Profile cover photo
Profile photo
Agencja Nasienna Sp. z o.o. Ochrona prawna odmian roślin
About
Agencja Nasienna Sp. z o.o. Ochrona prawna odmian roślin's posts

Post has attachment
11 lipca 2017 weszły w życie zmienione przepisy ustawy o ochronie prawnej odmian roślin. Chcesz wiedzieć wszystko na ten temat? Zapraszamy do lektury informacji na naszej stronie internetowej http://agencjanasienna.pl/, a także do kontaktu zarówno e-mailowego jak i telefonicznego. Udzielimy Wam niezbędnego wsparcia!
Photo

Post has attachment
Pragniemy jak najrzetelniej pogłębiać wiedzę na temat ochrony prawnej odmian roślin, dlatego prowadzimy rozmaite akcje informacyjno-edukacyjne na terenie całego kraju. Jeśli jesteście zainteresowani naszymi materiałami edukacyjnymi, serdecznie zapraszamy do odwiedzenia nas na https://agencjanasienna.pl/nasze-dzialania/ oraz do kontaktu telefonicznego lub e-mailowego. 
Photo

Post has attachment
Zastanawiacie się w jakim celu wprowadzone są opłaty za korzystanie z chronionych odmian roślin? Wpływają one bowiem na kształt hodowli. Rolnicy wybierając odpowiednie pod uprawę grunty dokonują inwestycji w rozwój danych roślin, a także dostarczają hodowcom wskazówek, jak mają efektywnie zarządzać swoją własnością intelektualną. Więcej informacji na https://agencjanasienna.pl/czemu-to-sluzy/. 

Post has attachment
Szczegółowe i niezwykle ważne informacje dotyczące ochrony prawnej odmian roślin znajdziecie na http://agencjanasienna.pl/slowniczek-or/ . Wyjaśniamy kim z punktu widzenia prawa jest hodowca, a także czym jest odmiana chroniona wyłącznym prawem. Potrzebujecie więcej informacji? Zgłoście się do nas, z przyjemnością udzielimy odpowiedzi na wszelkie pytania. 

Post has attachment
Tematyka odstępstwa rolnego jest Ci obca, a musisz ją zgłębić? Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dostępnymi na naszej stronie https://agencjanasienna.pl/odstepstwo-rolne/. Jeśli cokolwiek będzie niejasne, serdecznie zachęcamy do kontaktu telefonicznego. 

Post has attachment
Czy wiecie, że rolnik może wykorzystać do siewu w swoim gospodarstwie, nabyty kwalifikowany materiał siewny bez obowiązku uiszczania na rzecz hodowcy dodatkowych opłat licencyjnych? Wymagane są one jednak w przypadku odstępstwa rolnego, więcej na ten temat na https://agencjanasienna.pl/licencje/. 
Photo

Post has attachment
Hodowla roślin rolniczych to nie tanie zajęcie, a uzyskanie wymiernych efektów działalności jest możliwe jeśli hodowca dysponuje świetnie wyposażonym zapleczem technicznym (laboratoria i sprzęt), odpowiednimi warunkami do szybkiej wegetacji roślin, a także wykwalifikowaną kadrą i zasobami genetycznymi. Dobry hodowca to taki, który tworzy nie jak największą liczbę odmian, ale jak największą liczbę poszukiwanych odmian. Zapraszamy na https://agencjanasienna.pl/czemu-to-sluzy/ . 

Post has attachment
Wszelkie niezbędne informacje związane z przygotowaniem materiału odmiany chronionej do siewu lub sadzenia, jakie powinien wiedzieć przetwórca, znajdują się na https://agencjanasienna.pl/przetworcy/ . Serdecznie zachęcamy do lektury, a także kontaktu osobistego, jeśli będziecie potrzebowali dodatkowej porady.

Post has attachment
Zastanawiasz się kiedy odstępstwo rolne ma zastosowanie? Jakie warunki trzeba spełnić, aby z niego skorzystać? A może chcesz dowiedzieć się kogo dokładnie ono obejmuje? Te wszystkie informacje zgromadziliśmy na https://agencjanasienna.pl/zasady-korzystania-z-or/ . Zapraszamy do zapoznania się z nimi. Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania – skontaktuj się z nami. Dołożymy wszelkich starań, aby udzielić wyczerpującej i rzetelnej odpowiedzi na Twoje pytania. 

Nasza Agencja Nasienna powstała w 2003 roku i reprezentuje już ponad 30 hodowców roślin rolniczych. Nasza działalność koncentruje się przede wszystkim na uporządkowaniu rynku nasiennego w Polsce. Dzięki naszej aktywności ogromne korzyści otrzymują rolnicy, hodowcy i firmy nasienne. Zapraszamy do współpracy http://agencjanasienna.pl/. 
Wait while more posts are being loaded