Profile cover photo
Profile photo
Muzeum Zamoyskich
34 followers
34 followers
About
Muzeum Zamoyskich's posts

Post has attachment
Muzeum Zamoyskich w Kozłówce jednym z największych hitów turystycznych Lubelszczyzny! Zgadzacie się z tym? My BARDZO! :-) Jutro święto, ale zapraszamy do nas w długi weekend (27-29 maja), naprawdę warto :-)

Post has attachment
Co dzieje się w Muzeum, ZANIM przyjadą pierwsi goście? Odpowiedź znajdziecie w poniższym filmie :-)

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
Noc Muzeów w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce

W sobotę, 14 maja, od godziny 18.00 do 22.00 wstęp do naszego Muzeum będzie wolny.
Turyści, którzy wybiorą się tego dnia do Kozłówki, będą mogli podziwiać sale pałacowe w blasku świec. Niewątpliwą atrakcją będzie pokaz spektaklu teatralnego „Dom grozy”. Tekst widowiska został opracowany na podstawie opowiadań z epoki wiktoriańskiej. Adaptacji podjęli się uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Lubartowie. Sceną przedstawienia będą salony pałacu w Kozłówce. Będzie je można obejrzeć dwukrotnie: o 19.30 i 20.30.
Photo

Noc Bibliotek z Kozłówką

Nasze Muzeum będzie obecne na „Nocy Bibliotek”. To inicjatywa Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie, z którą współpracujemy. Już dziś zapraszamy do filii numer 35 MBP przy ul. Bursztynowej 20. W poniedziałek, 9 maja o 10.15 i 11.30 odbędą się tu prelekcje poświęcone zabytkowej bibliotece Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Wstęp na nie jest wolny. W piątek, 13 maja, o 16.30 rozpocznie się „Noc z Klio”, w ramach której zostanie otwarta wystawa ilustracji Gustave’a Doré „Światło i cień”. Ekspozycja została przygotowana przez naszą placówkę. W ramach wydarzenia odbędzie się także prezentacja muzealnej gry planszowej „Zostań Ordynatem”. Wspólna zabawa przy ul. Bursztynowej zakończy się około 22.00.

Post has attachment
„Noc Muzeów w WSEiZ… z Muzeum Zamoyskich w Kozłówce”

Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania serdecznie zaprasza na Dzień Otwarty oraz „Noc Muzeów w WSEiZ… z Muzeum Zamoyskich w Kozłówce”, które odbędą się 14 maja 2016 r.
Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17:00, w sali nr 11 przy ul. Olszewskiej 12. W programie są: prezentacja Wydziałów WSEiZ: Architektury, Ekologii i Zarządzania – sala nr 11 (I piętro), ul. Olszewska 12, godz. 17:00, pokaz filmów i teledysków z życia Szkoły i spotkanie z jej władzami.
Nasze Muzeum będzie obecne w Stolicy poprzez: wystawę „Zespół pałacowo-parkowy w Kozłówce – Pomnik Historii”, wykład Dyrektor Anny Fic-Lazor „Zespół pałacowo-parkowy w Kozłówce wyzwaniem konserwatorskim” oraz prelekcję „Sztuka w służbie propagandy” przygotowaną przez kierownika Galerii Sztuki Socrealizmu Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, Sławomira Grzechnika. Będzie ona dotyczyć służebnej roli i zadaniom sztuki polskiej w latach 50. XX w. ze szczególnym uwzględnieniem aspektów i wątków warszawskich.
Photo

Post has attachment
Wait while more posts are being loaded