Profile

Cover photo
Interface Poland Sp. z o.o.
12 followers|28,460 views
AboutPostsPhotosYouTube

Stream

 
Twitter zapowiada zmiany – wprawdzie pozostanie limit 140 znaków, ale zdjęcia, GIFy i materiały wideo nie będą już do niego wliczane. Można powiedzieć – dobre i to!

Na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie zmiany zostaną wprowadzone w życie. Czekamy z niecierpliwością.

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/twitter-potwierdza-do-limitu-140-znakow-nie-beda-wliczane-zdjecia-czy-gify-bedzie-tez-mozna-retweetowac-wlasne-tweety
 ·  Translate
Twitter oficjalnie zapowiedział, że już niedługo poluzuje słynny limit 140 znaków. Za kilka miesięcy zdjęcia, GIFy czy materiały wideo zostaną wyłączone z restrykcyjnego ograniczenia objętości tweetów. To nie koniec nowości - będzie można również... podawać dalej własne posty.
1
 
Czym był dla pozycjonerów PageRank i dlaczego Google usunął go w cień? Tego i wiele więcej dowiecie się z naszego artykułu na blogu - zapraszamy do lektury!

http://www.interfacepoland.pl/pagerank-przeszedl-do-historii/
 ·  Translate
INTERFACE POLAND blog: Kończy się pewien rozdział w historii Internetu - nie sprawdzimy już wartości PageRank dla danej domeny.
1
 
Dzieci mają dziś smykałkę do nowoczesnych technologii – 10-latek złamał zabezpieczenia Instagramu, dołączając do grona hakerów. Młody Fin znalazł błąd w systemie, umożliwiający kasowanie komentarzy innych użytkowników portalu społecznościowego. Po zgłoszeniu go do administratora otrzymał nagrodę pieniężną – 10 tysięcy dolarów.


http://technowinki.onet.pl/internet-i-sieci/dziesieciolatek-zlamal-zabezpieczenia-portalu-instagram/nps09k
 ·  Translate
Dziesięciolatek złamał zabezpieczenia portalu społecznościowego. Stał się jednym z najmłodszych na świecie hakerów. Chłopiec z Finlandii znalazł lukę w ochronie portalu fotograficznego Instagram.
1
 
Trend mobilny nie do zatrzymania – jak wynika z badania wykonanego na zlecenie home.pl przez Instytut Badawczy ARC Rynek i Opinia – aż 60% stron www firm z sektora MŚP w Polsce ma wersję mobilną lub responsywną.
 
Polscy przedsiębiorcy doskonale rozumieją, że inwestując w mobilność strony zwiększają swoją konkurencyjność na rynku. Dodatkowo dzięki algorytmowi wprowadzonemu przez Google w 2015 roku strony mobilne zyskują dodatkowe punkty i przewagę nad stronami niedostosowanymi do urządzeń przenośnych.
 
http://interaktywnie.com/biznes/newsy/projektowanie-interakcji/az-60-proc-stron-internetowych-polskich-firm-z-sektora-msp-posiada-wersje-mobilna-lub-responsywna-253112
 ·  Translate
1
 
Google znowu może mieć kłopoty. Komisja Europejska rozważa oskarżenie internetowego giganta o praktyki monopolistyczne związane z systemem Android. Grozi mu za to wielomilionowa kara finansowa. Chodzi o instalację w systemie Android własnych aplikacji, takich jak Google Maps, Gmail czy sklep Google Play. Śledztwo ma wyjaśnić, czy Google nadużył w tym przypadku swojej dominującej pozycji na rynku
  
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/komisja-europejska-chce-oskarzyc-google-o-monopol-kara-moze-przekroczyc-7-mld-dolarow
 ·  Translate
Komisja Europejska rozważa skierowanie przeciwko Google oskarżenia o stosowanie praktyk monopolistycznych związanych z systemem operacyjnym Android. Jeśli koncern zostanie uznany winnym, może zapłacić karę w wysokości 7,4 mld dolarów.
1
 
Nowy wpis na naszym blogu – największe błędy w zakresie optymalizacji stron, których warto unikać. Nawet jeśli strona obecnie nie znajduje się pod opieką fachowców od pozycjonowania i SEO, warto zwrócić uwagę na niektóre elementy, znacznie ograniczające jej potencjał w internecie
 
http://www.interfacepoland.pl/bledy-w-optymalizacji-stron-czyli-czego-nalezy-sie-wystrzegac-nawet-jesli-obecnie-twoja-strona-nie-jest-pozycjonowana/
 ·  Translate
INTERFACE POLAND blog: Najczęstsze błędy i braki w optymalizacji strony pod wymogi wyszukiwarki Google.
1
 
Polscy programiści znowu najlepsi. Tym razem polska drużyna wygrała rywalizację w międzynarodowym maratonie programistycznym Deadline24, którego finał odbył się w Katowicach w siedzibie Muzeum Śląskiego. Maraton trwał nieprzerwanie przez 24 godziny, a 3-osobowe drużyny wyłoniono spośród 1,5 tys. uczestników z całego świata. Zadania przygotował organizator maratonu – firma Future Processing.

Gratulujemy zwycięskiej drużynie HoRyxoGon!
 
http://wiadomosci.onet.pl/slask/polacy-czesi-i-bialorusini-na-podium-maratonu-programistycznego-w-katowicach/s89d7t
 ·  Translate
Drużyny z Polski, Czech i Białorusi znalazły się na podium międzynarodowego maratonu programistycznego Deadline24, którego finałem była zakończona dzisiaj 24-godzinna rozgrywka w Katowicach. O zwycięs...
1
Have them in circles
12 people
UX-DAY Mannheim's profile photo
Mariusz Duka's profile photo
Józef Władysław Tabor's profile photo
Baza Firm Business Navigator's profile photo
Karol Wilczek's profile photo
Marokogust's profile photo
Joanna Kawka's profile photo
Spy Shop's profile photo
Wojtek Tyluś's profile photo
 
Infografika na temat rozwoju rynku reklamy mobilnej – w zeszłym roku zanotowano wzrost wydatków na ten segment reklamy aż o 259%. Wg badań codziennie spędzamy na smartfonach ok. 2,5 godziny. Coraz chętniej korzystamy z aplikacji mobilnych, a reklamy w aplikacjach generują wyższą sprzedaż niż na stronach mobilnych – to bardzo istotne informacje dla reklamodawców.

http://interaktywnie.com/biznes/newsy/mobile/jak-rynek-mobilny-rozwija-sie-w-polsce-infografika-253252
 ·  Translate
1
 
Rosną nakłady na reklamę internetową w Polsce. I to sporo. W ubiegłym roku zanotowało 20% wzrost wydatków, a wartość polskiego rynku reklamy online wyniosła 3,17 mld zł. Jak wynika z badań AdEx reklamodawcy najwięcej wydali na reklamę typu display i SEM, a największy wzrost odnotowano w przypadku reklamy w internecie mobilnym oraz w mediach społecznościowych.


http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/3-2-mld-zl-na-reklamy-w-polskim-internecie-najwieksze-wzrosty-w-mobile-u-i-social-media
 ·  Translate
W ub.r. wartość polskiego rynku reklamy internetowej wyniosła 3,17 mld zł, o 20,2 proc. więcej niż rok wcześniej. Trzy czwarte inwestycji zostało przeznaczone na reklamy display i SEM, a najmocniej wzrosły nakłady marketingowe w internecie mobilnym i mediach społecznościowych.
1
 
Czas szybko biegnie - Tłumacz Google ma już 10 lat. To szybkie narzędzie do tłumaczenia w czasie rzeczywistym, obsługujące 103 języki. Oczywiście – nie jest idealne, nic nie zastąpi w tej materii żywego człowieka, ale trzeba przyznać, że bywa pomocne, zwłaszcza gdy potrzebujemy szybko zorientować się, o co chodzi w tekście w języku, który znamy słabo lub też nie znamy go wcale.
 
Google chwali się, że Tłumacz ma ponad 500 milionów użytkowników, a do najpopularniejszych tłumaczeń należą te między angielskim a hiszpańskim, arabskim, rosyjskim, portugalskim i indonezyjskim.
 
http://googlepolska.blogspot.com/2016/04/tumacz-google-ma-juz-10-lat.html
 ·  Translate
1
 
Polscy przedsiębiorcy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw najchętniej wybiera dla swoich stron internetowych domeny .pl – aż 85%. Tak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie home.pl przez Instytut Badawczy ARC Rynek i Opinia. Jakie są tego powody? Duża dostępność, atrakcyjna cena, chęć podkreślenia, że jest się polską firmą.
 
http://interaktywnie.com/biznes/newsy/domeny/jak-domena-to-pl-tak-mysli-zdecydowana-wiekszosc-przedstawicieli-msp-253090
 ·  Translate
Popularność polskich rozszerzeń nie spada, bo ich cena nadal jest stosunkowo niska.
1
 
System CAPTCHA, zabezpieczający strony www przed botami spamującymi nie jest już skuteczny. Tak wynika z ostatnich testów na systemach stosowanych przez Google i Facebooka – aż w 70% przypadków udało się pokonać tę technologię.
 
System CAPTCHA wymaga udowodnienia, że jest się człowiekiem poprzez wpisanie w okno trudno rozpoznawalnych znaków wyświetlanych obok.   
 
http://technowinki.onet.pl/internet-i-sieci/system-captcha-nie-jest-juz-skuteczny/sletjd
 ·  Translate
Niewielu internautów lubi system CAPTCHA, który zabezpiecza internetowe strony przed botami, gdyż bardzo ciężko jest rozczytać pojawiające się na ekranie znaki. Być może wkrótce będzie trzeba go zastą...
1
People
Have them in circles
12 people
UX-DAY Mannheim's profile photo
Mariusz Duka's profile photo
Józef Władysław Tabor's profile photo
Baza Firm Business Navigator's profile photo
Karol Wilczek's profile photo
Marokogust's profile photo
Joanna Kawka's profile photo
Spy Shop's profile photo
Wojtek Tyluś's profile photo
Contact Information
Contact info
Phone
+48 32 249-87-89
Email
Address
ul. Dworcowa 1 41-500 Chorzów