Profile cover photo
Profile photo
Marcin Łupkowski
22 followers -
Marcin Łupkowski - autor, felietonista i historyk,działacz społeczny, filantrop, mizantrop,
Marcin Łupkowski - autor, felietonista i historyk,działacz społeczny, filantrop, mizantrop,

22 followers
About
Marcin's posts

Post is pinned.Post has attachment
Pierwsza wojna w niebie: Dziedzictwo
Prezentuję okładkę - na dzień dzisiejszy tak będzie wyglądała, książka, z której jestem szczególnie dumny. Pierwsza wojna w niebie: Dziedzictwo otwiera serię Przemilczeć Armagedon.  Pierwszy raz wydana w 2014 i wznowiona w 2015. Po zebraniu recenzji, został...

Post has attachment

Z kraju wyjeżdża na wysoki, zagraniczny urząd Donatan Tursek, rudawy polityk, zajmujący wysoką pozycję w rządzie. Wraz z nim do Brukseli udaje się Pułkownik Wincenty Maria Dubieniecki, szara eminencja władzy, która czuwa nad interesami kilku wpływowych osób, a do tego wykorzystuje cały aparat państwowy współczesnych krajów.
Po przegranych wyborach prezydenckich, agenci informują Dubienieckiego o porażce Bronka Komóra, co kończy się powrotem do kraju i próbą ratowania sytuacji, wobec nadciągających wyborów parlamentarnych i parcia do władzy partii Jarosława Kaczkoduka.

Post has attachment
Wkrótce premiera satyry „Kaczkoduk przejmuje ster!”
Kaczkoduk przejmuje ster! to satyra, z rodzaju dzieł o zabarwieniu
politycznym, obyczajowym, społecznym, no i przede wszystkim lekko erotycznym. Nie
zbraknie w niej zwrotów używanych w życiu codziennym – gdyż nie mówimy ładnie i
zgrabnie, ale często gdybyśm...

Post has attachment
Kaczkoduk przejmuje ster! to satyra, z rodzaju dzieł o zabarwieniu politycznym, obyczajowym, społecznym, no i przede wszystkim lekko erotycznym. Nie zbraknie w niej zwrotów używanych w życiu codziennym – gdyż nie mówimy ładnie i zgrabnie, ale często gdybyśmy się posłuchali, okazuje się, że niejeden cham z nas wychodzi (zionie od nas dwulicowością). Treść zawiera również odniesienia do systemu, co stanowi o uniwersalizmie pozycji, która nie zamyka się na konkretne zjawisko, ale w czasach „cywilizacyjnego i globalnego przyśpieszenia” opowiada o zaobserwowanych zjawiskach, przedstawiając je ogólnie w świecie.
W książce użyto 130 303 wyrazów, zapisanych za pomocą 808 640 znaków. Czytelnik zmierzy się z 4765 akapitami, tworzących łącznie 16 941 wierszy. W celu wyjaśnienia trudnych wyrazów i zwrotów użytych w tekście wykonano 485 przypisów.
Wewnątrz znalazły się również ilustracje, nawiązujące do treści książki. Nie jest ich dużo, ale uatrakcyjniają odbiór.
Oznacza to, że nie jest to książka na jeden wieczór, ale na kilka dobry posiedzeń. Mierzymy się z ilością 438 stron. Niby nie dużo, ale i nie mało; w sam raz na pokochanie zróżnicowanego świata i jego bohaterów.

Post has attachment
Odsłaniamy przyszłym Czytelnikom, którzy zechcą zaszczycić nas przeczytaniem książki "Kaczkoduk przejmuje ster!" układ wprost z przygotowanego szablonu do druku.
Jednym słowem, małymi krokami zbliżamy się do finału. 
Photo

Post has attachment
Fragment satyry "Kaczkoduk przejmuje ster!".
Tak prezentuje się w książce. 
Photo

Post has attachment
Bliskością pisarza jest jego dzieło i jeśli nie powstało z przypadku, to można powiedzieć, że jest się spełnionym, gdy tworzy się umiłowane treści. Może lepiej byłoby nazywać siebie autorem, aby nie zadrażnić uznanych ludzi pióra, ale pisarzem w myśl obowiązującej terminologii jest każdy piszący. Ciężki jest to, może nazwę się skrybą ? Pasuje lepiej?

Post has attachment
Bliskością pisarza jest jego dzie­ło
Bliskością pisarza jest jego dzieło i jeśli nie
powstało z przypadku, to można powiedzieć, że jest się spełnionym, gdy tworzy się
umiłowane treści. Może lepiej byłoby nazywać siebie autorem, aby nie zadrażnić
uznanych ludzi pióra, ale pisarzem w myśl obowią...

Post has attachment
Ostatni bastion wszechświata, w którym możemy ocalić nasze dziedzictwo. Złamcie kod końca, połączcie dwie cząstki, a wiecznie żyć będzie człowiek. Kajdany spadną, a dźwięki śmierci zagłuszy życie. Najdoskonalszy program przetrwania został zakodowany w człowieku, a dojścia bronią kajdany. Zerwie je wyłącznie pradawny, który z woli Stwórcy, powstał i dzierży swą chwałę. Nazwiecie go Bestią, Zwierzęciem i Fałszywym Prorokiem, ale nie obawiajcie się, on to zniesie, bowiem w nim jest cząstka Stwórcy i wola silna w przetrwaniu.

Post has attachment
Jesteśmy dumni z ludzi...
Największą siłę ludzi, stanowi zdolność do
stwarzania ciał oraz możliwość połączenia z innymi rasami. To dar, najcenniejszy
we wszechświecie. Pamiętajmy, że pokłady ludzkie są wyczerpywalne i najwspanialsze
wśród światów, głównie za sprawą pozostawania czło...
Wait while more posts are being loaded