Profile cover photo
Profile photo
Kościół Adwentystów Dnia Siódmego w RP
43 followers -
Oficjalny profil G+ Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w RP
Oficjalny profil G+ Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w RP

43 followers
About
Kościół Adwentystów Dnia Siódmego w RP's interests
Kościół Adwentystów Dnia Siódmego w RP's posts

Post has attachment
Przewodniczący Wydziału Północnoamerykańskiego Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego Daniel R. Jackson wydał oświadczenie w związku z tragicznymi wydarzeniami, do których doszło w ośrodku Inland Regional Center w San Bernardino.

Post has attachment
W dniach od 15 do 17 listopada br. członkowie Rady Wydziału Transeuropejskiego spotkali się w miejscowości Bečići (Czarnogóra), aby rozmawiać o strategii misyjnej kościoła. Na konferencji dokonano również podsumowania działalności wydziału w mijającym roku.

Post has attachment
Badania Światowej Organizacji Zdrowia potwierdzają negatywny wpływ czerwonego i przetworzonego mięsa na zdrowie człowieka. Pionierka Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego Ellen White już ponad 100 lat temu pisała o chorobach, które mogą być skutkiem spożywania mięsa.

Post has attachment
Wyznawca Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, generał Jioji Konousi Konrote, został wybrany na stanowisko prezydenta Fidżi i wkrótce obejmie ten niezwykle zaszczytny urząd, jako pierwszy adwentysta w historii.

Post has attachment
Wydział Północnoamerykański Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego opublikował oświadczenie w sprawie decyzji dr. Bena Carsona, emerytowanego neurochirurga i adwentysty, o ubieganiu się o nominację Partii Republikańskiej w wyborach prezydenckich.

Post has attachment
W dniach 19-23 września br., w Podkowie Leśnej odbyło się coroczne spotkanie dla starszych zborów i pastorów. Obie konferencje były doskonałą okazją do zastanowienia się nad najważniejszymi wyzwaniami stojącymi przed liderami zborów adwentystycznych.

Post has attachment
Mieszkańcy wyspy Anuta zdemolowali budynek lokalnego kościoła adwentystycznego i nakazali przebywającym tam wyznawcom opuszczenie wyspy przed końcem miesiąca. 

Post has attachment
Adwentystyczny pastor Anotnio Monteiro odzyskał wolność po blisko 22 miesiącach spędzonych w togijskim więzieniu. Powodem jego osadzenia były spreparowane oskarżenia. Monteiro spotkał się już z rodziną. Wkrótce powróci do swojego kraju - Republiki Zielonego Przylądka.

Post has attachment
Kolejny rok przechodzi do historii. Przyniósł wiele wydarzeń na Świecie, wiele w naszym Kościele, naszych zborach. Jakie zmiany pojawiły się  w naszym życiu?

Post has attachment
Już jutro (25 grudnia) w audycji "Quadrans qltury" (TVP Warszawa) wyemitowany zostanie krótki reportaż na temat książki "Człowieczy los", której bohaterką jest legendarna polska artystka oraz wyznawczyni Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego Anna German. Książka autorstwa Irmy Martens-Berner została wydana  przez wydawnictwo "Znaki Czasu". Emisja programu o godzinie 7:40 oraz 18:10.
Wait while more posts are being loaded