Profile cover photo
Profile photo
Sinersio
Centrum danych. Centrum technologii. Centrum korzyści
Centrum danych. Centrum technologii. Centrum korzyści
About
Sinersio's posts

Post has attachment
Public
W Sinersio Data Center możesz mieć kolokację w cenie prądu i internetu przez pierwsze 6 miesięcy od rozpoczęcia współpracy. Sprawdź najlepszą ofertę na rynku: http://sinersio.com/uslugi/kolokacja/
Twój serwer wybrałby nasze data center :)
Photo

Post has attachment
Public
Każda teoria ma swoich zwolenników i przeciwników. Przez wiele lat posiadanie własnego serwera fizycznego było najbardziej opłacalnym wyborem. Dlaczego? Ponieważ przy braku innych możliwości – był to na ogół jedyny wybór. Dlatego wszyscy zdążyli się już przyzwyczaić do tego, że serwer powinien być w firmie oraz do wszystkich zadań, które trzeba wykonać i za które trzeba zapłacić, w związku z tą koniecznością. Posiadanie serwera fizycznego nie gwarantuje nam żadnego bezpieczeństwa w zakresie ciągłości działania. Jeden to za mało. Dwa takie same spięte w klaster niezawodnościowy, to już coś. Jak jeden się zepsuje, to drugi przejmie jego rolę. Tylko kogo na to stać? Gdy jednak mamy jeden serwer i on się zepsuje, to nagle dowiadujemy się co naprawdę znaczy u dostawcy skrót NBD (ang. Next Business Day) w zakresie czasu reakcji na zgłoszenie usterki, czasu naprawy i …cierpliwości naszych klientów. Nie zawsze musi być NBD, to najtańszy poziom supportu jaki kupujemy dla serwera. Możemy kupić 24/7…ale za gwarantowany czas reakcji i naprawy trzeba już lepiej zapłacić.
Przy innych dostępnych alternatywach dla serwera fizycznego, warto się zastanowić, czy mamy czas na sprawdzanie „ile jest cukru w cukrze”?
http://sinersio.com/2017/05/29/outsourcing-it-bezpieczenstwo-czas-pieniadzeco-bardziej-cenisz/

Post has attachment
Public
Coraz więcej firm zastanawia się nad skorzystaniem z usług przechowywania danych w profesjonalnym data center, które potrafi zapewnić dużo większy poziom bezpieczeństwa, niż serwerownia własna. Nasilające się ataki hakerskie zmuszają przedsiębiorców do poważnego rozważania kwestii bezpieczeństwa – nie tylko w zakresie ochrony danych przed atakami np. wymuszającymi okup (jak ransomware), ale również w kwestii powierzenia danych zewnętrznemu dostawcy do przechowywania.
W tym drugim przypadku obawy związane są przede wszystkim z tym, kto w data center będzie miał dostęp do danych i czy na pewno dane nie wyciekną do konkurencji.
Przedsiębiorcy często nie widzą różnicy pomiędzy wyrażeniami: powierzanie danych, a przechowywanie danych. Zrozumienie tego jest kluczowe w zakresie oceny dostępu do danych w data center. Dla zwiększenia własnego poczucia bezpieczeństwa we współpracy z zewnętrznym dostawcą takiej usługi, oczekują certyfikatów GIODO lub całej masy innych potwierdzeń, które mają wzmocnić ich wewnętrzne przekonanie, że nikt nie będzie patrzył w ich dane.
Wyjaśnijmy zatem czym jest powierzanie i przechowywanie danych oraz dlaczego GIODO nie wystawia certyfikatów w tym zakresie...http://sinersio.com/2017/05/22/przetwarzanie-a-przechowywanie-danych-w-data-center-co-na-to-giodo/

Post has attachment
Ransom to po angielsku „okup”. Wirus ogranicza dostęp do informacji zgromadzonych w systemach komputerowych i wymaga zapłacenia okupu, aby ograniczenie zostało usunięte. Koncepcja stara jak historia ludzkości. Możemy poczuć się jak Juliusz Cezar porwany przez piratów w okolicach wyspy Pharmacusa i przetrzymywany dla okupu. Za Juliusza zapłacono 50 talentów i wypuszczono.
Myślimy: "Zapłacimy i po kłopocie" (nic bardziej mylnego)... "Jesteśmy małą firmą i nas nikt nie zaatakuje"(często słabe zabezpieczenia lub ich brak)... "Posiadam oprogramowanie antywirusowe" (to jeszcze za mało)...
Więcej o ransomware i o tym jak się przed nim bronić na blogu Sinersio Polska: http://sinersio.com/2017/05/15/ransomware-okup-w-cyberswiecie-i-jak-sie-przed-nim-bronic/

Post has attachment
Dzisiaj w Hanowerze rozpoczęły targi przemysłowo-technologiczne. Jest to jedna z największych i najważniejszych tego typu imprez na świecie. Sinersio Polska również tam jest, wspólnie z firmami z województwa lubuskiego. Polska jest krajem partnerskim targów. Spotkajmy się na stoisku narodowym. Zapraszamy :) #HANNOVERMESSE

Photo

Post has attachment
Nasza chmura przemysłowa przeszła do drugiego etapu konkursu Best in Cloud 2017, organizowanego po raz czwarty przez miesięcznik Computerworld. Konkurs ma wyłonić najciekawsze usługi chmurowe, które mają istotny wpływ na rozwój biznesu polskich firm. 9 maja 2017 zostaną ogłoszone wyniki. Do tego czasu top menadżerowie z listy CIO 100 będą oceniać 25 rozwiązań w 8 kategoriach. My startujemy w kategorii: Bezpieczna chmura. Trzymajcie za nas kciuki. 😀
http://www.computerworld.pl/news/Polscy-szefowie-IT-wybieraja-najlepsze-uslugi-chmurowe,407869.html

W dniach 24-28 kwietnia 2017 odbędą się Międzynarodowe Targi Innowacyjnych Technologii Przemysłowych Hannover Messe, podczas których Polska będzie pełnić funkcję kraju partnerskiego. Targi te są jednym z najważniejszych wydarzeń branży przemysłowej na świecie. Wśród firm z województwa Lubuskiego, które będą prezentować swoją ofertę na stoisku narodowym w ramach misji gospodarczej, jest również Sinersio. Wśród wystawców jest ponad 150 polskich firm.
http://www.hannovermesse.de/homePost has attachment
Photo

Post has attachment
22-23 marca 2017 w zielonogórskiej Palmiarni odbędą się Targi Wyposażenia, Handlu, Gastronomii i Biur organizowane przez SAS. Podczas targów poprowadzimy warsztaty dla przedsiębiorców. Pokażemy jak zadbać o bezpieczeństwo danych i jak rozwijać firmę korzystając z oszczędnych technologii IT. Zapraszamy 22 marca, godzina 14.00. Dla uczestników planujemy niespodzianki :)
Zgłoś udział: http://targi.sas24.pl/sprzedaz-w-chmurze-a-bezpieczenstwo-danych/
Photo

Post has attachment
Chmura jest narzędziem lean, czyli uporządkowanym, oszczędnym i racjonalnym elementem, stanowiącym podstawę doskonalenia procesów. Jako dostawca chmury przemysłowej, który obserwuje jak zmienia ona relacje kosztów w firmach – postanowiliśmy zostać partnerem merytorycznym Międzynarodowego Forum Lean Management, które odbędzie się we Wrocławiu w dniach 9-10 marca 2017, w Multikinie Arkady Wrocławskie.
Zapraszamy do zapoznania się programem i odwiedzenia nas podczas Forum. Omówimy najlepsze praktyki wykorzystania chmury w biznesie i oszczędności jakie przyniosła tym, którzy ją zastosowali.
Więcej na: http://sinersio.com/2017/02/17/chmura-jest-narzedziem-lean/
Wait while more posts are being loaded