Profile cover photo
Profile photo
Nemocnice Třebíč, příspěvková organizace
7 followers
7 followers
About
Posts

Post has attachment
Nemocnice z jiného pohledu. Nejen, že vyšetřujeme, léčíme, operujeme a pečujeme. Nejen, že stavíme, bouráme a inovujeme. Nemocnice Třebíč také kvete …
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
23.04.18
11 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
V lékárně Nemocnice Třebíč teď můžete zakoupit kvalitní nástroje na péči o nehty. Kvalitní ocel vydrží pro generace ...
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
20.04.18
7 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
V pondělí 23. 4. 2018 proběhne v Nemocnici Třebíč akce s názvem Den melanomu. V pavilonu M v místě kde sídlí kožní odborná ambulance, bude zájemcům z řad široké veřejnosti nabízeno vyšetření kožních znamének a případná konzultace s lékařem, a to od 8:00 do 11:30 hodin a od 12:00 do 14:00 hodin.
Akce připomíná celosvětový tak zvaný MM DAY.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Aktivity personálního oddělení - Vážně makáme – posily nám hledáme. Tak by mohla znít „báseň“ o činnosti personálního oddělení. Fotogalerii z „Veletrhu pracovního uplatnění v medicíně a farmacii“ v Hradci Králové najdete po otevření zprávy. Studenty zaujala naše speciální „mozkoherna“ a u stánku jsme měli stále plno. Byl tak prostor pro informování, lákání i odpovědi na dotazy ….
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
12.04.18
10 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Aktuální mimořádná nabídka lékárny Nemocnice Třebíč. Ve fotogalerii najdete nabídky zdravotní obuvi volnočasové i pracovní, akční nabídky z letáků i další atraktivní dubnové akce …
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
10.04.18
13 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Včera, v pondělí 9. 4. 2018 v odpoledních hodinách, navštívily dětské oddělení Nemocnice Třebíč děti z Číměře a předaly stejně starým pacientům knižní dárky. Skupinku mladých čtenářů doprovodilo několik dospělých, jako starostka obce Lenka Hůlková, místostarostka Taťána Slabá a knihovnice Jana Nevoralová. Provázela je primářka oddělení MUDr. Alena Holubová. Akce byla oslavou a připomenutím Mezinárodního dne darování knihy.
13 dětí z Číměře vybralo své oblíbené knihy a ty s osobním doporučením a věnováním předaly vždy vybranému pacientovi. „Při hospitalizaci děti mají čas na čtení, nebo jim mohou knihu předčítat rodiče, které jsou zde jako doprovod. Díky vhodně vybrané knize se pak čtenářství může stát koníčkem. Pokud najde tato myšlenka naplnění, budeme velice rádi,“ zmínila při odchodu starostka Číměře Lenka Hůlková.
Malí dárci si prohlédli celé oddělení, zjistili, že z případné hospitalizace nemusí mít strach a po necelé hodince se vydali k domovu.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
10.04.18
13 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Demolice paneláku, kde bývala chirurgie, ortopedie a urologie, a který býval v posledních letech označován za „dům hrůzy“, už začala a zbývají mu skutečně jen poslední dny. Otevřením budovy C (pavilonu chirurgických oborů) a jeho uvedením do provozu tak investice Kraje Vysočina do budov v areálu Nemocnice Třebíč nekončí. Aktuálně je rekonstruován interiér budovy G a do konce roku dojde i na drobné stavební úpravy v budově operačních sálů O. Vizuálně k nejvýraznějším změnám dojde ale v nadcházejících měsících. Průběžně proběhne demolice tří starých budov (CH, R a bývalé transfuzní stanice).
Od začátku února byla budova CH předána stavbě a začala příprava na demolici. „Nejdříve bylo nutné budovu zcela odstrojit, vytrhat rozvody, podlahové krytiny, odstranit topná tělesa i podhledy a vše roztřídit dle platných zákonů. Po demolici na uvolněném místě vyroste jednopatrová přístavba k budově C, kde bude umístěna magnetická rezonance,“ popisuje ředitelka Nemocnice Třebíč Ing. Eva Tomášová. V prvním dubnovém týdnu by měl být objekt zcela odstrojen a započne jeho definitivní demolice včetně následného odvozu suti.

Budova CH byla slavnostně otevřena v roce 1985 zároveň s operačními sály. Od začátku přitom s více jak 150 lůžky poskytovala zázemí chirurgii a ortopedii, včetně lůžek intenzivní péče a oddělení ORL.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
05.04.18
10 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Nemocnice Třebíč pokračuje ve vzdělávání diabetiků
Nemocnice Třebíč 21. března začne druhý ročník kurzu určeného pro diabetiky. Šest pacientů navštěvujících specializovanou ambulanci a podstupující léčbu bez aplikace inzulinu absolvuje seminář zaměřený na všechny oblasti spojené s problematikou diabetu. Lektory jsou proto lékař diabetolog, diabetologická sestra, nutriční terapeutka i fyzioterapeutka. Účastníci jsou cíleně vytipováni z řad pacientů, aby obsah kurzu mohl mít co největší dopad na jejich zdraví.

„V loňském roce proběhl první ročník podobné akce a vyzkoušeli jsme si, že v úzkém kruhu posluchačů má cílená příprava velmi dobrý dopad. Proto není vhodné a možné otevřít kurz široké veřejnosti a velkému počtu lidí. Význam kurzu by mohl být výrazně nižší,“ vysvětluje zacílení náměstkyně pro léčebnou péči Nemocnice Třebíč MUDr. Edita Richterová. V průběhu kurzu bude diabetologické ambulance sledovat laboratorní ukazatele účastníků, tak bude možné v závěru vyhodnotit výsledky dle pregnantních výsledků, nejen podle někdy subjektivních hodnocení účastníků.

„V loňském roce byl například velký zájem o výživu mimo domov. Z tohoto důvodu jsme poslední lekci absolvovali v restauraci, kde účastníci mohli ochutnat zdravou, lehkou a vyváženou večeři. Dle jejich slov nikdy nevěřili tomu, že by zdravé jídlo mohlo tak dobře chutnat,“ přiblížila náplň nutriční terapeutka Mg. Zdena Bartošová. Obsah kurzu bude i tentokrát podle jedné z lektorek diabetologické sestry Jany Klinerové zaměřen na pozdní komplikace diabetu (diabetická noha), nebo na problémy spojené s osobním životem jako je řízení osobního vozidla, či sexuální život. V lekci zaměřené na pohybovou aktivitu budou mít účastníci kurzu možnost s přítomnou fyzioterapeutkou probrat vhodné a v praxi použitelné způsoby rutinního i aktivního pohybu.

„Cílem projektu je posoudit možnosti a efektivitu ambulantních skupinových edukací diabetiků. Jde o včasnou intenzivní terapii diabetu v souladu s doporučenými postupy s využitím intenzivní komplexní léčby, což je postup zásadně ovlivňující prevenci pozdních komplikací diabetu,“ komentuje náměstkyně pro léčebnou péči Nemocnice Třebíč MUDr. Edita Richterová.

Kurz bude detailně vyhodnocen a výsledky poslouží jak odborníkům a specialistům Nemocnice Třebíč, tak budou dostupné veřejnosti. V obecném shrnutí by měly tvořit obsah jedné z přednášek, které zaměstnanci nemocnice pravidelně zajišťují ve spolupráci s odborem Zdravé město Třebíč v Městské knihovně pod názvem cyklu “Nebojte se zeptat svého lékaře“.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
22.03.18
10 Photos - View album
Add a comment...

Omezení provozu lékárny pro veřejnost v Nemocnici Třebíč!
Od úterý 20. 3. do pátku 23. 3. 2018 bude z důvodu nemoci personálu omezen provoz lékárny pro veřejnost do 15:00 hodin.
Tímto se Vám omlouváme a děkujeme za pochopení.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded