Profile cover photo
Profile photo
xpravo.eu - Právna poradňa pre ľudí
4 followers -
Právny portál pre ľudí
Právny portál pre ľudí

4 followers
About
Posts

Post has attachment
Nie jedna banka oznámila zmeny v oblasti platieb a platobných služieb od 13. januára 2018. Ide najmä o legislatívne zmeny, ktoré sa dotknú reklamácií, platieb, a pribudnú nové platobné služby a noví poskytovatelia týchto platobných služieb. Všetky zmeny priniesla revidovaná európska smernica o platobných službách – tzv. PSD2, ktorá bola implementovaná do zákona. Prehľad hlavných zmien a užitočné odkazy na Xpravo.eu.

#2015/2366 #account #information #services #provider #aisp #directive #psd2 #pay #payment #payment #initiation #pisp #platby #platobná #iniciačná #služba #psd #reklamácie #rts #sca #účet #strong #customer #authentication #third #parties #tpp #zmena #2018
Add a comment...

Post has attachment
Poslali ste peňažné prostriedky na nesprávny účet? Kúpili ste si tovar na internete, zaplatili zaň a neskôr odstúpili od zmluvy? Aj v týchto prípadoch Vám vzniká právo na vrátenie toho, čo ste zaplatili, a to z titulu bezdôvodného obohatenia.

https://xpravo.eu/vyzva-na-vratenie-bezdovodneho-obohatenia-vzor/

#výzva #peniaze #právo #vrátenie #účet #euro #bezdôvodné #obohatenie #slovensko #slovakia #law #rights #money
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
DŇA 17. 07. 2017 Finančná správa Slovenskej republiky zverejnila HISTORICKY PRVÝ ZOZNAM ZAKÁZANÝCH WEBOVÝCH SÍDIEL na Slovensku, na základe ktorého sú zakázané webové sídla, (rozumej webové alebo internetové stránky), ktoré poskytujú ZAKÁZANÉ PONUKY.

#zákaz #hazard #slovensko #web #online #gambler
Add a comment...

Post has attachment
Môžete si povedať, že „mne sa to nemôže stať“. Ale vždy je dobré byť pripravený aj na takú životnú situáciu, ako je zneužitie platobnej karty. Platobná karta je platobným prostriedkom k Vášmu účtu, na ktorom máte peniaze. Preto nepodceňujte jej bezpečnosť.

#platby #karta #banka #visa #maestro #euro #security #účet #bezpečnosť #peniaze #ochrana
Add a comment...

Post has attachment
Od 1. júla 2017 si Sociálna poisťovňa vymáha svoje pohľadávky aj sama. Čo to znamená pre dlžníkov Sociálnej poisťovne? Dozviete sa v článku na Xpravo.eu, kde nájdete aj link na zoznam dlžníkov Sociálnej poisťovne.

#sociálna #poisťovňa #pohľadávky #vymáhanie

Add a comment...

Post has attachment
Chcete vyhlásiť súťaž na svojej webovej stránke? Alebo na facebook-u? Prečítajte si, čo musíte uviesť v podmienkach súťaže a čo dodržať, ak sa súťaž vyhlasuje prostredníctvom sociálnej siete Facebook.

#facebook #competition #law #right #conditions #slovakia #súťaž #právo
Add a comment...

Post has attachment
Hovorí sa, že čím je drahší advokát, tým lepšie. A kto si môže zaplatiť dobrého advokáta, ten to má vyhrané. Ale v skutočnosti to nemusí byť pravda.

#advokát #lawyer #právnik #kvalita #professional #quality #highquality #law #slovakia #jurist #advokat
Add a comment...

Post has attachment
Ako založiť občianske združenie? Postup v jednoduchých krokoch a vzory potrebných dokumentov nájdete v tomto príspevku na Xpravo.eu

#občianskezdruženie #občan #združenie #postup #právo #slovensko #ortsverein #buergerverein #bürgerverein #slowakei #jurist #xpravo
Add a comment...

Post has attachment
Ak ste sa rozhodli skončiť u svojho zamestnávateľa, ktorý sa nechce dohodnúť na skončení pracovného pomeru dohodu, podajte si výpoveď z pracovného pomeru.

#výpoveď #vzorvýpovede #výpoveďvzor #zamestnanec #zamestnávateľ #pracovnýpomer #práca #work #arbeit #kündigung
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded