Profile cover photo
Profile photo
arash azad
708 followers
708 followers
About
arash's posts

اسفند ماهي ها سلام
تولد همتون مبارك
اميدوارم اين ماه براتون خيلي عالي باشه
همتون را دوست دارم

سنگي كه طاقت تيشه ندارد تنديس زيبايي نخواهد شد

Post has shared content

Post has shared content
اون روزا که آدم خوبی بودم این شعرو گفتم:

می توان با یک نگاه و یک سلام
حاکمی بر قلب خود ترسیم کرد
می توان با یک کلام پر ز مهر
دوستی را تا ابد تکریم کرد

می توان یک اشتباه ساده را
ساده تر از ذهن خود پاکش نمود
می توان یک نفرت صد ساله را
عاقبت چون مرده ای خاکش نمود

می توان یک لحظه با خود فکر کرد
از چه رو عشق و وفا آمد پدید؟
می توان از قلب خود پرسش نمود
او چرا رنگ محبت را ندید؟

می توان پرسش نمود و بعد از آن
بهر هر پرسش جوابی بازگفت
می توان از هر جواب پندی گرفت
می توان آن را به یک همراز گفت

می توان چون یک پرنده پر کشید
هیچ جز مهر و وفا با خود نبرد
می توان در دام صیادی نشست
دانه های عشق را آسوده خورد

می توان شعری سرود از عشق دوست
می توان گم شد میان یاد او
می توان عاشق شد و آخر ز عشق
مرد و ثابت شد به عالم نام او

پ.ن : روزی که بهم گفتن شعرهای عاشقانه دیگه خریدار نداره و باید از تلخی و سیاهی بگی تا کلاس شعرت بره بالا شعر گفتن رو برای همیشه گذاشتم کنار....

Post has shared content
حاشیه مراسم گلدن گلوب و گفت‌وگو با اصغر فرهادی‎
وبلاگ گزارشگران بی‌بی‌سی فارسی
بهمن کلباسی حاضر در مراسم
تلویزیون بی بی سی فارسی (به همراه وب سایت و رادیو) در طول سه سالی که از آغاز کارش می گذرد سعی کرده است اخبار و تحولات دنیای سینما را تا حد امکان پوشش دهد- از فرستادن خبرنگار به جشنواره های مهم سینمای اروپا و آمریکا گرفته تا تهیه گزارش و مصاحبه های مختلف درباره آنچه در جشنواره فجر می گذرد و چالشها و موفقیت های اهالی سینما در داخل ایران.
مراسم اسکار در هالیوود هم به عنوان مهمترین واقعه دنیای سینما از این قاعده مستثنا نبوده است و من هر سال برای پوشش خبری آن به لس آنجلس سفر کرده ام.

اما مراسم اهدای جوایز گلدن گلوب که معمولا یک تا دو ماه پیش از اسکار در لس آنجلس برگزار می شود کمتر مورد توجه قرار گرفته بود.

نامزدها و جوایز مراسم گولدن گلوب با رای اعضای انجمن رسانه های خارجی هالیوود انتخاب می شوند و هر یک از برندگان یک کره طلایی (گلدن گلوب) جایزه می گیرد. بسیاری از اهالی سینما به این مراسم به عنوان پیش زمینه ای برای اسکار نگاه می کنند زیرا موفقیت در گلدن گلوب، توجه نزدیک به ۶۰۰۰ رای دهنده اسکار را به آنها جلب می کند و می تواند در رای نهایی شان تاثیر بگذارد.

گلدن گلوب امسال افزون بر اهمیت تاثیر آن بر جوایز اسکار، برای ایرانیان یک تفاوت بنیادین با سال های پیش داشت و آن نامزدی "جدایی نادر از سیمین" برای جایزه بهترین فیلم خارجی بود.

این فیلم که جوایز چندین جشنواره و منتقدین دیگر از جمله گردهمایی منتقدان فیلم نیویورک را برده بود با بختی خوب وارد عرصه رقابت برای جایزه معتبر گلدن گلوب شد. حضور این فیلم و کارگردانش آقای فرهادی باعث شد امسال برخلاف گذشته برای پوشش آن زودتر از موعد اسکار به لس آنجلس بیایم تا هم آخرین آخبار را از محل مراسم به رایو، وب سایت و تلویزیون بی بی سی فارسی گزارش کنم، هم به ویژه تلاش کنم در صورت موفقیت با آقای فرهادی گفتگو کنم.

در دنیای به هم پیوسته امروز نیازی نبود به جمع ایرانیان در نیویورک و لس آنجلس بروم تا ببینم هم میهنانمان تا چه حد موفقیتهای این فیلم را پی گیری می کنند. نگاهی به اظهار نظرهای ایرانیان در شبکه های اجتماعی از دوستانم در خیلی جاها، از اهواز و اصفهان و کرمانشاه گرفته تا شهرهای بزرگ اروپا و آمریکا و کانادا و حتی گفتگو با مادر بزرگم که پرسید: " یعنی می شه جدایی نادر از سیمین اسکار بگیره؟" نشان از این واقعیت داشت که برنده جوایز معتبر برای میلیون ها نفری که این فیلم را دیده اند یا آوازه آن را شنیده اند جنبه ای نمادین پیدا کرده است.

بلافاصله پس از رسیدن به لس آنجلس در ظهر روز یکشنبه به محل مراسم رفتم و پس از گذراندن مراحل مختلف بازرسی وارد جایگاه خبرنگاران بر روی فرش قرمز شدم. حضور ستارگان سینما بر روی این فرش فرصتی است مناسب برای گفتگو و مصاحبه. این بار اما تمام حواسم متوجه یافتن آقای فرهادی کارگردان فیلم ایرانی این مراسم بود. او را از دور در میان هیاهوی فرش قرمز دیدم ولی موفق نشدم صدایم را به او و همراهانش برسانم.

پس از آغاز مراسم به داخل هتل رفتم و به همراه ده ها خبرنگار از طریق تلویزیون مدار بسته مراسم پر زرق و برق اعلام نام برندگان کره طلایی را پی گیری کردم.
مانند بسیاری از ایرانیان که از نیمه شب در ایران بیدار نشسته بودند، بی صبرانه منتظر بودم تا نوبت به جایزه بهترین فیلم خارجی سال برسد. وقتی خانم مدونا؛ خواننده معروف؛ به روی صحنه آمد فکر نمی کردم او مسولیت اعلام نام نامزدهای بخش بهترین فیلم خارجی و باز کردن پاکتی را که نام برنده در آن نوشته شده بود به عهده داشته باشد؛ به هر حال، به محض قرار گرفتن پشت میکروفون با مجری مراسم شوخی کرد و نام پنج نامزد بهترین فیلم خارجی را خواند. نفس در سینه ام حبس شده بود. وقتی پاکت را باز کرد و گفت: "از ایران..." بی اختیار از جا پریدم.
یادم نیست که جیغی هم کشیدم یا نه. ولی به یکباره دیدم که خبرنگاران حاضر دارند چپ چپ نگاهم می کنند.
زیاد برایم مهم نبود. به محض پایان صحبت های کوتاه آقای فرهادی برای میلیونها بیننده این مراسم که در آن یادی از مردم ایران کرد و گفت هم میهنانش "عاشق صلح اند"، شروع کردم به تویت کردن خبر.
چند ثانیه بعد هم همکاران در رادیو فارسی تماس گرفتند تا گزارشی زنده به برنامه بامدادی بدهم.
در آن گزارش گفتم که این نخستین بار است که یک فیلم ایرانی جایزه معتبر گلدن گلوب را می برد و رقبای فیلم آقای فرهادی بسیار قدر بودند و مورد استقبال قرار گرفته بودند. یکی از آنها فیلمی بود درباره جنگ بوسنی که بازیگر معروف، آنجلینا جولی آن را کارگردانی کرده است.

بلافاصله بعد از گفتگو با رادیو بی بی سی به همراه فیلمبردارم به دنبال راهی می گشتیم که به در خروجی سالن مراسم نزدیک بشویم و جا بگیریم تا اگر آقای فرهادی از مراسم خارج شد بتوانم با او گفتگو کنم.
همزمان روی تلفن همراهم شاهد انفجار شادی میان ایرانیان در سراسر شبکه های اجتماعی از فیس بوک گرفته تا تویتر بودم. مدتها بود چنین حسی نداشتم که در عین انجام وظیفه حرفه ایم تا این حد خوشحال باشم.
بعضی پیام ها را که می خواندم نا خودآگاه بغضم می ترکید و در میان این طرف و آن طرف دویدن در هتل اشکم سرازیر می شد. همه امیدم این بود که بتوانم با آقای فرهادی صحبت کنم که مانند خیلی موارد دیگر نخستین رسانه فارسی زبان باشیم که صدا و تصویر یک شخصیت موفق ایرانی را که حالا اثرش مورد توجه جهانی قرار گرفته به هم میهنانمان در ایران برسانیم.

این تلاش ها در نهایت نتیجه داد و هنگام خروج او پس از پایان مراسم، موفق شدم با او چند کلمه ای گفتگو کنم.
از او پرسیدم حالا که با این همه جایزه های معتبر و به ویژه با بردن گلدن گلوب، دیگر شکی نیست که او نامزد جایزه اسکار خواهد شد و در چند قدمی مهمترین جایزه سینمای جهان قرار گرفته؛ چه احساسی دارد.
آقای فرهادی که گوی طلایی را در دست داشت گفت: "خیلی خوشحالم. اولین چیزی که خوشحالم می کند این است که می دانم الان مردم کشورم خیلی خوشحالند و این خیلی حس خوبی بهم می دهد. داستان یک فیلم و یک فیلمساز نیست. بحث سینمای ایران است؛ سینمایی است که توانسته با آدم های معمولی و غیرسینمایی هم ارتباط برقرار کند و در واقع در ادامه فیلم هایی که قبلا در سینمای ایران ساخته شده و خیلی فیلم های خوبی هم بوده اند و این راه را باز کرده اند، توانسته برای ارتباط با بقیه مردم دنیا حرکت کند."

او در پاسخ به این سوال که "تحلیل شما از دلیل موفقیت این فیلم چیست؟" گفت: "خیلی سخت است که بگویم چرا ارتباط برقرار کرده اند ولی به نظر می آید که چیزهای مشترکی بین آدم های مختلف در جاهای مختلف دنیا وجود دارد که کمک می کند که یک داستان را بهتر بفهمند. وقتی که داستانی با اندازه های استاندارد تعریف شود برای هر جایی از دنیا و هر فرهنگی قابل فهم است. این چیزی است که من حدس می زنم، ولی خودم در همه جا نبودم که ببینم چرا با فیلم ارتباط می کنند."

هم پیش و هم پس از این گفتگو تغییر فضا محسوس بود. سیل احترام و تبریک از خبرنگاران تا اهالی برجسته سینما و مهمانان هتل به آقای فرهادی مایه افتخار بود. گویی ماه ها اخبار مقابله و تنش در فضای سیاسی در عرض چند دقیقه جایش را به احترام به مردی داده بود که غنای فرهنگی و توان سینمای ایران را نمایندگی می کند.
این گفتگوی هر چند کوتاه و پوشش خبری این مراسم همچنین یادآوری خوبی بود که تا چه حد حضور فعال رسانه های فارسی زبان می تواند در انتقال آنچه می گذرد به هم میهنانمان در ایران و دیگر نقاط جهان موثر باشد.

Post has shared content
سکس داشتن مثل ورق بازی است. اگر یار خوبی ندارید بهتر است که دست خوبی داشته باشید.
آقامون وودی آلن
Photo

Post has shared content
وزنه انتخابات / کاری از مانا نیستانی، روزآنلاین
Photo

Post has shared content
این شیرماده پس از شکار آهو متوجه می شودکه شکارش بارداربوده، او سراسیمه
میشود، نخست تلاش میکند تا بچه را نجات دهد، و از دریدن شکارش دست
برمیدارد. اما وقتی نمیتواند بچه را نجات دهد بروی زمین در کنار شکارش
دراز میکشد، عکاس بعدا پی میبرد که شیر سکته کرده است.
Photo

Post has shared content
نامه عباس معروفی به گلشیفته. عالی چه قدر جای همچین نوشته ای بعد از اینهمه جنجال خالی بود.
--------------------
از متن: راستش من از چادر بدم مي‌آيد، اما هرگز نقش‌هايی که شما با چادر بازی کرديد مرا آزار نداد. چون بازيگر هستيد و اين ذات حرفه بازيگری است. کارگردان به شما مي‌گويد در اين فيلم يا تئاتر فلان نقش را بازی کن، اين لباس توست، اين ديالوگ‌های توست، و اين هم نقش تو.
فيلمنامه را مي‌خوانی، حس مي‌گيری، در قالب نقش فرو مي‌روی، مي‌شوی آن ديگری.
ديگر به کسی مربوط نيست که اين وسط چه بلايی سرت مي‌آيد، به هيچ کس مربوط نيست که ويوين لی، همان اسکارلت دوست‌داشتنی به خاطر بازی در فيلم «اتوبوسی به نام هوس» چقدر از عمرش را در آسايشگاه روانی گذراند.
تماشاچی در تاريکی نشسته فقط تحسين مي‌کند و سوت مي‌زند و بعد به خانه‌اش مي‌رود. و اصلاً اهميت ندارد که يک رمان‌نويس چه بلايی سر جسم و جانش مي‌آيد تا يک رمان را تمام کند. مردم مي‌خوانند و نظر مي‌دهند و بعد به خانه‌شان مي‌روند.
اما حالا اين نقش تازه و کوتاه شما به همه مربوط شده ، و هرکس از زاويه‌ای ماجرا را تحليل و تفسير مي‌کند، بی آن که از بدبختي‌های اين حرفه کوچک‌ترين اطلاعی داشته باشد.
مي‌شناسم زنانی را که از چادر متنفرند ولی نسبت به بازی شما در اين فيلم کوتاه، واکنش خاله‌زنکی نشان داده‌اند و برهنه شدن شما را توهين دانسته‌اند.
نيمی از دهه شصتی‌ها حتا وجدان‌شان را زير پا مي‌گذارند تا از لذت تن عقب نمانند، حالا يکباره گلشيفته را از جنبش سبز اخراج مي‌کنند؟ مگر گلشیفته طلايه‌دار شما نيست برای آزادی تن؟ آن هم آزادی تنی که در اختيار صاحبش است، نه در اختيار يک ايدئولوژی که اين تن را زير بازجويی و فشار و شکنجه و تجاوز له و نابود کند.

Post has shared content
Wait while more posts are being loaded