Profile cover photo
Profile photo
PPUH CUKROTEX SP. Z O.O.
Środki chemiczne dla przemysłu cukrowniczego, ziemniaczanego i innych. Oferta: środki przeciwpianowe, inhibitory kamienia, środki biobójcze, myjące i rozpuszczające osady, glikole.
Środki chemiczne dla przemysłu cukrowniczego, ziemniaczanego i innych. Oferta: środki przeciwpianowe, inhibitory kamienia, środki biobójcze, myjące i rozpuszczające osady, glikole.
About
Posts

KAMPANIA BURACZANA 2018/2019

Jak co roku wrzesień przyniósł początek kampanii buraczanej 2018/2019. Prace technologiczne w zakresie produkcji cukru ruszyły zarówno w cukrowniach Krajowej Spółki Cukrowej S.A., jak i w koncernie Nordzucker Polska S.A.
Firma Cukrotex jako dystrybutor środków chemicznych i tym razem ma swój znaczący udział w tym procesie.
Prace potrwają kilka miesięcy. W tym czasie Cukrotex nie tylko zadba o dostarczenie stosownych środków, ale także o ich właściwe zastosowanie i dozowanie.
Add a comment...

Post has attachment
Glikol etylenowy czy propylenowy?


Często przy wyborze glikolu pojawia się pytanie: czy wybrać glikol etylenowy czy propylenowy? Częściej używa się tego pierwszego – mimo iż jest to substancja toksyczna. Ale ma niższą wartość lepkości niż glikol propylenowy, a zbliżone ciepło właściwe, odpowiedzialne za efektywność transportu energii. Glikol propylenowy, z racji mniejszej toksyczności, może być stosowany w przemyśle spożywczym, a także w miejscach, w których mógłby mieć kontakt z napojami lub żywnością.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Firma CUKROTEX w swojej działalności nie zapomina o potrzebujących. Tym razem wsparciem objęła małego Filipka, podopiecznego fundacji Czerwone Serduszko.
Photo
Add a comment...

CENY CUKRU NA POZIOMIE NIENOTOWANYM OD LAT

W ostatnim czasie ceny cukru osiągnęły poziom, jakiego nie było od lat. Są to konsekwencje zniesienia limitów produkcyjnych w krajach UE. W ostatniej kampanii, zakończonej na początku roku, produkcja wyniosła 2,3 mln ton, co daje zasoby wyższe o 10,9% niż rok temu.
W związku z nadprodukcją, zwiększy się eksport. W roku 2017 cukrownie sprzedały poza Polską 709 tys. ton cukru, a w latach poprzednich ok. 400 tys. ton. Wzrost sprzedaży nie zawsze wiąże się ze wzrostem zysku netto przemysłu cukrowniczego. Prognozy w tej kwestii na 2018 r. nie są dobre. Eksperci szacują, że zysk wyniesie ok. 200 mln zł. Mimo przewidywanej rekordowej sprzedaży zarówno w Polsce, jak i w krajach UE, cena cukru może w znacznym stopniu osłabić wynik finansowy. Możliwe są również straty.
Eksperci twierdzą zgodnie, że o cenach cukru decyduje globalny bilans. A ten podyktowany jest sytuacją na rynku paliwowym. Trzcina cukrowa, z której powstaje ok. 80% światowej produkcji cukru, wykorzystywana jest do produkcji bioetanolu.
Tak kształtująca się sytuacja w przemyśle cukrowniczym w największej mierze sprzyja klientom indywidualnym oraz producentom żywności, dla których cukier stanowi bazę lub znaczący dodatek. W sklepach ceny za kilogram cukru oscylują obecnie w granicach 2,60 zł, niektóre sieci sklepów oferują mniej niż 2 zł za kilogram, a w przypadku promocji nawet mniej niż 1 zł.
Add a comment...

Wraz z zakończeniem sezonu grzewczego, nie kończy się potrzeba dbałości o instalację grzewczą. Nieużywana, jest narażona na powstawanie zjawiska korozji, na odkładanie się na jej powierzchni zanieczyszczeń, osadów, życia biologicznego. By przeciwdziałać tym niepożądanym czynnościom, warto pamiętać, by pomiędzy okresami aktywnego funkcjonowania instalacji zastosować glikol z inhibitorami. Pozwoli on na prawidłowe jej działanie, na stabilizację pH, ochroni ją przed korozją, przed powstawaniem biofilmu, a dzięki swoim trwałym właściwościom, zapewni ochronę przez co najmniej 5 lat.
Glikole z wysokiej jakości inhibitorami są dostępne w ofercie Cukrotexu.
Add a comment...

Post has attachment
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Zapraszamy do składania zamówień na letni płyn do spryskiwaczy.
W tym celu prosimy użyć formularza kontaktowego, zamieszczonego na naszej stronie:
http://cukrotex.com.pl/formularz.php
Minimum logistyczne to 50 sztuk.
Kod rabatowy: PROMOPLYN
Photo
Photo
13.04.2018
2 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Photo
Add a comment...

NOWOŚĆ!

Zapraszamy do odwiedzenia naszej nowej podstrony i zapoznania się z ofertą:

http://cukrotex.com.pl/chemia-gospodarcza,53,pl.html

W związku z likwidacją sklepu e-chemia wszystkie zapytania oraz zamówienia na środki chemiczne "Impuls" prosimy przesyłać za pomocą formularza kontaktowego na naszej stronie:

http://cukrotex.com.pl/formularz.php
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded