Profile cover photo
Profile photo
Riki Fridrich
1,589 followers -
Som taký dobrý, že som sám sebe vzorom.
Som taký dobrý, že som sám sebe vzorom.

1,589 followers
About
Posts

Všimol som si zaujímavý módny trend. Dievčatá nosia tričká s veľkým nápisom "A A" braillovým písmom.
Add a comment...

Post has attachment
Aspoň na niečo je ten Facebook Messenger dobrý.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
There's no time to explain. We have to go back!
Photo
Add a comment...

Post has attachment
V Node.js komunite sa dejú zaujímavé veci. Asi tretina členov Technical Steering Commitee (t.j. ľudia ktorí riadia vývoj Node.js) nedávno rezignovala po tom, čo sa im nepodarilo vykopnúť Roda Vagga, bývalého šéfa commitee a člena Node.js Board.

Tí, čo odišli, tvrdia, že Rod je nekooperatívny bully (https://medium.com/@nebrius/why-im-leaving-the-node-js-project-bff946845a77). Rod Vagg tvrdí, že nie je (https://medium.com/@rvagg/the-truth-about-rod-vagg-f063f6a53557). Ja osobne to vidím ako boj o kontrolu medzi hard-core open-source ľuďmi a korporáciami.

Túto kauzu bude zaujímavé sledovať.
Add a comment...

Post has attachment
Pamätáte na projekt ľudí zo StackOverflow, ktorý sa mal stať univerzálnou dokumentáciou všetkého? Tak ten končí: https://meta.stackoverflow.com/questions/354217/sunsetting-documentation/
Add a comment...

Post has attachment
Určite ste zaznamenali správu, že HBO nepustila na svoj večierok Mareka Prchala, t.j. Babišovho Goebbelsa (http://forum24.cz/tv-stanice-hbo-nepustila-ve-varech-babisovy-lidi-na-svuj-vecirek/). Pripomenulo mi to scénu z Merlina, v ktorom sa ľudia zbavili zlej čarodejnice tým, že ju proste ignorovali a zabudli na ňu:

"You can't fight us or frighten us. You're just not important anymore."

Možno keby sa viac ľudí a firiem začalo chovať ako HBO, tak by sme mali šancu sa toho nebezpečného diktátorského ašpiranta zbaviť, než bude neskoro.
Add a comment...

Máš tinnitus? Prosím, ozvi sa mi na riki@fczbkk.com. Potrebujem konzultáciu s človekom, ktorý má s tinnitom osobnú skúsenosť. Ďakujem.
Add a comment...

Post has attachment
Motorkári v poslednej dobe nosia na helme kamery. Videá z nich sú žáner sám o sebe. Obvykle v nich niekoho zachraňujú, alebo pomáhajú, alebo proste urobia niečo úžasné: https://www.youtube.com/results?search_query=biker+saves Dnes som bol svedkom takej akcie. Akurát sa to video na YouTube asi neocitne:

Kladno, poludnie, rušná križovatka. Na chodníku neďaleko prechodu postáva slepec. Nehrnie sa do cesty, tak si ho nikto nevšíma. Keď tu zrazu motorkár s kamerou na helme. Zablokoval križovatku a spôsobil totálny dopravný chaos. Posunkami začal všetkých komandovať. Vodiči museli cúvať, aby slepcovi uvoľnili prechod, čím vytláčali zúfalcov čo stáli za nimi. Nejakých okoloidúcich chodcov motorkár zaúkoloval, aby úbožiakovi pomohli cez cestu. Som si istý, že v duchu už počítal tie tisíce lajkov, ktoré jeho heroické video dostane.

Keď chodci slepca schmatli za ramená a začali ho strkať do cesty, tak zvolal: "Prosím, nechte mně! Já tady jenom čekám na manželku."

Všetci vodiči motorkárovi pohľadom naznačili, čo si o ňom myslia. Zatúroval a zmizol v diaľke. Myslím, že pri tom prekročil rýchlosť.
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Hľadám kolegu javascripťáka. Máš na výber. Môžeš písať buď React/Vue/{insert_favorite_framework} appku, alebo môžeš písať ES6/Babel/Webpack kód, ktorý sa vkladá priamo do stránok našich klientov. Je to len na tebe. Ak vieš, čo znamená `git pull` a `npm install`, chceme ťa.

Vyvíjame normálny produkt. Klienti nám zaňho platia. Nie sme monetizovaní ani reklamou, ani investormi.

Môžeš pracovať z domova ako ja, alebo z kanclu na Bubenskej. Nemáme tam ani futbálek, ani ping-pongový stôl. To, myslím, o našej firemnej kultúre hovorí dosť.

Akékoľvek dotazy? Píš, volaj, smskuj.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded