Profile cover photo
Profile photo
Maritim Shop Yard Sp. z o.o.
2 followers
2 followers
About
Maritim Shop Yard Sp. z o.o.'s posts

Post has attachment
Aby zabezpieczyć jacht przed zimą nie powinniśmy owijać go szczelnie folią aby zapewnić swobodny obieg powietrza.
Photo

Post has attachment
Szampańskiego sylwestra i spełnienia żeglarskich marzeń w 2016 roku!
Photo

Post has attachment
Wesołych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych z najbliższymi wśród fal, ciszy i spokoju życzy załoga Maritim Shop Yard
Photo

Post has attachment
Przygotowując jacht na zimę nie możemy zapominać o wymianie paliwa na olej napędowy, aby nie zatkało filtrów.
Photo

Post has attachment
Jeżeli nie zdecydujemy się na przechowywanie łodzi w zamkniętym pomieszczeniu w okresie zimowym warto zaopatrzyć się w trwały brezent o odpowiedniej wielkości, który zakryje całą łódź. Ogólna zasada głosi, że im bardziej sucha jest łódź tym wolniej się starzeje. Z tego względu warto zatroszczyć się o zapewnienie odpowiedniej wentylacji i cyrkulacji powietrza.
Photo

Post has attachment
Według statystyk przeprowadzonych przez firmę Pantaenius co roku kilka łodzi tonie w miejscu zimowego zacumowania. Eksperci biją na alarm, że jachty – w naszej szerokości geograficznej – nie powinny być pozostawiane w wodzie na zimowe miesiące. Oczywiście, biorąc pod uwagę wysokie koszty przechowywania, większość osób podejmuje ryzyko. Warto jednak pamiętać, że część firm ubezpieczeniowych zwraca uwagę na koszty powodowane uszkodzeniami z powodu mrozu.

Post has attachment
Gwiazdą tegorocznych targów Monaco Yacht Show był SeaXplorer – jacht, który zdaniem konstruktorów kruszy lód i dociera do najtrudniej dostępnych miejsc globu. Statek został zaprojektowany w oparciu o rozwiązania wykorzystywane w okrętach marynarki wojennej. Holenderska firma DAMEN zapewnia, że SeaXplorer może żeglować zarówno po wodach polarnych, jak i tropikalnych. Okręt jest dostępny w trzech wersjach – 65, 90 oraz 100 metrów i ma kształt wyspy. http://ow.ly/UHtGE

Post has attachment
W czasie ubiegłorocznej wyprawy na cześć Ernesta Shackletona jacht "Polonus" uległ nieszczęśliwej awarii. Załodze na szczęście nic się nie stało i całą jednostkę odholowano do stacji polarnej PAN im. Henryka Arctowskiego. Niedługo potem rozpoczęto zbiórkę funduszy na remont łodzi, która zakończyła się sukcesem. Obecny armator „Polonusa”, Sebastian Sobaczyński, jest już na Antarktydzie i kończy przygotowania do ściągnięcia jachtu do kraju. http://ow.ly/UHt4l

Post has attachment
Rosyjski bogacz Andriej Mielniczenko przeznaczył 400 mln euro na budowę największego jachtu żaglowego świata, z ośmioma pokładami, napędzanego dwoma silnikami po 12 tys. KM. Prędkość to 21 węzłów. Kierowanie jachtem będzie odbywać się przez sensorowy pulpit z czarnego szkła. Jednostkę buduje niemiecka stocznia Nobiskrug; pierwsze rejsy planowane są już na koniec roku.
Photo

Post has attachment
Opór wywołany przechyłem rośnie proporcjonalnie do kąta przechyłu oraz kwadratu prędkości względnej. Opory w czasie żeglugi są tym większe, im stosunek szerokości do zanurzenia całkowitego jest większy. Co za tym idzie, nowoczesne jachty o szerokich i głębokich płetwach, bardziej tracą na prędkości niż jednostki konwencjonalne o mniejszej szerokości.
Photo
Wait while more posts are being loaded