Profile cover photo
Profile photo
WOŚP Murowana Goślina
55 followers
55 followers
About
Posts

Post has attachment
15 STYCZNIA 2017 ROKU WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY JURKA OWSIAKA ZAGRA PO RAZ DWUDZIESTY PIĄTY, TYM RAZEM „DLA RATOWANIA ŻYCIA I ZDROWIA DZIECI NA ODDZIAŁACH OGÓLNOPEDIATRYCZNYCH ORAZ DLA ZAPEWNIENIA GODNEJ OPIEKI MEDYCZNEJ SENIOROM”.
25 FINAŁ WOŚP – STARTUJEMY!

Z przyjemnością informujemy, że, jak co roku, w Murowanej Goślinie zawiązał się Sztab WOŚP przy ośrodku kultury, który będzie koordynował wszystkie działania XXV Finału Orkiestry w naszym mieście i gminie. Tym samym startujemy z przygotowaniami.
W ciągu 24 lat Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która co roku na początku stycznia organizuje finał WOŚP, zebrała i przeznaczyła na wsparcie dla szpitali ponad 720 mln zł. Oprócz ogromnej sumy pieniędzy niezwykle istotne w tej pięknej akcji jest wielkie zaangażowanie wolontariuszy, którzy co roku mimo zimy, śniegu czy deszczu wychodzą na ulice miast, aby zbierać pieniądze na sprzęt leczący dzieci oraz seniorów. Te niesamowite, pozytywne emocje pozostają w każdym, kto chociaż raz zagrał z orkiestrą. Cieszy też to, że w naszej miejscowości nie trzeba szukać na siłę kwestujących wolontariuszy. Na chwilę obecną jest już komplet na 25 Finał WOŚP.
Każdego, kto chciałby zagrać z nami i pomóc w jakikolwiek sposób, np. rzeczowy (przekazanie ciekawych lub cennych rzeczy na licytację), finansowy (wpłata na Światełko do nieba) prosimy o kontakt z Ośrodkiem Kultury w Murowanej Goślinie (tel. 61 8122 120, email: dom.kultury@murowana-goslina.pl)
Szczegółowy program wkrótce na plakatach, a także na naszej stronie internetowej.
Przyłącz się i graj z nami do końca świata i jeden dzień dłużej!

Siema!
Tomasz Mizgier
Szef Goślińskiego Sztabu XXV Finału WOŚP
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Zapraszamy na wyjątkową aukcję, która odbędzie się w dniu wielkiego Finału, czyli 15 stycznia 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Murowanej Goślinie. Przedmiotem tej aukcji będzie wyczynowy rower bmx zbudowany specjalnie z okazji 25 finału WOŚP i przekazany na licytację przez dwóch mieszkańców naszej gminy: Jakuba Janiszewskiego z synem Wojtkiem. Cały proces odrestaurowywania i budowy Bmx’a można podglądać na fanpagu BMX dla WOŚP na fb (www.facebook.com/BMX-dla-WOŚP-105621776568238), a zaręczam że warto ponieważ krok po kroku można tam prześledzić czas budowy tego cudaka, od pomysłu do gotowego roweru. Fundatorzy roweru liczą, że uda im się dotrzeć do jak największej liczby osób, co mamy nadzieję przełoży się na wyjątkowo udaną licytację i zasili konto WOŚP sporą sumką. Dodajmy że rower na żywo można oglądać w budynku SP nr 2 w Murowanej Goślinie od 20.12.2016 r.
#wospmg #wosp2016
SIE MA!!!
Tomasz Mizgier
Szef Goślińskiego Sztabu XXV Finału WOŚP w Murowanej Goślinie
Photo
Add a comment...

#‎wosp2016‬ ‪#‎wospmg‬ W Gimnazjum nr 1 trwają licytacje fantów. Pierwsza licytacja zakończyła się kwotą 250 zł. Jeśli licytacja każdego przedmiotu przyniesie podobną kwotę może paść rekord w zebranych kwotach.
Add a comment...

Post has attachment
#‎wospmg‬ ‪#‎wosp2016‬ Na chwilę obecną mamy ok. 6000 zł. Zbiórka krwi: 130 osób oddało 58,5 l krwi. Za chwilę rozpoczną się imprezy w auli Szkoły Podstawowej nr 2 i w Długiej Goślinie (sala widowiskowa).
Photo
Add a comment...

Post has attachment
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
10.01.2016
9 Photos - View album
Add a comment...

W Szkole Podstawowej nr 2 działa punkt poboru krwi zorganizowany przez Regionalne Centrum Krwiodastwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu oraz Klub HDK “Gośliniacy”.
Na godzinę 10.30 krew oddało 31 osób, daje to 13,95 litra krwi #wosp2016 #wospmg
Add a comment...

Post has attachment
Wolontariusze już gotowi!
We wtorek 5 stycznia 2016 r. w sali Ośrodka Kultury odbyło się spotkanie z wolontariuszami, którzy pojawią się na ulicach naszego miasta w niedzielę 10 stycznia podczas XXIV Finału WOŚP. Na terenie naszej gminy tego dnia kwestować będzie 40 osób.
Odprawa w Ośrodku Kultury rozpoczęła się od przekazania wszystkich ważnych informacji przez Szefa Goślińskiego Sztabu XXIV Finału WOŚP w Murowanej Goślinie - Tomasza Mizgiera. Dotyczyły one przede wszystkim całego przebiegu Finału WOŚP w naszej gminie.
Następnie głos zabrał Stanisław Wożniak - Prezes Klubu HDK „Gośliniacy”, który opowiedział o akcji poboru krwi w naszej gminie, organizowanej już od 18 lat podczas Finału WOŚP. Przekazał również kropelkę (maskotkę w kształcie serca) na główną licytację i zachęcił do wzięcia udziału w akcji oddawania krwi podczas Finału.

W spotkaniu uczestniczył również przedstawiciel Komisariatu Policji - Kierownik Ogniwa Prewencji aspirant sztabowy Hubert Żołdak, który w kilku słowach omówił kwestie bezpieczeństwa wolontariuszy podczas zbiórki. Następnie wolontariusze otrzymali puszki, serduszka oraz identyfikatory niezbędne do niedzielnej zbiórki. Na koniec spotkania zrobiono pamiątkowe zdjęcie wszystkich wolontariuszy.
Teraz pozostaje już tylko czekać do niedzieli. Przygotować sobie ciepłe ubranie i w radosny sposób przeżyć ten niesamowity dzień.
‪#‎wosp2016‬ ‪#‎wospmg‬
PhotoPhotoPhotoPhoto
07.01.2016
4 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
W Murowanej Goślinie od godzin rannych trwa 23. Finał +Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Murowanej Goślinie #wosp2015 #wospmg  
PhotoPhotoPhotoPhoto
Wolontariusze 23. WOŚP w Murowanej Goślinie
4 Photos - View album
Add a comment...

#wosp2014 #wospMG Obecnie do oddania krwi zgłosiło się 244 osoby, w tym 190 osób oddało ją.
Ponadto 20 osób zgłosiło do banku szpiku gotowość oddania go w razie potrzeby.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded