Profile

Cover photo
Roya R.
AboutPostsPhotosVideos+1's

Stream

Roya R.

Shared publicly  - 
18

Roya R.

Shared publicly  - 
 
 
Ghoncheh Ghavami has been jailed for a year in Iran. Her crime? Peacefully protesting for women to be allowed to watch public volleyball games.
Ghoncheh is now on hunger strike in prison. #FreeGhoncheh http://bit.ly/1svQxLw
© Private
59
1
Jp P's profile photo
Jp P
+
1
2
1
 
Pathetic

Roya R.

Shared publicly  - 
 
 
TEDxGholhak برگزار می‌کند
اولین رویداد TEDx به زبان انگلیسی در ایران
جمعه 18 مهر از ساعت 15:30 تا 18
با حمایت آکادمی زبان سفیر
تهیه بلیت از وبسایت پردیس سینمایی قلهک: http://pardis-gholhak.com/tedx
 ·  Translate
27

Roya R.

Shared publicly  - 
 
 
كنسرت گروه موسيقی نگاه
بیشتر اعضای این گروه #افراد_دارای_معلولیت هستند.
سالن اجرا: سالن آمفی تئاتر مؤسسه خيريه محک
تاریخ اجرا: پنجشنبه ۶ شهریور و جمعه ۷ شهریور
ساعت: ۲۱
فروش آنلاین بلیت: ایران کنسرت
http://www.iranconcert.com
 ·  Translate
22

Roya R.

Shared publicly  - 
 
Two Steps From Hell -
Lost In Las Vegas (Miracles)
Composed by Thomas Bergersen

14

Roya R.

Shared publicly  - 
 
On this White Ribbon Day!
Let's take an oath:
Never to commit, excuse or remain silent about violence against women.

http://m.whiteribbon.org.au

#white_ribbon_day #support #australia #say_no_to_violence_against_women

78
8

Roya R.

Shared publicly  - 
34
1

Roya R.

Shared publicly  - 
34
2
Roya R.'s profile photoham c's profile photo
7 comments
ham c
+
1
2
1
 
ممنون:*
 ·  Translate

Roya R.

Shared publicly  - 
 
سامانتا-آماندا؛ روسپيگری شغل جديد يک روزنامه نگار استراليايی

برنامه صبحگاهی شبکه تلويزيونی 7 استراليا هر هفته خبرهايی از دنیای مد و زيبايی دارد. کارشناسان ميهمان اين بخش از برنامه روزنامه‌نگارانی هستند که نوشته‌های‌شان اثر تعيين کننده‌ای بر ذائقه خريداران دارد و در نتيجه علاقمندان بسياری را به ديدن برنامه صبحگاهی می‌کشاند. از میان اين روزنامه‌نگاران مد و زيبايی، معروف‌ترين‌شان آماندا گاف (Amanda Goff) دبير بخش زيبایی در مجله Prevention است که اکنون همه رسانه‌های صوتی و تصويری و نوشتاری استراليا درباره او حرف می‌زنند. آماندا که اکنون به نام روزنامه‌نگار سابق از او ياد می‌شود بعنوان روسپی با شبکه 7 گفتگو کرده است.

او برخلاف سنت رايج در روسپيگری قانونی مبنی بر مخفی نگه داشتن نام واقعی می‌گويد با نام "سامانتا ايکس" بعنوان روسپی تلفنی کار می‌کند اما همچنان بعنوان يک گزارشگر از آنچه در اين شغل و ارتباطاتش ديده در کتابش نوشته است. آنچه آماندا گاف در جامعه به چالش گرفته قضاوت عمومی درباره مرزهای اخلاقيات قراردادی در جامعه در مقابل انتخاب شخصی افراد برای انتخاب سبک زندگی‌ست. افزون بر اين، شغل تازه آماندا به بحث درباره نگاه جامعه به انتخاب شغل يک زن نيز دامن زده است. زندگی دوگانه او در ميانه رسانه و روسپيگری و کتابی که در اينباره نوشته است بحث داغ اجتماعی در استرالياست.

آماندا گاف که اکنون 40 ساله است و در سیدنی زندگی می‌کند در سال 2007 در يک مصاحبه کوتاه با روزنامه سيدنی مورنينگ هرالد گفته بود" هر کسی مجرد است و هنوز هديه عاشقانه‌ای در روز ولنتاين دريافت نکرده بهتر است روزها سگش را برای پياده‌روی ببرد بیرون". همان روزها او يک سگ دو رگه داشت و پياده‌روی‌های روزانه‌اش او را با ديويد باشا، همسر آينده‌اش، آشنا کرد. آماندا و باشا در سپتامبر 2006 صاحب يک پسر به نام ساموئل شدند. در فوريه سال 2007 که با گزارشگر روزنامه گفتگو می‌کرد 5 ماه از تولد ساموئل گذشته بود و توصيه‌اش اين بود که "کلی دوست مجرد دارم. مدام بهشان می‌گويم برويد يک سگ بگيريد و صبح‌ها ببريدش بيرون قدم بزنيد. مرد دلخواه‌تان را پيدا می‌کنيد". آماندا حالا دو فرزند دارد و از همسرش جدا شده است.

ديوید باشا، همسر سابق آماندا، به گزارشگر روزنامه ديلی ميل استراليا گفته است "اوضاع تنفربرانگيزی شده، بايد به بچه‌هايم توضيح بدهم و آن‌ها را از اين شرايط خارج کنم". اما آماندا می‌گويد اغلب مادرانی که بچه‌های‌شان با بچه‌های او به يک مدرسه می‌روند از تصميم شخصی زندگی‌اش حمايت می‌کنند.    

آماندا بعد از جدا شدن از ديويد باشا درگير دوستی‌های موقت بوده و آنطور که به مجری برنامه يکشنبه شب شبکه 7 می‌گويد از همه آن دوستی‌ها تجربيات ناخوشايندی داشته است؛ "من واقعا کار عجيبی انجام ندادم. فقط تصميم گرفتم برای کاری که در تمام اين مدت می‌کرده‌ام پول بگیرم. از آن به بعد هيچ مردی نمی‌توانست از من استفاده کند. حالا اين من بودم که طرف قوی ماجرا بودم". 

آماندا گاف در سال 1974 در يک خانواده متوسط انگليسی در حومه لندن به دنیا آمد. سال گذشته بعد از اين که درباره شغل تازه خود با مادر و پدرش گفتگو کرد آن‌ها رابطه‌شان را با آماندا قطع کردند؛ "پدرم ايمیلی برايم فرستاد و نوشت تو تنفرانگيزی. متوجه هستم که قلب‌شان شکست". آماندا که از ابتدای هفته ميهمان بسياری از شبکه‌های راديويی و تلويزيونی استراليا بوده درباره قضاوت اجتماعی در مقابل انتخاب زنان می‌گويد اگر به جای يک زن با شرايط او يک مرد همجنسگرا را بگذاريد کسی درباره شيوه زندگی او حرفی نمی‌زند. يک همجنسگرا می‌تواند بچه‌ای را به فرزندی قبول کند يا حتی ازدواج کرده باشد، فرزند داشته باشد اما همجنسگرا هم باشد. با اينحال قضاوت اجتماعی زنان را نشانه گرفته "دوره اين حرف‌ها که زن دست و پا چلفتيه گذشته. من يک زن 40 ساله تحصيلکرده هستم و هيچکس با اسلحه مرا مجبور به پذيرش چنين تصميمی نکرده بود. من دارم با زمان و بدنم تجارت می‌کنم. اينروزها اين تجارت بسيار پرسود است و من تنها کسی نيستم که چنين کاری می‌کند".

انتخاب شيوه زندگی در بسياری از جوامع صرفنظر از شرقی يا غربی بودن آن‌ها هنوز درگير تابوهاست. چگونگی تعامل ميان زنان و جامعه نيز در بسياری از باورهای عمومی برگرفته از اعتقادات مذهبی‌ست. به نظر می‌رسد ترکيب اين تابوها و باورهای مذهبی‌ست که به نابرابری‌های طبقاتی و جنسيتی دامن می‌زند. آماندا گاف به گزارشگر ديلی ميل می‌گويد به شغل و تجارت او بايد به عنوان انتخابی در جهت توانمندسازی زنان در مسير زندگی‌شان نگاه کرد؛ "من با مشتری‌هايم ملاقات می‌کنم، با هم حرف می‌زنیم، با هم رابطه جنسی داريم، تمام ميشه، من پولم را می‌گيرم. و تشکر".

مشتريان آماندا از جوانان 19 ساله‌ای که پول‌شان را برای يک تجربه همخوابگی پس انداز می‌کنند تا مردان مسن 80 ساله‌ای که بيش از چهار دهه از ازدواج‌شان می‌گذرد متنوعند. آماندا وقتی برای اولين بار آگهی تجاری‌اش را منتشر می‌کند سن خودش را 32 سال و قيمت يک ساعت همخوابگی را 600 دلار می‌نويسد؛ "بعد فکر کردم برای زنی به سن و تجربه من مشتريان بهتری هم هست. آگهی را عوض کردم و سن واقعی‌ام را نوشتم. ساعتی 800 دلار و برای يک شب کامل 5 هزار دلار".

آماندا که جزئياتی از روابطش با افراد مختلف را در کتابش "به دام افتادی- راز و رمزهای يک روسپی رده بالا" (Hooked – Secrets of a High-Class Escort) نوشته می‌گوید از مردانی که با او وقت می‌گذراند همسران بهتری می‌سازد؛ "همه‌اش همخوابگی نيست. به آن‌ها توجه می‌کنم، قضاوت‌شان نمی‌کنم و با هم می‌خنديم. اين چيزی‌ست که بسیاری در خانه‌های‌شان از آن بی‌ بهره‌اند". 

تجربه کار و زناشويی آماندا گاف بخشی از تغيير مسير زندگی اوست. می‌گويد بچه‌های او اولين بچه‌هايی بودند که به مهدکودک برده می‌شدند و آخرين بچه‌هايی بودند که به خانه می‌آمدند؛ "خيلی خسته بودم. خيلی چاق شده بودم. يک روز به خودم گفتم من دارم چه کار می‌کنم؟ از پنجره محل کارم بيرون را نگاه کردم ديدم چه ساختمان‌های زيبايی آن اطراف هست و چه مردانی که حاضرند با من يک پياله شامپاين بنوشند". خبرنگاری از او پرسيده بود اگر همسرش به او می‌گفت با يک روسپی ملاقات کرده خود او چه احساسی پيدا می‌کرد؟ گاف می‌گويد می‌توانسته همزمان بی تفاوت و درباره آن روسپی قضاوتگر باشد اما "مردها به چيزی که بهتر است توجه می‌کنند، زن‌ها هم همينطور. اين بازی دو طرفه است. من با اين که مردها پول‌شان را به جای اين که در خانه و برای خانواده خرج کنند برای روسپی خرج می‌کنند موافق نيستم ولی می‌فهمم چرا اين کار را می‌کنند".

مجله هفتگی Marie Claire که در استراليا منتشر می‌شود گزارش‌هايی از زندگی زنانی را منتشر می‌کند که به شغل پردرآمد روسپيگری قانونی روی می‌آوردند تا هزينه دانشگاه‌شان را پرداخت کنند. بسياری از آن‌ها ساليان طولانی مشتریان ثابت و ثروتمندی داشته‌اند که متاهل هم بوده‌اند و متاهل هم باقی می‌ماندند و رابطه خارج از ازدواج آن‌ها هرگز برملا نمی‌شد. آماندا گاف نويسنده چندين شماره از اين گزارش‌ها بوده؛ "هيچکدام از آن زنان دوست پسر نداشتند. در واقع نمی‌توانستند داشته باشند چون وقتی متوجه می‌شدند شغل دوست دخترهای‌شان روسپيگری‌ست به مشتریان حسادت می‌کردند و رابطه قطع می‌شد".

بحث‌های بيشماری در شبکه‌های اجتماعی درباره تغيير شغلی آماندا گاف درگرفته است که در دو جهت موازی حرکت می‌کنند. يکی در مسير تاکيد بر اخلاقيات زنان در جامعه و دوم درباره رابطه کودکانی که مادران‌شان روسپيگری می‌کنند با جامعه. گرچه آماندا می‌گويد او برای تصمیم فردی بيش از نصایح اجتماعی اعتبار قائل است. شايد اگر کسی نمی‌دانست سامانتا ايکس همان آماندا گاف روزنامه نگار است جامعه درباره رابطه مشتری و ارائه دهنده خدمات جنسی در اين تجارت پرسود حساسيت فراوانی بخرج نمی‌داد. اما حتی همين حالا هم که سامانتا ايکس با نام واقعی خود در رسانه‌های ديده و شنيده می‌شود باز هم او می‌گويد "خوب من به چه کسی صدمه می‌زنم؟ اين هم يک تجارت پذيرفته شده است. من خوشحالم که با انتخاب خودم زندگی می‌کنم".   

آماندا در پايان برنامه زنده پرسش و پاسخ "يکشنبه شب" شبکه هفت در صفحه فيسبوک اين برنامه برای مخاطبان نوشته است: "بگذاريد چند موضوع را برای‌تان بگويم. تعداد بسيار کمی از مشتريان من مردان متاهل هستند. من با مردانی ملاقات می‌کنم که همسران‌شان درگذشته‌اند، يا خودشان دچار معلوليت هستند، يا کسانی هستند که گاهی 20 سال است رابطه جنسی نداشته‌اند. و بسياری موارد از اين دست. مقدار بسيار کمی از کاری که من انجام می‌دهم رابطه جنسی‌ست. بيشتر همکلامی با آن‌هاست. بهشان گوش می‌دهم. بسياری از آن‌ها تنها و غمگين و افسرده‌اند. اين که آن‌ها متاهلند موضوعی نيست که من درباره‌اش قضاوتی داشته باشم. درباره بچه‌هایم هم اگر کنجکاويد بدانيد آن‌ها خیلی کوچکند و به هفت سال هم نرسیده‌اند. يک سال است که با يک روانشناس کودک مشاوره می‌کنم که بدانم چه وقت و چگونه بايد موضوع را با کودکانم درميان بگذارم که مطمئن بشوم صدمه‌ای نمی‌بينند".   

مصاحبه با آماندا گاف با اين سوال تمام می‌شود که آيا او روزی را می‌بيند که بتواند عاشق کسی بشود؟ آماندا می‌گويد وقتی روسپيگری را کنار گذاشتم عاشق می‌شوم "روسپيگری برای من فقط يک شغل است".


 ·  Translate
برنامه صبحگاهی شبکه تلويزيونی 7 استراليا هر هفته خبرهايی از دنیای مد و زيبايی دارد. کارشناسان ميهمان اين بخش از برنامه روزنامه‌نگارانی هستند که نوشته‌های‌شان اثر تعيين کننده‌ای بر ذائقه خريداران دارد و در نتيجه علاقمندان بسياری را به ديدن برنامه صبحگاهی می‌کشاند. از میان اين روزنامه‌نگاران مد و زيبايی، معروف‌ترين‌شان آماندا گاف (Amanda Goff) دبير بخش زيبایی در مجله Prevention است که اکنون همه رسانه‌های صوتی و تصويری و نوشتاری استراليا درباره او ح...
44
5

Roya R.

Shared publicly  - 
 
لاک ناخنی که در تماس با نوشیدنی حاوی داروهای تجاوز ( داروهای خواب آور و روانگردان معمول مورد استفاده برای تجاوز ) تغییر رنگ می دهد. کمپانی Undercover Colors این لاک ناخن را روانه بازار کرده است.

 ·  Translate
 
Nail polish that detects date rape drugs are now a reality http://ow.ly/ANQhr
42
2
سـ ـهیل's profile photoRoya R.'s profile photo
2 comments
Roya R.
+
1
2
1
 
:|

Roya R.

Shared publicly  - 
 
یک خبر خوب که امروز خوندم اینکه یک گروه از دانشجویان علوم و مهندسی مواد در دانشگاه کارولینای شمالی لاک ناخنی اختراع کرده و راهی بازار کرده اند که در مجاورت و در تماس با داروهای روانگردان یا داروهای خواب آور و بیهوش کننده که به داروهای تجاوز قرار ملاقات معروفند ( داروهایی که در قرار ملاقات و دیت برای داشتن رابطه جنسی بدون رضایت زنان به قصد تجاوز به آنها استفاده می شود.) مثل روهیپنول و زاناکس و جی اچ بی تغییر رنگ میدهد. زنان کافی است این لاک ناخن را بزنند و نوشیدنی خود را در مهمانی یا قرار ملاقات با انگشت خود بهم بزنند؛ درصورت تغییر رنگ لاک، هشدار و زنگ خطری است که نشان میدهد اشکالی در کار است و دختران از نوشیدن آن نوشیدنی پرهیز کنند.
در لینک زیر بیشتر بخوانید:

 ·  Translate
46
2
Les Thibault's profile photoRoya R.'s profile photomarjan m's profile photo
3 comments
 
خیلی خوبه :)
 ·  Translate

Roya R.

Shared publicly  - 
 
Goodbye sweet Robin Williams
 
This is how I will remember Robin Williams!   ::: R.I.P :::
He was a warm and wonderful man, truly "one of a kind!" A real genius, no one can compare! He was truly a pleasure to know and was always electrifying to be around! He was a brilliant actor and comedian and he gave so much of himself to others. 

I met him at Studio 54 at an Andy Warhol birthday bash. We stayed up talking until 6:30 AM, and upon learning that I was the director of an art gallery, he said, that's great and and gave me his number to the set of Mork & MIndy. It was then that our art excursion began.  

He touched so many, there are no words.  My heartfelt thoughts and sympathy go out to his wife, children, friends and family. 

I've known for about an hour, but the shock of the news had to settle in before I could post.

Robin Williams, Dead at the age of 63.   Rest in Peace
#robinwilliams   #restinpeace  
35
Roya R.'s +1's are the things they like, agree with, or want to recommend.
PDF Electric & Supply Company
plus.google.com

Leading Automation Supplier for Customers Worldwide

Music & Arts
plus.google.com

Song lyrics, artwork, free music downloads, new music Mondays

Grammarly.com
plus.google.com

Grammarly instantly checks your writing for grammar, punctuation, style and much more.

lovemefood
plus.google.com

LOVE FOOD RECIPES HEALTHY TREATS

LiveScience
plus.google.com

Science, Health and Technology News

‫شعروگرافی‬‎
plus.google.com

هم‌نشینی شعر و گرافیک

Creative Ideas
plus.google.com

Creative Ideas For inspirational decorating ideas , creative art , Architecture, Photography , Fashion and our fun corner .

Artfinder
plus.google.com

Discover the best independent artists and galleries in the world

Malaysia Airlines
plus.google.com

Welcome to Malaysian Hospitality

webneel.com
plus.google.com

Daily Graphics Inspiration - For Graphic Designers, web designers, Animators, 3D Designers, Artists, Photographers, Print Designers and creative people.

Google for Education
plus.google.com

Learning for everyone, anywhere

Young Naturists & Nudists America
plus.google.com

Young Naturists Nudist America - Its All About The Love!

Andy Hutchinson Photography
plus.google.com

Landscape photography on the Pacific coast of Australia

Romagosa Fine Arts
plus.google.com

photography, art. figurative, surrealism, oil paintings

Unniq
plus.google.com

Unniq, exclusive wardrobes designed by you | Unniq, armarios exclusivos diseñados por ti.

DaFuq Funnies
plus.google.com

We are crude and a bit lewd. You will laugh your a@@ off!!

Dictionary.com
plus.google.com

Dictionary.com: The world’s most popular online English dictionary and thesaurus.

He Spoke Style
plus.google.com

All Things Menswear & Men's Style