Profile cover photo
Profile photo
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Staszica w Pile
13 followers -
NAJWIĘKSZA UCZELNIA PUBLICZNA PÓŁNOCNEJ WIELKOPOLSKI!
NAJWIĘKSZA UCZELNIA PUBLICZNA PÓŁNOCNEJ WIELKOPOLSKI!

13 followers
About
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Staszica w Pile's posts

Post has attachment
Studenci PWSZ w Pile medalistami Akademickich Mistrzostw Polski!

Kolejny udany start zaliczyli lekkoatleci z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. St. Staszica w Pile, na Akademickich Mistrzostwach Polski. Mistrzostwa obyły się w Łodzi w dniach od 25 do 27 czerwca.
Miejsce w ścisłej czołówce krajowej na 800 m, potwierdził Adrian Wyrzykiewicz - student II roku ekonomii, który wywalczy brązowy medal AMP. Na dystansie 400 m Adrian był bezkonkurencyjny w klasyfikacji wyższych szkół zawodowych – zdobywając I miejsce.

Bardzo dobrze w tej klasyfikacji wypadli także pozostali reprezentanci PWSZ w Pile:
• Maciej Hajse (III rok transport) – I miejsce w kuli, III miejsce w dysku
• Paulina Janicka (I rok ekonomii) – II miejsce na 100 m, III miejsce w skoku w dal
• Paweł Różański (III rok budownictwo) – II miejsce w trójskoku
• Weronika Lorenz (I rok lingwistyka) – IV miejsce w pchnięciu kulą, VI miejsce w rzucie oszczepem
• Szymon Czerwień (II rok ratownictwo medyczne) – VII miejsce w biegu na 1500 m.

Udział naszych studentów w AMP nie był ostatnim akcentem sportowym w tym roku akademickim. Przed nami jeszcze Akademickie Mistrzostwa Europy w sportach walki w Portugalii z udziałem naszych judoczek i zawodników karate oraz Uniwersjada w Taipei na Tajwanie – mówi Andrzej Grzesik, Kierownik Studium Wychowania Fizycznego i Sportu.

Trzymamy więc kciuki za kontynuację świetnej passy sportowej studentów pilskiej PWSZ!
PhotoPhotoPhotoPhoto
29.05.2017
4 Photos - View album

Post has attachment
Trwa finałowy dzień Juwenaliów Pilskich 2017. Pilska publiczność bawiła się m.in. z zespołem Bethel oraz z donGURALesko.
Podczas finałowego dnia, Prezydent Miasta Piły Piotr Głowski, wręczył także puchary za uczelniane rozgrywki - puchar za zwycięstwo w Grze Terenowej trafił do ekipy Samorządu Studenckiego PWSZ w Pile!
Gratulacje dla wszystkich pilskich Uczelni za organizację Juwenaliów!
Pełna relacja FOTO już niedługo...
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
29.05.2017
10 Photos - View album

Post has attachment
Szanowni Państwo,
wraz z początkiem nowego roku akademickiego, będę miał zaszczyt i przyjemność ponownie pełnić funkcję Prorektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. St. Staszica w Pile.
Tym razem jednak, moja działalność dotyczyć będzie dydaktyki i spraw studenckich.

Pragnę skierować słowa podziękowania do osób, które obdarzyły mnie zaufaniem, powierzając mi tak odpowiedzialne zadanie.
Serdecznie dziękuję także wszystkim, od których płyną gratulacje i życzenia. Jestem przekonany, że dzięki Państwa wsparciu oraz współpracy, uda się zrealizować cele, które wpłyną na rozwój naszej Uczelni.

- prof. nadzw. dr inż. Bolesław Ochodek
Photo

Post has attachment
PWSZ z Certyfikatem Educatio Qualis!
Kolejny raz, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. St. Staszica w Pile, została wyróżniona za zapewnienie najwyższych standardów w zakresie ochrony oryginalności prac dyplomowych i aktywną realizację polityki ochrony własności intelektualnej w uczelniach.

Gala wręczenia Certyfikatów odbyła się w Narodowej Galerii Sztuki Zachęta w Warszawie, podczas największej konferencji poświęconej plagiatom. Konferencja pn. „Współczesne wyzwania w zarządzaniu uczelnią”, stała się forum obrad środowiska akademickiego m.in. o przyszłości prawa antyplagiatowego w Polsce.

Program Educatio Qualis skierowany jest do jednostek naukowo-badawczych, które restrykcyjnie przestrzegają ochrony własności intelektualnej. W gronie wyróżnionych uczelni, oprócz PWSZ w Pile, znalazły się: Szkoła Główna Handlowa, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie oraz Akademia Pomorska w Słupsku.

Certyfikat odebrał prof. nadzw. dr inż. Bolesław Ochodek - Pełnomocnik Rektora ds. Jakości Kształcenia.

Program wspiera Fundacja Rektorów Polskich oraz Plagiat.pl
Photo
Photo
24.05.2017
2 Photos - View album

Post has attachment
300 tys. zł na specjalistyczny sprzęt!
Tyle właśnie Gmina Piła przekazała PWSZ w Pile na rozbudowę Laboratorium Inżynierii Mechanicznej Instytutu Politechnicznego. To doskonała inwestycja – podkreślił Prezydent Miasto Piła dr Piotr Głowski. Cieszę się, że możemy wspierać kształcenie na kierunkach inżynierskich, które odpowiadają zapotrzebowaniu przemysłu w naszym mieście.

Nie jest to pierwsze wsparcie Gminy dla naszej Uczelni – potwierdził Rektor prof. nzw. dr hab. Donat Mierzejewski. W 2013 Miasto również przekazało PWSZ w Pile 300 tys. zł. na zakup sprzętu dla Instytutu Politechnicznego, a w 2014 blisko 120 tys. zł na pomoce dydaktyczne dla kierunku kosmetologia.

Obecne środki zostaną przeznaczone na zakup aparatury naukowo-badawczej, modernizację i doposażenie w sprzęt Pracowni Wytrzymałości Materiałów i Pracowni Inżynierii Materiałowej. Nowe, specjalistyczne urządzenia wspierać będą m.in. prowadzenie badań statycznych próbek i elementów konstrukcyjnych na maszynie wytrzymałościowej, zapewniającej wymagania obowiązujących norm oraz przygotowania próbek i prowadzenia badań metalograficznych. Przygotowanie próbek obejmuje: profesjonalną obróbkę cieplną, wycinanie, polerowanie i inkludowanie próbek oraz analizę metalograficzną wraz z rejestracją obrazów mikroskopowych.
Dlatego w ramach dotacji planowany jest zakup:
- maszyny wytrzymałościowej,
- mikroskopu metalograficznego,
- jednostanowiskowej szlifierko-polerki,
- przecinarki laboratoryjnej.

Sala, w której została podpisana umowa, nie była przypadkowa. Jest ona również wyposażona w sprzęt, który udało się zakupić dzięki środkom Gminy Piła. W pracowni znajduje się m.in. kamera termowizyjna i inne nowoczesne urządzenia, które służą studentom kierunku budownictwo – podsumował wykładowca Instytutu Politechnicznego dr inż. Jarosław Kołodziej.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
23.05.2017
6 Photos - View album

Post has attachment
5. STUDENCKA „WIOSENNA MILA” ZA NAMI
18 maja, na terenie kampusu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile, odbyła się piąta już edycja WIOSENNEJ MILI.
W biegu sztafetowym, 5 x 300 m, wystartowało 12 zespołów studentek i studentów, reprezentujących rożne kierunki PWSZ.
Piękna wiosenna pogoda zgromadziła w miejscu zawodów liczne grono miłośników aktywnego wypoczynku, którzy żywiołowo dopingowali swoje zespoły.
W gronie tym nie zabrakło pracowników, wykładowców oraz władz Uczelni. Rywalizacja była zacięta, ale w duchu sportowego fair play.

W klasyfikacji studentek, najlepsza okazała się ekipa z kierunku ekonomia (specj. rachunkowość skarbowość) w składzie: A. Siuzdak, P. Janicka, M. Fuczko, K. Kazimierczak, K. Durecka.
Drugie i trzecie miejsce na podium należało do pracy socjalnej.

Wśród mężczyzn, najlepsi byli inżynierowie z mechaniki i budowy maszyn (P. Kociukowski, J. Obłuj, M. Ratka, T. Turczynowicz, H. Niemczyński).
Drugie miejsce także należało do Instytutu Politechnicznego – studentów budownictwa. Trzecie miejsce zajęli studenci ratownictwa medycznego.

Najlepsze sztafety wyróżnione zostały medalami oraz upominkami, które ufundowali: Rektor – prof. nzw. dr hab. Donat Mierzejewski oraz pilskie firmy: GRAPIL, AQUAPARK, OLIMP oraz GYM FACTORY.
Organizator imprezy: PWSZ Piła - Studium Wychowania Fizycznego i Sportu oraz Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego PWSZ w Pile.

GALERIA FOTO - https://goo.gl/rHjmTa

Post has attachment
Trwa kolejna WIOSENNA MILA - rywalizacja studencka w sztafecie. Zapraszamy do kibicowania!
Imprezę wspiera m.in.: GRAPIL - producent odzieży służbowej, GYM Factory Fitness & Squash Center, Miasto Piła Sklep Sportowy OLIMP.
Organizator impresy: PWSZ Piła - Studium Wychowania Fizycznego i Sportu
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
18.05.2017
5 Photos - View album

Post has attachment
Smocza osada PWSZ z medalem!
Trzecie miejsce na podium zajęła osada naszych wioślarzy w V Regatach Smoczych Łodzi o Puchar Prezydenta Miasta, które odbyły się 13 maja, tradycyjnie na pilskiej Gwdzie. W regatach wystartowało 8 osad, a zawody stanowiły inaugurację sezonu wodnego na Wielkiej Pętli Wielkopolski.

Nasza ekipa, w wyścigu półfinałowym, przegrała zaledwie o 67 setnych sekundy, z jak się okazało, zwycięzcami regat osadą 10 Batalionu Łączności z Wałcza. Wyścig o III miejsce wygrali ze znaczną przewagą nad osadą Wodniaków z Piły.

III miejsce i okazały Puchar Prezydenta Miasta wywalczyli: Sylwester Grochowalski, Aleksander Ciechanowicz, Wojciech Robak, Krystyna Gawlik, Robert Deka, Bartosz Śnioszek, Piotr Chodon, Dawid Stachurski, Weronika Lorenz, Piotr Wójcik, Patryk Federowicz, Tomasz Iwanicki, Anna Buchajczyk, Kamil Gliński, Renata Machowska oraz Prezes naszego KU AZS – Zenon Piątek.

Wielkie gratulacje dla całego zespołu!
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
16.05.2017
6 Photos - View album

Post has attachment
OFERTA PRACY - prosimy o udostępnianie
Photo

Post has attachment
Obserwujcie https://www.facebook.com/juwepila/ i dołączajcie do wydarzenia Juwenalia Pilskie 2017 | Park na Wyspie - tam wrzucamy informacje o wszelkich inicjatywach, które odbędą się w tygodniu juwenaliowym 20-27 maja! 
Photo
Wait while more posts are being loaded