Złoto dla Frycza!

3 marca 2016 roku w hali sportowej „KOŁO” odbył się finał Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w koszykówce kobiet. Po raz trzeci z rzędu drużyna XVII LO pod wodzą prof. Marka Dawidowicza stawała w tym miejscu, aby walczyć o złoto. Tym razem miały się zmierzyć z liceum z Wilanowa. Rzut sędziowski… i ruszyły. Jedna akcja za drugą. Pierwsza kwarta rozpoczęła się dramatycznie. Wiele nieudanych akcji z naszej strony, za to kosze dla przeciwniczek. Na szczęście tę część gry przegrałyśmy zaledwie 3 pkt (7:10).
Po przerwie zdecydowanie lepiej, wygraliśmy kwartę 16:14, jednak nadal na prowadzeniu był Wilanów. Drugą połowę dziewczyny zaczęły mocno, kryły dobrze przeciwniczki, nie dając im zbyt dużego pola manewru. To dodało kibicom zapału i zaczęli głośno śpiewać i dopingować nasz zespół. Po raz pierwszy wyszliśmy na prowadzenie. Niestety potem zrobiło się nerwowo, Wilanów odrobił stratę. Dziewczyny nie straciły głowy w najważniejszym momencie meczu i gdy w czwartej kwarcie zaczęły przegrywać, wyprowadziły kilka dobrych akcji podkoszowych, gdzie punktowała nasz ceterka, tegoroczna maturzystka – Karolina Podgórska (20pkt). Na koniec znów zrobiło się bardzo gorąco, wygrywaliśmy dwoma punktami, ale piłka było po stronie przeciwników. Na szczęście dziewczyny mocno broniły i zbierały piłki, aby udaremnić zdobycie jakichkolwiek punktów.

Frycz wygrał 46:44 zdobywając złoto Mistrzostw Warszawy! Puchar z rąk Przewodniczącego Szkolnego Związku Sportowego Warszawy i województwa mazowieckiego pana Jana Dorosiewicza odebrała Karolina Podgórska z klasy 3c – kapitan drużyny naszych koszykarek.