Profile cover photo
Profile photo
‫مبلمان اداری آدینا‬‎
34 followers -
آدینا پاسخی زیبا برای سلیقه شما
آدینا پاسخی زیبا برای سلیقه شما

34 followers
About
Posts

Post has attachment
طراحی ، ساخت ، اجراء : مبلمان اداری آدینا
پارتیشن # دیوارکوب # کانتر #سقف #کف #
www.adina-co.com
                                                                             کارفرما : کارگزاری بانک رفاه
Photo
Add a comment...

قفسه و فایل برای مرتب نگه داشتن وسایل هر شخص در هر اتاق کار لازم است
لازم است در هر اتاق کار، هر شخص قفسه یا فایل مخصوص به خودش را داشته باشد تا با مرتب کردن و نگه داشتن وسایل، فایل ها و پرونده هایش، جای هر چیز مشخص باشد و فرد راحتتر به کارهای روزانه اش رسیدگی کند.
مبلمان اداری آدینا                                             www.adina-co.com
Add a comment...

نکات مفید چیدمان مبلمان اداری
در مورد چگونگی قرارگیری میز منشی و پرسنل یک فضای اداری باید به این نکته توجه نمود که همیشه ارباب رجوع به پشت میز دسترسی نداشته باشد و همچنین برای در معرض قرار نگرفتن مانیتور و یا اطلاعات خصوصی آنها این امر حائز اهمیت می باشد
. از پارتیشن اداری به صورت بسیار زیبا می توانید استفاده نمائید
.محل قرار گیری میز منشی باید جایی باشد که از نظر دسترسی به درب ورودی اتاق مدیریت و دیگر فضاها مسلط باشد
. چیدمان مبلمان انتظار باید به گونه ای باشد که مراجعه کننده به قسمت های خصوصی فضا مشرف نباشد
. تعبیه توالت خصوصی و حتی الامکان درب ورودی مجزا برای مدیریت پیشنهاد می گردد
در انتخاب مبلمان برای فضاهای اداری به این نکته باید توجه کرد که به خاطر رسمی بودن فضا راحتی مبلمان اهمیت زیادی ندارد و ایجاد حس رسمی و اداری بودن تنها توسط مبلمان های خاص اداری امکان پذیر است.
Add a comment...

 نکات مفید چیدمان اداری
در مورد چگونگی قرارگیری میز منشی و پرسنل یک فضای اداری باید به این نکته توجه نمود که همیشه ارباب رجوع به پشت میز دسترسی نداشته باشد و همچنین برای در معرض قرار نگرفتن مانیتور و یا اطلاعات خصوصی آنها این امر حائز اهمیت می باشد
. از پارتیشن اداری به صورت بسیار زیبا می توانید استفاده نمائید
.محل قرار گیری میز منشی باید جایی باشد که از نظر دسترسی به درب ورودی اتاق مدیریت و دیگر فضاها مسلط باشد
. چیدمان مبلمان انتظار باید به گونه ای باشد که مراجعه کننده به قسمت های خصوصی فضا مشرف نباشد
. تعبیه توالت خصوصی و حتی الامکان درب ورودی مجزا برای مدیریت پیشنهاد می گردد
در انتخاب مبلمان برای فضاهای اداری به این نکته باید توجه کرد که به خاطر رسمی بودن فضا راحتی مبلمان اهمیت زیادی ندارد و ایجاد حس رسمی و اداری بودن تنها توسط مبلمان های خاص اداری امکان پذیر است
Add a comment...

Post has attachment
میز کنفرانس شرکت پارس کرپ ( دستمال کاغذی چشمک )
 WWW.ADINA-CO.COM
Photo
Add a comment...

اصلی ترین فضایی که کارهای شما را در بر میگیرد میزکار است پس سعی کنید در انتخاب میز دقت لازم را به خرج دهید و میزی متناسب با حجم کاری و فضای اتاق کار خود برگزینید ، در خرید صندلی دقت کنید که صندلی های اداری برای کارهای طولانی مدت بهترین گزینه هستند چون علاوه بر راحتی در هنگام نشستن میتوانید به راحتی قسمت های مختلف آنرا تنظیم کنید.
WWW.ADINA-CO.COM
Add a comment...

سلام دوستان عزیزبابت همراهیتون ممنونم...
           www.adina-co.com
Add a comment...

Post has attachment
پارتیشن دو جداره 
WWW.ADINA-CO.COM
Photo
Add a comment...

 
چیدمان اتاق کارمندان
فضای کاربردی و استاندارد، فضایی است که تمام نیازهای اشخاص حاضر در آن فضا را تامین سازد و متناسب با نوع کاربری باشد
 نیز باید متناسب با کاربری آن باشد، به عنوان مثال نوع طراحی اتاق کارمندان مختص فعالیت های مهندسی با یک وکیل متفاوت است و باید با توجه به نوع فعالیت به جزئیات طرح مورد نظر پرداخته شود.
 
دکوراسیون و چیدمان اتاق کارمندان اتاق کارمندان باید به نحوی طراحی گردد که فرد در آن احساس راحتی داشته باشد و آزادی نسبی هر کارمند به خطر نیفتد و فعالیت هر شخص موجب مزاحمت برای دیگر کارکنان نگردد.

دکوراسیون و چیدمان مدرن اتاق کارمندان اگر اتاق کارکنان به صورتی عمومی طراحی شده باشد می بایستی، تنها کارمندانی که حوزه فعالیتشان با هم در ارتباط است و یا کار مشترکی را انجام می‌دهند در آن فضا اسکان پیدا کنند.

دکوراسیون و چیدمان اتاق کارمندان در اتاق کارکنان میزها باید به نحوی در کنار هم قرار گیرند که باعث مزاحمت برای یکدیگر نشوند و هر فرد حریم خصوصی معینی داشته باشد
دکوراسیون و چیدمان اتاق کارمندان امروزه با استفاده از پارتیشن و پانل‌های جداکننده بین میزها حریم شخصی کارمندان حفظ شده و مانع از اختلال در عملکرد می گردد
همچنین این سیستم برای به اشتراک گذاری اطلاعات و تجهیزات بسیار مناسب است و نسبت به دیوارهای قطور حجم کمتری را اشغال می کند.
مبلمان و استانداردهای فیزیکی اتاق کارمندان
آنتروپومتری
به سنجش ابعاد فیزیکی بدن، و به کاربردن ابعاد به دست آمده در اصلاح شرایط فیزیکی می گویند. یکی از دلایل آسیب های جسمانی، عدم تطابق ابعاد محل کار با ویژگی های ابعادی بدن کاربر می باشد. داده های آنتروپومتریک می توانند کمک مؤثری در طراحی تجهیزات، ابزارآلات، مبلمان و محصولات بکنند. تناسب دفاتر اداری، تحت تاثیر عواملی چون قابلیت تطبیق، دوام، سازگاری، فضای نگهداری، بهره وری، زیبایی و چگونگی سیم کشی می باشد.
 
مبلمان مناسب نیز از شاخصه های مهم طراحی ایده ال اتاقهای کار است. مبلمان خوب می بایستی هماهنگ با رنگ و فضای داخلی اتاق ها باشد و نحوه قرارگیری آن ها باید به گونه ای باشد که مزاحم رفت و آمد و فعالیت افراد نشود و زیبایی به محیط ببخشد
دکوراسیون و چیدمان اتاق کارمندان فضای مورد نیاز برای کارمندان در حالت نشسته یا ایستاده، مبنایی برای محاسبه ی حداقل فاصله بین میزها و میز تحریرها است که این فاصله باید حداقل 10 متر باشد. صندلیها باید قابل تنظیم، چرخدار و مبله و مجهز به پشتی تکیه دادن باشند. دفاتر بایگانی ، آرشیو و کارتهای اطلاعات مربوط و ... را می توان در کمدهای بدون پهلو که معمولاً از جنس استیل و در ابعاد استاندارد ساخته می شوند قرار داد.
Add a comment...

 
اتاق مدیرعامل
احساس لذت بخش تابش نور خورشید روی پوست تان را حتما تجربه کرده اید.خورشید سرچشمه گرما، آرامش و نمادی از اعتماد است که در بسیاری از اساطیر قدیمی به عنوان مظهری از قدرت و پاکی بیان شده است. اگر به نقاشی های قدیمی دقت کنید، می بینید که برای نشان دادن قداست و پاکیبزرگان نوری پشت سر ایشان نقاشی شده که به موجب آن اعضای چهره به وضوح دیده نمی شود.
شما به محض دیدن یک تابلو با این تفاسیر به سرعت انسان خوب و پاک را می شناسید و ناخودآگاه به او اعتماد می کنید. این سبک نور پردازی ریشه در نقاشی های قبل ازمیلاد دارد در این سبک از نقاشی برای نمایش قداست و پاکی از خورشید بسیار استفاده می شده و بعدها وارد نقاشی شده است.
نورپردازی اتاق آقای رئیس
همان طور که شخص اول در یک تابلو با استفاده از نورپردازی قابل تشخیص است، در یک دفتر کار نیز، اتاق یک مدیر می تواند با پرهیز از هزینه های سرسام آور و فقط با یک نورپردازی ساده از سایر اتاق ها متمایز باشد.
روش اصولی نورپردازی برای مطالعه تابش نور از سمت چپ است و اگر شخص پشت به نور قرار بگیرد سایه خودش روی میز می افتد اما با توجه به تاثیر این نور از لحاظ بصری و روانی، می توان این مشکل را با استفاده از نورپردازی مناسب حل کرده و روی ایجاد عواملی برای جلب اعتماد ارباب رجوع تمرکز کرد. شاید شما به عنوان یک ناظر اصلا متوجه نباشید که دلیل اعتمادی که ناگهان به فرد پشت میز پیدا کرده اید چیست یا برعکس چرا مایل هستید هر چه سریع تر از این اتاق خارج شوید!
این چه عوامل بصری است که به طور ناخودآگاه باعث قضاوت فرد بیننده می شود؟ برای مثال ورود به فضایی روشن و باز حس آرامش و امنیت بیشتری به ما می دهد تا قرار گرفتن در یک فضای بسته و تیره. اگر دقت کرده باشید از این مسئله در برنامه های تلویزیونی نیز استفاده می شود. در برنامه هایی که پشت مجری یک پنجره قرار گرفته، درنتیجه فضای صحنه به بیننده حس اعتماد القا می کند، یک فواره در صحنه به بیننده حس پیروزی و یک اختلاف سطح رو به بالا به او حس پیشرفت و آینده نگری را منتقل می کند.
حس اعتماد و ورودی های شیطونکی
در مرحله اول باید اهداف خود را از دکوراسیون تعیین کنید، این که می خواهید در بیننده چه حسی القا کنید؟! حس اقتدار مدیریت، حس صمیمت، یا حس اعتماد؟
برای یک مدیر فروش، جلب اعتماد مشتری مهم ترین عامل موفقیت اوست. مشتری با ورود به اتاق باید درک کند که می تواند به حرف های مدیر اطمینان داشته باشد، جدا از طرز برخورد و ظاهر مدیر، چیدمان مبلمان و جزئیات مربوط به آن، حتی مدل و سبک صندلی ها نیز از اهمیت خاصی برخوردار است. یک صندلی بلند و پرابهت به مشتری می گوید که با یک مدیر قدرتمند روبه روست که البته بدش نمی آید این قدرت را به رخ بکشد، در واقع این دکوراسیون به شما می فهماند که مدیر، قواعد خاص خودش را دارد.
در معماری امروز سعی می شود، میز مدیر پشت به نور قرار بگیرد تا نخستین صحنه ای که به چشم مراجعه کننده می خورد نور باشد.این نور که از پشت سر مدیر می تابد به مشتری حس اعتماد داده و بحثی روشن و صادقانه مدیر را انتظار می کشد.اتاق مدیر می تواند یک در خصوصی برای ورود و خروج خود او داشته باشد. این نحوه رفت وآمد مدیر از نظر روان شناسی بسیار مهم است. زیرا کارمندان و مراجعان این طور برداشت می کنند که مدیر همواره در اتاقش حضور دارد. این در، برای اتاق رئیس می تواند به یک اتاق خصوصی دیگر راه داشته باشد که او بتواند قبل از ملاقات با مهمانانش خود را مرتب کند و گاهی درصورت نیاز استراحت کند. این مسئله برای مطب پزشکان نیز صادق است.
فرض کنید در اتاق انتظار یک مطب دندان پزشکی هستید و می دانید دکتر هنوز نرسیده است، تحمل این انتظار همراه با درد دندان خیلی سخت تر از آن است که تصور کنید دکتر در مطب بوده و هر لحظه ممکن است انتظارتان پایان یابد. این قضیه برای خانه های مسکونی هم کاربرد دارد. اگر دید مهمان ها به محل ورود و خروج افراد خانه محدود نباشد، حریم خصوصی و حجاب ساکنان حفظ می شود. در این صورت اگر مهمان ها زودتر از یکی از اعضای خانه رسیدند، می توانند بدون اشراف به این موضوع منتظر بمانند. این قبیل ورودی ها و خروجی ها به اصطلاح شیطونک نامیده می شوند.
کلاسیک در دل مدرن
برای اینکه اتاق رئیس را متفاوت نشان دهید می توانید از موقعیت اتاق در ساختمان هم استفاده کنید. بهتر است در بالاترین یا پایین ترین طبقه ساختمان باشد یا اینکه همه نقاط مجموعه با گرایش به مرکزیت به اتاق رئیس ختم شوند.
به ورودی اتاق رئیس نیز باید توجه شود. این ورودی باید دعوت کننده باشد، دری که در یک حفره داخل دیوار قرار گرفته یا مصالح خاصی برای ساخت آن به کار رفته یا از نورپردازی ویژه ای در کناره های آن استفاده شده، می تواند یک ورودی متفاوت باشد. وقتی وارد اتاق می شوید قبل از هر چیز باید خود رئیس را پشت میزش ببینید، حال اینکه در بسیاری از دفاتر باید برای دیدن رئیس از کنار میز کنفرانس بگذرید تا بتوانید او را ببینید.
سلسله مراتب چیدمان اتاق رئیس باید به گونه ای باشد که مراجعان نخستین چیزی که می بینند میز مدیر باشد نه میز کنفرانس یا کتابخانه. برای پذیرایی خودمانی تر، یک نیم ست جلوی میز رئیس نیز گزینه ایده آلی است. میز کنفرانس هم بهتر است درصورت امکان به اتاقی در جوار اتاق رئیس منتقل شود یا در همان فضا کنار دیوار قرار گیرد. برای جدا سازی قسمت های مختلف اتاق می توان از دیوارهای جداکننده متحرک نیز استفاده کرد. برای متفاوت جلوه دادن این فضا نسبت به سایر قسمت ها، می توان از مصالحی متفاوت و با کیفیتی بالاتر استفاده کرد یا سبک این اتاق را به طور کلی تغییر داد. برای مثال در مجموعه ای مدرن می توان اتاق مدیریت را کلاسیک طراحی کرد.
میز کنفرانس که در کنار میز رئیس قرار دارد با نورپردازی ویژه خود این قسمت را از کل فضا جدا کرده است.
در کل دموکراسی و برابری حرف اول را می زند، پس عنصر اعتماد هم در فضایی ایجاد می شود که رئیس خود را با بقیه افراد برابر ببیند، هرچند دکوراسیون تاثیر مهمی روی جلب اعتماد مراجعان دارد اما برای کارکنان یک شرکت برخورد خود مدیر حائز اهمیت است نه میز و صندلی اتاقش!
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded