Profile cover photo
Profile photo
nmp co
3 followers
3 followers
About
Posts

Post has attachment
Public

Post has attachment
Public

Post has attachment

Post has attachment
به ترکیبی از یک موتور دیزل، ژنراتور و انواع متعلقات فرعی از قبیل شاسی، اطاقک پوشاننده، عایق‌های صدا، سیستمهای کنترل، قطع کننده‌های اضطراری مدار، سیستم مولد گرما، سیستم استارت اتومات و غیره که به عنوان یک مجموعه به یک دیگر متصل شده باشند دیزل ژنراتور می‌گویند . موتور ژنراتورها می‌توانند از ۱ تا ۲۰ کیلو ولت آمپر (KVA) برای منازل، فروشگاهها، ادارات کوچک و تا (2000kVA/2MVA) قابل استفاده برای مجتمع‌های اداری بزرگ و کارخانه‌ها برق تولید کنند . یک ژنراتور ۲۰۰۰ کیلو ولت آمپر را می‌توان درون یک اطاقک ایزوله قابل حمل قرار داد . ژنراتورهای ۵ مگاوات برای ایستگاههای کوچک تولید برق استفاده می‌شوند و برای این منظور می‌توان از چندین دستگاه ژنراتور استفاده کرد . ژنراتورها در سایزهای بزرگتر به صورت مجزا به محل نصب حمل شده و در آنجا مونتاژ و تجهیزات فرعی به آنها اضافه می‌گردد .

دیزل ژنراتورهای کوچک تا ۲۵۰ کیلو ولت آمپر نه تنها برای تولید برق اضطراری بلکه به جهت تامین برق مورد نیاز به صورت مستمر یا در زمان اوج مصرف و یا حتی در زمانی که کمبود زنراتورهای بزرگتر حس می‌شود استفاده می‌شوند . کشتی‌ها و بسیاری از وسائل نقلیه بزرگ زمینی مانند قطارها نیز از دیزل ژنراتور نه فقط برای تامین برق روشنایی بلکه برای تامین نیروی محرکه مورد نیاز خود استفاده می‌کنند . به وسیله نیروی محرکه برقی می‌توان حرکت یکنواخت و قدرتمندتری علاوه بر استفاده مناسب تر از فضا داشت . محرکه‌های برقی قبل از جنگ جهانی اول در کشتی‌ها مورد استفاده قرار گرفتند و در طول جنگ جهانی دوم به تکامل رسیدند .

دستگاههای تولید برق بر اساس ظرفیت تولید نرمال تا ماکزیمم و بر اساس قدرت تولیدی و به کیلووات طبقه بندی و نامگذاری شده و با توجه به نوع مصرف آن برای تولید برق مستمر یا اضطراری انتخاب می‌شوند .

http://www.nmp-co.com/

Post has attachment
به طور کلی سیستمهایی که مبتنی بر یک موتور( engine) و یک ژنراتور( alternator) هستند به نام موتور ژنراتور (gen sets) معروفند.

موتورژنراتورها به سه دسته تقسیم میشوند :

موتورژنراتورهای گازوئیل سوز(Diesel gen sets) ،

موتور ژنراتورهای گازسوز (Gas gen sets ) ،

موتورژنراتورهای دوگانه سوز(dual fuel gen sets) .به طور کلی در بازار سنتی همه دستگاه‌های فوق به نام دیزل ژنراتور شناخته شده که کاملاً یک غلط مصطلح است. همینطور بعضی مواقع کلاً نام عامیانه ژنراتور را به کار میبرند که این یکی هم یک غلط مصطلح دیگر است . ژنراتور نام فارسی آلترناتور است نه کل سیستم.

اصولاً موتورژنراتورهای گازوئیل سوز دارای بیشترین فروش در دنیا هستند. این دسته از موتورژنراتورها حداقل 95% از فروش کل بازار دنیا را در دست دارند. پس از آن موتورژنراتورهای گازسوز و دوگانه سوز 5% بازار دنیا را دارند.

بر اساس استاندارد ایزو 8528 سه دسته توان برای موتورژنراتورها تعریف میشود .

توان اضطراری standby : این توان برای 350 تا 400 ساعت کار در سال تعریف میشود. بر این اساس موتورژنراتور میتواند به ازای هر 12 ساعت کارکرد 10% اضافه توان (overload) داشته باشد .

توان prime :این توان دو تعریف دارد .

الف - 750 ساعت کار در سال .

ب - نامحدود در سال به شرط اینکه هر 750 ساعت متوسط توان کشیده شده از ژنراتور از 80% توان prime بیشترنباشد

توان continuous : این توان به معنای کارکرد بدون وقفه (24 ساعته) و سالانه میباشد . این تعریف دقیقا به معنای یک نیروگاه میباشد . اصولاً موتورژنراتورهای با دور پایین و نیز موتورژنراتورهای گازسوز دارای یک چنین توانایی هستند. این توان برای 7000 ساعت یا بیشتر در سال تعریف میگردد .

خوب حالا یک به یک شروع به تفسیر موتورژنراتورها می مینماییم

1- موتور ژنراتورهای گازوئیل سوز : همانطوری که گفتیم پرفروش ترین موتورژنراتورهای دنیا هستند و علت آن هم این است که گاز در بسیاری از نقاط دنیا کمیاب است (چشمتان به ایران نرود) . از نظر سرعت روشن شدن(زیر بار رفتن) سریعترین موتورژنراتور در دنیا میباشد.یعنی بعد از حدود 18 ثانیه از استارت ، دور ثابت شده و آماده بارگیری است .طور عمر این موتور ژنراتورها در حدود 8000 تا حداکثر 12000 ساعت میباشد(برای کلاس کاری 1500 دور بر دقیقه) که در این میان استثنائاتی نیز وجود دارد مثل کاترپیلار آمریکا با 25000 ساعت کارکرد و گاسکور اسپانیا با حدود 57000 ساعت .زمان تعویض روغن در این دسته از موتورژنراتورها بین 200 تا 250 ساعت است (کلاس کاری 1500 دوربردقیقه).پاشش سوخت توسط انژکتورها انجام میگیرد. حرارت ایجاد شده در اگزوز بین 400 الی 500 درجه سانتی گراد است . دمای آب جهت خنک کاری 90 درجه سانتی گراد است . مهمترین نکته میزان حداکثر بارگیری ژنراتور در استارت اول است ( مثل حداکثر سرعت ماشین با دنده یک است) که برای اکثر موتورژنراتورهای گازوئیل سوز حدود 30 درصد است و حداکثر به 40 درصد میرسد(گاسکور). سازندگان مطرح دنیا در این دسته : کامینز آمریکا ، پرکینز انگلستان ، ولوو سوئد ، گاسکور اسپانیا ، Deutz-MWM آلمان ، Man آلمان ، میتسوبیشی ژاپن ، کاترپیلار آمریکا و وارتسیلا از فنلاند .

2- موتورژنراتور گازسوز : بر دو دسته هستند .

الف- موتورژنراتورهایی که با کیت گازسوز شده اند.این دسته از موتورژنراتورها دارای طول عمر کمی هستند و در زیر بار بدترین پاسخ دهی را دارند چرا که base آنها دیزل (گازوئیل سوز) است و توسط کیتهایی به گازسوز تبدیل میشوند .با توجه به اینکه اولاً در حجم سیلندر هیچگونه تغییری ایجاد نمیگردد و حجم مذکور متناسب با ارزش سوخت گازوئیل ابتدائا طراحی شده است بنابراین روی سوخت گاز به هیج عنوان به توان گازوئیل نمیرسد.ثانیاً مواد خورنده سوخت گاز و گازوئیل کاملاً متفاوت میباشد و بنابراین جنس سیلندر و پیستون در موتورژنراتورهای گازوئیل سوز و گازسوز کاملاً متفاوت است .در هنگام تبدیل این مورد امکان تبدیل ندارد .ثالثا در موتورژنراتورهای گازسوز پارامتری بنام knock وجود دارد و در مواردی که تبدیل صورت میگیرد برای این مورد فکری نمیگردد که بسیار مخرب میباشد.

ب- موتورژنراتورهای پایه گازسوز:این دسته از موتورژنراتورها دارای طول عمر بسیار طولانی (بسیار طولانیتر از گازوئیل سوزها) میباشند.با توجه به اینکه این دسته از موتورژنراتورها در زمان طراحی در کارخانه سازنده موتور به طور اساسی بر اساس سوخت گاز طراحی میگردند بنابراین مشکلات دسته الف راندارند.عمدتاً این موتورژنراتورها برای کارکرد دائم continuous کاربرد دارند.قیمت آنها با افزایش توان کاهش میابد و در کل برای تولید برق ارزان قیمت توجیه اقتصادی دارند.در این دسته از مولدها سوخت توسط کاربراتور با هوا مخلوط و توسط شمع عمل جرقه زنی صورت میگیرد.این دسته از موتورژنراتورها دارای یک قابلیت دیگر بنام CHP (Combined heat and power) و CCHP (Combined cold and hot power) میباشند. بدان معنی که همزمان با تولید برق میتوان با بازیابی حرارتهایی که تلف میشود مثل اگزوز با 400 درجه سانتی گراد و یا آبی که جداره سیلندر را خنک میسازد ، آب گرم و یا حتی بخار آب تولید نمود.در صورت موجود بودن چیلر جذبی آبگرم میتوان این آبگرم را در سیکل آن وارد کرد و آب خنک و یا هوای خنک تولید کرد.با اینکار میتوان راندمان را تا 85% هم بالا برد که بسیار قابل توجه است.راندمان الکتریکال موتورژنراتورها حدود 40 درصد است.یعنی از گاز ورودی 40درصد آن به انرژی مفید تبدیل میشود.

دسته دیگری از این موتورژنراتورها هستند که با گازهایی که برای کشور ما کمی ناآشنا است کار میکنند(به دلیل فراوانی گاز طبیعی natural gas در ایران) مانند Landfill، digester، swage، biomass که البته در اروپا و آمریکا با زحمت زیاد از این گازها استفاده میکنند چون گاز زیادی ندارند.

طول عمر این دسته از موتورژنراتورها بین 30000 ساعت تا 60000 ساعت برای کلاس 1500 دور بر دقیقه می‌باشد.

3- موتورژنراتورهای دوگانه سوز: بمانند گازوسوزها دو دسته اند.یکی آنهایی که با کیت تبدیل به دوگانه سوز میشوند که مشابه با مورد بالا دارای معایبی هستند.دوم موتورژنراتورهای دوگانه سوز که از پایه دوگانه سوز طراحی و تولید شده اند.بر خلاف تفکرات عمومی کارکرد دوگانه سوزها به شکل یا گاز یا گازوئیل امکانپذیر نیست و مشکلات تئوریکالی دارد.بنابراین این دسته از ماشین آلات بایستی مخلوطی از گاز و گازوئیل را بسوزانند و فقط در صورت قطع گاز روی گازوئیل ادامه کاردهند برعکس آن غیر ممکن است تولید کنندگان آن در دنیا محدود میباشند که از آن جمله میتوان به وارتسیلا از فنلاند و گاسکور از اسپانیا اشاره کرد.پاشش سوخت در این دسته از موتورژنراتورها توسط انژکتور صورت میگیرد و فقط داراری سنسورهای knock میباشند. سیکل کارکرد آنها بسیار شبیه به دیزلهاست.

http://www.nmp-co.com/

Post has attachment
دیزل ژنراتور

در تولید انرژی الکتریکی مولد به ماشینی گفته می‌شود که از طریق القای الکترومغناطیسی انرژی مکانیکی را به انرژی الکتریکی تبدیل می‌کند. تبدیل بالعکس انرژی الکتریکی به انرژی مکانیکی به وسیله موتور الکتریکی صورت می‌گیرد. موتورها و مولدهای الکتریکی از جهات مختلفی دارای شباهت‌های زیادی با یکدیگر هستند. منبع تامین کننده انرژی مکانیکی ممکن است توربین بخار، توربین آبی، توربین بادی یا یک موتور احتراق داخلی باشد.

دیزل ژنراتور ها که از ترکیب موتور دیزل، ژنراتور الکتریکی (مولد) و بخش های دیگر ساخته شده اند، ابزاری هستند برای تامین برق در شرایط مختلف. از تامین برق اضطراری در حد چند دقیقه گرفته تا تامین برق کشتی و قطار در این بازه قرار می گیرند. کار شرکت های فعال در این زمینه، ارائه خدمات تخصصی برای تعمیر، نگهداری و کوپله دیزل ژنراتورهاست.

دیزل ژنراتور با تبدیل سوخت دیزلی به الکتریسیته، قادر است برق مورد نیاز کارخانه ها، محیط های صنعتی، پروژه های ساختمانی، جاده ها و راه آهن، نمایشگاه ها، بیمارستان ها، سازمان ها و ادارات، سینماها، مجموعه های ورزشی، پروژه های مختلف بین شهری و دور دست را فراهم کند.

کاربرد اصلی دیزل ژنراتور در مواقعی است که دسترسی به برق شهری امکان پذیر نیست و گاهی هم برای کاهش هزینه های مصرف انرژی بکار می رود.

تعریف دیگر:

ترکیبی از یک موتور دیزل، ژنراتور و انواع متعلقات فرعی از قبیل شاسی، اطاقک پوشاننده، عایق‌های صدا، سیستمهای کنترل، قطع کننده‌های اضطراری مدار، سیستم مولد گرما، سیستم استارت اتومات و غیره که به عنوان یک مجموعه به یک دیگر متصل شده باشند دیزل ژنراتور می‌گویند . موتور ژنراتورها می‌توانند از ۱ تا ۲۰ کیلو ولت آمپر (KVA) برای منازل، فروشگاهها، ادارات کوچک و تا KVA) -2MVA2000) قابل استفاده برای مجتمع‌های اداری بزرگ و کارخانه‌ها ،برق تولید کنند . یک ژنراتور ۲۰۰۰ کیلو ولت آمپر را می‌توان درون یک اطاقک ایزوله قابل حمل قرار داد . ژنراتورهای ۵ مگاوات برای ایستگاههای کوچک تولید برق استفاده می‌شوند و برای این منظور می‌توان از چندین دستگاه ژنراتور استفاده کرد . ژنراتورها در سایزهای بزرگتر به صورت مجزا به محل نصب حمل شده و در آنجا مونتاژ و تجهیزات فرعی به آنها اضافه می‌گردد .

دیزل ژنراتورهای کوچک تا ۲۵۰ کیلو ولت آمپر نه تنها برای تولید برق اضطراری بلکه به جهت تامین برق مورد نیاز به صورت مستمر یا در زمان اوج مصرف و یا حتی در زمانی که کمبود زنراتورهای بزرگتر حس می‌شود استفاده می‌شوند . کشتی‌ها و بسیاری از وسائل نقلیه بزرگ زمینی مانند قطارها نیز از دیزل ژنراتور نه فقط برای تامین برق روشنایی بلکه برای تامین نیروی محرکه مورد نیاز خود استفاده می‌کنند . به وسیله نیروی محرکه برقی می‌توان حرکت یکنواخت و قدرتمندتری علاوه بر استفاده مناسب تر از فضا داشت . محرکه‌های برقی قبل از جنگ جهانی اول در کشتی ها مورد استفاده قرار گرفتند و در طول جنگ جهانی دوم به تکامل رسیدند.

دستگاههای تولید برق بر اساس ظرفیت تولید نرمال تا ماکزیمم و بر اساس قدرت تولیدی و به کیلووات طبقه بندی و نامگذاری شده و با توجه به نوع مصرف آن برای تولید برق مستمر یا اضطراری انتخاب می‌شوند.طرز کار دیزل ژنراتور

دیزل ژنراتور دستگاهی است که سوخت دیزلی را به الکتریسیته تبدیل می کند. این دستگاه مستقل خود از دو بخش موتور دیزلی و ژنراتور تشکیل شده است.

موتور دیزلی سوخت دیزل را به منظور تولید حرکت برای ژنراتور می سوزاند و پس از آن ژنراتور حرکت را توسط نیروی الکترومغناطیس به الکتریسیته تبدیل می کند. این دو جزء (موتور و ژنراتور الکترومغناطیس) توسط یک میل لنگ به یکدیگر وصل می شوند و به این ترتیب، حرکت تولید شده توسط موتور دیزلی به آهنربای ژنراتور منتقل می شود.

موتور دیزلی با یک احتراق درونی کوچک روشن می شود. در موتور دیزلی دریچه ای تعبیه شده که سوخت را کنترل کرده و سرعت موتور دیزلی را تحت کنترل در می آورد. که این کار موجب استاندارد شدن قدرت خروجی ژنراتور می شود.

همزمان با چرخاندن میل لنگ توسط موتور دیزلی متصل به ژنراتور، محور اصلی ژنراتور درون محفظه آلترناتور می چرخد و این حرکت با سرعت بالا، باعث چرخش آهن ربا درون سیم پیچ ژنراتور می شود.

سپس با استفاده از قانون القای الکتریکی، الکتریسیته تولید می کند. کلید هدایتگر (گاورنر) هم به موتور اجازه می دهد در صورت افزایش مصرف با بالابردن سرعت الکتریسیته مورد نیاز را تامین کند، تا در صورت افزایش یا کاهش ناگهانی در مصرف کنندگان میزان تولید برق را کنترل کند.

http://www.nmp-co.com/

Post has attachment
به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، « سید علی سرباز حسینی » رئیس هیات مدیره گروه صنعتی « نماماد پاسارگاد » امروز (شنبه) در آئین بهره برداری از این نیروگاه در شهرک صنعتی شمس آباد تهران در جمع خبرنگاران گفت: این نیروگاه سیار با توان خروجی سه مگاولت آمپر با هدف مقابله با شرایط بحرانی طراحی شده که قابلیت استفاده در مناطق بحران زده، دور افتاده و محروم از نعمت برق دارد. به گفته این مقام مسئول، با بهره برداری از این نیروگاه، ایران اسلامی به جمع کشورهای تولیدکننده نیروگاه مقیاس کوچک سیار پیوست که این تکنولوژی پیش تر فقط در اختیار آمریکا، المان و روسیه بود. وی درباره موارد استفاده از این نیروگاه افزود: این نیروگاه توان استقرار و عملکرد حتی در زمان وقوع زلزله ای با قدرت 7.5 درجه در مقیاس ریشتر را دارد و از مهمترین موارد استفاده آن را می توان در زمان وقوع حوادث غیرمترقبه از جمله زلزله و سیل، مناطقی که هزینه های برق رسانی توجیه اقتصادی ندارد و نقاط مرزی و حساس، پروژه های ساحلی، سکوهای نفتی، اماکن زیارتی و بقاع متبرکه نام برد. به گفته سربازحسینی، فرآیند تولید این نیروگاه سیار بر اساس استاندارهای روز صنعت برق دنیا انجام گرفته است و قابلیت رقابت با بهترین نمونه های آمریکایی و اروپایی را دارد. وی خاطرنشان کرد: طراحی و ساخت این نیروگاه که موجب کاهش هزینه تمام شده تا یک پنجم مشابه خارجی شده، به یاری مهندسان و متخصصان داخلی انجام گرفته است تا علاوه بر صرفه جویی ارزی، گامی در راستای تحقق رهنمودهای ارزشمند رهبر معظم انقلاب در سال «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» باشد. این فعال صنعت برق کشور افزود: همه مراحل ساخت، طراحی و دانش زیرساخت این مجموعه که هم اکنون نیز در انحصار کشورهای صاحب این فناوری است، برای نخستین بار در ایران و در مدت زمان کمتر از 6 ماه با به کارگیری بیش از 150 نفر نیروی کار نخبه و تحصیلکرده انجام شده است و با همراهی مسئولان در نظر داریم با هدف صادرات محوری آن را به تولید انبوه برسانیم. به گزارش ایرنا، پیش تر هوشنگ فلاحتیان معاون برق و انرژی وزیر نیرو در تشریح برنامه های جدید توسعه صنعت برق ایران، گفته بود، تشویق سرمایه گذاران به ساخت نیروگاه های کوچک از اهداف مهم وزارت نیرو است که با مشارکت بنگاه های مختلف اقتصادی و سرمایه گذاران بخش خصوصی این رویکرد را در تمام استان ها دنبال می کنیم.

http://www.nmp-co.com/

Post has attachment
گروه صنعتی نما ماد پاسارگاد، به مدد تیم مهندسی زبده و نیز تأکید بر پایبندی به خط مشی شرکت مبنی بر ایفای نقش کلیدی در پروژه‌های حساس و کلیدی کشور، افتخار حضور در جمع نقش‌آفرینان طرح‌های ملی زیرساختی، صنعتی و عمرانی را داشته است.

در این راستا و با رعایت چهارچوب و اصول پدافند غیرعامل کشور، نماماد پاسارگاد، اقدام به طراحی، ساخت، نصب و راه‌اندازی نخستین نیروگاه دیزلی سیار منطقه خاورمیانه با توان 2/5 مگاوات نموده که پیشبرد مراحل مختلف آن، از توان متخصصان و سازندگان داخلی استفاده گردیده است. این نیروگاه که برگ زرینی از افتخارات صنعت برق مملکت می‌باشد، با هدف مقابله با شرایط بحرانی طراحی گردیده که قابلیت استفاده در مناطق بحران‌زده، دورافتاده و محروم از نعمت برق را دارا می‌باشد. از مهمترین موارد استفاده از چنین نیروگاهی، زمان وقوع حوادث غیرمترقبه از جمله زلزله و سیل، مناطقی که هزینه برق‌رسانی به آنها توجیه اقتصادی نداشته، نقاط مرزی و حساس، پروژه‌های ساحلی و فراساحلی نفتی، اماکن زیارتی و بقاع متبرکه و مجموعه‌های ورزشی می‌باشد.

فرآیند هم‌بندی موتور و ژنراتورهای این نیروگاه، تماماً بر اساس استانداردهای روز صنعت برق دنیا انجام شده که قابلیت رقابت با بهترین نمونه‌های اروپایی و آمریکایی را داراست. همچنین طراحی و ساخت تجهیزات جانبی نیروگاه از قبیل ترانس‌ها، ادوات حمل و تابلوهای کنترل و قدرت، که باعث کاهش هزینه تمام شده تا یک پنجم مشابه خارجی گردید، تماماً به یاری مهندسین و متخصصان داخلی انجام گرفت تا علاوه بر صرفه‌جویی کلان ارزی قدمی درخور، در راستای تحقق رهنمودهای ارزشمند مقام عظمای ولایت در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل برداشته شده باشد.

http://www.nmp-co.com/

Post has attachment
دیزل ژنراتور
برای بسیاری از عزیزان اطلاعات پایه در مورد دیزلژنراتور و چگونگی کارکرد آن کاربردی و مورد استفاده است .به همین دلیل می خواهیم در این مقاله بیشتر در مورد دیزل ژنراتورو کاربرد آن و چگونگی عملکرد آن برای شما صحبت کنیم.

دیزل ژنراتور چیست؟

دیزل ژنراتور به طور کلی ترکیبی از یک موتور دیزلی و یک ژنراتور الکتریی است و کار ان تولید انرژی الکتریکی یا برق می باشد.

اما یکی از سوالهایی که به طور کلی در مورد دیزل ژنراتور مطرح است سایز دیزل ژنراتور می باشد.

