Profile cover photo
Profile photo
Bogusław Dobisz
9 followers
9 followers
About
Bogusław Dobisz's posts

Post has shared content
Z okazji 55-lecia Telewizji Kraków, oraz 50-lecia krakowskiej telewizyjnej Kroniki, tutejszy ośrodek telewizyjny jak co roku otworzył swoje bramy dla wszystkich chętnych, organizując wspólnie ze towarzyszeniem Gmin Małopolski - III Konkurs Potraw i wyrobów Regionalnych. Świętowano zatem bardzo hucznie i ze smakiem! 

Post has shared content
W ramach 40. Międzynarodowych Targów Sztuki Ludowej w Krakowie pierwszy dzień należał do powiatu suskiego. Rozpoczął się od barwnego korowodu wokół Rynku Głównego. Po uroczystym otwarciu, na scenie występowały już tylko m.in Zbyrcok z Juszczyna, Zobielsko Gromada, Juzyna z Zawoi, Kapela Mała Ziemia Suska, Juszczyński Zbyrcocek, Babiogórzanie - Polana Makowska z Makowa Podhalańskiego i inni. Zaś pod Ratuszem z szałasem, ogniskiem i smaczną kwaśnicą obozowało Bractwo Zbójników spod Babiej Góry. Nie były to jedyne atrakcje, liczne konkursy, pokazy rzemiosła i góralskie gawędy urozmaicały i okraszały te piękne chwile.

Post has attachment
Kolorowy, radosny, roztańczony, rozśpiewany i wielokulturowy krakowski Rynek Główny i okolice w oczekiwaniu na przyjazd Ojca Świętego Papieża Franciszka. W takim czasie zwyczajnie nie mogło mnie tam zabraknąć.

Post has attachment
Dożynki Gminy Zembrzyce i VI Święto Kubajki. Pomimo nie najlepszej pogody z lekkim deszczem i tym razem nie przeszkodził w Marcówce aby hucznie świętowano, bawiono się i miło spędzono czas. Po uroczystej Mszy św. dożynkowej w tutejszej Kaplicy na stadionie LKS Błyskawica wystąpiły liczne zespoły i kapele z Marcówki, Zembrzyc, Śleszowic, Budzowa Białki. Gospodynie z tutejszego koła gospodyń chętnie częstowały ciastem, kawą, można było również zjeść smacznego bigosu. Zabawa przy muzyce i tańcach trwała do późnych godzin nocnych.

Post has attachment
Drugi dzień pielgrzymów w dekanacie Suskim. Przy letni lipcowej pogodzie na scenie oprócz prezentacji kolejnych grup Pielgrzymów hiszpańskojęzycznych, wystąpił Chór "Jasień" i Przyjaciele, a wcześniej "Ziemia Suska" i Kapela. Radość, entuzjazm, śpiew i przede wszystkim wspólna, radosna zabawa towarzyszyła wszystkim w to wyjątkowe popołudnie. W trzecim dniu, przy ulewnym deszczu i fatalnej pogodzie większość popołudniowych występów zostało odwołanych.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
ŚDM - Sucha Beskidzka 27.07.2016
82 Photos - View album

Post has attachment
Pierwszy dzień oficjalnego pobytu pielgrzymów z rejonu Sucha Beskidzka, Stryszawa, Zembrzyce. Wspólne powitanie z udziałem władz miasta, prezentacja pierwszych grup pielgrzymów, występ zespołów Pokolenie i Zbyrcok, wspólna zabawa to tylko mała namiastka tego co działo się w tym dniu. Niepowtarzalny klimat z pewnością nie odda nawet najlepsza fotorelacja, tam w tym czasie po prostu warto było być... 
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
ŚDM - Sucha Beskidzka 26.07.2016
169 Photos - View album

Post has attachment
Wspomnienie krakowskich Juwenali - Rynek Główny, 13 maja 2016

Post has attachment
Korowód i wspólna zabawa na krakowskim Rynku to jeden z ważniejszych punktów tegorocznych Juwenali. Mimo nie najlepszej pogody, lekkiego deszczu, chłodu i mimo ograniczonego ciasnego miejsca na płycie Rynku, humor i dobra zabawa dopisywała studentom i wszystkim uczestnikom tej niepowtarzalnej chwili. Trzeba mieć tylko nadzieje, że za rok pogoda będzie lepsza i miejsca oraz czasu do zabawy więcej, wzorem poprzednich lat.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
Krakowskie Juwenalia 13.05.2016
108 Photos - View album

Post has attachment
Tematem przewodnim tegorocznego Święta Rękawki było hasło "Bogowie i ludzie - panteon bogów słowiańskich" Prócz tego można było podziwiać i podpatrzeć jak wyglądało życie w średniowiecznych osadach, posmakować dawnych potraw przodków,  przybliżyć  sobie historię Kraka, jego grodu, dawnego państwa Polan i Wiślan.  Ja smak pajdy ze smalcem, pokaz rycerskiej bitwy, zapamiętam na pewno na długo... no przynajmniej do przyszłego Święta.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
Święto Rękawki - Kopiec Krakusa 29.03.2016
187 Photos - View album

Post has attachment
​Jak co roku w Wielki Piątek niezliczone tłumy wiernych zjechały do do Kalwarii Zebrzydowskiej, by móc tam na miejscu osobiście uczestniczyć i przeżyć wyjątkową Drogę Krzyżową.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
Misterium Męki Pańskiej - Kalwaria Zebrzydowska 25.03.2016
195 Photos - View album
Wait while more posts are being loaded