Profile cover photo
Profile photo
Wytwórnia Filmów Oświatowych
27 followers -
Film | Edukacja | Digitalizacja | Festiwal
Film | Edukacja | Digitalizacja | Festiwal

27 followers
About
Posts

Serdecznie zapraszamy na fanpage Wytwórni Filmów Oświatowych!

Odnaleźć tam między innymi można: bieżące informacje, ciekawostki, zapowiedzi wydarzeń czy konkursy.

https://www.facebook.com/WytworniaFilmowOswiatowych

Zapraszamy! 
Add a comment...

Post has attachment
Wyprodukowany w Wytwórni "Elementarz" Wojciecha Wiszniewskiego zdecydowane należy do kanonu polskiego dokumentu.

Dlatego właśnie nie mogło zabraknąć go na pokazach Polish Doc Days w Rosji, które odbywają się w dniach 7-15 listopada w Moskwie i Kazaniu.

https://www.facebook.com/WytworniaFilmowOswiatowych
Add a comment...

Post has attachment
Zapraszamy do posłuchania wywiadu z Marią Zmarz-Koczanowicz. Reżyserka opowiada o swoim najnowszym filmie, którego bohaterem jest Adam Michnik.
Maria Zmarz-Koczanowicz współpracowała z WFO w latach 1985-1990. W tym czasie zrealizowała w Wytwórni takie filmy jak: "Granica" (1990) czy "Urząd" (1987)
Add a comment...

Post has attachment
Serdecznie zapraszamy uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do zgłaszania swoich prac do Młodzieżowego Konkursu Filmu Przyrodniczego.

Tematyka filmów konkursowych musi być bezpośrednio związana z przyrodą i szeroko rozumianą ekologią; zaś czas trwania filmu powinien wynosić od 5 do 15 minut.

Filmy oceniać będzie Jury złożone z profesjonalnych filmowców i znawców filmu przyrodniczego. Prace wyróżnione przez Jury zostaną nagrodzone.

Zgłoszenia i filmy (na płytach DVD) należy przesłać w terminie do 15 maja 2015 roku, na adres:

„Młodzieżowy Konkurs Filmu Przyrodniczego”
Wytwórnia Filmów Oświatowych Sp. z o.o.
93-106 Łódź, ul. Kilińskiego 210

Zgłoszenie i udział w Konkursie jest bezpłatne. Płyty DVD nie będą odsyłane.

Zapraszamy również do uczestnictwa w konkursach i warsztatach dla dzieci i młodzieży współorganizowanych, w ramach Festiwalu, przez Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Łodzi – więcej informacji na ten temat znajduje się na stronie internetowej ZSO nr 7.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
JUBILEUSZOWY APEL WYTWÓRNI: 29 grudnia obchodzić będziemy 65. urodziny. W związku z tym zapraszamy do wspólnego świętowania obecnych, ale też wszystkich byłych pracowników i współpracowników WFO. Nie do wszystkich jednak udało się dotrzeć, stąd apel o kontakt i prośba o pomoc mediów.

- "Urodzinowe zaproszenie kierujemy do wszystkich, którzy przez te wszystkie lata budowali legendę WFO. A można zaryzykować stwierdzenie, że większość osób związanych w minionych dziesięcioleciach z polską kinematografią miała w swoim zawodowym życiorysie dłuższy lub choćby epizodyczny kontakt z WFO" – mówi Katarzyna Kozłowska, Prezes Zarządu Oświatówki. – "Nie wszystkich potrafimy odnaleźć, brakuje nam aktualnych danych kontaktowych, stąd nasza gorąca prośba, aby wszyscy współpracownicy i pracownicy zechcieli się z nami skontaktować. Pragniemy móc im przekazać zaproszenie na uroczystość obchodów jubileuszu" – wyjaśnia.

Liczba byłych współpracowników jest trudna do ustalenia, bo przez dziesięciolecia byliśmy jednym z filarów polskiego przemysłu filmowego – szczególnie w zakresie filmu oświatowego, edukacyjnego, przyrodniczego i dokumentalnego. W naszej pracy niebagatelną rolę odgrywała ogromna liczba pracowników filmu zajmujących się dźwiękiem, montażem, scenografią, charakteryzacją, obróbką taśmy, organizacją produkcji, transportem i wieloma innymi niezbędnymi czynnościami zwanymi umownie „pracą pomocniczo–twórczą”. 

- "Zależy nam na tym spotkaniu. Chcemy uhonorować wszystkich, których fachowość, ciężka praca i poświęcenie umożliwiły produkowanie w Wytwórni filmów na najwyższym poziomie profesjonalnym i artystycznym. Staramy się udokumentować ich pracę i wspomnienia. Z okazji jubileuszu Wytwórni realizowane są notacje filmowe dotyczące historii„Oświatówki” widzianej przez pryzmat osobistych wspomnień" – wyjaśnia Kozłowska. – "Zapraszamy wszystkich, którzy zachcą podzielić się z nami przed kamerą swoimi wspomnieniami".

Zachęcamy wszystkich pracowników i współpracowników do kontaktu z sekretariatem WFO (tel.: 42 689 23 45, e-mail: wfo@wfo.com.pl– w tytule 65 lat).

http://www.portalfilmowy.pl/wydarzenia,5,20200,1,1,Jubileuszowy-apel-WFO.html
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Drodzy Studenci! Serdecznie zapraszamy na praktyki do Wytwórni Filmów Oświatowych. Pozwolą one każdemu z uczestników poszerzyć ogólną wiedzę o filmie, współpracować przy projektach filmowych oraz spotkać ciekawych ludzi związanych z filmem ...i jego historią. Kontakt: tel.: 42 689 23 45 lub email: wfo@wfo.com.pl

Kadry pochodzą z filmów "Telewizja" (1953) w reżyserii Janusza Stara oraz "Młodzi konstruktorzy" (1952) w reżyserii Marianna Ussorowskiego.

#praktyki   #studenci   #film   #wfo  
PhotoPhotoPhoto
2014-10-13
3 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Przedstawiamy oficjalny plakat Jubileuszu 65-lecia WFO, który odbędzie się 29 grudnia bieżącego roku w łódzkim Pałacu Poznańskich mieszczącego się przy ulicy Ogrodowej 15.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że wczesne filmy Janusza Nasfetera wyprodukowane w Wytwórni w latach 50-tych będą brać udział w sekcji "Klasycy mniej znani. Janusz Nasfeter" podczas 39 Festiwalu Filmowego w Gdyni.

Źródło: http://www.festiwalgdynia.pl/aktualnosci/wiadomosci/wiadomosc/269,odnowione_krotkie_metraze_janusza_nasfetera_na_39._ffg.html

#Gdynia   #film   #kino   #festiwal  
Add a comment...

Post has attachment
Zapraszamy do obejrzenia wideo-relacji z pracy nad nagrywaniem audiobooków do książek "Wśród trzcin i wód" oraz "W krainie łabędzia" autorstwa Włodzimierza Puchalskiego. Swoich głosów użyczyli m.in.: Włodzimierz Press, Wiktor Zborowski, Wojciech Gąsowski, Jarosław Boberek, Henryk Gołębiewski czy Anna Seniuk. Za wznowieniem wydań tych bogato ilustrowanych albumów stoją Lasy Państwowe.
Add a comment...

Post has attachment
Mixer Regionalny trwa w najlepsze. Wszystkie te osoby, które z jakiś przyczyn nie mogą być dzisiaj na rynku w Sieradzu zapraszamy do oglądania transmisji online z Mixera, która dostępna jest na stronie http://mixer.lodzkie.pl oraz pod bezpośrednim linkiem: Mixer Regionalny w Sieradzu
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded