Profile cover photo
Profile photo
Jindrich Sarson
754 followers -
CEO of TappyTaps s.r.o.
CEO of TappyTaps s.r.o.

754 followers
About
Jindrich's posts

Post has attachment
Tak jsem se kasal, ze mi všech 5 včelstev krásné přežilo. A ouha - dnes jsme s manželkou dělali kontrolu a 2 úly bez plodu a celkem málo vcel. Ve spodním nastavku byla úplná pohroma. Včely jak kdyby je někdo zkameněl nebo tak něco.

Konzultoval jsem to se zkušeným včelařem a stálo se to, ze někdo nezkušený co se vrtal v úlu a prohazoval nastavky podle internetu roztrh plodové těleso na 2 části a v kombinaci s ochlazením těm včelkam došlo jídlo. Nechtěli opustit plod, aby si vylezli o 2 nastavky výše, kde med byl.

Jinak ul, na kterém jsem před těmi 3 týdny nestihl udělat tu optimalizaci prospívá bezkonkurenčně nejvíce ze vsech. Poučení pro příště - vrtat se v tom co nejmíň :).

Ale alespoň začne vcelarska zábava. Ty 2 včelstva bez matky jsem spojil a přidal čerstvý plod z 3. Teoretický by si měly z plodu vychovat novou matku, tak uvidím.
Photo
Photo
13.05.17
2 Photos - View album

Post has attachment

Post has attachment
Řeší se teď docela příjímačky na střední školy, koukal jsem na to zadání z letošního roku a přijde mi to hodně jednoduché. Nemáte někdo zadání přijímaček z 90tých let na gymnázium? Přijde mi, že to byl docela záhul, počítal jsem několikrát bělouna a přesto jsem to dal tak tak. Ale nedokáži objektivně zhodnotit, zda to teď je opravdu tak lehčí než tehdy.

Jinak zadání: http://www.statniprijimacky.cz/matematika/matematika-2017

Nemáte někdo zkušenosti s vlastním serverem v Číně? Stačí nějaká VPS. Hong Kong nestačí.

Post has attachment
Náš druhý Scrum sprint a vše hotové s denním předstihem. Nadšeni ze Scrumu jsme jak my, tak i zaměstnanci. Doporučuji!
Photo

Post has attachment

Post has attachment
Jako většina lidí co dělá s počítači se na mě občas někdo obrátí, že chce poradit, co si koupit za levného notebooku. Někdy na podzim mě o to požádala kamarádka a já se trochu díval, co je v cenové relaci do 10 000 Kč na trhu. Docela jsem se zhrozil, jaký to je děs a hrůza. Nebyl jsem ji schopen doporučit vůbec nic.

A teď PRO tip. Začal jsem koukat po bazarových kouscích a zjistil jsem, že existují firmy, které ve velkém vykupují notebooky z firem, ty repasují a následně prodávají za podle mě směšné peníze.

Kamarádce jsem pořídil Thinkpad x200 (C2Duo, 4GB RAM) za necelé 3 000 Kč, rodičům Thinkpad x201 (i5 2.6 GHz, 4GB RAM) za 4 500 Kč a sobě :-) Thinkpad x220 za 6000 Kč. Součástí jsou legální české Windows 7 Pro, ty počítače jsou v podstatě za cenu OS.

x200 a x201 jsou Thinkpady ze staré školy, tj. vydrží toho hodně. Přišly jak nové (a to jsem x201 bral "kvalita B"), prodejce píše že jak jich má hodně tak občas některé komponenty vymění. x220 je kvalitou zpracování už trochu horší, stále ale nesrovnatelné s low end plasťáky. Co se týče rychlosti, tak Windows 7 běhají svižně na všech těchto strojích, x200 a x201 má slabší grafiku, na hry to opravdu není. x220 už má Intel HD 3000, tj. bez problémů FullHD video a slabší hry. Projel jsem počítače pár benchmarky a procesorový výkon x201 a x220 je srovnatelný s mým Macbook Pro Retina (2012). Takže takový x220 rozšíření na 8 GB RAM a s SSD diskem (za cenu do 10 000 Kč) může být hodně slušná vývojářská našina.

Takže až vás kamarádi a kamarádky budou zas žádat o radu, toto je také varianta.

http://www.pocitacezababku.cz/Lenovo-ThinkPad-X201-NTBX201-520M-4G-25054-121-1280-Intel-HD-BT-CAM-B.phtml

Post has attachment
To je dneska nějaký předčasný apríl nebo co? Tohle už je hodně úlet teda.

http://www.macrumors.com/2017/01/05/hands-on-with-the-dec-for-macbook-pro-from-owc/

Post has attachment
A pak že nový AirPods nedržej! Přitom je to tak jednoduchý, to všem škarohlídům doufám zavře ústa!

http://www.macrumors.com/2016/12/21/man-body-modification-keep-airpods-in-place/

Post has attachment
Zítra bude v práci veselo....
Photo
Wait while more posts are being loaded