Profile cover photo
Profile photo
Centrum Otwartej i Multimedialnej Edukacji UW
About
Centrum Otwartej i Multimedialnej Edukacji's posts

Post has attachment
Dziś na blogu o kamieniach filozoficznych i gruntownych przeróbkach ;) Cytat na zachętę: "Przenosząc zajęcia do Internetu przesiadamy się na zupełnie nowe medium, nowy środek komunikacji. (...) W sali jesteśmy w stanie wypełnić jedną prezentacją 45 minut. Ta sama prezentacja umieszczona na zajęciach internetowych najprawdopodobniej zostanie przeklikana w ciągu 45 sekund, a jej treść przeleci przed oczami studenta, jak skrót wiadomości w telewizorze, i nie wywoła głębszych refleksji. I to nie dlatego, że ci dzisiejsi studenci są tacy okropni i nie szanują wysiłku wykładowcy, to medium zmusza ich do szybkiego klikania".

Post has attachment
W 2016 r. na naszej platformie uruchomionych było 486 internetowych zajęć wydziałowych. Czym się różnią od zajęć ogólnouniwersyteckich i językowych, jakie narzędzia są dostępne dla wykładowców i co należy zrobić, by wesprzeć internetowo swoje zajęcia - to wszystko na naszej stronie, zapraszamy :)Post has attachment
Zdobywająca coraz większą popularność formuła flipped classroom (w uproszczeniu: teorii uczymy się samodzielnie, praktyki - na zajęciach) jest kojarzona głównie z nauczaniem w szkołach. Ale i akademicy nie próżnują - na Uniwersytecie Groningen udaje się to całkiem nieźle! Podrzucamy filmik w sam raz do drugiej kawy ;) No i oczywiście zapraszamy do nas - flipped classroom wygodnie prowadzi się przy wykorzystaniu platformy e-learningowej.

Post has attachment
Photo

Post has attachment
Koniec roku za pasem, ale mamy jeszcze zapał do uczestnictwa w ciekawych wydarzeniach. Tym razem zawitaliśmy w Bibliotece Publicznej w dzielnicy Wilanów na spotkaniu „Jak wykorzystać edukację medialną w edukacji kulturalnej?”, organizowanym przez Fundację Nowoczesna Polska w ramach projektu „Warszawscy Liderzy Edukacji Medialnej”. Na blogu kilka słów podsumowania, zapraszamy!

Post has attachment
A co tam słychać w Czechach, na Uniwersytecie Południowoczeskim (Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích)? Nasza koleżanka z zespołu odwiedziła Czeskie Budziejowice w ramach programu Erasmus+ i relacjonuje swoją wizytę na naszym blogu.Post has attachment
W zeszły wtorek mieliśmy wielką przyjemność gościć pracowników UW na spotkaniu informacyjnym dotyczącym e-learningu na naszej uczelni. Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie, no i oczywiście zapraszamy: na kolejne spotkania, na szkolenia i do współpracy :)

Post has attachment
Nie samym Uniwersytetem COME żyje ;) Jesteśmy partnerem Filmoteka Narodowa (w odsłonie Filmoteka Szkolna), która organizuje Olimpiadę Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej. Już niedługo II etap - tak jak pierwszy, odbywa się on na przygotowanej przez nas platformie e-learningowej. I tak jak w pierwszym, trzymamy kciuki za uczestników!

Post has attachment
Kto powiedział, że tylko nauczyciel może oceniać prace studentów? :) Na naszym blogu podrzucamy kilka pomysłów na zaangażowanie uczestników zajęć zdalnych prowadzonych na Moodle w peer-review.

Post has attachment
Zajmujemy się edukacją ZDALNĄ, ale cenimy sobie też spotkania face to face ;) Dlatego organizujemy spotkanie informacyjne dotyczące e-learningu na UW dla pracowników naszej uczelni. Widzimy się 13 grudnia o 15:00 w budynku CENT I!
Wait while more posts are being loaded