tym roku stypendium trafiło do Steli Zamary – studentki II roku pracy socjalnej. Dyrektor Tadeusz Dardas, wręczył statuetki także pozostałym finalistom: Karolowi Jaskółce, Darii Kuleń-Sławińskiej, Michałowi Lisowskiemu, Patrycji Szkiłądź oraz Renacie Warankowskiej.

Utytułowani sportowcy PWSZ również zostali wyróżnieni. Kolejny raz firma Grapil przekazała stypendium, które trafiło do Katarzyny Wiszniewskiej (m.in. wicemistrzyni Polski w judo).
Do grona fundatorów stypendium sportowego, od tego roku, dołączyła również Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych „Wyrwa i Wspólnicy”, która przekazała stypendium dla kolejnego mistrza w judo – Tomasza Drzewieckiego (m.in. zdobywcy złotego medalu Młodzieżowych Mistrzostw Polski).

Wykład inauguracyjny - Elektromobilność w rozwoju gospodarki, przedstawiony przez dra hab. Piotra Piątkowskiego, prof. PWSZ w Pile, przeznaczony był nie tylko dla inżynierów, ale także dla tych, którzy interesują się technologicznymi nowościami.

Nowy rok akademicki rozpoczyna w PWSZ w Pile 1328 studentów.

fot. Robert Judycki
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
09.10.2018
10 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Kolejne stypendium sportowe przyznane!
Sportowcy naszej Uczelni, zyskali kolejnego mecenasa. Do grona firm wspierających młode talenty sportowe, dołączyła Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych „Wyrwa i Wspólnicy” s.c.
Tym razem stypendium trafiło do Tomasza Drzewieckiego – judoki, brązowego medalisty Akademickich Mistrzostw Polski, złotego medalisty Młodzieżowych Mistrzostw Polski (studenta kierunku fizjoterapia).

Z prawdziwą przyjemnością wspieram Uczelnię, która ma tak wspaniałych sportowców! Jestem przekonany, że stypendium sportowe, trafiło w odpowiednie ręce. Jako były zawodnik judo, który w czasach akademickich również reprezentował swoją uczelnię podczas mistrzostw, zdaję sobie sprawę z tego, że sukces wymaga ogromu pracy i poświęcenia – godzin treningów oraz walki z kontuzjami. Tym bardziej jestem zaszczycony, że Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych „Wyrwa i Wspólnicy”, może wspierać tak ambitnych studentów – podkreślił mec. Krzysztof Wyrwa.
Nasz Mistrz - Tomasz Drzewiecki, potwierdził, że stypendium jest dla niego wielkim wyróżnieniem, ale i motywacją do dalszej pracy nad podnoszeniem wyników sportowych.

W podpisaniu umowy sponsorskiej, uczestniczyli także: Rektor Uczelni – dr hab. Donat Mierzejewski, prof. PWSZ w Pile; Prorektor dr Paweł Dahlke oraz Kierownik SWFiS mgr Andrzej Grzesik, którzy nie kryli dumy z naszego Mistrza.

Wsparcie firm lokalnych dla naszych sportowców, jest najlepszym dowodem na to, że przedsiębiorcy (Kancelaria oraz Firma GRAPIL, która od lat współfinansuje sport akademicki naszej Uczelni), dostrzegają ogromny potencjał w społeczności PWSZ w Pile. Trzymamy, więc kciuki za kolejne udane starty naszej reprezentacji sportowej!
PhotoPhotoPhoto
04.10.2018
3 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Nasz Biuro Karier PWSZ w Pile ma 15 lat! Zespołowi BK życzymy sukcesów, a Was zachęcamy do korzystania z porad naszych ekspertek.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Birety znowu poszybowały w górę w Auditorium Maximum PWSZ w Pile! Uroczyste wręczenie dyplomów ukończenia studiów, to czas, kiedy Uczelnia żegna się ze swoimi studentami. W tym roku rynek pracy zyskał kolejnych 381 nowych pracowników, wyposażonych w wiedzę akademicką i doświadczenie praktyczne. To absolwenci Instytutów: Politechnicznego, Ochrony Zdrowia oraz Stosowanych Studiów Społecznych.
Chcielibyśmy podziękować Wam za to, że wybraliście naszą uczelnię, że chcieliście zdobywać wiedzę i rozwijać swoje umiejętności. Szczególnie wdzięczni jesteśmy za to, że tworzyliście życie akademickie naszej uczelnianej społeczności. Życzymy Wam sukcesów nie tylko w życiu zawodowym. Nie przestawajcie być ciekawi świata i bądźcie naszymi najlepszymi ambasadorami – słowa te skierowali do absolwentów Rektor Uczelni prof. nadzw. dr hab. Donat Mierzejewski oraz Prorektor ds. Jakości Kształcenia i Studentów – dr Paweł Dahlke.

Uroczyste Dyplomatorium, to także wspaniała okazja do wyróżnienia najlepszych z PWSZ w Pile, "Laurami Absolwenta", przyznawanymi przez Rektora Uczelni.
W tym roku, Laury za wyniki w nauce otrzymali:

lic. Mateusz Korczak – absolwent kierunku ekonomia
lic. Kinga Żołądkiewicz - absolwentka kierunku filologia
lic. Dariusz Taras - absolwent kierunku politologia
lic. Sylwia Piotrowska - absolwentka kierunku praca socjalna
mgr Małgorzata Palicka - absolwentka kierunku praca socjalna
lic. Marlena Michielus - absolwentka kierunku fizjoterapia
lic. Julia Rzywucka - absolwentka kierunku kosmetologia
lic. Magdalena Szpot - absolwentka kierunku pielęgniarstwo
lic. Kamil Szczerba - absolwent kierunku ratownictwo medyczne
inż. Tomasz Meller - absolwent kierunku budownictwo
inż. Marcin Biegański - absolwent kierunku elektrotechnika
inż. Michał Konieczny – absolwent kierunku mechanika i budowa maszyn
inż. Kinga Klaryńska – absolwentka kierunku transport

Za działalność społeczną wyróżniona została: mgr Anna Płocińska – absolwentka kierunku praca socjalna.
Wśród absolwentów PWSZ w Pile, wyróżniających się osiągnięciami sportowymi, Rektor nagrodził Laurem lic. Katarzynę Wiszniewską - absolwentkę kierunku fizjoterapia.
Rektor podziękował także lic. Martynie Janowskiej – absolwentce kierunku politologia oraz inż. Karolowi Szulcowi – absolwentowi kierunku transport, za reprezentacyjną działalność w poczcie sztandarowym uczelni.

Wszystkim absolwentom dziękujemy i życzymy powodzenia.

fot. Karol Jaskółka
PhotoPhotoPhotoPhoto
02.10.2018
4 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Studenci I roku już poznali UczelnięTo był świetny, nieco mniej formalny, początek przygody ze studiami. Za nami I integracja studentów pierwszego roku studiów w PWSZ w Pile. Aby tradycji stało się zadość, nowi studenci złożyli ślubowanie, wypili napój, który miał ich wzmocnić i próbowali usilnie wydrzeć ocenę, którą wymarzyli sobie w indeksie.
Potem było równie wesoło – mecz BUBBLE SOCCER wywołał prawdziwą euforię! Studenci kontra wykładowcy, studenci polscy kontra studenci erasmusowi, a nawet Prorektor konta Kanclerz Uczelni – walka była zawzięta, a doping publiczności bezcenny dla graczy, którzy biegając w kulach, często zmagali się z prawami fizyki.
Nie zabrakło też rywalizacji sportowych, w które włączyli się nie tylko studenci, ale także wykładowcy z prorektorami na czele. Dużym powodzeniem cieszyła się także gra terenowa, dzięki której nowi studenci poznali kampus akademicki (na szczęście wszystkie ekipy wróciły na czas, choć na niektórych zawodników trzeba było odrobinę poczekać - kampus PWSZ jest spory).

Cieszymy się, że wybraliście naszą Uczelnię i choć nie zawsze będzie tak wesoło jak dzisiaj, życzymy Wam byście dobrze czuli się w murach PWSZ w Pile. Korzystajcie z wiedzy naszych wkładców i twórzcie razem z nami ten niesamowity, akademicki klimat – tak właśnie powitali nowych studentów Rektor i Prorektorzy.
My również życzymy Wam powodzenia!
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
01.10.2018
19 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Przed nami PIERWSZA INTEGRACJA STUDENTÓW PWSZ w Pile. To wydarzenie organizowane przez Uczelnię oraz Zarząd Samorządu Studenckiego PWSZ w Pile, skierowane do nowo przybywających w mury naszej Uczelni i nie tylko…
Chcemy zaprosić nie tylko nowych studentów, ale także JUŻ STUDIUJĄCYCH – STUDENTÓW II I III ROKU STUDIÓW W PWSZ W PILE!
Będzie nam niezwykle miło, razem z Wami, gościć w murach naszej Uczelni, nowe osoby, którym chcielibyśmy wspólnie pokazać PWSZ nieco „od kuchni”.

Zapraszamy więc do spotkania i zabawy już 28 września (piątek), startujemy od godz. 15.30.
Czekają na Was wyjątkowe wydarzenia – m.in. mecz Bubble Soccer, gra terenowa, rywalizacje sportowe i poczęstunek.

Jeżeli chcecie uczestniczyć w spotkaniu, prosimy koniecznie o rejestrację pod linkiem https://goo.gl/AhMhjD

WSTĘP WOLNY!
Do zobaczenia!
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Kongres gospodarczy z głosem PWSZ
I Wielkopolski Kongres Gospodarczy to wydarzenie zorganizowane z inicjatywy przedsiębiorców oraz dla przedsiębiorców. Jego pilska edycja odbyła na terenie strefy ekonomicznej, która doskonale ukazała dynamiczny rozwój regionu.
Kongres składał się z wykładów i paneli dyskusyjnych, podczas których głos zabrali doświadczeni specjaliści, odpowiedzialni za budowanie regionalnych strategii rozwoju oraz współpracę podmiotów funkcjonujących w obrębie lokalnych rynków.

Ważnym głosem w dyskusji, był także głos przedstawicieli środowiska akademickiego. PWSZ w Pile reprezentowali: Rektor – prof. nadzw. dr hab. Donat Mierzejewski, Prorektor – dr Paweł Dahlke oraz Kierownik Biura Karier i Praktyk Studenckich – mgr Emilia Lewicka-Kalka.
Dr Dahlke przedstawił m.in. dobre praktyki Uczelni w zakresie współpracy z przedsiębiorcami, czyli istotę i rangę studiów dualnych, które są bardzo cenione przez pracodawców. Prorektor wskazał na konieczność praktycznego przygotowania studentów do wykonywania specjalistycznego zawodu - już podczas studiów. To właśnie czyni PWSZ w Pile prekursorem studiów dualnych w regionie i jedną z najbardziej prężnie działającą uczelni w tym zakresie w kraju.

Obecnie nasza Uczelnia ma podpisanych 39. umów z przedsiębiorcami, odpowiadając tym samym na zapotrzebowanie, również lokalnego rynku pracy, na kadry inżynierskie.
Efekty tej współpracy doceniają firmy partnerskie PWSZ w Pile, o czym mówił m.in. Tadeusz Dardas – Dyrektor Zakładu Komponentów Signify (Philips Lighting Poland), ale także Edmund Pilawski – jeden z Prezesów Firmy Plastmet. Prezes Pilawski, w rozmowie z Prorektorem, podkreślił, że współpraca z Uczelnią okazała się dla niego idealnym rozwiązaniem, które wzbogaciło firmę o wielu wyspecjalizowanych pracowników z branży - właśnie dzięki równoczesnemu połączeniu wiedzy akademickiej z praktyką. Takie opinie przedsiębiorców, są najlepszą wizytówką działań naszej Uczelni.
PhotoPhotoPhotoPhoto
19.09.2018
4 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Sportowe Władze Uczelni w półmaratonie Philips'a
Kategoria: Aktualności, Dodano: poniedziałek, 03.09.2018 r.

Nie każda uczelnia może pochwalić się takimi Władzami Rektorskimi, jak Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Staszica w Pile!
2 września na starcie 28. Półmaratonu PHILIPS’a w komplecie stanęli:
- Rektor prof. nadzw. dr hab. Donat Mierzejewski,
- Prorektor ds. Rozwoju, Nauki i Współpracy Międzynarodowej prof. nadzw. dr hab. Jan Polcyn,
- Prorektor ds. Jakości Kształcenia i Studentów dr Paweł Dahlke,
- Kanclerz Uczelni mgr Sylwester Sieradzki.

Panowie odbyli rundę honorową VIP wokół Placu Zwycięstwa, wzbudzając aplauz i uznanie pilskiej publiczności. I dumę społeczności uczelnianej!
Szczególne brawa dla Prorektora Jana Polcyna, który pokonał całą 21-kilometrową trasę Półmaratonu!

fot. Karol Jaskółka
PhotoPhotoPhotoPhoto
06.09.2018
4 Photos - View album
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded