Profile

Cover photo
Aritici SU ARITMA SISTEMLERI
Works at Arıtıcı Su Arıtma Muh.San.Tic. Ltd. Şti
Attends 27 YILLIK TECRÜBE
Lives in İZMİR
33 followers|140,840 views
AboutPostsPhotosVideos

Stream

1
Add a comment...
 
arıtıcı su arıtma proje mühendsilik ltd.şti
AHMET KİRAZ
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
 
Sanırım başaramadım...
 ·  Translate
47 comments on original post
1
1
E.Serdar gürçay's profile photo
 
Facebook
Add a comment...
 
 
- Babam, İsviçre’de akademide bir profesörüdü. Heykeltıraş ve ressam. Hiçbir zaman bir baba-oğul ilişkimiz olmadı. 35 sene sonra kapımıza geldiğinde, annem Cüneyt Gökçer geldi zannetmiş. Geldi, beni uyandırdı ve “Cüneyt Hocan geldi” dedi. Gördüğün gibi annem de yabancılaşmış! Annem olayın farkına sonra vardı. Bizi tanıştırdı, “Oğlum, bu senin baban” dedi. Tokalaştık. Babam da “Sarılmayacak mısın?” dedi. Dedim ki, “Valla hiç içimden gelmiyor. Çünkü siz benim için herhangi bir adamsınız şu anda!” Sanatçı genlerim babamdan. Makyaj yapmalarım, heykele merakım filan hep ondan gelmiş.

BİR AYAKTA DURABİLSEM...

Kırca sözlerine şöyle devam ediyor:
“Bir ayakta durabilsem, çıkıp oyun da oynarım ama ayakta duramıyorum. Yürüyemiyorum. Şu koltuğa gidip orada oturuyorum, sonra yatıyorum. Genelde de yatıyorum. Ama bunlar normal. Birileri ölecek, birileri yaşayacak. Ölmek zorundasın ki, başkaları doğsun. Hayatın diyalektiği bu. Ben yapacağımı yapmışım. Yaşadığım sürece de mücadele ederim. Yaşarsam, bir-iki oyun daha koyarım. Ama tiyatromu güzel yaptım, onu görmeni istiyorum. Hemen alt katta. Oraya bir okul da yaptık. Ücretsiz bir okul. 250 öğrencimiz var. Gençlerle bildiklerimi paylaşmak istiyordum. Öğrencilerimi filmde de oynattım. Ama filmi dağıtmıyor kimse. Elimizde donumuz, torbamız dolaşıyoruz kapı kapı. Tiyatrom benden sonra da devam etsin istiyorum. Bülent Demir’e devrediyorum, çok sağlam çocuktur Bülent. Başından itibaren beni hiç yalnız bırakmayan kişidir.
“Jübile yapar mısın?” diye soruyorlar. Yapmam, prensip olarak bana aykırı. Zenginlerden bilet karşılığı para toplamak istemem ama tiyatromuza bağış yapmak isteyen olursa da başımızın üstünde yeri var. İsteyen istediği katkıda bulunabilir. Mesela bir işadamı dostum, biraz maddi yardımda bulundu, buradan teşekkür ediyorum kendisine. İsmini verirsem vurur beni, keşke verebilsem. Onun ve Aslı’nın sayesinde ustaların paralarını filan ödeyebildim. O iş adamı arkadaşım aradığında da, bir güzel ağladım. İnsanlar size iyilik yapınca ağlıyorsunuz."

"Zeki Alasya o kadar telaşla öldü ki, dört günde içinde öldü çocuk. Şu benim yaşadığım şeyleri yaşayamadı, gözlemleyemedi. Bunları ancak ölüm döşeğinden gözlemlersin. Bu bile Allah’ın bir lütfu. Etrafına bakabiliyorsun, sevgiyi görüyorsun" diyen Kırca sözlerini şöyle tamamlıyor:
“Seneler evvel bir arkadaşım çok ağır kanserdi. Hastaneye ziyaretine gittim. Hiç unutamam, pencereyi açtı ve gökyüzüne bağırdı, “Neden ben?” diye. Sesimi çıkarmamıştım ama yadırgamıştım. “Neden ben?” demek, bana bencillik gibi geliyor, kibir gibi geliyor. 18 yaşında çocuk da şehit düşüyor, var mı bunun açıklaması? Yok. Neden o ölüyor da başkaları ölmüyor? Yok bunların açıklaması. Kemoterapiye, sosyal sigortalar hastanesinde, herkesle birlikte giriyorum, küçücük çocuklar görüyorum. Onlar acı çekerken benim şikayet etmem, “Ölmek istemiyorum. Gitmeyeceğim, kazık çakacağım!” diye tutturmam ayıp değil mi? Bu son olaylar çok sarstı beni, her an ağlayabilirim. Bu vatanın evladına şehit olarak gelen ölüm, bana kanser olarak gelmiş çok mu? Yanlış anlama, bu politik bir konuşma değil. Bunları ölüm döşeğinde söylüyorum sana...” #LeventKirca
 ·  Translate
4 comments on original post
1
Add a comment...
 
ARITICI SU ARITMA PROJE MÜHENDİSLİK LTD.ŞTİ.
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
 
Allahım akıl fikir versin. Gülmekten gözümden yaş geldi ama sinirlerim de bozuldu. Olur mu? Olur vallahi bizim memlekette..! Tövbeler olsun.
 ·  Translate
331 comments on original post
1
1
Add a comment...
Story
Tagline
ARITCI SU ARITICI SİSTEMLERİ,KİMYA ENDÜSTRİYEL VE EVSEL MÜHENDİSLİK HİZMETLERİ SAN. TİC. LTD. ŞTİ
Introduction
ARITICI FİRMASI su arıtma sektöründe sağlıklı  tecrübe ve  deneyim sayesinde 27 yıldır müşterilerine onurlu bir hizmet vermektedir. Endüstriyel ve evsel  ürünler ile suyun problemine yerinde çözüm üreterek kaliteli suya, kaliteli üretime, sağlıklı yaşama kolaylıklar sağlanmakta ve ekonomik çözümler sunmaktadır.    
Bragging rights
ÖVÜNMEK KABUL EDİLİRSE 27 YILDIR AYNI İSİM ALTINDA HALA AYNI İŞİ YAPARAK VE HİZMET EDEREK İŞ HAYATININ İÇİNDE KALMAKTIR.
Education
  • 27 YILLIK TECRÜBE
    EVSEL VE ENDÜSTRİYEL, 1986 - present
Basic Information
Gender
Decline to State
Other names
NUR-SU, OSMOWATER, AQUALİNE, SU YAŞAM
Work
Skills
SU ARITMA SİSTEMLERİNDE HIZLI MAL TEMİNİ VE SERVİS HİZMETİ VERMEK
Employment
  • Arıtıcı Su Arıtma Muh.San.Tic. Ltd. Şti
    G.Müdür, 1993 - present
Places
Map of the places this user has livedMap of the places this user has livedMap of the places this user has lived
Currently
İZMİR
Contact Information
Work
Phone
+90-232 2500156
Mobile
0555 800 6242
Email
Address
504 sok. No: 2/B KONAK - İZMİR