Profile

Cover photo
Interface Poland Sp. z o.o.
12 followers|29,279 views
AboutPostsPhotosYouTube

Stream

 
Z badania przeprowadzonego przez Uniwersytet w Würzburgu i Uniwersytet Nottingham Trent na zlecenie Kaspersky Lab wynika, że mężczyźni szybciej sięgają po smartfona czekając na spotkanie, wizytę u lekarza itp. niż kobiety. Ogólna średnia wyniosła tylko 44 sekundy. Naukowcy wiążą wyniki badania z syndromem FOMO, czyli częstym sięganiem do telefonów z obawy, że coś nas ominie.

http://www.chip.pl/news/wydarzenia/trendy/2016/08/faceci-nie-moga-wytrzymac-bez-swoich-telefonow

 ·  Translate
Ile czasu minie, zanim posiadacz smartfona sięgnie po niego, gdy musi na coś poczekać – czy to na jakieś spotkanie, czy na wizytę u lekarza: dwie minuty, trzy?
1
 
17 sierpnia obchodziliśmy 25-lecie polskiego internetu. Ćwierć wieku temu wysłano z Polski pierwszą wiadomość elektroniczną. Zrobili to administratorzy uczelnianej sieci z Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, a wiadomość została wysłana do Hamburga.

http://biznes.onet.pl/wiadomosci/media/25-urodziny-polskiego-internetu/25t7vz
 ·  Translate
17 sierpnia polski internet obchodzi swoje urodziny, Tego dnia w 1991 roku, jak wspomina "Puls Biznesu", z niepozornego pawilonu przy ulicy Hożej 54 w Warszawie, zajmowanego przez informatyków Wydział...
1
 
Google jako wielki cenzor – czy zawsze działa w słusznej sprawie? Więcej przeczytacie na naszym blogu – zapraszamy do lektury!

http://www.interfacepoland.pl/cenzura-ze-strony-google-ciemne-i-jasne-strony/
 ·  Translate
INTERFACE POLAND blog: Pozytywne i negatywne przykłady cenzury stosowanej przez Google.
1
 
Google przygotował specjalną aplikację w związku z olimpiadą w Rio. Automatyczne powiadomienia o zdobytych medalach, plany zawodów, klasyfikacja medalowa, informacje o sportowcach – to atrakcje przygotowane przez internetowego giganta w ramach aplikacji na Androida lub iOS specjalnie dla wszystkich zainteresowanych rozgrywkami olimpijskimi.
Google chce być przewodnikiem po Rio de Janeiro – dzięki Street View na Mapach Google każdy może poczuć magię miasta.

http://googlepolska.blogspot.com/2016/08/google-waszym-przewodnikiem-po-rio-de.html
 ·  Translate
1
 

Nowa funkcja w Google Maps na smartfonach jest w trakcie testów. Nowy, oszczędny tryb nawigacji pozwoli zaoszczędzić pieniądze i transfer danych. Z pewnością wielu użytkowników doceni opcję redukcji zużycia mobilnego internetu podczas korzystania z Map Google. Oczywiście opcja oszczędnościowa będzie się wiązała z brakiem aktualnych informacji o korkach, ale coś za coś. Aby Mapy funkcjonowały na smartfonie prawidłowo, konieczne będzie aktualizowanie danych zapisanych w trybie offline raz na 30 dni.

http://next.gazeta.pl/next/7,151243,20454678,google-testuje-nowa-przydatna-funkcje-w-mapach-to-moze-byc.html
 ·  Translate
W większości przypadków korzystamy z Map Google bazując na komórkowej transmisji danych, która ma swoje ograniczenia i bywa kosztowna. Być może niedługo będziemy mogli zaoszczędzić nieco pieniędzy oraz transferu, przełączając nawigację w alternatywny tryb pracy. Właśnie nad tym pracuje obecnie Google. Niektórzy użytkownicy już teraz zgłaszają pojawienie się nowej funkcji na swoich smartfonach.
1
 
Firma Zenith Optimedia opublikowała raport, z którego wynika rosnący udział urządzeń mobilnych w konsumpcji wideo w sieci. W tym roku aż 15 minut średnio spędzi każdy Polak codziennie, oglądając filmiki na tabletach i smartfonach. Analitycy przewidują dalsze wzrosty w tym zakresie, wynikające z ogromnej popularności urządzeń przenośnych także w mniej zamożnych krajach, lepszej jakości wyświetlaczy oraz coraz większej dostępności szybkiego internetu.

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/urzadzenia-mobilne-najwazniejszym-kanalem-odbioru-wideo-w-sieci-wzrost-wydatkow-reklamowych-o-20-proc
 ·  Translate
Z raportu Zenith Optimedia wynika, że główną platformą konsumpcji wideo w internecie stają się urządzenia przenośne. Polacy spędzą w tym roku 15 minut dziennie oglądając wideo w sieci na smartfonach i tabletach.
1
 
Prognozy dotyczące korzystania z internetu mobilnego mówią o sporym wzroście w tym roku – niemal 28%. Raport Media Consumption Forecasts został opublikowany przez ZenithOptimedia. Wynika z niego, że konsumpcja mobilnego internetu rośnie kosztem wszystkich innych mediów. Mobile dominuje w Azji Pacyficznej (73%) i Ameryce Północnej (72%).


http://interaktywnie.com/biznes/artykuly/raporty-i-badania/w-2016-roku-czas-korzystania-z-mobilnego-internetu-wzrosnie-o-28-253405
 ·  Translate
1
Have them in circles
12 people
UX-DAY Mannheim's profile photo
Spy Shop's profile photo
Karol Wilczek's profile photo
Mariusz Duka's profile photo
Marokogust's profile photo
Baza Firm Business Navigator's profile photo
Joanna Kawka's profile photo
Wojtek Tyluś's profile photo
 
Ciekawa wizja przyszłości e-commerce przygotowana wspólnie przez firmy Criteo i Ovum, które zapytały kluczowych graczy na rynku o ich prognozy. Czy w 2026 roku zamówione towary będą dostarczać drony? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź w tekście:

http://interaktywnie.com/biznes/newsy/e-commerce/przyszlosc-e-commerce-co-nas-czeka-do-roku-2026-253738
 ·  Translate
1
 
Kolejne problemy firmy Google – tym razem w Rosji. Chodzi o nadużywanie dominującej pozycji Androida do promowania swojej wyszukiwarki i blokowanie usług konkurencji. Na sprzęcie wykorzystującym system operacyjny Android Google jest wyszukiwarką domyślną i nie można instalować alternatywnych. Władze rosyjskie ukarały internetowego giganta na wniosek głównego konkurenta na tamtejszym rynku – firmy Yandex, właściciela wyszukiwarki internetowej. Kara ponad 6 milionów dolarów pewnie nie zrobi na Google większego wrażenia.


http://tech.wp.pl/kat,1009781,title,Rosja-naklada-kare-finansowa-na-Googlea-za-naduzywanie-pozycji-Androida,wid,18463841,wiadomosc.html?ticaid=11788d&_ticrsn=3
 ·  Translate
Nie ma tygodnia bez jakiejś mniejszej lub większej afery sądowej związanej z firmą Google. Tym razem akcja dzieje się na terenie Rosji, która ukarała Google'a twierdząc, że ten nadużywa dominującej pozycji Androida do promowania swojej wyszukiwarki.
1
 
Polacy liderami w blokowaniu reklam w internecie – tak wynika z infografiki przygotowanej przez firmę Cloud Technologies z Warszawy. Wyłania się z niej ciekawy obraz polskiego internauty.

http://interaktywnie.com/biznes/newsy/portale/7-mln-internautow-blokuje-reklamy-w-internecie-infografika-253580
 ·  Translate
Ile mają lat? Jakiej są płci? Z jakiego powodu blokują reklamy?
1
 
Nowa platforma Google Arts & Culture to gratka dla amatorów sztuki, zainteresowanych także kulturą światową. Dzięki nowym narzędziom internauci mogą zagłębić się w dziedzictwo kultury z ponad tysiąca muzeów z 70 krajów. Ciekawostki na temat dzieł sztuki, wirtualne wycieczki, wyszukiwanie artystów, nurtów w sztuce, wydarzeń i postaci historycznych, miejsc to tylko niektóre z możliwości platformy. Google Arts & Culture dostępne jest także w formie aplikacji na iOS i Androida.

http://googlepolska.blogspot.com/2016/07/przedstawiamy-platforme-google-arts.html
 ·  Translate
1
 
Nowa polityka prywatności Google zachęca użytkowników do zwiększenia ilości udostępnianych informacji na temat swojej aktywności w sieci – na szczęście zmiana ustawień jest opcjonalna. Google chce podobno jeszcze lepiej dopasowywać reklamy…

http://next.gazeta.pl/next/7,151243,20386597,google-chcialoby-wiecej-waszych-danych-oferuje-cos-w-zamian.html
 ·  Translate
W ramach nowej polityki prywatności użytkownicy usług Google zaczynają dostawać powiadomienia zachęcające do zmiany ustawień dotyczących śledzenia ich aktywności. Jednak tym razem mogą sami zdecydować czy chcą je zmodyfikować. Jest również pewien ważny czynnik przemawiający za wprowadzeniem zmiany.
1
People
Have them in circles
12 people
UX-DAY Mannheim's profile photo
Spy Shop's profile photo
Karol Wilczek's profile photo
Mariusz Duka's profile photo
Marokogust's profile photo
Baza Firm Business Navigator's profile photo
Joanna Kawka's profile photo
Wojtek Tyluś's profile photo
Contact Information
Contact info
Phone
+48 32 249-87-89
Email
Address
ul. Dworcowa 1 41-500 Chorzów