Profile cover photo
Profile photo
100% geek tech blog
144 followers -
Blog techniczny o (K)Ubuntu Linux, komputerze Amiga, Android,...
Blog techniczny o (K)Ubuntu Linux, komputerze Amiga, Android,...

144 followers
About
Posts

Post has attachment

Post has attachment
Sprawdzał ktoś jak to działa na Waszym sprzęcie? Nie chciałem instalować bety, ale myślałem nad użyciem DXVK pod Wine'm aby zobaczyć czy gry które wcześniej mi chodziły na samym 🍷 czy przyspieszyły.

Post has attachment
Bardzo fajne środowisko, ale trochę nie logiczne. Dzielenie okien wertykalnie bądź horyzontalnie działa odwrotnie do spodziewanego efektu.
https://i3wm.org/

Post has attachment

Post has attachment

Czy ktoś z Was posiada laptopa z optimusem? O ile w 17.10 optirun i prime-select działał jak należy to teraz to jest kompletna porażka. Optirun nie działa w ogóle (zmieniłem ścieżki do bibliotek Nvidii tak jak jest teraz w nowym sterowniku). A prime-select nie podmienia linków do bibliotek jak wcześniej, kiedy wystarczyło zrestartować display-manager aby zmienić sesje i uruchomić środowisko na Nvidii. Teraz prime-select wrzuca konfigi do ramdysku i generuje go na nowo. Co wymaga restartu kompa :O WTF!? I to też nie działa do końca poprawnie, bo trzeba ręcznie załadować sterownik. Dopiero potem zaczyna działać Nvidia.

Gnome is a heavy graphical environment. If I want to save some FPS in games I usually start JWM to run Steam and games. But I can't control volume in JWM with multimedia keys on my keyboard. Question: which graphical environment do you recommend for gaming? Necessary condition: I need to control volume with multimedia keys.

Gnome 3 lekki nie jest. Oszczędzam FPSy w grach uruchamiając sesję z JWM, ale to środowisko jest kompletnie minimalistyczne. Nie działa na przykład kontrola głośności z przycisków multimedialnych na klawiaturze podczas grania. Na Gnome 3 działa to bez problemu. Jakie środowisko graficzne polecacie do grania (warunek konieczny: możliwość sterowania głośnością przez klawisze w klawiaturze).

Post has attachment
Zdjęcie z obserwatorium należącego do sieci obserwatoriów Event Horizon. To akurat jest na Antarktydzie. Na pierwszym planie Ubuntu.
SPT | Event Horizon Telescope
SPT | Event Horizon Telescope
eventhorizontelescope.org

Ktoś z Ask Ubuntu sprzedał mi fajny trik dotyczący Gnome 3. Aby zrestartować Gnome Shell wystarczy nacisnąć Alt+F2 i wpisać r oraz nacisnąć Enter. Druga rzecz to Looking Glass. Tak samo Alt+F2 i wpisujesz lg i Enter. Otworzy się okienko podobne do konsoli Quake, ale funkcjonalnie to bardziej narzędzia deweloperskie jak z Chrome.
Wait while more posts are being loaded