Profile cover photo
Profile photo
visakaran
1 follower -
ویزا, ویزای شینگن, ویزای کانادا, مهاجرت به آلمان, مهاجرت به اروپا, مهاجرت به کانادا
ویزا, ویزای شینگن, ویزای کانادا, مهاجرت به آلمان, مهاجرت به اروپا, مهاجرت به کانادا

1 follower
About
Posts

Post has attachment


نکات مهم تشریفات ورود و خروج کانادا

پس از اخذ ویزای کانادا برای بازدید از کانادا باید به این نکات توجه داشته باشید: گذرنامه معتبری با حداقل شش ماه اعتبار داشته باشید.

برای بازدید از کشورهای معاف از ویزا(به استثای ایالات متحده) نیاز به خرید یک مجوز سفر الکترونیک (eTA, $7) که چیزی شبیه به برگه معافیت از ویزای SA’s ESTA است دارید.

برای بازدید از کشورهایی که نیاز به ویزا دارند باید پیش از ورود به خاک کانادا برای درخواست ویزا اقدام گردد.

شرایط ورود به کانادا
مقررات گمرکی

در وب سایت رسمی آژانس مرزی کانادا در مورد قوانین مقرراتی مواردی ذکر شده که چند نمونه از این مقررات به شرح ذیل می باشد:

می توانید در مجموع تا سقف ۶۰ دلار هدیه با خود همراه داشته باشید.

تا سقف۱۰۰۰۰دلار وجه نقد موردگمرکی نداشته ،اما بیش از آنها باید به گمرک گزارش گردد.

همراه داشتن لوازم شخصی همانند لوازم کمپ ،تجهیزات ورزشی،دوربین ،لپ تاب در گمرک مشکل نخواهد داشت. اما بهتر است وجود این وسایل را به گمرک گزارش دهید . به خصوص زمانیکه چندین بار از مرز امریکا و کانادا قصد عبور داشته باشید.

حیوانات خانگی باید دارای شناسنامه باشند و گواهی مبتنی بر این طی ۳۶ ماه گذشته داروی هاری دریافت نموده اند را همراه داشته باشند.

می توانید داروهای شخصی خود را برای استفاه ۹۰ روزه همراه داشته باشید(در نظر داشته باشید درصورتی که داروها در امریکا تهیه شده باشد از لحاظ قانونی با مشکل مواجه خواهید شد.)

تا سقف ۲۰۰ نخ سیگار،۵۰ نخ سیگار برگ،۲۰۰ گرم تنباکو،۲۰۰ نخ چوب تنباکو را بدون پرداخت عوارض گمرکی همراه داشته باشید.
پاسپورت

بسیاری از بازدیدکنندگان بین المللی برای ورود به کانادا نیاز به پاسپورت دارند . در مرزهای دریایی و زمینی شهروندان امریکایی می توانند از گواهینامه ،کارت اقامت دایم و یا کارت نکسوز استفاده نمایند.
ویزا

بازدیدکنندگان برخی کشورها برای ورود به کانادا نیاز به ویزا دارند برای بازدید از کشورهای معاف از ویزا(به استثای ایالات متحده) نیاز به خرید یک مجوز سفر الکترونیک (eTA, $7) دارند.این کار باید پیش از سفر انجام گیرد البته به صورت آنلاین نیز می توان فرم را تکمیل نمود. این کار معمولا چند دقیقه زمان می برد.

اطلاعات بیشتر

در حال حاضر برای ۴۶ کشور،شامل بیشتر اعضای اتحادیه اروپا،استرالیا و نیوزلند برای بازدید از این کشور بیش از ۶ ماه نیازی به ویزا نیست.

در صورتی که شما قصد تحصیل یا کار در کانادا را دارید ویزای جداگانه ای برای کلیه ملیت ها نیاز است.

برای تمدید ویزا باید حداقل یک ماه پیش از انقضای ویزای فعلی خود اقدام نمایید.
Add a comment...

Post has attachment


درخواست ویزای کانادا به دو قسم تقسیم میگردد که در اینجا به آنها اشاره شده و تفاوتهای میان این دو را شرح میدهیم:
درخواست آنلاین ویزای کانادا

تفاوت روش درخواست آنلاین ویزای کانادا با روش کاغذی تنها در ثبت مدارک است، بدین صورت که مدارک متقاضی وقت سفارت کانادا ، بصورت اسکن شده در سایت سفارت کانادا ثبت می شود.

برای انجام درخواست آنلاین وقت سفارت کانادا باید ابتدا یک حساب کاربری در سایت سفارت کانادا ایجاد شود.

پس از انجام مراحل ارزشیابی آنلاین، در صورت تایید صلاحیت و دریافت کد کاربری ، فرد می تواند نسبت به درخواست آنلاین وقت سفارت کانادا در آنکارا اقدام کند، برای انجام این کار باید تمامی مدارک به صورت اسکن شده موجود باشد. پرداخت هزینه ی ویزا در این روش تنها از طریق کارت اعتباری صورت می گیرد. پس از اتمام کار، متقاضی یک شماره ی پرونده و برگه ی انگشت نگاری دریافت می کند و پیگیری پرونده تنها از طریق این شماره صورت می گیرد.

زمانی که ثبت نام آنلاین به پایان رسید، فرد تا یک ماه زمان دارد که برای انگشت نگاری به یکی از کنسول گری های سفارت کانادا در آنکارا، استانبول با ابوظبی مراجعه نماید. زمان پاسخگوی به درخواست آنلاین، طبق اعلان سفارت، ۲۵ روز در نظر گرفته شده است.
درخواست متنی ویزای کانادا

در درخواست متنی یا کتبی ویزای کانادا شخص باید تمامی مدارک خود را به صورت ترجمه شده با مهر دارالترجمه رسمی آماده نموده و به یکی از کنسولگری های سفارت کانادا در آنکارا، استانبول یا ابوظبی مراجعه نماید تا مدارک را به سفارت کانادا تحویل دهد لازم به ذکر است تاییدیه دادگستری برای ترجمه مدارک مورد الزامیست.

حضور فرد برای انجام امور انگشت نگاری الزامیست.

پس از تحویل مدارک و انجام انگشت نگاری، درخواست متقاضی در سفارت کانادا ثبت می شود و حالا باید منتظر پاسخ سفارت کانادا بماند.
http://ویزای-کانادا.com/%d8%a7%d9%86%d9%88%d8%a7%d8%b9-%d8%af%d8%b1%d8%ae%d9%88%d8%a7%d8%b3%d8%aa-%d9%88%db%8c%d8%b2%d8%a7%db%8c-%da%a9%d8%a7%d9%86%d8%a7%d8%af%d8%a7/
لازم به ذکر است که هزینه ی ویزا باید از طریق بانک به حساب سفارت کانادا واریز شود و رسید آن به همراه مدارک به کارگزاری تحویل شود.

پس از تحویل مدارک به سفارت کانادا ، فرد یک کد پیگیری دریافت می کند که از طریق آن می تواند وضعیت پرونده ی وقت سفارت خود را از ابتدا تا انتها از طریق سایت کارگزاری سفارت پیگیری کند.

نماد کد دریافتی مسافر:

(Tracking ID)

نماد سایت کارگزاری سفارت:

VAC

در این حالت بیشترین زمان پاسخگویی که از جانب سفارت اعلام شده ۶۲ روز می باشد.
Add a comment...

Post has attachment


راهنمای اطلاعات عمومی کانادا موجب میشود برای سفر به کانادا و قبل از انجام امور مربوط به اخذ ویزای کانادا بیشتر درباره این کشور بدانید:

کانادا (به انگلیسی: Canada) کشوری در شمال قاره آمریکای شمالی است که از ده استان و سه قلمرو تشکیل شده‌است.

این کشور از اقیانوس اطلس تا اقیانوس آرام و از شمال تا اقیانوس منجمد شمالی گسترده است.

در زبان فارسی، نام کانادا بر اساس تلفظ فرانسوی آن رواج یافته‌است. حکومت کانادا یک دموکراسی پارلمانی فدرال و یک پادشاهی مشروطه است که در حال حاضر ملکه الیزابت دوم رئیس کشور است.

ساختار حکومت کانادا از پادشاه یا ملکهٔ بریتانیای کبیر، دولت فدرال، دو مجلس سنا و عوام، دولت‌های ایالتی و فرماندار کل که به عنوان نمایندهٔ ملکه الیزابت ایفای نقش می‌کند، تشکیل شده است.

رأی دهندگان کانادا و شهروندان نیز در قاعدهٔ این هرم قرار می‌گیرند. این کشور توسط دولت‌های مستقل از هم اداره می‌شود، که در مجموع زیر پوشش دولت فدرال قرار گرفته‌اند.

الیزابت دوم ملکهٔ بریتانیا، ملکهٔ کشور کانادا نیز هست و قانون به امضاء و به نام او رسمیت و ضمانت اجرایی پیدا می‌کند.

کانادا
جمعیت و اقتصاد کانادا با امریکا

هرچند کانادا پس از روسیه بزرگ‌ترین کشور جهان است، اما جمعیت آن تنها حدود یک‌پنجم جمعیت روسیه است.

پرجمعیت‌ترین شهرهای کانادا به ترتیب تورنتو، مونترآل و ونکوور هستند.

نزدیکی جغرافیایی این کشور به آمریکا سبب شده تا روابط اقتصادی کانادا و آمریکا بسیار گسترده باشد، به گونه‌ای که آمریکا و کانادا بزرگ‌ترین رابطه اقتصادی را در جهان دارند و حجم معاملات این دو کشور با هم از معاملات هر دو کشور دیگری در جهان بیشتر است.

با این حال این رابطه اقتصادی قوی، زیان‌هایی هم برای کانادا در پی داشته است.

آلودگی ناشی از فعالیت کارخانه‌های آمریکایی در نزدیکی مرز دو کشور یکی از این زیان‌هاست.

کانادا با تولید ناخالص داخلی آسمی در حدود ۱/۷۹ تریلیون دلار در رده یازدهم بزرگ‌ترین اقتصادهای جهان در سال ۲۰۱۵ قرار گرفت.[۵] کانادا یکی از کشورهای عضو گروه هشت و سازمان همکاری اقتصادی و توسعه است.

این کشور دارای منابع معدنی غنی، صنایع پیشرفته (همچون خودروسازی، صنایع شیمیایی و نفت، صنایع غذایی، چوب و کاغذ، صنایع معدنی و فلزی و شیلات) و محصولات فراوان کشاورزی (از جمله گندم، دانه‌های روغنی، میوه، سبزیجات و توتون) است.

این کشور از نظر صنعت و فناوری، کشوری پیشرفته است که سیستم اقتصادی آن به شدت به خصوص در بخش بازرگانی و داد و ستد به ایالات متّحده وابسته است،به نحوی که باعث شده این کشور رابطهٔ اقتصادی پیچیده و بلندمدتی را با این کشور داشته باشد،وابستگی این کشور به بخش منابع طبیعی گران‌بهایش نیز بسیار زیاد است.

تورنتو نیز که از شهرهای مهم این کشور است از نظر پویندگی‌های بورسی در جهان بین ۱۰ کشور نخست از نظر بورس است.
پایتخت کانادا

پایتخت سیاسی کانادا شهر اتاوا است، محلی که در آن مجلس فدرال کشور و خانهٔ فرماندار کل قرار دارد. او یک کانادایی است که به صورت تشریفاتی رئیس مملکت است و به عنوان نمایندهٔ ملکه الیزابت دوم در کانادا،مستعمرهٔ سابق بریتانیای کبیر، زندگی می‌کند.

فرماندار کل، توسط پادشاه و به توصیهٔ نخست وزیر منصوب می‌شود. بر پایه آمار ۲۰۱۱ تعداد ۱۶۳٬۲۹۰ نفر با تبار ایرانی در کانادا زندگی می‌کنند.
نظام حقوقی

کانادا پیرو نظام حقوقی کامن لا (برگرفته از حقوق انگلستان) است، به‌جز استان کبک که نظام حقوقی آن بر مبنای ترکیبی از سیستم حقوق نوشته (سیویل لا) و کامن لا بنا شده است.

مثل دیگر کشورهای پیرو این سیستم قوه قضاییه کانادا نقش مهمی در معرفی قوانین این کشور بازی می‌کند و قدرت لغو قوانین مغایر با قانون اساسی را داراست.

دادگاه عالی این کشور، بالاترین مرجع قضایی کشور است و توسط قاضی ارشد، ریاست می‌شود. نه عضو آن توسط فرماندار کل به پیشنهاد نخست وزیر انتخاب می‌شود.

تمامی قضات در سطح عالی و استینافی (استانی) توسط فرماندار، به پیشنهاد نخست وزیر و وزیر دادگستری، بعد از مشورت با سازمان‌های قانونی غیردولتی منصوب می‌شوند.

اعضای کابینهٔ فدرال، دادگاه‌های عالی در سطح استانی و کشوری، انتخاب می‌کنند.

پست‌های قضایی در سطح استانی و کشوری، توسط دیگر دولت‌مردان، انتخاب می‌شوند.

قوانین مربوط به جرم و جنایت منحصراً در اختیار مسئولین فدرال است و در سرتاسر کانادا یکی است.

سازمان‌های اجرای قوانین، مثل دادگاه‌های جنایی، در هر استان به عهده یک فرد است، اما در مناطق روستایی، نظارت برعهدهٔ پلیس سواره نظام سلطنتی کانادا (RCMP) است.
اطلاعات استانها

کانادا به ۱۰ استان و ۳ ناحیه یا قلمرو تقسیم شده است. استان‌ها در مجموع استقلال زیادی از دولت مرکزی دارند، اما، درجهٔ این آزادی عمل در نزد قلمروها کمتر است.

مهم‌ترین استان از لحاظ اقتصادی و سیاسی استان انتاریو می‌باشد که شهرهای تورنتو و اتاوا در آن قرار دارند.

کِبـِک، آلبرتا، بریتیش کلمبیا، منیبا، نیوبرانزویک، نیوفاندلند و لابرادور، نووااسکوشیا، انتاریو، جزیرهٔ پرینس ادوارد آیلند و سسکچوان استان‌های این کشور هستند.

۳ قلمروی آن نوناووت، قلمروهای شمال غرب و یوکان است. نوع حکومت در استان‌ها، فدرالیزم با درجهٔ خودمختاری بیشتر، از دولت فدرال است که این خودمختاری در نوع حکومت قلمروها کمتر به چشم می‌خورد.

هرکدام از این دو بخش، یعنی استان‌ها و قلمروها، دارای فهرستی از سمبل‌های منحصر به خود هستند.

استان‌ها، مسئول اکثر برنامه‌های اجتماعی، مثل مراقبت‌های بهداشتی، آموزش و پرورش و رفاه عمومی (کمکهای مالی) هستند و با هم بیشتر درآمد را از دست فدرال دریافت می‌کنند، که این اصل تقریباً در میان ساختار حکومتی کشورهای متحد در جهان، وجود دارد.

دولت فدرال، با اعمال قدرت خود می‌تواند سیاست‌های ملی را در مناطق استانی نیز، به اجرا بگذارد، مثل لایحهٔ الحاقی بهداشت کانادا؛ که البته مسئولین استانی می‌توانند آنها را نادیده بگیرند،

اما این مسئله در عمل به ندرت اتفاق می‌افتد. برابرسازی پرداختی‌ها (حقوق)، توسط دولت فدرال صورت گرفت تا به مردم اطمینان ببخشد که استانداردهای برابری در مورد ارائهٔ خدمات و اخذ مالیات، در میان استان‌های فقیر و غنی، ارائه می‌شود.

تمام استان‌های این کشور اعضای قوهٔ مقننه که از سرتاسر ایالات و استان‌ها انتخاب می‌شوند و ریاست آن به عهدهٔ نخست‌وزیر است را انتخاب می‌کنند، به همان روشی که خود نخست‌وزیر انتخاب می‌شود.

هر استان همچنین دارای یک بخش است که نمایندهٔ ملکه الیزابت است، همانند استاندار کانادا، که به پیشنهاد نخست‌وزیر کانادا به این سمت منصوب می‌شود که در سال‌های اخیر، در اینباره با دولت‌های استانی نیز، مشورت می‌شود.
آب و هوا

کانادا منابع طبیعی فراوانی دارد. آب و هوای آن سرد و در بیشتر نقاط قطبی است. البته آب و هوا در بخش جنوب غربی، جایی که شهر ونکوور در آن قرار دارد، معتدل است. آبشار نیاگارا، پهناورترین آبشار جهان هم در این کشور قرار دارد.

آب و هوای کانادا روی هم رفته سرد و در بیشتر جاها قطبی است. البته آب و هوا در بخش جنوب غربی، جایی که شهر ونکوور و جزیره ونکوور از استان بریتیش کلمبیا در آن قرار دارند، معتدل است.

آب و هوای تورنتو سرد و جنگل‌های تایگا در این کشور دیده می‌شود برج سی ان در تورنتو نخستین برج بلند مخابراتی جهان است.

بیشتر بخش‌های کانادا، تابستان‌های معتدل و زمستان‌های سرد و دراز و منتهای درجات دما را دارد. آب و هوای شمال دور قطبی است.

در کران اقیانوس آرام میانگین دما در زمستان تنها کمی بالاتر از دمای یخ‌زدگی است. در بیشتر بخش‌های بریتیش کلمبیا ریزش باران سنگین است.

در دیگر جاهای کشور اندازه کل بارندگی میانگین یا کم است. کمابیش در همه کانادا برف سنگینی در زمستان‌ها می‌بارد.
نظام آموزشی

نظام آموزشی و ساختار آن در ایالات و قلمروهای کانادا به کلی با یکدیگر متفاوت اند، اما به طورکلی می‌توان گفت نظام آموزشی کشور کانادا از یک دوره پیش‌دبستانی با مدت زمانی ۱ تا ۲ سال، مقطع آموزش ابتدایی با مدت زمان ۵ تا ۸ سال و مقطع آموزش متوسطه، تا پایان پایه ۱۲ تحصیلی متشکل شده‌است.
Add a comment...

Post has attachment


ویزای شینگن را با کارگزاران معتبر و مجرب مرجع ویزا شینگن تجربه کنید
http://ویزاشینگن.net/

همراه با ما در کنار تجربه و تخصص ما در زمینه ویزای شینگن با خیالی آسوده و با ارزانترین قیمت ویزا شینگن را در دستان خود ببینید.

تمام تلاش با خدماتی متفاوت و با کیفیت جهت اخذ ویزای شینگن تضمینی و فوری میباشد.

با مشاوران مجرب ما در تماس باشید.
Add a comment...

Post has attachment
سفرنامه شینگن
http://www.visakaran.com/subcat/%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%B4%DB%8C%D9%86%DA%AF%D9%86-%D8%AA%D8%B6%D9%85%DB%8C%D9%86%DB%8C-%D9%81%D9%88%D8%B1%DB%8C/248-1.aspx

سفر نامه ویزای شینگن از طرف یکی از کاربران ویزاکاران تهیه و ارسال شده که میتواند برای شما بسیار جذاب بوده و پاسخگوی بسیاری از سوالات شما در مسیر اخذ ویزای شینگن و سفر به کشورهای مختلف شنگن باشد. منتظر انتشار سفرنامه شنگن باشید.

سفرنامه شنگن ما از اونجایی شروع میشه که من و همسرم قصد یه سفر ترکیبی به کشورهای اروپایی مثل: ایتالیا، فرانسه، آلمان، سوئیس، یونان و اتریش رو داشتیم و اصلا نمیدونستیم چیزی به اسم ویزای شینگن هم وجود داره. مثل خیلی از مردم اولین کاری که کردیم این بود که توی گوگل سرچ زدیم سفر به آلمان،ایتالیا،فرانسه،یونان،اتریش و سوییس هر آژانسی یه قیمتی داد بعد از اینکه قیمتهارو بالا و پایین کردیم و با چندتا از آژانسها تلفنی صحبت کردیم هر بار با واژه ای به نام ویزای شینگن برخوردیم که پس از مشاوره با کارشناس یا کانتر هر آژانس در مورد الزامی بودن گرفتن این ویزا برای سفر به کشورهایی که مد نظر ما بود صحبت میکردند. ترقیب شدیم بیشتر در مورد ویزای شینگنی که مشاوران میگفتند تخقیق کنیم. حالا نوبت به این رسیده بود که برای راهنمایی در مورد ویزای شینگن از مشاوران آژانسهای مسافرتی و مطالبی که در گوگل درج شده بود استفاده کنیم، اوین چیزی که به چشممون خورد این بود که ویزای شینگن از سال 1985 طبق معاهده ای به همین نام به وجود آمده و به امضای 26 کشور رسیده که این 6 کشوری که هدف سفر ما بود هم جز همین معاهده شنگن بودند. البته طبق تحقیقات ما ویزای شینگن چند نوع دارد که چون ما قصد سفر داشتیم باید برای گرفتن ویزای شینگن توریستی یا تایپ C اقدام میکردیم. در حال سرچ و جستجو بین موسسات زیادی بودیم که همگی مدعی ویزای شینگن تضمینی در زمانی سریع بودند ولی هر بار که کمی تحقیقاتمون بیشتر میشد، میدیدم خیلی از این موسسات چیزی که روی دست مسافر میزارن یک ریجکتی یا رد ویزاست که کارو برای گرفتن ویزای شینگن سخت تر میکنه، پس از گشت و گذار چند هفته با وبسایت مرجع ویزاکاران آشنا شدیم از طریق این مرجع با چنتا از آژانسها و موسسه هایی که میگفتند تخصصشون گرفتن ویزای شینگنه تماس گرفتیم و مشاوره حضوری داشتیم، البته در مورد این موسسات تحقیق هم کردیم که متوجه شدیم ویزاهای شینگن زیادی در آوردن و ریجکتی نداشتند پس حالا باید بین این چنتا آژانس انتخاب میکردیم و از اونجایی که هیچکی از ارزونی بدش نمیاد حالا که خوبان این کارو پیدا کردیم معیارمون قیمت ویزای شینگن، یکی از موسسات که اسم نمیبرم که تبلیغ نشه قیمتش از دیگران مناسبتر بود با توکل به خدای بزرگ برای عقد قرارداد خدمت این متخصص ویزای شینگن که در دفتر آژانس بود رسیدیم. یه مقدار در مورد مدارک و شرایط گرفتن ویزای شینگن قبلا توی گوگل خونده بودیم یا با کارشناسان شینگن صحبت کرده بودیم ولی برای اطمینان باز در جلسه ای که کانتر ویزای شینگن برنامه ریزی کرده بود تک تک مدارکرو به همراه مشاور مربوطه چک کردیم تا کمبود مدارکی نداشته باشیم چون خیلی از مسافرایی که به دلیل کمبود مدارک یا قوی نبودن مدارک خونده و شنیده بودم، البته اینو بگم که چون اطلاع نداشتیم که باید با حسابمون کار کنیم و پرینت حساب بانکی که خیلی هم مهمه باید قوی باشه و حداقل بازه زمانیش 3 ماهه باشه مجبور شدیم 3 ماه سفرمونو عقب بندازیم، خلاصه پاسپورت-شناسنامه ایرانی-پرینت حساب بانکی-مدارک شغلی همسرم که چون کارمند بود فیش حقوقی داشت و سند ملکی خونه ای که اطراف تهران داشتیم رو با ترجمه ارائه دادیم و حدود نیمی از مبلغ رو به عنوان پیش پرداخت در زمان عقد قرارداد به آژانس تحویل دادیم و رسیدشو گرفتیم حتما یادتون باشه کل اینکار همراه با قرارداد باشه و رسید پولی رو هم دادید بگیرید هرچند که این آژانسی که ما باهاش روال کار گرفتن ویزای شینگنو شروع کردیم معتبر بود ولی کار از محکم کاری عیب نمیکنه، تو این مدت که دنبال یه کارگزار مطمئن و کار درست بودیم با چند نفر برخورد کردیم که میگفتن به جای اینکه کارو دسته شرکتی بسپارن که مجوز داره به همراه تجربه و سابقه کاری با شخصی توی یک رستوران یا کافی شاپ قرارداد بستن که بعد از چند وقت جواب تلفنشونو نداده و پیش پرداختی هم که دادن دیگه برنگشته واسه همین حسابی حواسمونو جمع کردیم چون واقعا با درآمدی که ما داریم نمیشه شاهد ضرر واسه گرفتن ویزای شینگن و یه سفر خارجی باشیم. داشتم میگفتم بعد از 4 هفته کانتر مربوطه به نام خانم حیدری که خیلی هم مودب و مجرب بود با ما تماس گرفت و گفت نوبت سفارتتونه و باید تشریف بیارید آژانس تا حضوری یک سری آموزشهارو بهتون بدیم این خیلی خوب بود که چون ما دفعه اولمون بود که وارد سفارت میشیم برامون جلسه آموزشی بزارن که حول نشیم و ناخواسته دچار اشتباهاتی نشیم که باعث به هم ریختن همه چیز و در نهایت ریجکت شدنمون بشه.

توی جلسه راهنمایی ویزای شینگن به من و هسمرم مطالبی رو گوش زد کردند که در اینجا بد نیست برای شما بیان کنم، مطمئن هستم به دردتون میخوره:

1.هیچی جز حقیقت در پاسخ سوالات افسر پرونده وقت سفارتمون نگیم.

2.دستپاچه نشیم.

3.با ظاهر آراسته و مرتب در روز مصاحبه حاضر بشیم.

4.توضیحات اضافه برای افسر پرونده ندیم و سوالاتشو به صورت مختصر و مفید جواب بدیم.

5. از سوالاتی نظیر کی ویزامون در میاد یا به نظر شما ویزای شینگن به من و همسرم تعلق میگیره یا نه پرهیز کنیم.

با راهنمایی هایی که داشتن و آموزشهایی که دیدیم اعتماد به نفسمون برای انجام مصاحبه بالا رفت ولی من یه کم استرس داشتم خلاصه روز مصاحبه رسید وارد سفارت شدیم همه کارکنان سفارت خیلی بد اخلاق و خشک بودن یا اینطور وانمود میکردن یا شایدم به نظر ما اینطور میومدن وارد دفتر افسر مصاحبه گر که شدیم من یهو دلم ریخت گفتم خدایا کمک کن سوالاتی نظیر اینکه: هدفت از سفر چیه؟ تنها سفر میکنی؟ کی برمیگردی؟ فلان مدارکت کجاس و غیره ازم پرسید البته از همسرم هم تقریبا همین سوالارو با تغییرات جزیی پرسیده بود به هر حال با توجه به راهنمایی هایی که اینجا مشخص شد خیلی کاربردیه مصاحبه تموم شد و اومدیم بیرون، هیجان زده بودم ولی خودم از مصاحبه راضی بودم.

حدود 10 الی 15 روز بعد خانم حیدری کانتر ویزای شینگن تماس گرفت و گفت ویزای شینگنتون اوکی شده نمیدونید چقدر از این خبر خوشحال شدم با همسرم تماس گرفتم و سریع رفتیم آژانس اصل مدارکمون رو هم که قبلا گرفته بودیم. کارهای مربوط به رزرو هتل و بلیط هواپیما رو قطعی کردیم و تقریبا دیگه کاری نمونده بود که انجام بدیم.

این بود بخشی از سفرنامه شنگن یکی از مسافران عزیز که از طریق ویزاکاران با یکی از کارگزاران معتبر و متخصص ویزای شینگن آشنا شده است در ادامه سفرنامه های دیگری و ادامه همین سفر نامه ارائه خواهد شد تا تجربه گرفتن ویزای شینگن از کاربران و مسافران مختلف به اشتراک گذاشته شود.
Add a comment...

Post has attachment


ویزای شینگن در مرکز ویزای شینگن ارزان شد

ویزای شینگن برای تمامی ایرانیان در مرجع ویزاشینگن ارزان شد و از این پس با قیمت های پایینترین نسبت به قبل و با زمان سریع تری اخذ خواهد شد.

گرفتن ویزای شینگن سریع و ارزان با تضمین همراه با مرجع ویزاشینگن.نت

مشاوره و راهنمای با تجربه ویزای شینگن با سالها تجربه در حوضه کشورهای شنگن و اخذ ویزای شینگن توریستی و تجاری شینگن
http://schengenvisacenter.com/
Add a comment...

Post has attachment
خبر فوری در مورد تغییرات ویزای شینگن

ویزای شینگن از 20 سال پیش فعال بوده و تغییر چندانی نداشته ولی با توجه به اینکه مدارک، اسناد و دیگر موارد مربوط به آن بارها مورد جعل و تقلب توسط افراد خلافکار قرار گرفته است، به همین خاطر شورای اتحادیه اروپا به تازگی اعلام کرده برای جلوگیری از اقدامات غیرقانونی و جعل ویزای شینگن توسط سودجویان و بالا بردن امنیت شنگن، قوانین ویزای شینکن احتمالا در تاریخ جولای دستخوش تغییراتی با امضای شورای اتحادیه اروپا قرار خواهد گرفت.

مسلما تسویب قوانین جدید به نفع متقاضی قانونمند خواهد بود و با کوتاه شدن دست سودجویان و محدود شدن آنها در امور ویزای شینگن گام موثری در مسیر اهداف ویزای شینگن برداشته خواهد شد و متقاضیان با خیال آسوده امور مربوطه را به موسسات معتبر و رسمی که ویزای شینگن را قانونی به انجام میرسانند خواهند سپرد.
Add a comment...

Post has attachment
خبر فوری ویزای شینگن

همانطور که در مطالب قبل گفته شد و حتما شما متقاضی گرامی ویزای شینگن میدانید با داشتن ویزای شینگن بین 26 کشور اروپایی عضو پیمان شنگن بدون نیاز به داشتن ویزای دیگری قادر به رفت و آمد میباشید، ویزای شینگن از 20 سال پیش فعال بوده و تغییر چندانی نداشته ولی با توجه به اینکه مدارک، اسناد و دیگر موارد مربوط به آن بارها مورد جعل و تقلب توسط افراد خلافکار قرار گرفته است، به همین خاطر شورای اتحادیه اروپا به تازگی اعلام کرده برای جلوگیری از اقدامات غیرقانونی و جعل ویزای شینگن توسط سودجویان و بالا بردن امنیت شنگن، قوانین ویزای شینکن احتمالا در تاریخ جولای دستخوش تغییراتی با امضای شورای اتحادیه اروپا قرار خواهد گرفت.

مسلما تسویب قوانین جدید به نفع متقاضی قانونمند خواهد بود و با کوتاه شدن دست سودجویان و محدود شدن آنها در امور ویزای شینگن گام موثری در مسیر اهداف ویزای شینگن برداشته خواهد شد و متقاضیان با خیال آسوده امور مربوطه را به موسسات معتبر و رسمی که ویزای شینگن را قانونی به انجام میرسانند خواهند سپرد.
Add a comment...

Post has attachment
اخبار جدید ویزای شینگن
همانطور که در مطالب قبل گفته شد و حتما شما متقاضی گرامی ویزای شینگن میدانید با داشتن ویزای شینگن بین 26 کشور اروپایی عضو پیمان شنگن بدون نیاز به داشتن ویزای دیگری قادر به رفت و آمد میباشید، ویزای شینگن از 20 سال پیش فعال بوده و تغییر چندانی نداشته ولی با توجه به اینکه مدارک، اسناد و دیگر موارد مربوط به آن بارها مورد جعل و تقلب توسط افراد خلافکار قرار گرفته است، به همین خاطر شورای اتحادیه اروپا به تازگی اعلام کرده برای جلوگیری از اقدامات غیرقانونی و جعل ویزای شینگن توسط سودجویان و بالا بردن امنیت شنگن، قوانین ویزای شینکن احتمالا در تاریخ جولای دستخوش تغییراتی با امضای شورای اتحادیه اروپا قرار خواهد گرفت.

مسلما تسویب قوانین جدید به نفع متقاضی قانونمند خواهد بود و با کوتاه شدن دست سودجویان و محدود شدن آنها در امور ویزای شینگن گام موثری در مسیر اهداف ویزای شینگن برداشته خواهد شد و متقاضیان با خیال آسوده امور مربوطه را به موسسات معتبر و رسمی که ویزای شینگن را قانونی به انجام میرسانند خواهند سپرد.
Add a comment...

Post has attachment
ویزای شینگن چگونه و از کجا؟
http://schengenvisacenter.com/
چطور و از کجا می توان درخواست ویزای شنگن داد؟

به طور کلی ،در صورتیکه شما نیاز به ویزای شنگن دارید باید درخواست خود را برای سفارت و یا کنسولگری ناحیه شنگنی که قصد بازدید دارید ارسال نمایید.

بازدید بیش از یک ناحیه شنگن

در صورتیکه شما قصد بازدید از بیش از یک منطقه شنگن را دارید باید درخواست را برای سفارت یا کنسولگری شنگن مقصد ارسال نمایید.

در صورتیکه شما قصد دارید تقریبا در یک زمان از چندین ایالت شنگن بازدید نمایید باید درخواست خود را برای سفارت یا کنسولگری کشور شنگنی که در اول وارد ان شدید ارسال نمایید.

بازدید از هلند

درصورتی که هلند مقصد اصلی شماست باید درخواست خود را سفارت هلند یا کنسولگری ارسال کنید. به طور کلی، شما باید درخواست خود را به سفارت هلند یا کنسولگری کشوری که از نظر قانونی در آن اقامت دارید ارسال نمایید.در صورتی که سفارت هلند یا کنسولگری این کشور در محل اقامت شما وجودندارد می توانید درخاست خود را برای یک کشور شنگن دیگر ارسال کنید .در صورتیکه سفارت یا کنسولگری هلند وجود ندارد برای سفر به این کشور باید درخواست خود را برای سفارت یا کنسولگری هلند در کشوری نزدیک ارسال کنید.

درخواست ویزای شنگن

درخواست ویزای شنگن باید حداقل 15 روز کاری پیش از سفر ارسال شود. به طور کلی با یک درخواست می توانید بیش از 3 ماه از کشور خارج شوید.

مدارک مورد نیاز

اگر شما تمایل به دریافت ویزای شنگن دارید این مدارک مورد نیاز است:

ارائه گذرنامه یا سند مسافرت دیگر با ویزایی با حداقل دو صفحه خالی. ذرنامه یا سند مسافرت باید در 10 سال گذشته صادر شده است.گذرنامه باید برای حداقل سه ماه بعد از تاریخی که شما کشور را ترک می نمایید معتبر باشد.
ارائه فرم درخواست ویزای شنگن تکمیل شده و امضا شده.
هر فرد در سفر باید یک فرم تقاضای جداگانه داشته باشد.فرم های کودکان زیر 18 سال باید توسط والدین و یا قیم امضا گردد.

ارائه یک عکس که مطابق با الزامات هلند
در کشورهایی که سیستم اطلاعات ویزا به نورد شده است زمانی که شما درخواست ویزا می دهید از شما اثر انگشت گرفته می شود.درخواست های گروه های خاص همانند کودکان زیر 12 سال از این شرط معاف اند.
در زمان ارسال درخواست ویزا هزینه را بپردازید
در صورتیکه در خواست خود را برای دفاتر ارائه دهنده خدمات خارجی ارسال نمودیده هزینه سرویس را پرداخت نمایید.
پردازش درخواست

به عنوان یک قاعده کلی تصمیم گیری در مورد درخواست ظرف 15 روز صورت می پذیرد.

این دوره درصورت نیاز به مدارک اضافی و یا پردازش درخواست در موارد فردی تا 30 روز و در موارد خاص تا 60 روز ادامه می یابد.برخی کشورهای شنگن برای صدور ویزای برخی اتباع کشورهای خاص نیاز به مشورت دارند و روند مشاوره ممکن است تا 7 روز طول بکشد.

ورود و اقامت در منطقه شنگن

ویزای شنگن اقامت کوتاه مدت به طور خودکار به شما حق ورود به کل مناطق شنگن را نمی دهد .در قسمت کنترل مرزها احتمالا مجبور به ارائه اطلاعاتی نظیر هدف از سفر ،مدت اقامت و ...شوید.همچنین باید قادر باشید اثبات نمایید که بودجه کافی برای پرداخت هزینه ها در طول اقامت در منطقه شنگن را دارید.برای مثال در هلند این مبلغ حداقل €34 برای هر فرد درروز است.

در برخی از موادر پس از بررسی مدارک ممکن است از ورود دارنده ویزا به منطقه شنگن ممانعت شود.

بنابراین به شما توصیه می شود تا کپی از کلیه مدارکی که برای درخواست ویزا مورد نیاز است (به عنوان مثال دعوت نامه ها،تاییدنامه سفر،بیمه درمانی،اسناد بیانگر هدف از اقامت ) این مورد کمک می نماید تا روش کنترل مرزی اسانترباشد و از تاخیر جلوگیری شود.

مهر شنگن در اسناد سفر شما

در صورتی که درخواست ویزای شما از سمت سفارت و یا کنسولگری مورد قبول باشد در اسناد سفر شما مهر و یا تمبر شنگن می خورد.این مهر به دولت شنگن امکان ارزیابی برنامه،تاریخ ارسال برنامه و ارزیابی را می دهد. این تمبر هیچ پیامدهای قانونی ندارد..زمانی که ویزا صادر می شود برجسب ویزا بر روی مهر شنگن جای می گیرد . گذرنامه های دیپلماتیک و خدماتی فاقد این مهر می باشند.

رد ویزا و درخواست تجدید نظر

در صورت رد درخواست شما نامه ای رسمی امتناع از صدور برای شما ارسال می گردد.شما حق درخواست تجدید نظر برای کشور صادرکننده ویزای شنگن را دارید.در نامه رد درخواست روش درخواست تجدید نظر و محدودیت زمانی تسلیم درخواست تجدیدنظر اعلام می گردد.در نامه رد درخواست دلیل معتبر برای رد درخواست اعلام می شود.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded