Profile cover photo
Profile photo
BiblioMinsk
14 followers -
www.mbpmm.pl
www.mbpmm.pl

14 followers
About
Communities and Collections
Posts

Post has attachment
29 lipca, zapraszamy młodzież do biblioteki na jazzowo – bluesowe granie!
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Tradycyjnie w czerwcową niedzielę, zapraszamy bibliotekarzy, czytelników i miłośników książek oraz rowerów na rajd rowerowy Odjazdowy Bibliotekarz. W tym roku jedziemy do miejscowości Sokóle. Zbieramy się 5 czerwca przed siedzibą Miejskiej Biblioteki Publicznej, ul. Piłsudskiego 1a od godziny 10.00.

Program rajdu rowerowego Odjazdowy Bibliotekarz
(trasa wynosi 19 km):
10.00-11.00 obowiązkowa rejestracja uczestników Rajdu, gimnastyka
11.00 – start spod Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mińsku Mazowieckim (ulicami Piłsudskiego, Warszawska, Park Miejski, Budowlana, Jasna) przez gminne miejscowości Karolinę (Zuzanny Małaszczyckiej), Wólkę Mińską (Mazowiecka), Dłużkę
| 9 km
11.40 – Borek Czarniński (tereny leśne), postój 10 min., dalej Leontyna, Mistów, Ludwinów
| 10 km
13.00 – meta przy Ośrodku Rekreacji Konnej, Sokóle 44 (rodzinny piknik).
Podczas pikniku będzie można wygrać atrakcyjne nagrody. Serdecznie dziękujemy sponsorom, którymi są: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, Harcerze ZHP Mińsk Maz., Hydrotech, Nadleśnictwo Mińsk Maz., Przyjaciele kawy, Fansport, Fit&Joy, Mińska Grupa Rowerowa, Fundacja EBU
Zakończenie rajdu, powrót we własnym zakresie.
Pamiętajcie o pomarańczowych koszulkach! Nowi uczestnicy będą mogli otrzymać koszulki podczas rejestracji (do wyczerpania zapasów).

Zapraszamy na wspólną wycieczkę!
Photo
Add a comment...

Post has attachment
III Gala „Alei Gwiazd Literatury”
Jak co roku, w ostatnią sobotę maja, w bibliotecznej „Alei Gwiazd Literatury” przybędzie kolejna „Gwiazda”. To niecodzienne wydarzenie, promujące czytelnictwo i kulturę, stale przyciąga do naszego miasta wybitnych twórców literatury i miłośników książki.   
28 maja trzecią „Gwiazdę” w „Alei Gwiazd Literatury” odsłoni znakomity prozaik, dramaturg, eseista, publicysta i wydawca – Andrzej Stasiuk. Postać doceniona przez czytelników i krytyków literackich na całym świecie. Jego książki są tłumaczone na niemal wszystkie europejskie języki, również na koreański. Jest zdobywcą wielu prestiżowych nagród, w tym Nagrody Fundacji im. Kościelskich, Nagrody Literackiej „Nike”, Nagrody Literackiej Gdynia, Międzynarodowej Nagrody Literackiej „Vilenica 2008” oraz „Dorocznej Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2011” w dziedzinie literatura. Spod pióra Andrzeja Stasiuka wyszły między innymi: „Mury Hebronu”, „Biały Kruk”, „Dziewięć”, „Zima”, „Dziennik pisany później”, „Fado”, czy „Jadąc do Babadag”.   
III Galę „Alei Gwiazd Literatury” uświetni koncert zespołu „Kapela ze Wsi Warszawa”. Repertuar zespołu tworzą awangardowe interpretacje muzyki tradycyjnej szeroko pojętego terenu Mazowsza. Choć w instrumentarium kapeli słyszymy tradycyjne instrumenty - skrzypce, cymbały, baraban, bęben obręczowy - brzmią one wyjątkowo nowocześnie. Ich album „Święto Słońca” otrzymał nagrodę Fryderyk 2016 w kategorii „Album Roku Muzyka Korzeni (w tym blues, folk, country, muzyka świata, reggae)”. Zespół koncertuje na całym świecie! Dotychczas muzycy odwiedzili już ponad 30 krajów, na 4 kontynentach.
Podczas uroczystości zostanie rozstrzygnięty konkurs „Gwiazda Literatury 2016”, którego przedmiotem jest napisanie listu do Andrzeja Stasiuka, przedstawiającego własne reflekcje na temat relacji człowiek – zwierzę.
Galę poprowadzi Remigiusz Grzela – znany dramaturg i prozaik. 
Tegoroczna uroczystość odbędzie się pod patronatem: Marcina Jakubowskiego Burmistrza Miasta Mińsk Mazowiecki, Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, „Radia dla Ciebie”, serwisu internetowego „Lustro Biblioteki”, Tygodnika „Strefa Mińsk” oraz portalu internetowego „Wirtualny Mińsk Mazowiecki”.
Dziękujemy za wsparcie sponsorom: Polskiemu Bankowi Spółdzielczemu w Wyszkowie, Studium Języków Obcych w Mińsku Mazowieckim, Bankowi Spółdzielczemu w Mińsku Mazowieckim oraz Euro – School Szkole Języków Obcych w Mińsku Mazowieckim.
Gala rozpocznie się o godz. 21:00. Zapraszamy wszystkich miłośników książki i muzyki na ten niezwykły wieczór!
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Przed nami Euro 2016! W związku z tym 6 czerwca, o godz. 10:00 biblioteka zaprasza na spotkanie z jednym z najlepszych i zarazem najbardziej kontrowersyjnych piłkarzy w historii polskiego futbolu – Dariuszem Dziekanowskim. Niedawno została wydana jego autobiografia „Dziekan”, napisana wspólnie z Arkadiuszem Nakoniecznikiem. Książka jest wskazówką i zarazem przestrogą dla młodych piłkarzy, jakich błędów unikać, aby osiągnąć sportowy sukces. Na ten interesujący wieczór zapraszamy szczególnie uczniów klas sportowych szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a także wszystkich miłośników piłki nożnej. Podczas spotkania będzie można kupić książkę w promocyjnej cenie i zdobyć autograf piłkarza.

Uwaga! Grupy zorganizowane prosimy o wcześniejsze zapisy w Czytelni. Tel. 25 740 51 04.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Zapraszamy wszystkie dzieci na spotkanie z Marcinem Pałaszem. Zapisy w Oddziale dla Dzieci.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Tydzień Bibliotek 2016
„Biblioteka inspiruje”
 
Po raz jedenasty Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8 - 15 maja 2016 r., „Tydzień Bibliotek” - program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.
Tegoroczna edycja „Tygodnia Bibliotek” odbywa się pod hasłem: „Biblioteka inspiruje”. Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku Mazowiecki zainspiruje zatem swoich czytelników do wspólnej zabawy i czytania, organizując wiele atrakcji związanych z książką. Świętowanie rozpoczniemy już 7 maja, czyli w dzień poprzedzający oficjalne otwarcie „Tygodnia Bibliotek”. Pod znakiem rozrywki w stylu retro, dużych i małych czytelników zapraszamy na popołudnie z grami planszowymi i muzyką z płyt winylowych. W programie między innymi o godz. 11:00 bajka z gramofonu dla dzieci, a także najmodniejsze „planszówki” dla młodzieży i dorosłych.
9 maja, o godz. 13:00 wszystkich chętnych zapraszamy do wzięcia udziału w spontanicznym symultanicznym czytaniu  książek na skwerze  przy fontannie  ul. Konstytucji 3 - Go Maja. Zapraszamy osoby indywidualne i grupy zorganizowane. Zabierzcie ze sobą ulubioną książkę i dołączcie do nas!
10 maja gościem Biblioteki będzie Henryk Gołębiewski. „Wakacje z duchami”, „Podróż za jeden uśmiech”, „Stawiam na Tolka Banana” – to kultowe filmy, do których chętnie wracamy, aby raz jeszcze zobaczyć postacie wykreowane przez tego znakomitego aktora. Podczas spotkania Henryk Gołębiewski opowie o książce – „Zygzakiem przez życie”, barwnej i pełnej humoru biografii.
Warto dodać, że 10 maja, o godz. 10:00 Oddział dla Dzieci przygotował specjalne „warsztaty książkowe” połączone z zabawami ruchowymi i plastycznymi. 
Najmłodszych zapraszamy na „Imieninki Pandy Minki”! 11 maja, Szkółka Teatralna, działająca przy Przedszkolu Niepublicznym „Funny Kids” zaprezentuje spektakl, przygotowany specjalnie na tę okazję. Autorką scenariusza jest Pani Stanisława Gujska. Po przedstawieniu dzieci czeka szalona, taneczna zabawa w towarzystwie naszej solenizantki i niezastąpionych wolontariuszy z Fundacji EBU.
Serię książek o rezolutnej i zabawnej Basi, znają zapewne wszystkie dzieci. Dlatego, z pewnością małych czytelników ucieszy fakt, że autorka tego wspaniałego cyklu odwiedzi bibliotekę. 12 maja, o godz. 9:00 zapraszamy na spotkanie z Zofią Stanecką.
To nie koniec atrakcji, jakie w „Tygodniu Bibliotek”, zaplanowano z myślą o najmłodszych czytelnikach. 13 maja, o godz. 19:00 zapraszamy na „piżamowy wieczór” w hawajskim klimacie. Będą konkursy, tańce i pyszne przekąski. Zabawa potrwa do godziny 22:00
W sobotę (14 maja) odbędzie się Zjazd Międzykulturowego Uniwersytetu Dziecięcego, który  powstał, dzięki współpracy biblioteki z Fundacją Rozwoju Międzykulturowego EBU. Młodzi studenci, mają okazję poprzez interaktywną zabawę, warsztaty plastyczne i ruchowe oraz specjalnie przygotowane wykłady poszerzać swoją wiedzę i zaspokajać dziecięcą ciekawość świata.
Mamy nadzieję, że ten wyjątkowy tydzień potwierdzi, jak ważną rolę pełnią biblioteka w życiu każdego z nas. 
Szczegóły dotyczące zapisów i wieku uczestników wszystkich powyższych wydarzeń znajdziecie wkrótce na plakatach MBP.
 
 
 
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded