Profile cover photo
Profile photo
akıl fikir
18 followers -
Akıl ve Fikir
Akıl ve Fikir

18 followers
About
Posts

Post has attachment
"Katolik aşırılık yanlıları, Qafe Molle’deki hidroelektrik santraline saldırıp, Türk bayrağını tahrip ettiklerinde kendilerini Türklere karşı zafer kazanan İskender Bey’in takipçileri olarak gördüler."
Add a comment...

Post has attachment
"Şu kadar belanın ortasında ne bir düşünür ne de sadra şifa bir fikir çıkıyor ortaya, tarih zindanında kıvranıyoruz, bugün burada yaşamayı beceremeyen “aklın” geçmişle eğleşmesini izliyoruz ve bu arada hem güç bela elde ettiğimiz kazanımları yitiriyoruz hem de toplamda kaybetmeye devam ediyoruz."
Add a comment...

Post has attachment
Emperyalistlerin Ortadoğu’da “en güvenilir müttefik” olarak gördüğü Kürtlere silah ve mühimmat desteğinde bulunması şüphesiz Kürt halkının hayrına değil, bilakis bir yandan piyon olarak kullandıkları Arapları birbirine kırdırırken, diğer yandan Kürtleri kışkırtarak fitnenin çapını genişletmek istiyorlar.
Add a comment...

Post has attachment
"Desizyonizm teriminin mucidi olan Schmitt egemenin doğasını “karar verme yetkisi” ile açıklar. Karar verme yetkisine sahip olmayan bir devlet, egemen değildir."
Add a comment...

Post has attachment
"Arnavutluk’ta kimin terörist olup olmadığını ve kimin terör suçundan yargılanacağını bile Amerikan dış politikası belirlemektedir."
Olsi Jazexhi - Açık Görüş
Add a comment...

Post has attachment
Ortadoğu’da birçok cephede desteğini yitiren Amerika ve diğer emperyalist ülkelerin tek kullanabilecekleri, dolayısıyla kaybetmek istemeyecekleri güç kavmiyetçilik derdine düşmüş Kürtlerdir, birbirlerine yanlış yapma lüksleri yok. Kendi kirli emellerinin başarıya ulaşması için çağ dışı aşiret kültür ve geleneklerini, yanı sıra kavmiyetçiliği destekleyerek, Kürtlere gaz veriyorlar.
Add a comment...

Post has attachment
Akilvefikir.org, uzun zamandır Balkanlar’daki Osmanlı-Türk kültürü üzerine makaleler kaleme alan Arnavut tarihçi ve Araştırmacı-Yazar Olsi Jazexhi ile Arnavutluk ve Balkan Müslümanlarının sorunlarını, Arnavutluk’ta her geçen gün biraz daha artan Katolik baskısını ve bölgede Müslümanların geleceğini konuştu.
Add a comment...

Post has attachment
Akilvefikir.org, Arnavutluk’ta her geçen gün biraz daha artan Katolik baskısını gündeme getiriyor. İlk olarak, Arnavutluk ve Kosova medyasında Araştırmacı-Yazar sıfatıyla İslam, Türkiye, Ortadoğu, terörizm ve Hristiyan aşırılıkçıların ele alındığı birçok televizyon programına katılan Olsi Jazexhi’nin akilvefikir.org okurları için kaleme aldığı makaleyi sizlerle paylaşıyoruz. Jazexhi’yle gerçekleştirdiğimiz röportajı da kısa süre içinde okurlarımızın ilgisine sunacağız.
Add a comment...

Post has attachment
KİTAP TANITIMI
"Vahşi Hukuk, tabiatı merkeze alan veya tabiattan yola çıkan umumi bir hukuk felsefesi (bildirgesi) görünümü arz etse de tabiat mezkûr metinde ana meselelerden biridir sadece. Bu bağlamda Cullinan, mevcut yönetişim değerlerinin hemen tamamının sorgulanması taraftarıdır, zira küresel iş hukuku bağlamında tabiatı hiçe sayan etmenlerin görünmeyen bir şekilde mevcut yönetişim algılarında içkin olduğu kabul edilmiştir. Yine bu bağlamda Cullinan’ın öne çıkardığı kavramlar yeryüzü yönetişimi, yeryüzü içtihadı ve yüksek ilimdir."
Add a comment...

Post has attachment
"Dinin başkalarına anlatılması ikincil bir iştir. Aslolan dinin yaşanmasıdır. Dini başkalarına anlatmak bir mesleğe dönüşmüşse bunun adı dindarlık değildir."
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded