Profile cover photo
Profile photo
Ezel Agaoglu
About
Ezel's interests
View all
Ezel's posts

Post has attachment
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
9/25/16
12 Photos - View album

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
Photo

Post has attachment
Another great movie #McFarland #USA #KevinCostner #Biography of Track Coach Jim #White strongly #advice #teambuilding #Trust and feeling #safe #Mexico #California

L Track coach Jim White (Kevin Costner) is a newcomer to a predominantly Latino high-school in California's Central Valley. Coach White and his new students find that they have much to learn about one another, but things begin to change when White realizes the boys' exceptional running ability. More than just physical prowess drives the teens to succeed; their strong family ties, incredible work ethic and commitment to their team all play a factor in forging these novice runners into champions.
Photo

Post has attachment
Very interesting... 

Post has attachment
Who Doesn't fall in love istanbul?
Photo

Post has attachment
Take a look at this video on YouTube:

Post has shared content
"Bu saçmalık artık sona ermeli."
Ben New york'ta büyüyen genç bir delikanlı iken bayrağa bağlılık yemini etmeyi reddettim. tabii ki müdürün odasına gönderildim ve müdür bana "neden bağlılık yemini etmek istemiyorsun?" diye sordu. "herkes ediyor!" "bir zamanlar herkes dünyanın düz olduğuna inanıyordu ama bu dünyayı düz yapmıyor." dedim ve devam ettim: "bugün amerika, sahip olduğu her şeyi diğer kültürlere, diğer milletlere borçlu ve ben bağlılık yeminini dünyaya ve üstünde yaşayan herkese etmeyi yeğlerim." dedim. söylememe bile gerek yok, çok geçmeden okulu tamamen bıraktım ve yatak odamda bir laboratuvar kurdum. orada bilimi ve doğayı öğrenmeye başladım. sonra fark ettim ki evren yasalarla yönetiliyor ve insanoğlu toplumla birlikte bu yasalardan bağımsız değil. derken, şimdilerde "büyük buhran" olarak adlandırdığımız 1929 krizi geldi çattı. bütün fabrikalar boş boş dururken milyonlarca insanın neden işsiz, evsiz ve aç kaldığını anlamakta zorlandım. kaynaklar değişmemişti. işte o zaman fark ettim ki ekonomi oyununun kuralları doğası gereği hükümsüzdü.

kısa bir süre sonra, bir sürü ulusun birbirlerini sistematik olarak yok etmek için sıraya girdiği 2. dünya savaşı başladı. daha sonra bir hesap yaptım: bütün bu yıkım ve savaş için boşa harcanan kaynaklar, aslında gezegen üzerindeki tüm insani ihtiyaçları rahatça karşılayabilirdi. o zamandan beri insanoğlunun kendi neslinin tükenişine zemin hazırlayışına tanık oldum. son derece değerli ve sınırlı kaynakların kar etme amaçlı ve serbest piyasa adına sürekli olarak heba edilmesini ve yok edilmesini izledim. toplumun, toplumsal değerlerinin, materyalizmin ve bilinçsiz tüketimin temelini oluşturduğu bir yapmacıklık seviyesine düşürüldüğünü izledim. parasal güçlerin sözde özgür toplumların politik yapısını kontrol etmesine tanık oldum. şimdi 94 yaşındayım ve korkarım ki düşünce yapım 75 yıl öncesiyle tam olarak aynı: bu saçmalık artık sona ermeli.

Jacque Fresco (d. 13 Mart 1916), kendi kendini eğitmiş bir endüstriyel tasarımcı, toplum mühendisi, mucit, yazar, konferansçı, fütürist ve Venüs Projesi'nin yaratıcısıdır.
Biyomedikal buluşlardan entegre sosyal sistemlere kadar geniş alanı kapsayan konularda gerek mucit gerekse tasarımcı ve geliştirici olarak çalıştı.

1916 doğumlu olan Fresco, 1929'daki Büyük Buhran sonrasında insanların çoğu için maksimum fayda sağlayacağına inandığı bir sistem geliştirmeye koyuldu: Venüs Projesi.
Venüs Projesi, 1970 ortalarında Jacque Fresco ve partneri Roxanne Meadows tarafından başlatıldı. Hayatını ve yaptığı işleri anlatan Future By Design (Planlı Gelecek) 2006 yılında yayımlandı. Bu tarihe kadar enerji etkinliği, doğal kaynakların yönetimi, gelişmiş otomasyon üretimi ve güçlendirilebilir bütüncül şehir tasarımları gibi konuların topluma sağlayacağı faydalar üzerine yazılar yazıp konferanslar düzenledi.

Post has attachment
Wait while more posts are being loaded