Profile cover photo
Profile photo
Stowarzyszenie SIEMACHA
7 followers
7 followers
About
Posts

Post has attachment
Ruszyła kolejna edycja projektu U-KRAINA MOŻLIWOŚCI. Tym razem grupa młodzieży z Winnicy przyjechała do Krakowa. Wspólnie z Siemachowcami realizują program o tematyce społecznej. Warsztaty z trenerami, integracja, wycieczki po Krakowie, do Kopalni Soli w Bochni oraz do Zakopanego z wjazdem na Kasprowy Wierch wypełniają uczestnikom aktywnie czas. Język nie stanowi żadnego problemu - wszyscy świetnie się porozumiewają. Narodziły się już nowe przyjaźnie, które mamy nadzieję przetrwają długie lata.
Projekt finansowany jest ze środków Polsko - Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
W dniach od 26 czerwca do 5 lipca grupa prawie 100 wychowanków ze wszystkich placówek SIEMACHA Spot wzięła udział w wyjeździe Challenge Camp w Bieszczadach. To była fantastyczna przygoda! Podczas wyjazdu mieliśmy okazję nie tylko bliżej się poznać, ale także mierzyć się z naprawdę trudnymi zadaniami. Ale przede wszystkim było dużo dobrej zabawy i odpoczynku. Super były przejażdżki drezynami rowerowymi, zabawy na plaży w Polańczyku oraz wyjścia w góry. Zwiedziliśmy też Skansen w Sanoku i oczywiście wystawę prac Zdzisława Beksińskiego. Ukoronowaniem Challenge Camp był Festiwal Kolorów, podczas którego wszyscy dali się ponieść radosnej atmosferze. Do zobaczenia za rok!
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Dziękujemy Grupie TOP za zorganizowanie akcji „Podaruj Dzieciom Wakacje” w ramach Dni Otwartych Markiz 2017.
Akcja została zakończona. Zgromadzone środki przeznaczone zostaną na wypoczynek wychowanków z placówek SIEMACHA Spot 24/7.
Grupa TOP - jako lider branży - czuje się odpowiedzialna za pomoc potrzebującym, dlatego postanowili przekazać część dochodu ze sprzedaży markiz i pergoli na rzecz wypoczynku wakacyjnego dzieci przebywających pod stałą opieką Stowarzyszenia SIEMACHA.
Dziękujemy!
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Pierwszy weekend tegorocznej edycji JULIADY już za nami.
Zmagania rozpoczął w sobotę turniej piłki ręcznej. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie kategorie wiekowe. W młodszej kategorii zwyciężyła drużyna ‘’Krakowiaków’’. W grupie starszej triumfowała drużyna ‘’My tu tylko sprzątamy’’. W tym roku w zawodach licznie udział wzięły drużyny damskie, zdobywając srebro i brąz w młodszej kategorii :)
W niedzielę spotkaliśmy się na turnieju piłki nożnej. Mecze zostały rozegrane na boiskach w Com-Com Zone Nowa Huta, w dwóch kategoriach wiekowych: ‘’2008 i młodsi’’ oraz ‘’2006
i młodsi’’. Mali sportowcy w pełni zasłużyli na nagrody i medale, dzielnie walcząc do samego końca o miejsca na podium. Triumfowały zespoły ‘’Coerver Team’’ w kategorii ‘’2006 i młodsi’’ oraz SP Orły w kategorii ‘’2008 i młodsi’’.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Kolejne zmagania JULIADY już 1 lipca na placu Jana Nowaka- Jeziorańskiego przed Galerią Krakowską, gdzie odbędzie się turniej Streetball.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Ponad 300 wychowanków i pracowników SIEMACHY wzięło udział w dorocznej Gali podsumowującej działalność Stowarzyszenia. Uroczystość odbyła się 24 czerwca w Krakowie na obiekcie Com-Com Zone Nowa Huta. Organizowana co roku Gala to przede wszystkim święto wychowanków SIEMACHY, podczas którego najambitniejsi z nich otrzymali Nagrodę Złotej SIEMACHY. W ten sposób doceniany jest rozwój młodych ludzi w zdobywaniu umiejętności społecznych oraz budowaniu trwałych relacji z rówieśnikami.
Nagroda Złotej Siemachy przyznawana jest w trzech kategoriach: najlepszy start , rozwój osobisty i społeczny oraz osiągnięcia. W tym roku nagrody przyznała Kapituła w składzie: Marzena Suchan - dziennikarka, redaktor naczelna serwisów informacyjnych Onet, Gabriela Prokocka-Kazek - dyrektor Departamentu Marki Małopolska w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego, Iwona Sarachman, dyrektor PR AmRest sp. z o.o oraz przedstawicielki Stowarzyszenia SIEMACHA Marta Syrda, Anna Litwora, Karolina Turbak, Iweta Curyło.
W kategorii osiągnięcia nagrodę otrzymał Dominik Fitrzyk lider społeczności SIEMACHA Spot (Tarnów, Gemini Park). Złota Siemacha w kategorii rozwój osobisty i społeczny powędrowała do Wiktorii Banach liderki społeczności SIEMACHA Spot (Kraków, Ptaszyckiego 6). Złotą Siemachę za najlepszy start otrzymała Anna Urbanek liderka społeczności SIEMACHA Spot Wieliczka, Kościuszki 51. Wszyscy laureaci otrzymali nagrody finansowe przeznaczone na ich dalszy rozwój osobisty.
foto: Maciej Zygmunt
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Rodzinny Dzień Sportu z Akademią Sportu Progres Jerzego Dudka.
W minioną sobotę 17 czerwca 2017 r. w Centrum Rozwoju Com-Com Zone Nowa Huta odbył się Rodzinny Dzień Sportu z Akademią Sportu Progres Jerzego Dudka.
Do rywalizacji piłkarskich stanęło kilkanaście drużyn w różnych kategoriach wiekowych. Ze względu na pogodę oraz w trosce o zdrowie naszych najmłodszych zawodników roczniki 2010 i 2011 rozgrywały swoje mecze szkoleniowe w hali sportowej. Starsze roczniki rywalizowały na małym boisku sztucznym, natomiast zawodnicy z 2005 rocznika sprawdzali swoje umiejętności na boiskach trawiastych.
Świetna rywalizacja i doskonała zabawa towarzyszyła wszystkim uczestnikom Rodzinnego Dnia Sportu. Wielkie gratulacje dla zwycięzców oraz wszystkich biorących udział w tym wyjątkowym wydarzeniu.
Partnerem wydarzenia byli: TAURON Polska Energia i Województwo Małopolskie.
Dziękujemy i do zobaczenia za rok!
Photo
Add a comment...

Post has attachment
10 czerwca uczestniczyliśmy w Lekarsko - Adwokackim Rodzinnym Pikniku Integracyjnym w Parku Strzeleckim w Krakowie.
Nasze zespoły muzyczne z SIEMACHA Spot (Kielce, Galeria Korona) i Krakowa prezentowały się podczas występów na scenie, natomiast liderzy przygotowali i prowadzili warsztaty sportowe i artystyczne dla najmłodszych uczestników pikniku. Wspólnej zabawie nie było końca…
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Otwarcie SIEMACHA Spot Wrocław Magnolia Park zostało dokonane! Było uroczyście, ale też radośnie i z dużą dawką życzliwości.
Gościliśmy Pana Prezydenta Wrocławia Rafała Dudkiewicza, który w ciepłych słowach pogratulował nam tak pięknego miejsca spotkań.
W uroczystości wzięli też udział Siemachowcy z Krakowa, Rzeszowa, Tarnowa, Wieliczki i Odporyszowa. Swoją muzyką radował nas zespół z SIEMACHA Spot Kozłówek
foto. Krzysztof Zatycki
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Konsalnet - największa firma branży ochrony w Polsce już po raz drugi zorganizowała charytatywny turniej golfowy oraz aukcję, z której dochód zostanie przeznaczony na rzecz SIEMACHY.

W miniony czwartek – 18 maja 2017 r. na terenie Krakow Valley Golf & Country Club
w Paczółtowicach koło Krzeszowic odbył się Konsalnet Golf Cup – turniej, który zgromadził kilkudziesięciu uczestników z całej Polski.

Po sportowych zmaganiach odbyła się aukcja, z której dochód zostanie przeznaczony na budowę placu zabaw w Odporyszowie. Przedmioty na ten cel przekazali m.in.Konsalnet Holding S.A., Wiesław Bednarz, Uniwersal Music Polska, Rafał Sonik i Jerzy Dudek. Aukcję poprowadził Jacek Rozenek.
Dziękujemy!

Konsalnet Holding jest największą firmą branży ochrony, działającą w Polsce od ponad 20 lat. W ramach prowadzonej działalności gospodarczej oferuje pełen zakres usług bezpieczeństwa - od usług ochrony fizycznej, przez obsługę gotówki, konwoje, zabezpieczenia techniczne i monitoring po ratownictwo. Firma zapewnia ochronę ponad 3200 obiektów a usługi monitoringu świadczy dla 40 tysięcy klientów.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
W miniony weekend (12-14.05) wychowankowie z SIEMACHA Spot Długa udali się na wyjazd do Zubrzycy Dolnej z programem artystycznym. Na Siemachowców czekała moc wyzwań plastyczno-muzycznych, fotograficznych oraz wrażeń związanych z tworzeniem sztuki. Wychowankowie mieli za zadanie wykonać kolaże plastyczne do usłyszanej muzyki oraz wcielić się w rolę prawdziwych kompozytorów przygotowując swój własny utwór muzyczny. Wyjazd był pełen radości i wspólnej zabawy. Wszystkim życzymy podobnych weekendów na nadchodzący letni czas!
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded