Profile cover photo
Profile photo
Mamamed lifestyle - macierzyństwo - pielęgniarstwo
4 followers
4 followers
About
Posts

Post has attachment
O tym, jak naprawdę wygląda edukacja seksualna dzieci w Polsce: seksizm i victim blaming. Wstyd i żenada. A wszystko to serwowane jest w szkole w ramach obowiązkowych zajęć.

https://www.mamamed.pl/2018/10/edukacja-seksualna-dzieci-w-polsce.html

#sexedpl #metoo #edukacjaseksualna #poradnikuczuciowo-seksualny
Add a comment...

Post has attachment
Nie bez kozery wykańczanie mieszkania nazwano wykańczaniem. Takie zabawne drugie dno. Całkowite przeciwieństwo moich dotychczasowych wyobrażeń. Tych o kobiecie z alejki sklepu remontowego, która posyła uśmiech z najnowszej gazetki promocyjnej.

#wnętrza #dom #mieszkanie #urządzenie #remont #dziecięcypokój #dziecko #pokójdladziewczynki


Jak urządzić pokój małej dziewczynki, modny pokój dla dziecka,

https://www.mamamed.pl/2018/07/jak-nie-urzadzac-pokoju-dla-dziecka-bledy-wnetrzarskie.html
Add a comment...

Post has attachment
Od jakiegoś czasu w sieci pojawia się bardzo dużo artykułów na temat pracy pielęgniarek. Ma to zapewne związek z tym, co ostatnio dzieje się w ochronie zdrowia. Mam wrażenie, że głównym celem jest hejtowanie personelu medycznego. Taki artykuł znalazł się również na stronie, którą czytam od dawna, lubię i szanuję. We wpisie na temat wizyty w gabinecie pediatrycznym pojawił się dość rozbudowany wątek z pracującą tam pielęgniarką i do niego chciałabym konkretnie nawiązać.


blog pielęgniarki, artykuły o pielęgniarstwie, szczepienia

#szczepienia #pielęgniarstwo #pielęgniarka #medyczne #medycyna #nowypost #nowywpis #blogpolski

https://www.mamamed.pl/2018/09/pielegniarka-z-gabinetu-szczepien.html
Add a comment...

Post has attachment

Bardzo dużo mówi się o nowotworach piersi, szyjki macicy, płuc... Jesteśmy wyczuleni na pierwsze symptomy. Chodzimy na USG, cytologię, prześwietlamy klatkę piersiową (i bardzo dobrze!). Wiemy, co powinno niepokoić, kiedy zgłosić się do lekarza. Ogromną rolę odgrywają akcje medialne, różowe wstążki. Ludzie potrafią o siebie zadbać coraz lepiej, aby wykryć te dziady jak najszybciej.

O nowotworach układu chłonnego mówi się niewiele. 15 września każdego roku świat obchodzi dzień wiedzy o chłoniakach, choć zapewne 90% osób nie ma pojęcia o istnieniu takiego dnia, a część z tych osób nie wie o istnieniu takiego nowotworu.

#zdrowie #chłoniak #nowotwór #nowotwory #pielęgniarstwo #nowywpis #blog

pierwsze objawy chłoniaka, powiększone węzły chłonne, twarde węzły chłonne, nowotwory układu chłonnego, ziarnica złośliwa, chłoniak Hodgkina objawyhttps://www.mamamed.pl/2018/09/dzien-wiedzy-o-chloniakach.html
Add a comment...

Post has attachment
Pierwsze tygodnie po operacji zeza u dziecka - na co trzeba się przygotować.

Na przełomie lipca i sierpnia K. miała operację oka. Bardzo się cieszę, że mamy to za sobą. Zabieg miał miejsce w wakacje, zrezygnowaliśmy więc z wyjazdu na urlop. Niektórzy są zdziwieni - ale jak to - w końcu to tylko oko, malutkie nacięcie jakiegoś mięśnia. Na drugi dzień po operacji opatrunek zostaje zdjęty, trzeciego dnia do domu. Patrząc na to z daleka, można uznać korektę zeza za zabieg kosmetyczny. Tymczasem dla oka to prawdziwa rewolucja, po której trzeba oszczędzać je przez kilka tygodni, czasem troszkę przemeblować życie całej rodziny, a już na pewno nastawić się na kilka małych zmian i wyzwań. Tak też było u nas.

Na co musi nastawić się rodzic po operacja zeza u dziecka?

#zez #oczy #operacjazeza #okulistyka #wadywzroku #blog #blogmamy #blogpielęgniarki #macierzyństwo #zdrowie #dziecko #rodzicielstwo #matka


operacja zeza u dziecka, czas gojenia po operacji zeza u dziecka, zalecenia po operacji zeza, jak dbać o oczy dziecka, blog pielęgniarki, blog mamy, strona dla rodzicówhttp://www.mamamed.pl/2018/09/operacja-zeza-u-dziecka-pierwsze-tygodnie-po.html
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded