Profile cover photo
Profile photo
Agencja Nasienna Sp. z o.o. Ochrona prawna odmian roślin
About
Posts

Post has attachment
Uwaga, uwaga! Informujemy, że uruchomiliśmy usługę faktury elektronicznej za siew materiału ze zbioru odmian chronionych wyłącznym prawem w ramach odstępstwa rolnego. Taka faktura jest z pewnością dużym ułatwieniem i pozwala zaoszczędzić nieco czasu. Z faktury mogą korzystać osoby mające konto na naszej platformie internetowej Agn@S. Więcej informacji znajdziecie na: https://agencjanasienna.pl/faktura-elektroniczna/#more-1620.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Hodowca ma wyłączne prawo między innymi do wytwarzania lub rozmnażania, importu, eksportu oraz przechowywania odmiany chronionej. Inne osoby mogą wykonywać powyższe czynności tylko po podpisaniu stosownej umowy licencyjnej. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziecie na stronie naszej Agencji Nasiennej . https://agencjanasienna.pl/wylaczne-prawo/
Add a comment...

Post has attachment
Rolnik, który decyduje się na siew zebranych na swojej plantacji odmian chronionych prawem wyłącznym, musi przestrzegać pewnych zasad. Po pierwsze, wysiewany gatunek musi znajdować się na liście gatunków dozwolonych prawem do korzystania z odstępstwa rolnego, rolnik zobowiązany jest również do uiszczenia stosownej opłaty. Szczegółowe informacje znajdziecie na naszej stronie: https://agencjanasienna.pl/zasady-korzystania-z-or/.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Pracujemy na terenie całego kraju. Zajmujemy się między innymi organizacją szkoleń na temat ochrony prawnej roślin. Prowadzimy prelekcje zarówno dla rolników, uczniów szkół rolniczych, jak również dla instytucji zajmujących się doradztwem rolniczym. Zakres naszej działalności jest o wiele szerszy, możecie przeczytać o nim na: https://agencjanasienna.pl/nasze-dzialania/.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Przypominamy o terminach dotyczących rozliczenia za odstępstwa rolne. W przypadku gatunków, które są objęte ochroną w naszym kraju ów termin mija po upływie 30 dni od daty siewu. W przypadku odmian chronionych w Unii Europejskiej 30. 06 roku gospodarczego. O szczegółach możecie przeczytać na naszej stronie: http://agencjanasienna.pl/.
Add a comment...

Post has attachment
Szukacie kwalifikowanego materiału siewnego konkretnej rośliny? W tej kwestii również możemy Wam pomóc. Na naszej stronie znajdziecie wyszukiwarkę nasion Polskiej Izby Nasiennej, za pomocą której szybko uzyskacie informacje na temat producentów czy hodowców z danego województwa. https://agencjanasienna.pl/wyszukiwarka-nasion-pin/#more-1536
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Każdy hodowca powinien mieć absolutną pewność, co do tego, czy zasiewana przez niego odmiana roślin, nie jest chroniona prawem wyłącznym i korzystać z niej zgodnie z przepisami prawa. Nasza Agencja od lat zajmuje się szerzeniem wiedzy o ochronie prawnej roślin, jak i zwalczaniem przejawów naruszenia wyłącznego prawa do odmian. Więcej o nas przeczytacie na: http://agencjanasienna.pl/.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Chcemy zwiększyć świadomość na temat ochrony prawnej niektórych odmian roślin. Przygotowujemy artykuły i edukacyjne programy telewizyjne. Nasza agencja nasienna zajmuje się również zwalczaniem nielegalnego obrotu materiałem siewnym. Więcej o nas na: https://agencjanasienna.pl/nasze-dzialania/.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Nasza organizacja wciąż się powiększa. Dołączają do nas kolejni hodowcy roślin rolniczych. Roślin, których odmiany uprawiają polscy rolnicy. Stawiamy więc sobie nowe cele i realizujemy je. Jednym z nich, jest wspieranie zgodnego z prawem korzystania z chronionych odmian roślin. Więcej informacji o nas przeczytacie na: http://agencjanasienna.pl/agencja-nasienna/.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Nasza Agencja Nasienna to zespół 33 firm hodowlanych i hodowców. Przygotowujemy dla rolników wysokiej jakości materiał siewny. Wspieramy tym samym ich gospodarstwa, czyniąc je bardziej konkurencyjnymi. Więcej o nas na: http://agencjanasienna.pl/agencja-nasienna/.
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded