Profile cover photo
Profile photo
E-ogrod wszystko do basenu i sauny
3 followers
3 followers
About
Posts

Post has attachment
Wszystko do basenu i sauny WWW.E-OGROD.COM.PL. Duży wybór, atrakcyjne ceny. ZAPRASZAMY. Bielsko-Biała ul. Bystrzańska 45/20 TEL. 731 753 950
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Foliowanie basenu oryginalną folią basenową - masz pytania zadzwoń 731 753 950 lub napisz info@e-ogrod.com.pl

#foliowaniebasenu #basen #liner #foliadobasenu #technikabasenowa #bielskobiała #remontbasenów
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Krótka charakterystyka

Pompy to urządzenia należące do działu Technika basenowa. Oferowane przez nas wysokiej jakości urządzenia pozwolą Ci bez problemu utrzymać basen w czystości i porządku.Są używane w czynnościach takich jak filtracja wody i uruchamianie większości różnego typu atrakcji wodnych. Powinny cechować się przede wszystkim trwałością oraz wydajnością.Dobór pompy a typ basenu

Należy kierować się typem basenu, w jakim będzie umieszczone urządzenie. I tak np. do niewielkich basenów ogrodowych prywatnych znakomicie nada się pompa basenowa posiadająca wydajność minimum 6m3/h . W przypadku basenów z rynną przelewową jej wydajność powinna wynosić minimum 20 m3/h.Baseny publiczne z kolei wymagają zestawów filtracyjnych, które są skonstruowane na bazie co najmniej dwóch pomp basenowych, co daje efekt możliwości filtracji basenu w przypadku awarii jednej z nich.Na co zwracać uwagę

Podczas doboru pompy basenowej należy zwracać uwagę przede wszystkim na jej wydajność, ale także na straty, które wynikają z długości oraz ukształtowania rurociągu.
Add a comment...

Post has attachment
Cechy filtrów piaskowych

Filtr piaskowy do basenu powinien być wykorzystywany zarówno w basenach prywatnych, jak i publicznych, do przeprowadzenia czynności filtracji wody. Jest to rozwiązanie przede wszystkim bardzo ekonomiczne. Ogromną zaletą tego urządzenia jest również wygoda użytkowania.Podstawowe typy

Mogą być w obudowie z poliestru (włókna szklanego) lub polietylenu. Oba rodzaje są bardzo trwałe i skuteczne, choć opcja poliestrowa zazwyczaj wiąże się z wyższą wytrzymałością i rzadszą koniecznością wymiany.Co zapewniają piaskowe filtry

Filtry piaskowe do basenu zapewniają bardzo wysoką czystość i jakość wody w basenie, niezależnie od pory roku. Ich stosowanie pozwala również na podłączenie odkurzacza ręcznego do basenu.

Zapraszamy na naszą stronę:
Add a comment...

Post has attachment
Czym jest filtracja basenu

To czynność, której efektem jest utrzymanie czystej wody w basenie każdego rodzaju, zarówno w jego rodzajach wewnętrznych, przydomowych, jak i zewnętrznych, prywatnych oraz publicznych. Za odpowiednie jej przeprowadzenie odpowiada cały szereg urządzeń, które trzeba dopasować zarówno do typu, wielkości basenu, jak i rodzaju zanieczyszczeń.Potrzebne urządzenia

Najważniejszymi urządzeniami przy czynności filtracji basenu są pompy basenowe. To one są odpowiedzialne za poprawne przeprowadzenie całego procesu. Można je montować np. w piwnicach czy budynkach gospodarczych. W przypadku zaś, gdy nie ma się miejsca w tychże miejscach można stosować tzw. skrzynie filtra. Materiały filtracyjne jakie są najczęściej stosowane w filtracji to piasek filtracyjny oraz coraz bardziej popularne szkło filtracyjne. Kluczowym, bardzo wygodnym i ekonomicznym urządzeniem do filtracji basenu jest filtr piaskowy do basenu. Wszelkiego rodzaju informacje dotyczące najwyższej jakości wyżej wymienionych urządzeń (ale także np. takich elementów jak zawory wielodrożne – znajdą Państwo przeglądając
ofertę naszego sklepu.

https://www.e-ogrod.com.pl/pl/c/Filtracja/141
Add a comment...

Post has attachment
Przeciwprądy – sposób na domowy masaż

Masaż wodny w zaciszu domowym? Musicie przyznać, że brzmi nieźle, prawda? Przeciwprądy to doskonała atrakcja w upalne dni dla całej rodziny! Dzięki nim z łatwością zrelaksujecie się po stresującym dniu w pracy ciesząc się kąpielą z falami i bąbelkami powietrza. Proponowane urządzenie to doskonała okazja do nauki pływania – pod prąd. Tym samym macie niepowtarzalną okazję potrenowania z żywiołem przed wakacjami nad morzem czy jeziorem. Ćwiczycie na siłowni? W takim razie karnety możecie rzucić w kąt – pływanie (tym bardziej w przeciwnym kierunku do nurtu wody) wzmocni Wasze mięśnie o wiele lepiej niż sztanga!

Jak to działa?

Jak się słusznie domyślacie posiadanie (lub chęć posiadania) basenu jest warunkiem koniecznym do montażu przeciwprądów. W pierwszym przypadku gdy basen jest w trakcie budowy instalacja przebiega w bardzo prosty sposób – wpierw należy zamontować zestaw montażowy przeciwprądu na stałe do jednej ze ścian basenu, dzięki któremu przeciwprąd zostanie połączony armaturą basenową z pompą masażu. Tym samym woda przedostaje się pod wysokim ciśnieniem przez pompę masażu wraca z powrotem przez dysze wylotowe. Ot i cała filozofia! Dodatkowym atutem jest regulacja mocy jaką przybiera woda – regulację znajdziecie na dyszy. Pompę masażu wystarczy umieścić za ścianą basenu – wówczas jej siła nie opada ani nie wzrasta lecz jest optymalna. Pamiętajcie, że pompa wraz ze sterowaniem musi się znaleźć w suchym miejscu. Urządzenie można także montować w basenach foliowych – wystarczy wyposażyć go w kołnierz z uszczelkami.

Przeciwprądy – relaks we własnych czterech kątach

Martwi Was, że basen pełen wody stoi już w ogródku? Nie smućcie się – Wy również możecie się cieszyć wodnym masażem. W takiej sytuacji urządzenie wystarczy umieścić na brzegu basenu – bez konieczności spuszczania wody. Jak się za to zabrać? Wystarczy przykręcić konstrukcję przeciwprądu do obrzeża basenu i podpiąć zasilanie. Sami widzicie, że montaż jest dziecinnie prosty! Bez względu na to czy jesteście w gronie szczęśliwych posiadaczy basenów czy dopiero w nim się znajdziecie – pamiętajcie o konieczności uziemienia wszystkich elementów – dzięki temu pluskanie w wodzie stanie się bezpieczną rozrywką dla wszystkich!

Przez jaki czas będziecie się cieszyć z wodnego masażu?

Produkt wykonany jest z materiałów najwyższej jakości, a co za tym idzie pęcherzyki powietrza i fale będą cieszyć i Waszych praprawnuków!

Zapraszamy do naszego sklepu!
Add a comment...

Post has attachment
Wybierz dobrze – kształtki 25 mm

Kształtki do basenu 25 mm  służą do budowy instalacji basenowej. Zaliczają się do nich wszelkiego rodzaju trójniki, redukcje, złączki, kolanka czy rury. Elementy wykonane z materiału pvc-u mają wiele zalet. Są gładkie, przez co nie mają żadnego negatywnego wpływu na ciśnienie i przepływ wody. W ich wnętrzu nie osadzają się osady i nieczystości. Nie mają wpływu na jakość wody. Badania potwierdzają, że woda nie powoduje osłabienia ich właściwości, nawet po dłuższym czasie. Okres żywotności elementów pvc-u sięga nawet 50 lat!

 

Więcej informacji znajdziesz w dziale armatura PVC do basenu. Skorzystaj z bogatej oferty elementów montażowych w naszym sklepie.
Add a comment...

Post has attachment
Skimmery do basenu – dlaczego warto?

Ważne jest, aby właściwie wybrać elementy montażowe do swojego basenu. Skimery, dysze, kratki muszą być wykonane z materiałów najwyższej jakości co gwarantują produkty oferowane w naszym sklepie. Montaż można wykonać samemu według instrukcji lub zlecić firmie instalacyjnej wykonującej instalacje basenowe od podstaw. Montujemy skimery, dysze, kratki w Bielsku-Białej i okolicach. Posiadamy w ofercie także kratki rynny przelewowej.

Basen przydomowy lub ogrodowy to marzenie wielu ludzi. Aby woda w basenie była czysta, musi być regularnie  filtrowana. Chcąc zapewnić odpowiedni obieg wody w basenie, warto zainwestować w urządzenie doprowadzające wodę z basenu do filtra piaskowego czyli skimmer basenowy.

 

Czy warto?

Odpowiedź brzmi tak. Skimmer potrafi zassać odpowiednią ilość wody i doprowadzić ją do pompy basenowej, zabezpieczając tym samym pompę basenową przed uszkodzeniem. Dobierając taki sprzęt, należy zwrócić uwagę na jego przepustowość. Minimalny przepływ skimmera do basenu musi być większy lub równy przepustowości zestawu filtracyjnego. Dodatkową zaletą skimmerów do basenu jest zbieranie drobnych zanieczyszczeń z powierzchni lustra wody.

 

Zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą związaną z materiałami z działu technika basenowa.
Add a comment...

Post has attachment
Elementy montażowe do basenu koniecznie potrzebne

Ważne jest, aby właściwie wybrać elementy montażowe do swojego basenu. Skimmery, dysze, kratki muszą być wykonane z materiałów najwyższej jakości co gwarantują produkty oferowane w naszym sklepie. Montaż można wykonać samemu według instrukcji lub zlecić firmie instalacyjnej wykonującej instalacje basenowe od podstaw. Montujemy skimmery, dysze, kratki w Bielsku-Białej i okolicach. Posiadamy w ofercie także kratki rynny przelewowej.

 

Znajdujący się w domu czy ogrodzie basen musi być nie tylko poprawnie osadzony, ale też należy do niego podłączyć odpowiednią armaturę.

 

Elementy montażowe do basenu – dlaczego warto dokładniej się im przyjrzeć?

W każdym basenie znaleźć się muszą odpływy denne, dysze, skimmery lub rynny przelewowe,przejścia przez mur, kamienie brzegowe oraz dość rozbudowana armatura wykonana z rur z tworzywa sztucznego. Wszystkie te elementy należy wybrać w taki sposób, by wzorowo współgrały z resztą basenu oraz z jego otoczeniem. Najczęściej są to elementy mało ozdobne, dlatego jeśli zajdzie taka potrzeba, warto zadbać o ich odpowiednie zamaskowanie.

 

Czy można zrezygnować z armatury basenowej?

Odpowiedź brzmi – nie. Należy pamiętać, że są to obowiązkowe elementy wyposażenia każdego basenu. Bez armatury trudno będzie zapewnić dobrą jakość wody.

Niezawodna technika basenowa tylko w sklepie e-ogród.pl
Add a comment...

Post has attachment
Skrzynia do filtra basenowego – niezbędnik

Skrzynie filtra przynależą do działu Technika basenowa. Ich wysoka jakość pozwoli na skuteczne funkcjonowanie ukrytego w nich całego systemu filtracji.

 

Czym jest skrzynia filtra basenowego?

Skrzynia filtra do basenu może odpowiadać za poprawne i efektywne funkcjonowanie systemu filtracji basenu. Jest wykonana z bardzo różnych materiałów, wysokiej jakości, które są wykorzystywane w produkcji niecek basenowych. W skrzyni maszynowni tego typu instalowane są takie urządzenia jak zbiornik filtra, pompa basenowa, pompa ciepła do basenu, automatyka dozująca do basenu, transformator basenowy, przeciwprąd do basenu oraz pozostałe oprzyrządowanie.

 

Zalety skrzyni filtracyjnej

Skrzynia filtracyjna, zwana również maszynownią umożliwia użytkownikom montowanie zestawu filtracyjnego basenu, gdy nie ma możliwości umieszczenia go w pomieszczeniach typu piwnica czy budynek gospodarczy. To rozwiązanie efektywne i wydajne, a także pozwalające na znaczną oszczędność przestrzeni.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded