Profile cover photo
Profile photo
Delphia Yachts
125 followers -
Nestled in north-eastern Poland, surrounded by lakes and forests, is the stunning city of Olecko. This beautifully situated town has a rich tradition in sailing and is home to Delphia Yachts boatyard. Delphia was launched in 1990 and has become the largest builder of luxury yachts in Poland. The boats in our fleet range in length from 7m to 15m. Building a boat is a complex process requiring specialized technical knowledge. Delphia has this knowledge, experience and the advanced technology necessary to build yachts of the highest quality.
Nestled in north-eastern Poland, surrounded by lakes and forests, is the stunning city of Olecko. This beautifully situated town has a rich tradition in sailing and is home to Delphia Yachts boatyard. Delphia was launched in 1990 and has become the largest builder of luxury yachts in Poland. The boats in our fleet range in length from 7m to 15m. Building a boat is a complex process requiring specialized technical knowledge. Delphia has this knowledge, experience and the advanced technology necessary to build yachts of the highest quality.

125 followers
About
Posts

Post has attachment
16 maja br. nastąpiła uroczysta prezentacja AOS-71 - dwumiejscowego motoszybowca nowej generacji z napędem elektrycznym.

Nasz udział w tym niebywałym projekcie polegał na frezowaniu modeli do budowy form; modeli do profilowania szyb, modeli do dźwigarów oraz modeli kadłuba motoszybowca.

AOS-71 to najnowsze osiągnięcie Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa w dziedzinie techniki lotniczej, zbudowany z hybrydowych kompozytów węglowych, wyposażony w elektryczny zespół napędowy chowany w locie.
Tegoż dnia zostały zaprezentowane również dwa inne szybowce: jednomiejscowy szybowiec klasy światowej PW-5 Smyk oraz dwumiejscowy PW-6U - obydwa szybowce są oryginalną konstrukcją naukowców z Politechniki Warszawskiej
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
DY wspiera nowe technologie/ DY supports new technoligies
5 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment

Zakończyły się najtrudniejsze regaty we współczesnej Europie, Regaty Fastnet UK w klasie jachtów Mini 650.
Zawody rozgrywane na trasie ponad 600 Nm (1000km) na kapryśnych wodach Morza Irlandzkiego z okrążeniem słynnej skały Fastnet Rock. 
Niebywała trudność tegorocznej edycji była ponad ludzkie siły. Z powodu trudnych warunków żeglugowych, silnego przeciwnego wiatru i przenikliwego zimna wycofała się ponad połowa z 17 startujących jednostek. Nie wytrzymywały też jachty, rozpadające się od uderzeń w strome fale. Ogromne przeciążenia działające na płaskodenne jachty, bijące o fale podczas 3 dobowego halsowania powodowały poważne uszkodzenia. Na polskim jachcie uszkodzeniu uległ system wychylania balastu. Po prowizorycznej naprawie od drugiego dnia wyścigu nasi żeglarze płynęli niedobalastowanym jachtem, co zmuszało do większego redukowania powierzchni ożaglowania i tym samym mniejszych prędkości jachtu. Szkwały o sile 40 węzłów tym bardziej nie ułatwiały żeglugi. Polacy przecięli linię mety w Plymouth w sobotę po 6 dniach żeglugi.
Nasza załoga Radosław Kowalczyk i Wojciech Szpor, startująca na jachcie CALBUD ukończyła wyścig na podium. Sukces cieszy tym bardziej, że konkurenci startowali na jachtach o wiele bardziej zaawansowanych technicznie. Jednak to Polacy wykazali się wysokimi umiejętnościami i dzielnością morską. Do mety dopłynęli na 8 pozycji i 3ciej w grupie PROTO. Witani gorąco przez tamtejszą Polonię i polskich żeglarzy przygotowujących się do startu w tegorocznym OSTAR.

Relacja żeglarzy z pokładu CALBUD wkrótce...
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
Regaty UK FASTNET - polska załoga 3cia w PROTO!
7 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Zakończyły się kolejne regaty kwalifikacyjne w klasie Mini rozgrywane na wodach Zatoki Biskajskiej i Kanału La Manche - 280 mil żeglugi pomiędzy skałami i mieliznami francuskiej Bretanii. Polscy żeglarze (Radosław Kowalczyk i Wojciech Szpor) na jachcie CALBUD pokonali trasę w czasie 56 godzin i 33 minut tracąc do najszybszego jachtu na świecie (Magnum) zaledwie 4 i pół godziny. Zważywszy na słabsze możliwości techniczne jachtu polskiej załogi to bardzo dobry wynik!
Przebieg wyścigu można obejrzeć na: http://yb.tl/t2p2013 .

Nasza załoga już w słynnym angielskim Royal Western Yacht Club of Plymouth. Jacht po kilku naprawach gotowy do kolejnych regat startujących w najbliższą niedzielę - słynnych regat Fastnet UK.


Another qualifying regatta in Mini class, played in the Bay of Biscay and English Channel has already finished - 280 miles sailing between the rocks and shoals of French Brittany.
Polish sailors (Radoslaw Kowalczyk and Wojciech Szpor) on Calbud yacht covered a distance in 56 hours and 33 minutes losing to the fastest yacht in the world (Magnum) only 4 and a half hours.
Watch the race: http://yb.tl/t2p2013.

Our crew is already in the famous English Royal Western Yacht Club of Plymouth. After a few repairs their yacht is ready for the next race starting next Sunday - Fastnet UK Regatta.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Serdecznie zapraszamy do udziału w Żeglarskim Pucharze Trójmiasta – nowym wydarzeniu w kalendarzu regatowym Zatoki Gdańskiej.
Impreza zainauguruje sezon żeglarski na Zatoce Gdańskiej.

Wydarzenie rozpocznie się w piątek 24 maja w Gdańsku - jachty przyjmowane będą od rana w Marinie Gdańsk. Biuro regat zostanie otwarte o 14:00 a impreza żeglarska w Marinie Gdańsk rozpocznie się o 19:00.

Pierwszy dzień zmagań na wodzie rozpocznie się od startu w okolicach mola w Brzeźnie, a po wyścigach dnia flota jachtów przepłynie do Mariny Gdynia.

Gospodarzem drugiego wieczoru i drugiego dnia regat będzie Gdynia.
W niedzielę żeglarze zmierzą się na trasie wytyczonej pomiędzy Gdynią a Sopotem. Na sopockim molo w niedzielne popołudnie odbędzie się uroczyste zakończenie regat.

Każdy dzień zacznie się od wspólnego śniadania załóg, a po zmaganiach na wodzie, uczestnicy zaproszeni będą do wieczornego świętowania. W programie wieczoru między innymi: poczęstunek, loterie i koncerty, połączone z ceremoniami wręczenia nagród dla zwycięzców wyścigów danego dnia. Towarzyszące regatom atrakcje na lądzie, będą ważnym elementem wydarzenia, bo celem Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta ma być przede wszystkim integracja środowisk żeglarskich i propagowanie mody na żeglowanie po Zatoce Gdańskiej.

Zapraszamy do zgłaszania załóg:

Do rywalizacji zapraszamy jachty morskie, turystyczne i katamarany. Regaty są otwarte dla klas:

• KWR
• ORC
• Jachty turystyczne T - 1, T - 2, T - 3
• Kategoria OPEN w ramach długości:
- Jachty do 7 metrów
- Jachty 7 - 9 metrów
- Jachty powyżej 9 metrów
• Katamarany - w klasie: A, F-18, OPEN

W ramach pakietu startowego uczestnicy będą mieli zapewnione posiłki oraz udział w imprezach towarzyszących, otrzymają również pamiątkowe koszulki.

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres: info@zeglarskipuchartrojmiasta.pl

Szczegóły dotyczące imprezy i formularz rejestracyjny znajdują się na stronie internetowej: www.zeglarskipuchartrojmiasta.pl.

Rejestracja online: http://rejestracja.zeglarskipuchartrojmiasta.pl/

Do zobaczenia w Trójmieście w ostatni weekend maja!

EN
We invite you to participate in Trojmiasto Sailing Cup - new event in the racing calendar.
The event will be inaugurated by sailing season in the Gulf of Gdansk.

The Regatta starts on Friday, May 24 in Gdansk - yachts will be accepted in Marina Gdansk. Race office will open at 14:00.
For more information please check: www.zeglarskipuchartrojmiasta.pl
Register online: online: http://rejestracja.zeglarskipuchartrojmiasta.pl/

See You in Gdańsk, Gdynia and Sopot!
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Oto jak prezentuje się na wodzie nasze nowe dziecko - Delphia Nano.
Here is our new baby - Delphia Nano. What do you think?
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
6 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Szanowni Czytelnicy
Chcielibyśmy serdecznie zaprosić Was na zakupy :) w D-STORE!

Dear Readers
We would like to invite you for shopping in D-Store. Check our Delphia collection!

Enjoy shopping :)

http://delphia-store.eu/
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Oto video relacja z targów Wiatr i Woda. Zapraszamy!

Delphia Yachts on Wind and Water Fair. Enjoy!
Add a comment...

Post has attachment
Jesteś Fanem piosenki żeglarskiej? Zatem nie możesz ominąć tej imprezy!
Zapraszamy serdecznie na XXIX Festiwal Piosenki Żeglarskiej „KOPYŚĆ”, który rozpoczyna się już jutro w Białymstoku. Więcej szczegółów znajdziecie pod linkiem http://www.kopysc.bialystok.pl/kopysc_2013.html.
Wszystkim, którzy planują się wybrać, życzymy udanej zabawy! :)

Are You a big fan of sailing songs? Come to Białystok for the Festival "Kopyść". More details: http://www.kopysc.bialystok.pl/kopysc_2013.html.
Have fun!
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Już w najbliższą sobotę (13.04.13) cykl Wiosennych Wykładów zawita do Gdyni.

We would like to remind you about spring lectures taking place this Saturday in Gdynia.

Oto program:
13.04.2013 – Restauracja Kotwica, Gdynia. http://restauracja-podkowa.pl/kotwica_witaj.html
11.00 – Przygotowanie takielunku do sezonu - Tomasz Kaczmar, Maszty Jachtowe
12.00 – Przygotowanie silnika i instalacji jachtów motorowych i żaglowych do sezonu - Paweł Kowalewski, Parker Poland
13.00 – Osiem najczęstszych wypadków na wodzie – Michał Korneszczuk, Nautica Nord Ubezpieczenia Jachtów
13.30 - Najnowsze zmiany w uprawnieniach żeglarskich i motorowodnych oraz nowe systemy szkoleń na stopnie – Tomasz Lipski, ISSA Poland
14.30 - Najnowsze zmiany w przepisach ORC na rok 2013 dla regatowych jachtów morskich. - Jarosław Górski, mierniczy PZŻ

ZAPRASZAMY!
Photo
Add a comment...

Post has attachment
W tym roku, sezon żeglarski rozpocznie się trochę wcześniej niż klasyczną „majówką”. Już w drugiej połowie kwietnia miłośników żagli czeka niebywała atrakcja - Przegląd Filmów Żeglarskich Yacht Film Gdańsk! Start - 20.04.13.
Zapraszamy!

This year, the sailing season will start a bit earlier. Already in the second half of April there is incredible attraction waiting for fans - Yacht Film Festival in Gdansk!


www.jachtfilm.pl/program
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded