Profile cover photo
Profile photo
VRF KLİMA SİSTEMLERİ ALYATEK
7 followers
7 followers
About
VRF KLİMA SİSTEMLERİ's posts

Post has attachment

Post has attachment
Vrf Klima Sistemleri


Isıtma ve soğutma sistemleri günümüzde farklı bir noktaya gelmiştir. Her geçen gün geliştirilen bu sistemlerde Vrf klima sistemleri popüler olarak tercih edilmeye başlanmıştır. www.merkeziklimasistemleri.com.tr Tüm binaların iklimlendirme ihtiyaçları merkezi klima sistemleri ile yapılabilir olmuştur. Bu sistemlerde en çok tercih edilen ürün Vrf klima sistemlerinin olduğunu belirtmiştik. Vrf klima sistemleri çoklu cihazların tek bir noktadan kontrol ve kumanda edilebildiği sistemlerdir. Dış ve iç üniteler olmak üzere kombine bir bileşene sahiptir.
Vrf klima Sistemleri  son derece teknolojiktir. İleri teknoloji seviyesi bu sistemde ön plana çıkmaktadır. Modern binalar için ihtiyaç olan ısıtma ve soğutma işlemi tek bir sistem sayesinde yapılabilmektedir. Kışı yaza, yazıda kışa çeviren Vrf klima sistemleri ile maliyetler çok düşecektir. İlk kurulum maliyetinden enerji tasarrufuna kadar hemen her alanda kullanıcıya maddi tasarruf yapma imkanı sunmaktadır. Bunun yanında binaların eski sistemlerde cihazlarla dolu olduğunu bilirsiniz. Vrf sistemleri sayesinde bu çirkin görüntü yok olmaktadır. Binaların dış alanlarına monte edilen üniteler tasarım olarak çok iyidir. İç kısımlara yerleştirilen ünite panellerde görünmez olarak yerleştirilmektedir. Vrf klima modelleri bakımından da oldukça zengindir. Duvar, tavan tipi gibi modellerli bu sistemde tercih edebiliyorsunuz. Tüm binayı aynı sıcaklıkta ayarlayabildiğiniz gibi, binanın bölümlerini farklı sıcaklıklara da ayarlayabiliyorsunuz. İşte bu nedenle hem çok katlı binalarda hem de villa gibi yaşam alanlarında bu sistem tercih edilmektedir.

www.fluoklima.net

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

VRF SİSTEMLERİ
Klima belki farkında olmasak bile hayatımızda büyük bir yer kaplıyor. Yazın sıcağında, kışın soğuğunda yardımımıza koşuyor. Artık birçok evde klima bulunuyor. Yazları bunaldığımız sıcaktan bizi kurtaran klimalar, aslında sadece evimizde değil. Gün içerisinde girip çıktığımız, çalıştığımız yerlerde de mevcut. Ama farklı bir sistem ile: VRF klima sistemleri.

VRF sistemi nedir.?

VRF klima sistemleri bir dış ünite ve birden çok iç üniteden oluşur. Dış ünite, gaz akış dağıtıcıları ile iç üniteleri birbirinden bağımsız şekilde kontrol edebilir. Bina içerisinde tesis kurmaya gerek bıraktırmayan yapısı ile de büyük kullanım esnekliği sağlar. Bu da birçok artıyı beraberinde getirir.

VRF Klima Sistemleri İle Her Açıdan Tasarruf Edin

İç ünitelerin birbirinden bağımsız çalışması ile sadece ihtiyaca yönelik çalışıldığından fazla enerji kullanılmasının önüne geçilir. Böylece enerji açısından büyük ölçüde tasarruf sağladığı gibi, VRF sistemi aynı zaman da cep dostudur. Fazla ve gereksiz enerji harcamadığından gereksiz paralar ödemezsiniz.

Hem Sıcak, Hem Soğuk Hava: VRF Klima Sistemleri

Bir odanın sıcak olmasını istiyorken, yan odanın soğuk olmasını istiyorsanız buVRF klima sistemleri ile mümkün. Birbirinden bağımsız çalışan iç üniteler sayesinde istediğiniz bölgelere sıcak hava iletilir, istediğiniz bölgelere ise soğuk hava iletilir. Böylelikle aynı anda farklı ihtiyaçlara çözüm üretmiş olursunuz.

VRF Klima Sistemlerini Nerede Kullanırız?

Büyük alanda, birçok farklı ihtiyacın bulunduğu bulunduğu binalarda VRF klima sistemleri kullanılır. Bu binalara örnek verecek olursak; hasteneler, alışveriş merkezleri, mağazalar, otel, restaurant, tiyatro, sinema… Bir diğer kullanılma tercihi ise mimari unsur. Eğer binanın dış cephesinde deformasyon istenmiyorsa bu binalarda VRF klima sistemleri kullanılır. Aynı şekilde binada yeterli yer yoksa yine tercih edilen bir sistemdir. Plazalarda veya villalarda da yüksek konfor için tercih edilir.

VRF klima sistemleri yanında hem konforu hem de tasarrufu getirir.
www.merkeziklimasistemleri.com.tr


Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
Wait while more posts are being loaded