در این رابطه بهتر است بدانید که اندازه دیزل ژنراتور بر حسب شرایط و میزان تولیدی برقی که شما از آن انتظار دارید میتواند متغییر باشد. واحد اندازه گیری دیزل ژنراتور معمولا kW, kVA می باشد که بر اساس کار دیزل ژنراتور مقدار آن بالا و پایین خواهد رفت.

چه عملکردهایی میتواند برای دیزل ژنراتور خطرناک و آسیب پذیر باشد؟

به طور کلی دیزل ژنراتور ها در مواردی میتوانند آسیب پذیر باشند و خراب شوند.این شرایط میتواند استفاده بیش از اندازه از دیزل ژنراتور ، یا استفاده نادرست از این دستگاه باشد.

به طور مثال اگر شما بیش از حد مورد نیاز و استاندارد دستگاه از آن استفاده کنید و از آن انتظار بیش از انداز over-load را داشته باشید در عمر و کارکرد دستگاه دیزل ژنراتور شما بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

و یا کربن های بسیار سخت و سنگین که در بعضی از سوخت ها جود دارد می تواند برای سلامت دستگاه دیزل ژنراتور بسیار خطرناک باشد.

دانستن این نکته هم خالی از لطف نمی باشد که مطلع باشید کم کارکردن( دور زیاد و بازده پایین) برای دیزل ژنراتور میتواند مضر باشد .

در این مواقع دیزل ژنراتور شما را با دود سفیدی با خبر خواهد ساخت.

امیدواریم توانسته باشیم با ارائه این مطلب شما را با مشخصات کلی دیزل ژنراتور آشنا کرده باشیم.

http://www.nmp-co.com/

Post has attachment
مولد گازسوز
مولد های تولید برق در این روزها بسیار پر کاربرد می باشد. اگرچه با پیشرفت علم و تکنولوژی ،برق امروزه بیشتر در دسترس است ولی همچنان هم این موتور های تولید برق کاربران خود را حفظ کرده اند.

سه نوع موتور برق و یا مولد وجود دارد:

موتوربرقی که به وسیله سوخت کار میکند.البته از نوع بنزینی

موتور برقی که به وسیله سوخت های دیزلی کار میکند که به موتوربرق دیزلی هم گفته می شود.

موتور برقی که با استفاده از گاز تولید برق میکند و یا به بیان دیگر مولد گاز سوز

به همین خاطر کسانی که بنا به شرایط و موقعیتشان قصد استفاده از مولد برق را دارند میتواندد از مولد های سوختی و مولد گاز سوز بهره بگیرند.

در این مقاله می خواهیم در مورد مولد گاز سوز بیشتر صحبت کنیم و شما را با آن آشنا کنیم

مولد گاز سوز با جزئیات و مشخصاتی که دارد نسبت به سایر مولد ها دارای تفاوت های خاصی میباشد

مولد گازسوز دوست دار طبیعت است.مولد گاز سوز را شما میتوانید به گاز شهری نیز وصل کنید و با استفاده از آن تولید برق کنید.

مولد های سوختی نسبت به مولد گاز سوز توان و بازده بیشتری دارند ولی باعث آلودگی محیط زیست میشوند و این مقوله برای مولد گازسوز میتواند یک مزیت به شمار بیاید.

مولد گازسوز بخاطر مصرف گاز از نظر اقتصادی هم میتواند بسیار پر بهره باشد.زیرا در مقایسه با دونوع مولد سوختی بنزینی و دیزلی مولد گاز سوز بسیار هزینه کمتری را برای استفاده کنندگان خواهد داشت.

مورد بعدی عمر مولد گاز سوز می باشد .مولد گاز سوز نسبت به سایر مولد ها توان کمتری دارد ولی بیشتر عمر می کند و این نیز می تواند برای این دستگاه یک مزیت به حساب بیاید.

مهمترین و بهترین ویژگی مولد گازسوز ایمن بودن و کم خطر بودن این مولد تولید برق میباشد زیرا در این مورد خطر نگهداری سوخت هایی اعم از بنزین و گازوئیل وجود ندارد وشما می توانید به راحتی از گاز شهری استفاده کنید.

http://www.nmp-co.com/
Wait while more posts are being loaded