Profile cover photo
Profile photo
Mehmet Fahri Sertkaya
1,063 followers -
Ezberbozan | İyi adamlardan biri | Oyun kurucu...
Ezberbozan | İyi adamlardan biri | Oyun kurucu...

1,063 followers
About
Mehmet Fahri's posts

Post is pinned.Post has attachment
Birinin dahiliği, başkasının gözünde delilik olarak görülebilir. 

Haddini aşan, zıddına döner. Aslında dönmez ama, haddi/sınırı aşamayanlar öyle söylerler, öyle kabullenmek isterler. 

Zaten bu alemde insan, her neyi ölçerse, başka bir şeye orantılayarak ölçer. Doğru şey ile orantılanamayan ya da orantılanamayacak kadar haddi aşmış olan, tabii olarak yanlış ölçülür/değerlendirilir. İşte bu yüzden velilerin çoğu delidir, delilerin çoğu dahidir.

#mfs
Photo

Post has attachment
Son zamanlarda artan cinnet ve saldırganlık olaylarında bu ilaçların payı olduğunu bazı psikiyatrlar da iddia ediyor https://goo.gl/qsKBMb
Photo

Post has attachment
İlaç Değil, Uyuşturucu.

Üstelik Bir Işe Yaramıyorlar.

Psikiyatrlar, tedavi iddiası ile çocuklara kokain benzeri ilaçlar veriyorlar.

Bkz: https://goo.gl/6gWSho
Photo

Post has attachment
Arama motoruna bunu yazın
Çıkan ilk sonuçta ok ru sosyal ağ hesabımız var
İkinci sonuçta, 'video/all' yani bütün videolarımız listeleniyor
Photo

Post has attachment
Geçen senelerde olduğu gibi, bu sene de 'Kutlu Doğum Haftası FETÖ projesidir.' demiştik ve nihayet bu sene destek geldi... 16 Nisan'da paylaşmıştık... Bu gün gazete manşetlerinde ve web haber sitelerinde bu husus var...
Photo

Post has attachment
Yasaklara boşuna takılmayın
VPN kullanın
Hala çok sayıda VPN'yi
çalışmaz hale getiremediler,
getiremezler de...

https://chrome.google.com/webstore/search/VPN?hl=tr
Photo

Post has attachment
Bak Hayrullah;

1- O derginin adı Genç Akademi idi. Bu Akademi Dergisi'nin onunla uzaktan yakından alakası, bağı, bağlantısı yok. O Genç Akademi ekibinin de Akademi'yi tasvip ettiği yok. Bir kere bize selam verdikleri, destek oldukları, en azından gönülleri ve duaları ile yanımızda olduklarını ifade ettikleri bile yok. Bir aracı şahıs ile olsun, bize böyle bir bilgi geçtikleri yok. Bunlar bizi tasvip etselerdi, kendimizi uzun uzun yoklardık, ''Biz nerede, nasıl bir büyük hata ve samimiyetsizlik yapıyoruz ki böyle bir ekip bizi tasvip ediyor?' derdik.

Genç Akademi'nin, hatta UFUK'un ve benzerlerinin, öyle aman aman bir kalitesi, ciddiyeti ve samimiyeti de yoktu. UFUK'un kadrosunun çoğu, sonradan senin gibi cemaatten kovuldular. Mehmet Emre bile... Bu hususları daha önce uzunca izah etmiştim. Geçmişte çıkan gazetelerin ve dergilerin hiçbiri cemaatin resmi yayın organı değildi ve bir bütün olarak tasvip edilmiş değillerdi.

Bu Akademi Dergisi de cemaatin yayın organı değil ama yayınlarının, görüşlerinin, yorumlarının, iddialarının yüzde 99 küsuru, cemaat merkezi tarafından kabul ve tasvip ediliyor. Merkezin, sekiz senedir, bu Akademi Dergisi'nden HİÇBİR RAHATSIZLIĞI OLMADI. Aksine, çok çok büyük bir memnuniyeti var. Sürekli hayır dua ediliyor. Sadece senin gibi kovulmak üzere olan lüzumsuzlar var ve onlara "Ya öyle mi, yine mi öyle yazmış, bak bak niye böyle yapıyor bu" mealinde karşılıklar veriliyor. Onların çapı da çok çok senin çapın kadar ve oyalanıp duruyorlar. Aslında merkezin Akademi Dergisi'ne karşı tavrını, kendin de, bunca zaman sonra bile olsa, çaresizce kabullenmeye başlamış gibi görünüyorsun. Son çıkarılan fitneleri, kurulan pusuları da merkezimiz, her zamanki o dahiyane siyasti ile, mükemmel şekilde bastırdı.

2- Daha önce, sözde merkezin bizi yasakladığı sahte bir yasaklama yazısını paylaşmıştın, sonra bu sayfanın duvarında sana hitaben karaladığım ve o evrakın sahte olduğunu izah ve ispat ettiğim kısa nottan sonra, hemen ertesi gün profilinden kaldırmıştın. Haftalar sonra, sen avukat Hayrullah Karadeniz, üzerine gitmeye devam edince ve de bu kadar yazılı ve sesli yanınımdan sonra bir kere, bir hususta bile, bir restime karşı bile gık diyemeyince, bu sahte olduğunu bildiğin sözde merkezden çıkan yasaklama yazısına tekrar sığınmıştın. Şimdi de aynı çirkinliği yapıyorsun.

'Raporlu bir şizofren' olduğumu, 'Gerçek manada raporlu bir hasta' olduğumu iddia ediyorsun. Bahsettiğin raporu hemen şimdi, kendi profilinde, alemin önünde paylaşamazsan, müfterinin önde gidenisin. Rapor diye, artık herkesin en fazla yarım saatte yaptığı bir montaj görüntü paylaşırsan da müfterisin. Sağda solda kısa bi süre ancak dolaştırılabilen ve karşılığını sağlam verince, sahte olduğunu ispat edince o gün bu gün pek görülmeyen montaj görüntüye sığınabilecek "yapıda" birisi olduğun, bu güne kadarki davranışların ile ispat etmiş birisin Hayrullah Karadeniz... Oysa avukatsın, istersen bir evrakın gerçek olup olmadığını kolayca teyit ettirebilirsin.

Bu arada aynı iftiraları atıp duran ama son zamanlarda sesi kesilen Salim Dağ isimli müfteri herifle de yardımlaşabilirsin. Salim Dağ, hala onurunu kurtaracak, iddialarına ya daha doğrusu iftiralarına ispat getirecek, herkes bunu bekliyor ama görünen o ki çaresiz kalmış, suç üstü olmuş, gerçekte ne olduğu gözler önüne serilmiş ve hala hiçbir şeyden nasiplenmeyip, pişman olmayan bir "yapı"da birisi olsa da, bir vicdani sıkıntı duymadığı gözler önünde olsa da, fırsat bulsa aynı şeyi bin kere yapacak olsa da, Akademi Dergisi ve ben Mehmet Fahri Sertkaya karşısında hiçbir şey yapamıyor.

3- Seninle aynı "yapı"da olanlara bu resti uzun yıllardır, sayısız kere çektim ve dedim ki:

Madem öyle, madem iddia ettiğiniz gibi, iddianızı ispat edip raporu meydana koymanız gerekir ama onu da geçtim, raporu da istemiyorum, 8 senedir 15 binden fazla yayın yapmışım. "Raporlu şizforen" iftirasını Allah'tan korkmadan, hesaptan korkmadan, kuldan utanmadan ve alemin önünde, hem de basın yolu ile atıp duruyorsunuz ya, 15 bin yayından hangilerinde şizofreni belirtileri var? Hangisinde yalan var? Hangisinde ifitra var? Hangisinde bu memleketin ve ümmetin evladına kurulmuş bir tuzak var? Hangisinde ciddiyetsizlik var?

Benim 15 bin yayınımı inceleyip karşılık vermeni de geçtim. Be utanmaz adam, senin utanmadan, son derece art niyetli şekilde ve on milyonlarca Müslümanı/Süleymanlıyı karalayan, on milyonlarca insanın hidayet bulmasının önüne de set çeken, böyle bir yola böyle iftiralar atan konuşmalarına, yazılarına, sosyal medya paylaşımlarına, çıkıp da küfür etmeden, iftira etmeden, karalama yapmadan cevaplar verdim mi? Verdim... Yanına deliller getirdim mi? Getirdim... Telefonumu verdim mi? Verdim... Sana hitap edip "Beni ara, beş on dakikada ağzının payını vereyim" dedim mi? Dedim... Sana rest çektim mi? Çektim... Sıkıştın mı? Sıkıştın... Karşımda gık diyebildin mi? Diyemedin... Buna rağmen hiç utanmadan, sıkılmadan iftiralarına devam ettin mi? Ettin... Dini Haberler denilen müfterilere koşup yalan ve iftiralarına devam ettin mi? Ettin... Ne idüğü belirsiz, 3. parti TV kanallarına çıkıp devam ettin mi? Ettin...

Senin için ben de söz bitmiş... İşte bu şartlarda sen nesin, ben neyim, buna buraları okuyan herkes kendisi karar versin. Benim en medenice yorumum şu: pek çok gayr-i Müslim ile hasım oldum, bana bu kadar seviyesizce karşılık vermediler.

#MehmetFahriSertkaya | #AkademiDergisi
Photo

Post has attachment
- Hoca efendi ve hoca hanım kardeşlerimizden evet e destek verenler oldu bu hususta kendilerine saygımı sevgimi yitirmek üzereyim yanlış mı yapıyorum acaba ?

*

Olur mu öyle şey. Saygı ve sevgi bağının korunacağı bir vaziyet, bir davranış mı bu? Bu din kardeşliği mi? Bunca rezilliğe değil bir Müslümanın, bir insanın olur vermesi, destek olması ihtimali mi var? Üstelik bu kadar alçaklık, bu kadar suç, dinimiz alet edilerek yapılıyor iken bir de hoca hanım ve hoca efendi olanlar böyle yaparsa, yıkılmaz mı bu dünya?

Onlardan koruyun kendinizi. Menfaatlerine öyle uygun düştüğü bir an, sizi de satacaklar; vatanı, milleti, devleti, yolu, büyükleri, dinlerini, sonsuz saadetlerini, dünya menfaat ve siyaseti için sattıkları gibi... Bunu yapanlara hz. Allah'ın ve hz. resulün açıkça laneti var. Hz. üstazımız da bu hususun üzerinde durmuş. Apaçık münafıklık bu yaptıkları. Sakın gafil olmayın. Ne güzel olmuş ki aslında ne olduklarını belli etmişler. Tedbirli olmazsanız, gerçeği görüp kabullenemezseniz hem dünyevi ve uhrevi felaketlere düşürürler bunlar sizi, hem de çok vebale girersiniz.

Bizim yolumuzda münafık, samimiyetsiz, hırsız, arsız, menfaatçi, suçlu kişiler çıkmaz gibi düşüncelere de kapılmayın. Gerçekten bizim yolumuzdan olanlardan böyle şeyler mümkün değil görülmez ama bu yolda artık on milyonlarca kişi var, kısa sürede ciddi şekilde de artıyor ve on binlerce rezil herif var aramıza karışıp bizden görünen... Merkez düzeltmek istese de ayar almıyorlar bunlar. Kovsa da gitmiyorlar. Yavaş yavaş, siyasetine uydurarak bunların zararına mani olunmaya çalışılıyor. "Hala şu partinin peşinde koşuyorsanız, şu yolda içtiğiniz çorbalar bile haram olsun" denilmiş bunlara yaklaşık on sene önce... Daha ne denilsin?

Bunların hizmetten uzaklaştırılması için, hukuki sınırlar dahilinde, elinizden ne geliyorsa da yapın. Öz kardeşleriniz olsalar, fırsat vermeyin böylelerine... Gitsinler, kendilerine göre, menfaatçi, bozuk çok tarikat ve cemaat var zaten... Bu ilimler, hikmetler, güzellikler, dünyanın böyle batakhane olduğu bir dönemde kendilerine nasip olmuş da kıymetini bilmemişlerse ve bunları çıkarlarına alet etmeyi seçmişlerse, lanet edilmişlerden olmak umurlarında değilse, o sözde cemaat ve tarikatlar, tam bunlara göre...

#MehmetFahriSertkaya | #AkademiDergisi
Photo

Kabullenmeyin. Razı olmayın. Sessiz de kalmayın.

Bu, sizi sıkıntılardan, tehlikelerden, acılardan korumaz. Akıllara zarar sıkıntılara ve acılara düşersiniz. Kendinizi acıdan inlerken bulabilirsiniz. Irak'ın yaşadıkları, ne hallere düşülebileceğini anlamak isteyenlere kafi...

Düşman acımaz. Hain hiç acımaz, kendini tehlikeye atmaz, milleti, devleti acımadan yangına atar. Sebeplere uymayana Allah huzur, kurtuluş ve mükafat vermez.

Allah adildir, kefereler ve hainler çok çalışırsa, zaferi onlara verir. Müstahak oldukları acıları da Müslümanlara...

Bu kadar ihanete, bu kadar suça böyle seyirci kalırsanız, düştüğü felaketlere bütün dünyanın seyirci kaldığı milletlerin haline düşersiniz.

Post has attachment
Twitter'a da gelin: https://twitter.com/MFahriSertkaya
Photo
Wait while more posts are being loaded