Profile cover photo
Profile photo
Rybářský rozcestník.cz
51 followers -
Rybaření, rybáři, lov ryb, chytání, sprtovni rybolov, kaprařina, vláčení ...
Rybaření, rybáři, lov ryb, chytání, sprtovni rybolov, kaprařina, vláčení ...

51 followers
About
Posts

Post has attachment
U břehu na mělčině si slunečnice pestré hloubí hnízda, ty pak urputně brání. Kamera se jí vůbec nelíbyla a tak na ni útočí ...
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
I když se mezi rybáři traduje, že tolstolobik se dá ulovit jen náhodně, není to tak úplně pravda. Zde máte montáž, na kterou se již cíleně pár tolstolobiků chytilo. Ovšem pozor! Nejde jen o samotnou montáž, ale také o zakrmovací směs, která by měla být lepivá, s většinou složek, co se budou pomalu vznášet ke dnu a také jednou zásadní složkou, která utvoří kolem háčku tzv. zakrmovací mrak. To je ta vychytávka, která dokáže přelstít tolstolobiky k nasátí háčku.

Článek k videu: https://www.rybarskyrozcestnik.cz/cileny-lov-tolstolobiku/
Add a comment...

Post has attachment
Montáž "Na špejli" je jednoduchá vychytávka, díky které docílíme pěkně napnutý návazec nastražený s nástrahou u dna. Také předejdeme možnému zamotání při nahození nebo při navážení nástrahy člunem za pomocí jediné špejle! Přidělání této pomůcky je velice snadné, navázání provedeme během chvilky přímo u vody a máme díky tomu jistotu, že montáž v lovném místě nebude nijak zamotaná.
Add a comment...

Post has attachment
Lov na položenou s nástrahou nabídnutou rybám ve vodním sloupci dále odedna a hladiny. Zátěž je průběžná, umožňující akční nastavení hloubky nástrahy bez potřeby vytáhnout ji z vody.

Způsob chytání:
Nahodíme oba pruty, jeden nastavíme s nástrahou tak 50 cm pod hladinou, druhý posuneme o dalších 30 cm do větší hloubky. Lovné místo zakrmíme. Chytáme-li ve vodním sloupci, pak použijeme zakrmovací směs, která buď po dopadnutí na hladinu pomalu klesá ke dnu, nebo naopak, například pomocí PVA sášku nahodíme návnadu, která bude postupně vzlínat odedna vodním sloupcem nahoru směrem k hladině. Takto zajistíme zájem ryb o celý sloupec lovného místa.

Pokud do 30 minut nepřijde záběr stáhneme obě nástrahy o dalších 30 cm směrem ke dnu. Touto metodou by jsme dříve nebo později měli narazit na ryby a tedy měl by nám přijít záběr. Samozřejmě že to celé jde obrátit a začít prohledávat vodu naopak, pěkně odedna. Každý den je to jiné a tak je důležité u prutů nespat, ale poctivě pročesávat celý sloupce vody až do prvního záběru. Pak druhý prut nastavíme stejně. A pokud záběry opět přestanou, stačí začít opět s jedním prutem prohledávat další vrstvy vodního sloupce, a hledat, kam se kapři přemístili.
Add a comment...

Post has attachment
Ukázka na 100 % ekologických krmítek na method feeder od české firmy PATRON FISHING. Jejich představení a ukázka nastražení.
Add a comment...

Post has attachment
Drop Shot je jemná přívlačová technika, kterou lze používat tam, kde není moc vázek. Její úspěšnost závisí především na osvojení techniky při pohybu s nástrahou. Velice úspěšně se touto technikou dají lovit okouni a candáti, ovšem není vyjímkou zaujmout ve vodě také menší štiky.

Přečtěte si také náš článek: https://www.rybarskyrozcestnik.cz/drop-shot-zaklady/
Add a comment...

Post has attachment
Tuhý materiál jako je fluorocarbon, nebo ocelové lanko o větších průměrech jde těžko navázat pomocí uzlů. Tyto materiály ale můžeme návazat bez uzlů a to za pomocí krimpovací spojky. Krimpovací spojky slouží k výrobě návazců či montáží. Především kovové, jednoduché nebo dvojité krimpovací – zamačkávací spojky se využívají na vytvoření očka na rybářském vlasci nebo lanku při lovu opravdu velkých, trofejních ryb. Tyto spojky jsou vhodné do jakýchkoliv kombinovaných koncových montáží, zejména pak na ztužené návazce k dokonalému spojení fluorocarbonu o větším průměru. Spojky se zmačkávají krimpovacími kleštěmi. Jak právě jednoduše upevnit krimpovací spojku si ukážeme v našem videu!
Add a comment...

Post has attachment
Fluorocarbon má své výhody i nevýhody. Je odolný vůči oděru, je dobře potápivý a nejvíce důležitá je jeho schopnost lámat světlo tak, že je ve vodě pro ryby téměř neviditelný. Proto se stal tak oblibený u nadšenců především jemné a střední přívlače. Díky použití fluorocarbonu docílíme více záběrů, než při využití ocelového lanka, například od candátů. Naopak nevýhodou při použití hlavně slabších průměrů fluorocarbonu je ta zkutečnost, že sice odolá i štičím zubům, ale větší štika dokáže při delším boji fluorocarbon přesto poškodit a překousnout. Volíme-li tedy silnější průměry, hůře se z fluorocarboinem pracuje díky jeho tuhosti a téměř žádné průtažnosti. V našem videu nájdete návod, jak jednoduše, ale velmi spolehlivě, vytvořit návazec právě z tak houževnatého materiálu, jako je fluorocarbon.
Add a comment...

Post has attachment
V zimním období je možné zachytat si na některých revírech pod ledem tzv. na dírkách. Pro lov na dírkách je možné použít různé metody lovu, většina rybářů u nás v tuzemsku preferuje při lovu na dírkách montáž se splávkem. Návod na montáž najdete právě v tomto videu!
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded