Profile cover photo
Profile photo
MODPOŻ. Ochrona Przeciwpożarowa
About
MODPOŻ. Ochrona Przeciwpożarowa's posts

Dzisiaj niestety dowiedziałem się, że ktoś podpisujący się jako Adam Szulc ukradł grafikę z mojej strony internetowej. Pod słowem grafika oprócz samego wyglądu strony mam na myśli również grafikę rysunków jakie przygotowuję podczas opracowania Instrukcji bezpieczeństwa pożarowego. Oferuje ten człowiek opracowanie Instrukcji „zdalnie” i jak pisze to obniży koszty opracowania o 60%. Proszę nie wierzyć w brednie, nie da się „zdalnie” przygotować tej dokumentacji, trzeba być na miejscu. Inaczej taki dokument zostanie źle opracowany i podważony przez funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej.

Pozdrawiam Jeremi Modrzewski

Zmiana adresu naszej firmy. Przenosimy się z Bielan na Gocław :)

Teraz mieścimy się w budynku przy ul. Wał Miedzeszyński 646 bud. II

Post has attachment
Czy konieczne jest wykonywanie próbnej ewakuacji z budynku?

Jeżeli są wątpliwości czy w Waszym budynku jest konieczne przeprowadzanie próbnych ewakuacji to zapraszam do przeczytania artykułu, który wyjaśnia których budynków to dotyczy a których nie.

Pozdrawiam
mgr inż. Jeremi Modrzewski

Post has attachment
Łamanie przepisów przeciwpożarowych.

Polecam przeczytać mój krótki artykuł o typowych przypadkach łamania przepisów przeciwpożarowych podczas użytkowania budynków. Większość przypadków to po prostu zwykła nieświadomość dlatego warto wiedzieć kilka podstawowych rzeczy w tym temacie.

Pozdrawiam
mgr inż. Jeremi Modrzewski

Post has attachment
Chcesz coś wiedzieć o przeglądach ppoż.?

Jeżeli masz wątpliwości kiedy zgodnie z przepisami należy robić przeglądy gaśnic i urządzeń przeciwpożarowych zainstalowanych w budynku zapraszam do przeczytaniu artykułu, który wszystko wyjaśni.

Pozdrawiam
mgr inż. Jeremi Modrzewski

Post has attachment
Jak wprowadzić Instrukcję bezpieczeństwa pożarowego?
Jak ktoś ma już wykonaną Instrukcję bezpieczeństwa pożarowego i chce, aby była "wprowadzona w życie" opisuje to w artykule pod poniższym linkiem.

Pozdrawiam
mgr inż. Jeremi Modrzewski

Post has attachment
Co powinna zawierać Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego?


Jeżeli planujesz dla swojego budynku wykonać Instrukcję bezpieczeństwa pożarowego to warto najpierw dowiedzieć się co taka Instrukcja powinna zawierać. A po co? A po to na przykład, żeby móc sprawdzić czy zamówiona Instrukcja jest poprawnie wykonana przez "specjalistę" i czy ktoś wykorzystując naszą niewiedzę w danym temacie nie chce nam "wcisnąć lipy". A niestety to się zdarza ponieważ Instrukcja Instrukcji nierówna. 

Pozdrawiam
mgr inż. Jeremi Modrzewski
Ja podczas kontroli budynków i przeprowadzania audytów w zakresie ochrony przeciwpożarowej spotykam się z sytuacją, gdzie nowo wykonana Instrukcja do niczego się nadaje i nie spełnia podstawowych wymagań przepisów przeciwpożarowych.

Chcesz dowiedzieć się co powinna zawierać poprawnie wykonana Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego? Wejdź w poniższy link i poczytaj.

Pozdrawiam
mgr inż. Jeremi Modrzewski

Post has attachment
Co to jest Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego??

Jeżeli będąc zarządcą nieruchomości, kierownikiem administracji lub po prostu właścicielem budynku biurowego, magazynowego, produkcyjnego zadajesz sobie takie pytanie to zajrzyj tutaj i poczytaj. Dowiesz się wszystkiego co trzeba.

Pozdrawiam
mgr inż. Jeremi Modrzewski

Post has attachment
Photo
Wait while more posts are being loaded