Profile cover photo
Profile photo
Mohammad Mostafa Shahreki
358 followers -
Professional Computer Engineer
Professional Computer Engineer

358 followers
About
Mohammad Mostafa's posts

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
آموزش عملی و کاربردی فریمورک Laravel

Laravel یکی از فریم‎ ورک‎ های زبان PHP است که برای توسعه اپلیکیشن ‎های وب در نظر گرفته شده است و بر پایه MVC کار می‎ کند. فریم‎ ورک لاراول، برنامه‎ نویسی برنامه‎ های کاربردی تحت وب با زبان PHP را ساده‎تر می‎ نماید و کمک بسزایی برای انجام پروژه ‎های PHP و توسعه آسان آن‎ها می‎ کند. این فریمورک بر روی اجزای مختلف فریم ورک قدرتمند Symfony بنا شده است و به برنامه شما پایه‎ای بزرگ و مستحکم از کد ‎های قابل اعتماد و تست شده می ‎دهد. لاراول مجموعه ای از بهترین راه حل ها را با دستور زبان پر معنا و خلاقانه و راحت ازنظر یادگیری ارائه می کند. فریمورک Laravel با آسان سازی کارهای معمول مانند احراز هویت، مسیریابی، Session ها، کار با بانکهای اطلاعاتی و… که تقریباً در تمامی پروژه های تحت وب استفاده می‌شوند، مسائل و مشکلات ناشی از توسعه را هم برای توسعه دهنده و هم برای کارفرما کاهش می دهد. لاراول، Yii، سیمفونی، کیک پی اچ پی و کد ایگنایتر از محبوب ترین فریم ورک های زبان PHP هستند که بررسی میزان محبوبیت آنها در Google Trends حاکی از رشد روز افزون کاربردشان دارد.

چرا Laravel ؟
یادگیری و بروز ‎رسانی آسان
آسان‏ سازی کارهای معمول در روند برنامه ‎نویسی نظیر احراز هویت، روتینگ، جلسات و کَش
راه ‎اندازی سریع و آسان محیط‎ ها و روابط چندگانه
بهره ‎گیری از ریموت کامپوننت
محدود‎کردن Eloquent با دستورات ساده
بهبود سرعت و افزایش ۱۰۰ درصدی سرعت مسیرها
دلپذیر کردن فرآیند توسعه برای توسعه ‎دهندگان بدون به خطر انداختن قابلیت‎های برنامه
استفاده از شیوه استاندارد Bundle در نسخه ‎های اولیه و استفاده از پکیج ‎ها در نسخه جدید
اجرای آزمایش‎ های واحد متعدد با دستورات بسیار ساده
دسترسی ساده به دیتابیس و سهولت در تغییر وکنترل کدها و بروز رسانی و توسعه برنامه ‎ها
استفاده از موتور تپملیت Blade

در این دوره بصورت مرحله به مرحله و در طی چند پروژه تمرینی عملی، شما را با این فریمورک قدرتمند و محبوب آشنا خواهیم کرد و در مسیری قرار خواهیم داد که بدون کوچکترین مشکل و پیچیدگی، وارد ساختار و لایه های متعدد و کاربردی این فریمورک که هم از نظر بازار کار و هم از نظر قدرت و سرعت در جایگاه مناسبی قرار دارد شوید.

مشاهده سرفصل ها و ثبت نام در لینک زیر

Post has attachment
کارگاه عملی یک روزه ساخت فروشگاه اینترنتی با فریمورک Yii2

امروزه داشتن یک فروشگاه اینترنتی شخصی با قابلیت پرداخت آنلاین، یکی از نیازهای واقعی هر کسب و کار الکترونیکی شده است. سیستمهای رایگان زیادی همچون OpenCart و ZenCart و PrestaShop و... در این زمینه وجود دارند ولی داشتن یک فروشگاه اینترنتی شخصی با کدنویسی اختصاصی، تفاوتهای اساسی با این سیستمهای آماده دارد. از جمله مهمترین این تفاوتها میتوان به امنیت نسبتاً بالاتر، قابلیت توسعه راحتتر و طراحی قالبهای اختصاصی اشاره کرد.
ازطرفی ساخت یک فروشگاه اینترنتی با PHP خام به تنهایی کار طاقت فرسایی است. خوشبختانه فریمورکهای PHP برای این منظور به کمک ما آمده اند و در این میان، فریمورک Yii با امکانات بسیار زیاد و پشتیبانی از Web2 و قابلیتهایی نظیر AJAX و Client Side Validation و... قدرت و امکانات را در کنار سرعت و کارآیی بالا فراهم میکند تا به راحتی وب سایت خود را بسازید. در این کارگاه عملی 1 روزه، مشاهده خواهید کرد که چگونه میتوان در عرض کمتر از 6 ساعت، یک وب سایت کامل فروشگاه اینترنتی با قابلیتهای فراوان و امکان اتصال به درگاه پرداخت آنلاین جهت ثبت خرید و صدور فاکتور فروش و بخش مدیریت و... را ایجاد نمود.

مشاهده سرفصل ها و ثبت نام در لینک زیر

Post has attachment
کار با پایگاه داده های MySQL

شاید بتوان به جرأت گفت که قلب هر نرم افزار که نیازمند ذخیره سازی اطلاعات است، پایگاه داده های آن می باشد و اگر این بخش از سیستم، به شکل اصولی و بهینه طراحی نشود، سرعت و کارآیی تمام بخشهای سیستم تحت الشعاع آن قرار خواهد گرفت و قطعاً محصول نهایی، یک نرم افزار بهینه و پر سرعت نخواهد بود. با این وجود، متأسفانه تاکنون در کشور ما هیچ دوره تخصصی درزمینه مدیریت پایگاه داده ها (DBA) برگزار نشده است. در این راستا تصمیم گرفتیم آموزش تخصصی یکی از محبوبترین و قدرتمندترین DBMS های موجود یعنی MySQL را توضیح دهیم. در این دوره، علاوه بر آشنایی پایه با MySQL و دستورات آن، نحوه طراحی یک دیتابیس بهینه و با رعایت اصولی همچون سطوح مختلف نرمالسازی و... را خواهید آموخت.

مشاهده سرفصل ها و ثبت نام در لینک زیر
Wait while more posts are being loaded