Profile cover photo
Profile photo
Sayyed Mahdi Dezfouli
3,841 followers -
بهشتی در کنار رزمندگان. جمع مخلصین حقیقی انقلاب اسلامی
بهشتی در کنار رزمندگان. جمع مخلصین حقیقی انقلاب اسلامی

3,841 followers
About
Communities and Collections
View all
Posts

Post has attachment
لینک مستند معمای c130

بازخوانی سقوط مشکوک هواپیمای فرماندهان ارتش و سپاه در هفت مهرماه 1360

http://cinemamarket.ir/fa/Shop/product/معمای%20C130

Post has attachment
آیا سقوط هواپیمای فرماندهان ارتش و سپاه در 7 مهرماه 1360 عمدی بود? با ما در بازخوانی پرونده معمای c130 همراه باشید:

http://tarikhirani.ir/fa/files/113/bodyView/1102/آیا.سقوط.هواپیمای.فرماندهان.جنگ.عمدی.بود؟.html
Photo

Post has attachment
حالا 11 سال از سوم تیر سال 84 میگذرد و دو گانه #اشرافیت و #ضداشرافیتی که ایجاد شد.
آن سال چه درست و چه نادرست احمدی نژاد تبدیل به ضد اشرافیت شد و نشان داد در لایه های جامعه چیزی وجود دارد که به شدت به وضع موجود آن زمان معترض بود و به نوعی خودش را در انتخابات نشان داد. اینکه بخش قابل توجهی از جامعه علاقه نداشتند روندهای قبلی ادامه پیدا کد و انقلاب و کشور در انحصار عده ای باشد. حالا 11 سال از آن زمان می گذرد و فکر می کنم این خواستن برای تغییر همچنان وجود داشته باشد هر چند که در این سال ها روندهای خیلی تغییری نکرده باشد اما هنوز بخش مهمی از مردم خواهان #عدالت و توجه به ایستادگی در مقابل اشرافیت هستند.

سوم تیر 84 درس های زیادی با خود داشت ، کاش جناحی و سیاسی نمی شد و دقت می شد که در جامعه دقیقا چه چیزی در جریان است. هنوز هم معتقدم بدون در نظر گرفتن شخص یا گروه و له یا علیه شخصی ، باید انتخابات سال 84 به دقت بررسی شود.

#سوم_تیر   #احمدی_نژاد #عدالت #مردم #انتخابات  
Photo

Post has attachment
بازخوانی کوتاهی از بیست و هفت سال رهبری ایت الله خامنه ای

Post has attachment
بازخوانی دو رویکرد / همواره این سوال باقی است که چرا در دو سال اول دوره اول دولت اصلاحات چهره هایی همانند سید اسدالله لاجوردی و سعید اسلامی ( امامی) ، علی صیاد شیرازی ترور شدند و قتل های زنجیره ای مشکوکی رخ داد و ...

Post has attachment
با زمزمه ای که از اول سال درباره حضور مجدد #احمدی_نژاد در صحنه سیاسی کشور و قصد برای کاندیداتوری در انتخابات سال 96 مطرح شده خیلی ها تحلیل های خودشان از فعال شدن احمدی نژاد و تیم رسانه ایش را مطرح می کنن. برخی ها معتقد هستند که حضور احمدی نژاد با سد شورای نگهبان مواجه میشه ، برخی ها معتقدن حضور احمدی نژاد بستگی به فعالیت های امسال اقتصادی دولت #روحانی و انتقادات رهبری از دولت و بحث #برجام داره و با ناموفق بودن وضعیت معیشت مردم احمدی نژآد حتما وارد صحنه خواهد شد و برخی ها هم معتقدن حضور احمدی نژاد فرصتی برای روحانی و اصلاح طلبان است تا از تضادهای احمدی نژاد و سابقه عملکرد وی به نفع خودشون استفاده کنن.

به نظرم چند تا نکته آمد که می نویسم تا در روز خودش ببینیم محقق می شود یا خیر؟!
1- احمدی نژاد چه در صحنه سیاست کشور مجددا حضورا مستقیم داشته باشد و چه نداشته باشد یک چیز درباره او قطعی است و آن اینکه وی نه احمدی نژاد سال 84 است و نه سال 88.بلکه چیزی شبیه به 90 تا 92 است که هر چه به اواخر دوره دولت دهم هم نزدیک میشدیم مواضع تندتری از وی درباره مسائل سیاسی و فرهنگی و اقتصادی شاهد بودیم که همین مواضع هم باعث انتقادات گسترده تمامی طیف های سیاسی کشور از وی شده بود. پس اگر وی به صحنه سیاست کشور بخواهد بازگردد قطعا از دید نهادهای نظام این نکته پوشیده نیست. به خصوص که در این 3 سال گذشته هم شاهد چرخشی از وی در مواضع سیاسی خود به خصوص درباره سال های 90 تا 92 نبودیم و تیم پیرامونی وی هم همان تیم و حلقه آن سالهای آخر است که معروف به جریان انحرافی شدند و اصولگرایان شاخصی همانند حداد عادل ، زاکانی ، توکلی ، قالیباف و حتی آیت الله جنتی ، آیت الله یزدی و ... تا توانستند به نقد این تیم و برنامه هایشان پرداختند.

2- احمدی نژاد نشان داده که همیشه سعی می کند غیر قابل پیش بینی ظاهر شود. اینکه خیلی ها گمان می کنند وی در سال 96 به صحنه انتخابات وارد می شود به نظرم خیلی درست نیست. اول اینکه اگر وی بخواهد چنین کاری انجام دهد قطعا اجماعی بین اصولگرایان برای حضور وی شکل نخواهد گرفت و آنها چهره های دیگری را هم وارد صحنه خواهند کرد و این خیلی برای احمدی نژاد خوب نیست و هر چقدر حداقل رای را هم بشکند به ضرر او خواهد بود حتی 1 میلیون رای.در طرف مقابل قطعا اصلاح طلبان و چهره ها و گروه های نزدیک به دولت روحانی هم فردی را مقابل روحانی قرار نمی دهند و در این طرف یک وحدتی شکل میگیرد که در حالت عادی چیزی بین 13 تا 17 میلیون رای در کشور دارد ( از انتخابات سال 84 به این سو را میانگین بگیریم) و احمدی نژاد نیاز به رایی بیش از 17 میلیون رای برای شکستن این فضا دارد. ثانیا هم هنوز اصولگرایان از احمدی نژاد و سیاست های وی در سال های اخیر انتقادات گسترده می کنند و این در رده های بالای حاکمیتی در حال حاضر معنای خوبی نمی دهد.به نظرم احمدی نژاد زمانی وارد کارزار می شود که یک اجماعی در حاکمیت و اصولگرایان شکل بگیرد که تنها راه احمدی نژاد است و آنگاه به نفع وی وارد صحنه خواهند شد و شکل گیری چنین فضایی احتمالا در انتخابات دوره سیزدهم رقم خواهد خورد یعنی 5 سال بعد.( یعنی احمدی نژاد این روزها و بعد از انتخابات مجلس دهم که اصولگرایان توفیق زیادی کسب نکردند صرفا در حال مانور محبوبیت اجتماعی دادن است تا در روز مبادا از این مانورها و فضا سازی اجتماعی استفاده مطلوب کند.)

3- جامعه ایران و نهادهای حاکمیتی در سال 84 و 88 نشان دادند که تمایلی به انتخاب چهره هایی که درس خود را پس داده اند ندارند و این هم نکته ای که احمدی نژاد حداقل به آن توجه دارد. هاشمی و خاتمی در دوره خودشان محبوبیت کمی نداشتند اما چند سال بعد مردم نشان دادند که علاقه ای به تکرار ندارند و دوست دارند شاهد تغییر باشند.

4- احمدی نژاد اگر وارد صحنه انتخابات در سال 96 بشود با هر تحلیل و نگاهی قطعا فضای سیاسی به شدت تغییر می کند و انتخابات چیزی شبیه به سال 88 خواهد شد و این لااقل به دلیل تجربه های آن سال خیلی مطلوب نظام نیست تا مجددا فضای پرتنشی شکل بگیرد به همین خاطر باید شاهد موضع گیری نظام در آن شرایط باشیم که به هر حال انتخابات جذابی را رقم خواهد زد. دوگانه ای شبیه به دوگانه احتمالی روحانی- احمدی نژاد از جنس دوگانه موسوی-احمدی نژاد و دوگانه #هاشمی- احمدی نژاد است که یک فضای جذاب را رقم خواهد زد.

باید منتظر ماند و دید کارناوالی که این روزها احمدی نژاد در کشور از شمال تا جنوب به راه انداخته و فعلا می گویند صرفا برای دیدار با مردم است آخر به کجا ختم خواهد شد؟ آیا حضور در انتخابات سال 96 و یا باز سکوت تا چند سال بعد؟
Photo

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
بخش سوم و پایانی مستند کوتاه "شش پر حاشیه" از تولیدات مرکز مستند سفیر فیلم پیرامون مجلس ششم اصلاح طلب!
بیان ناگفته های محمد عطریانفر ، جواد اطاعت ، محمد کیانوش راد و ...

Post has attachment
#احمدینژاد ، تنها گزینه ای که میتواند نجات بخش #اصولگرایان باشد!

نتیجه انتخابات مجلسین خبرگان رهبری و شورای اسلامی تا فردا به صورت نهایی اعلام میشه و بر خلاف تحلیل های جهت دار گروه های مختلف در حدود 60 درصد کرسی های مجلس به اصولگرایان در شهرهای مختلف رسیده و در حدود 35 درصد هم به اصلاح طلبان و حامیان دولت و چیزی در حدود 5 درصد هم به مستقلینی که با شروع به کار مجلس گرایششون مشخص میشه که به کدام طرف بیشتر تمایل دارند.

اینکه جریان اصلاح طلب بعد از پیچ تاریخی سال 88 و بحرانی که مواجهش شد توانست هر 30 کرسی تهران را با رای تاریخی و بالا بدست بیاورد قابل توجه هست. ( فراموش نکنیم که بالاترین نرخ مشارکت در تهران تا به حال برای مجلس ششم بود با حدود 35 درصد مشارکت ، اما امسال بالاترین نرخ مشارکت در تهران رقم خورد با 45 درصد و عارف رای محمد رضا خاتمی در مجلس ششم را زد. سقف رای اصولگرایان هم حدود 1.5 میلیون رای بود که شاهدین حداد عادل دارد به آن نزدیک می شود و تقریبا نصف پایگاه رای اصلاح طلبان در تهران است. تهران از سال 76 تا به امروز در تمامی انتخاباتی که مشارکت بالا بوده است همانند ریاست جمهوری ها و مجلسین ششم و دهم ثابت کرده شهری است اصلاح طلب دوست و تنها یک انتخابات بود که توانست خرق عادت باشد و آن هم ریاست جمهوری سال 84 که گرایش مردم تهران به احمدی نژاد بود). به علاوه اینکه در بعضی حوزه های دیگه همانند اصفهان و تبریز و شهرهای کوچک تر هم توانستند در حدود 60 کرسی دیگر به دست بیارن و قطعا در مجلس دهم فراکسیون قوی را تشکیل خواهند داد که نقش موثری هم ایفا خواهد کرد.
این شروعی است مجدد برای اصلاح طلبانی که قرار بود از صحنه حذف شوند اما با زیرکی هاشمی و خاتمی توانستند بازی باخته را به برد تبدیل کنند و قطعا برای آینده هم برنامه های ویژه ای دارند و این شروع یک پایان برای اصولگرایانی است که فکر می کردند اصلاحات حذف شده و به تاریخ پیوسته. قطعا رقیب اصلاح طلبان دیگر اصولگراها نیستند و احمدی نژاد در سال 84 و 88 ثابت کرد که رقیب اصلی اصلاح طلبان احمدی نژاد و طیف حامی اش است.
به نظرم دیر یا زود بخشی از اصولگراها باز به احمدی نژاد مراجعه می کنند و تنها آلترناتیو موجود برای جلوگیری از یکه تازی اصلاح طلبان در ایران احمدی نژاد است.
سال 96 سال سرنوشت سازی است که به نظرم روحانی به دلیل رقیب جدی نداشتن می تواند باز پیروز ریاست جمهوری باشد و خواب عده ای که فکر می کنند دوره او یک دوره بیشتر نیست را آشفته می کند ( قطعا دولت روحانی دولت دور تند هم نیست که خیلی سریع همه اتفاقاتی که برای دولتهای دیگر در 8 سال افتاد برای دولت او در 4 سال رخ دهد و به نظر من دولت روحانی بر عکس دولت های دیگر نزول به صعود است). بعید هم هست احمدی نژاد برای 96 بیاید چون انقدر باهوش هست که بداند 96 نمی گذارند به سادگی تائید صلاحیت شود و رای مجدد به لاریجانی در مجلس و ابقا آملی لاریجانی در قوه قضائیه و تشکیل مجلسی با فراکسیون قوی اصلاحات مانع حضور احمدی نژاد در 96 است و رد صلاحیت احمدی نژاد یعنی سوختن یک مهره با ارزش و پر توان! اما انتخابات ریاست جمهوری 6 سال بعد دیدنی است. هم به دلیل اینکه چیزی در حدود 7 سال از اجرایی شدن برجام سپری می شود و طرح ماشه در اجرای برجام از پرتگاه خود تا 7 سال دیگر عبور می کند و حقایق بسیاری برای جامعه روشن می شود و هم با توجه به سیاست ها و یکه تازی های تیم روحانی و اصلاح طلبان حاکمیت تمایل مجددی پیدا می کند تا مقابل عده ای که خواهان تغییر نظام از درون هستند ( برجام 2 ) را بگیرد و قطعا تنها گزینه قوی و پر پتانسیل احمدی نژاد و جریان احمدی نژاد است ، پس پر بیراه نیست که گمان کنیم بخشی از حاکمیت و اصولگرایی به احمدی نژاد مجددا اقبال نشان دهد با تمام خطرهایی که میتواند احمدی نژاد رادیکال برای نظام داشته باشد.

پ.ن: فراموش نکنیم قهرمانی که می تواند 2 بار رکورد شکست قهرمانان را بزند برای بار سوم هم می تواند این کار را بکند و رکورد خود را بهبود ببخشد.
اگر احمدی نژاد روزی توانست قالیباف و هاشمی و کروبی و معین و لاریجانی و میر حسین موسوی را پشت سر بگذارد پس باز هم می تواند یل های دیگری را شکست دهد.

سخت منتظر آن روزی هستم که احمدی نژاد بیاید و باز فضای سیاسی کشور دستخوش تحولات بنیادین شود. آن روز دیدن دارد.
Photo
Wait while more posts are being loaded