Profile cover photo
Profile photo
Şikayetvar
909 followers -
Şikayetvar tüketici haber ve etkinliklerini duyurmak üzere hazırlanmıştır.
Şikayetvar tüketici haber ve etkinliklerini duyurmak üzere hazırlanmıştır.

909 followers
About
Şikayetvar's interests
Şikayetvar's posts

Post has attachment
Trafik Cezasını Bankadan Ödeyenlere Plaka Şoku! 

Trafik Cezalarını Bankalardan Ödeyenler Dikkat!
Trafik cezası olanlar aman dikkat. Şikayetvar’ın haberine göre; bankadan trafik cezasını ödeyen sürücülerin araçlarının plakaları sisteme yanlış girildi, borçları eksik yatırıldı ve seri numaraları sisteme yanlış girildi. Asıl şok ise bankalar kendi hataları nedeni ile olan bu yanlışlık için sürücülerden 100 TL dekont parası istedi.

Trafikte başta aşırı hız, park cezası olmak üzere birçok nedenlerle trafik cezaları ile karşı karşıya kalan sürücüler borçlarını bankalardan ödemek istediklerinde büyük bir hata ile karşılaştılar. Şikayetlere göre bankalar çoğunlukla trafik borcunu ödemek isteyen sürücülerin araçlarının plakalarını sisteme yanlış girdi. Asıl problemler ise bundan sonra başladı. Hatanın farkında olmayan sürücüye yüklü miktarda borç gelirken bankalar birde hatanın düzeltilmesi için gerekli olan dekont için 100 TL gibi ücret istedi. Trafik cezasının ödenmesinin gecikmesi durumunda aylık gecikme faizi ve ayrıca daha önemlisi trafik cezası erken ödeme indiriminden mahrum kalan sürücüler bankaları şikayet yağmuruna tuttular.

Trafik Cezası Ödemesini Yanlış Plakaya İşledi

“Bankadan gerçekleştirdiğim 649,50 TL tutarındaki trafik cezası ödemesi , çalışanınızın plaka numarasını sisteme yanlış girmesinden dolayı ödeme bilgisi vergi dairesi başkanlığına ulaşmamış ve bugün itibari ile ödemem gereken borç tutarı faizi ile birlikte 1.039,20 TL 'e çıkmıştır. Araç muayenesi yaptıracağım ve muayene işleminin gerçekleşmesi için vergi dairesine borcumun bulunmaması gerekmektedir.”

Plakadaki Harf Hatası Pahalıya Payladı!

“Bir trafik cezası yemiştim ve bankaya ödedim. Aradan 2 gün geçtikten sonra aracımı muayene için muayene istasyonuna götürdüm trafik cezası olduğunu ödemem gerektiğini söylediler halbuki ödemiştim vergi dairesine gidip sordum makbuzu gösterdim banka makbuzda plaka harfini j yerine u olarak yazmış ve borç sistemden düşmemiş geri bankaya gidip dekontu gösterip hatayı söyledim. Yaptıkları şu oldu; bir dilekçe gibi bir şey verip vergi dairesinden düzeltin dediler. Cezayı yeniden ödeyerek aracımı muayene yaptırmak zorunda kaldım.”

Dekont İçin 100 TL İstediler

“Bankaya trafik cezası ödemesi yapmama rağmen,  trafik kayıtlarında ceza ödenmemiş görünüyor. Bankadan kaynaklanan bu hatayı kendim telafi etmek için şubeden yeni bir dekont talep ettim. Benden dekont için 100 TL talep ettiler.  Yapmaları gereken bir işlemde hata olmasına rağmen bir dekont için 100 TL isteyen bu bankadan,  haksızlığı gidermeleri için tarafıma ulaşmalarını istiyorum.”

Seri Numaralarını Kontrol Edin!

“Bankadan trafik cezamı ödemek istedim ceza makbuz numaramı da girdim cezamı ödedim. Aradan 1 ay geçti bir kontrol edeyim dedim trafik ceza bölümüne de girdim bir baktım cezam ödenmemiş ve cezamın üstüne de faiz uygulanmış. Trafik müdürlüğünü aradım oradaki bayan bankanın seri numarasının bir rakamını yanlış girme sonucu ceza makbuzunun ödenmediğini bildirdi.”

Kaynak: www.sikayetvar.com
Photo

Post has attachment
Bu E-Postaya Dikkat!

Şirkete Ortak Yapma Vaadi İle Dolandırdılar

Şikayetvar’ın haberine göre; dolandırıcılar gönderdikleri e-postalar ile bir şirket hakkında gerçek dışı bilgiler vererek şirkete ortak yapma vaadi ile dolandırıyor. Bu yöntemle birçok kişiden para toplayan dolandırıcılar yok artık dedirtti.

İnsanları Böyle Dolandırıyorlar

E-postanıza gelen her maile inanmayın. Gerçek dışı bilgilerle şirkete ortak bulup para toplayan vatandaşların yöntemini şikayetler ortaya çıktı. Son dönemlerde artan şikayetler incelendiğinde ortaya çıkan yöntem şöyle:

“İnternet üzerinden e-posta gönderen dolandırıcılar bir şirket hakkında gerçek dışı cazip bilgiler vererek kişilerden hisse karşılığında para topluyorlar. Dolandırıcıların farklı şirket isimleri adı altında  internet üzerinden çok sayıda kişiye mail atarak şirket hakkında muhataba cazip  gelecek, ilgi çekici ve özellikle gerçek dışı bilgiler verdikleri tespit edilmiştir. Bu  mailleri atan kişiler daha çok kendilerini merkezi yurt dışında olan şirketin  üst düzey yöneticisi olarak tanıtmakta ve mesajın muhatabını etkilemek için söz  konusu şirket ile ilgili gazete haberlerini de vermektedir. Araştırma sonucunda, dolandırıcıların, şirkete ortak yapma vaadi karşılığında kişileri kandırarak para toplamak amacında oldukları anlaşılmıştır.”

Kaynak: www.sikayetvar.com
Photo

Post has attachment
Bankalardan 5 TL Yanlış EFT Komisyonu!

Bankalar şimdi de yanlış EFT’den iade harcı kesiyor. Şikayetvar’ın haberine göre; yaptıkları EFT’nin yanlış olduğunun farkına varan tüketiciler işlemin iptal edilmesi için bankaları aradıklarında “Bu işlemin iptali için 5 TL ücret kesilmektedir” yanıtını aldı. 

Yanlış EFT’nin geri dönüşü 5 TL. Bankalar arası para transferi yapanların yaptığı yanlış EFT’leri bankalar kendi lehlerine kullanarak 5 TL yanlış EFT komisyonu kesti. Hesapta para yoksa EFT işleminin iptali de yapılmadı. Tüketiciler, bankaların para iadesinden önce masraf kesmesini eleştirdi. İşte yanlış EFT gönderdikten sonra masraf ödeyenlerin gönderdiği şikayetler şöyle:

Yanlış EFT Pahalıya Patladı

“Bankadan başka bir bankaya ait hesabıma EFT gerçekleştirdim. Sonra kontrol ettiğimde gönderdiğim hesabın eski kapalı bir hesap olduğunu görünce bankayı aradım. İptal etmesini istedim. Müşteri temsilcisi bu işlem için 5 TL ücret kesildiği ve hesabımda paranın olmaması durumunda EFT iptalinin gerçekleşemeyeceğini söyledi. EFT yaparken de 3 TL işlem ücreti kesildi yani ben yapılmayan bir işlem için haybeden 8 TL ödemiş olacağım. Ayrıca Ramazandayız bu sıcakta dışarı çıkıp otobüs yolculuğu yapıp bankaya 5TL yatırıp gelmek de pek yapılası bir şey değil. Ne yani ben hesaba para yatırmazsam gönderdiğim parayı karşı bankaya hibe mi etmiş olacağım 1441 TL. Ayıp olmuyor mu birazcık. Çözüm istiyorum.”

Düzeltme Talebi İçin Masraf Kestiler

“İnternet bankacılığından yapmış olduğum yanlış EFT işlemi için bankanın telefon bankacılığını kullanarak düzeltmek istediğimi belirttim. Konu ile ilgili düzeltme talebi açılması gerektiğini ve bunun için 5 TL komisyon ödemem gerektiği belirtildi. Kabul ettim ve 5 TL aynı anda hesabımdan çekildi. “

İnternet Bankacılığını Kullananlar Dikkat!

“İnternet bankacılığından yanlış bir EFT işlemi yaptım. Bu yanlışlık için 5 TL EFT' yi geri çekmek için talimat alındı. Hadi o neyse ki bugün 3’ncü gün param hesabımda halen yok. Müşteri hizmetleri yetkilisinin cevabı tüm işlemler yapıldı, bekleyeceksiniz. Kaç gün? 300 TL paraya belki ihtiyaç vardı? O kadar tutarı günlerce kullanmaya hakları var mıdır?”

Kaynak: www.sikayetvar.com
Photo

Post has attachment
İkinci El Araç Satışında Aracılara Para Kaptırmayın!

Araç satışında sahibinden orijinal yalanlar. Şikayetvar’ın haberine göre; boyalı ve tam hasarlı araçlar aracılar tarafından hatasız olarak satılıyor. İstanbul’dan Ercan A. internetten gördüğü aracı satın almak için 2 defa İzmir’e gitti. Hasarsız denilen aracın üç parça boyalı olduğunu 2 sene sonra öğrendi. Aracılar, kazalı ya da hasarlı araçları daha iyi fiyattan satabilmek için gerçek dışı beyanlarda bulunarak film gibi yalanlar üretiyorlar.

İkinci el araç piyasasının şikayetlerine göre; gönül rahatlığı ile ikinci el araç satın almak neredeyse imkansız. İkinci el araba alırken en sıkıntılı işlerin başında alacağınız arabanın önceden nasıl bir hasar geçmişi olduğunu anlamaktır. Sıfır hata olarak satılan arabaların pert kayıtlı çıkması, iki parçada boya var denilen arabaların takla atmış olması pek sık karşılaşılan durumlara örnek olabilir. 

Film Gibi Dolandırıcılık

İşte İstanbul’dan Ercan A.’ya da hasarsız diyerek üç parça boyalı aracı sattılar. Şikayetin konusu ise aracın fiyatını daha fazla göstererek hasarlarını gizleyen aracılar. Mağdur yaşadıklarını şöyle aktardı:

“İki yıl önce internette ikinci el araç ilanı gördüm. Araca talip oldum. Satıcı aracın eşinin babasına ait olduğunu ve satışla kendisinin ilgilendiğini aracın temiz olduğunu söyledi. Sözleştik aracı almak için İzmir’e gittim. Aracı karşıdan gösterdiler. Kayınbabasının kalp krizini geçirdiğini satışı gerçekleştiremeyeceğini söyleyince bende tekrar İstanbul’a döndüm. 2 gün sonra yoğun bakımdan çıktığını söyleyerek tekrar İzmir’e çağırdı. Vekaleti kız kardeşim verecek biz bankaya gidelim dedi.  Ekspertiz raporuyla temiz olduğuna kanaat getirip aracı 19 Bin 500 TL’ye satın aldım. 2 sene sonra aracı satmak istedim. Aracın alıcısı ile servise gittiğimizde aracın 3 parça boyalı olduğunu öğrendim. Daha sonra konuyu araştırdığımda şaşırtıcı gerçekle karşılaştım. Aracı satan kişi aracıymış ve otomotivden 15 Bin’e aldığı aracı bana 19 Bin 500’e satmış. Birde araçların tramer kayıtları gizlenmiş. Hasarlarını sisteme geçirtmemişler. Aracı almadan önce plaka sorgulaması yaptığımda aracın hasarsız olduğu söylenmişti. Hasarları kayıtlara geçirmeyerek hasarsız diye hasarlı araçları satıyorlar. Gerçekler araçlar servise götürülünce ortaya çıkıyor. Aracılar otomotivdeki ikinci el araçları dışarıdan pazarlayıp yanlış bilgilerle dolandırıyor.”

Araç Satın Almadan Önce Bunları Mutlaka Yapın!

İkinci el araçların hasarsız denildikten sonra boyalı ya da pert çıktığına dair çok fazla şikayet aldıklarını kaydeden Şikayetvar Uzmanları, “Beğendiğiniz ya da almayı düşündüğünüz ikinci el bir aracı muhakkak kontrol ettirin. Hasarsız diye tabir edilen bir araç kaza nedeniyle komple boyalı olabildiği gibi, çıtır hasarlı diye tabir edilen araçlar da daha önceden ağır hasarlı olabiliyor. Bunu anlayabilmeniz için, alacağınız aracı bir teste tabii tutmanız sağlıklı olacaktır” şeklinde uyardı.

Kaynak: www.sikayetvar.com
Photo

Post has attachment
“Yanlış Numaraya Lira Yüklediler”

Kim Haklı?:  “6 Temmuzda daha önce sadece bir kez kullanıp sim kartını kaybettiğim hattıma, yeni sim için gsm operatörüne gittim. Numaramı bilmediğim için çalışan bana numara sorduğunda, kağıtta yazanı verdim. Bu numara ile sim kart çıkarttı. Buraya kadar sorun yok. Daha sonra ondan hatta 30 TL yüklemesini istedim. Bana numara sormadan yüklemeyi yaptı. Yarım saate hattın açılacağını söyledi. Hat açıldı ama lira yüklenmedi. Yanlış numaraya lira yüklenmiş. Pazar günü gittim. Önce bir şey yapamayacaklarını söylediler. Daha sonra oradaki bayan beni anımsadı ve slipin fotokopisini çekti. 48 saat içinde dönüş olacağını söyledi. 48 saat geçti. Ne arayan var ne soran, liram da hala yüklenmedi.”

Şikayeti görebilmek için tıklayınız: http://www.sikayetvar.com/1892864
Photo

Post has attachment
Kredi Kullananlara Kötü Sürpriz!

Banka Kredi Sözleşmesi Kopyası İçin 80 TL İstedi

Bankalardan kredi kullananlar banka ile sözleşme imzaladığınızda bir kopyasını mutlaka isteyin. Şikayetvar’ın haberine göre; Bursa’dan Ertuğrul A. bankadaki kredisini kapattırırken sözleşme kopyasını isteyince banka 80 TL “Kredi sözleşme kopyası ücreti” istedi. 

“Evrak İstiyorsanız Karşılığını Vereceksiniz”

Bankalarla kredi kullananlar arasındaki sorunların başında imzalanan sözleşmeler geliyor. Şikayetler ilk olarak bankaların sözleşme kopyasını tüketicilere vermemesi konusunda gelirken şimdi bankaların kredi sözleşme kopyalarını para ile satması şikayet konusu oldu. Bursa’dan Ertuğrul A. banka ile yaşadığı olayı “Kullandığım krediyi kapatırken istediğim sözleşme kopyası için banka ‘Evrak istiyorsanız karşılığını vereceksiniz’ diyerek 80 TL istedi. Bunun üzerine almadan bankadan çıktım. Belki de amacı buydu evrak vermemek ve ulaşmıştı.”diyerek dile getirdi.

Sadece Son sayfasını Veriyorlar

Bankalarla sözleşme kopyası sorunu yaşayan diğer tüketicilerin şikayetleri ise şöyle:

“Bankadan kullanmış olduğum kredinin sözleşme kopyalarını bankadan istedim. Banka bana sadece sözleşmenin son sayfasını verebileceğini sözleşmenin tamamını vermeyeceklerini söylediler. Kanunen sözleşme ve kesinti dekontlarını talep etmek hakkımsa neden alamıyorum?”

Yeni Sözleşme İmzalatıyorlar

Banka ile 2000li yıllar civarında imzaladığım sözleşmenin bir kopyasını istedim. Sözleşmem eski olduğu için (Tüketici kanununa uymayan şekilde) bana kopyasını veremediklerini, ancak yeni sözleşme imzalarsam yenisini verebileceklerini belirttiler. Kendilerine eskisini ve hesabım için halen yürürlükte olanı istediğimi belirtince de bunu ancak mahkeme isterse mahkemeye sunabileceklerini belirttiler. Sözleşmemin bir kopyasını istiyorum.”

Kredi Çekenler Bankalara Öfkeli

“Bankadan 2011 yılında kredi çektim. Gecikmiş borcumu faizleri ile ödememe rağmen takibe alındığım bilgisi verildi. Şube toplam gecikmiş taksitleri ödemek için verilen yasal sürenin de geçtiği bilgisini aktarıyor. Yasal olarak ne kadar süre taahhüt ettiğime dair bilgiye ulaşabilmem için kredi sözleşmeme ihtiyacım var fakat bankadan istediğim halde ancak avukattan alabileceğim bilgisi veriliyor.Yasal olarak sözleşmenin bir kopyasının müşteriye iletilmesi gerekirken ve henüz dosyam avukata intikal etmemişken neden sözleşmemi alamıyorum. “

“Sözleşmenin Bir Nüshasının Tüketiciye Verilmesi Zorunludur”

Gelen şikayetler üzerine Şikayetvar uzmanları sözleşme kopyasının bankalar tarafından ücret karşılığında satılmasını eleştirerek “Sözleşmelerin yazılı olarak yapılması ve bu sözleşmenin bir nüshasının tüketiciye verilmesi zorunludur. Taraflar arasında akdedilen sözleşmede öngörülen şartlar, sözleşme süresi içerisinde tüketici aleyhine değiştirilemez.” diyerek kredi çekenleri uyardı. 

Kaynak: www.sikayetvar.com
Photo

Post has attachment
KPSS’de Büyük İhmalkarlık! 

KPSS’de saat kuralına uyulmadı! 6-7 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilen KPSS sınavında öyle bir hata yapıldı ki. A.T.’nin Şikayetvar’a gönderdiği şikayete göre; sürücü belgesi ile sınava girdiği için ilk 90 dakikada çıkarılmaması gerekirken sınavın 5’nci dakikasında salondan çıkarıldı. Duruma sinirlenen aday sınavdan çıkar çıkmaz soruları sosyal medyada paylaştı. 

Soruları Paylaştı

6 Temmuz tarihinde Elazığ’da Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (KPSS) giren A.T. sınav gözetmenlerinin yaptığı hatayı şikayet etti. Yaşadığı olayı şöyle aktardı:

“Nüfus cüzdanımı kaybettiğim için KPSS sınavına ehliyetim ile gittim. İlk girişteki memurlar sınava aldı. Yerime oturdum sınav başladı. Sınav sorularından 2 taneyi çözdüm. 3’ncüyü çözüyordum sınav personeli yanıma geldi ve ehliyetle sınava girdiğim için sınavdan çıkardı. Duruma sinirlendim ve sınava girdiğim üniversitedeki memura durumu bildirdim ilgilenmedi. Bende sinirden soruları sosyal medyada paylaştım. Sınava girmek ehliyetle yasaksa beni neden sınava alıyorsunuz? Soruları çözdürüyorsunuz madem çözdürüyorsun, sınav bitiş saatini bekle. Öyle çıkar. Zaten paylaşımlardan saatler belli oluyor. 9. 40 ta medyaya dağıttım. Hem ehliyetle gitmemin sebebi sabah cüzdanımı kaybetmem.”

Saat Ele Veriyor

A.T’nin ilk 90 dakika dolmadan sınavdan çıkarıldığını adayın sosyal paylaşım platformunda paylaştığı yazıları kanıtlar nitelikte. Bilgisayar saati 10.39’u gösterirken aday 43 dakika önce soruları paylaşmıştı.

Sınavda Uyulması Gereken Kurallar

ÖSYM kendi internet sitesinde yer alan bilgilere göre adaylar sınavın ilk 90 dakikası sınavdan çıkarılamaz. İşte sınavda uyulması gereken kurallar şöyle:

“Kimlik ve güvenlik kontrolleri ile salona giriş işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için, adayların sınava girecekleri binanın kapısında sınavın başlama saatinden en az 1 saat önce hazır bulunmaları zorunludur. Adaylar, sınav salonuna sınavın ilgili oturumuna ait Sınava Giriş Belgeleri ve nüfus cüzdanları/pasaportları kontrol edilerek alınacaklar, sıra numaralarının bulunduğu yerlere oturtulacaklardır. Salondaki görevliler ilk iş olarak adayların kimlik  kontrollerini tek tek yapacaklardır. Sınav başladıktan sonra adayların her oturuma ait sınav süresinin ilk ¾’ü tamamlanmadan ve son 15 dakika içinde  sınav salonunu terk etmeleri yasaktır. Sınav sırasında adayların, kısa bir süre için bile olsa (tuvalete gitmek dâhil) sınav salonundan çıkmaları yasaktır. Bu durumdaki adaylara kesinlikle izin verilmeyecektir. Sınav salonundan her ne sebeple olursa olsun çıkan aday bir daha sınav salonuna alınmayacak ve sınav süresinin ilk ¾’ü tamamlanıncaya  kadar sınav binasında bekletilecektir. “

Kaynak: www.sikayetvar.com
Photo

Post has attachment
“Ehliyet Ücreti 15 TL'ye Düşmemiş”


Bir Şikayetim Var!: “Günlerdir gazetelerde yeni ehliyet ücretinin 101 TL olduğu ile alakalı şikayetler gündemde idi. Yoğun tepkiler üzerine 15 TL'ye düşürdüler. Ancak kayıp olan ehliyetimi almak için 6 Temmuz’da Eskişehir Trafik Tescil Müdürlüğü’ne başvurdum. 101 TL ehliyet ücreti aldılar ve verdikleri ehliyet de yeni falan değildi, eski ehliyet idi. Polis memuruna sorduğumda bilgisi olmadığını söyledi. Fazla olarak alınan bu miktarın tarafıma iadesini istiyorum.”

Şikayeti görebilmek için tıklayınız: http://www.sikayetvar.com/1890322
Photo

Post has attachment
Kredi yapılandırmada banka ‘ceza’yı iade etti

Kredi yapılandırması sonrasında bankanın aldığı 1.945 liralık ‘erken ödeme komisyonu’nun iadesi için dava açan İzmir’deki bir tüketici haklı bulundu.


İzmir‘de Önder Özyılmaz, bir bankadan 2011 yılında 104 ay vadeli, yüzde 0,86 faizle, 97 bin 805 lira konut kredisi kullandı. Krediyi kullandığı tarihten sonra faiz oranlarının düşmesi üzerine Özyılmaz, bir yıl sonra aynı bankaya başvurup, borcunun yapılandırılmasını istedi. İddiaya göre bunu kabul eden banka, işlemin yapılması sırasında ’erken ödeme komisyonu’ adı altında bin 945 lira kesinti yaptı. Yapmış olduğu işlemin erken ödeme işlemi olmadığını belirten Özyılmaz, kendisindan haksız olarak tahsil edilen paranın iadesini istedi. Bankanın parayı vermemesi üzerine Özyılmaz, İzmir 2’nci Tüketici Mahkemesi’ne ’Erken kredi kapama ücretinin iptali’ istemiyle dava açtı. 2’nci Tüketici Mahkemesi’nde açılan davada, bankanın avukatı açılan davanın reddine karar verilmesini istedi.2’inci Tüketici Mahkemesi’nde sonuçlandı. Mahkeme, haksız kesilen paranın davacıya ödenmesine karar verdi.

Haberin ayrıntıları için: http://www.sikayethaber.com/haber/kredi-yapilandirmada-banka-cezayi-iade-etti/4069
Photo

Post has attachment
Elektrik Faturanız İle Hesap Özetinizi Karşılaştırın!

Dikkat Başkasının Borcunu Ödüyorsunuz! 

Şikayetvar’ın haberine göre birçok elektrik abonesi başkasının elektrik faturasını ödüyor. Otomatik ödeme talimatı veren aboneler kredi kartı borçlarının beklediklerinden fazla geldiğini görünce şaşırtıcı gerçeği öğrendiler. Birçok abone başkasının yüksek faturasını ödemiş. Uzmanlar, “Hesap özetinizdeki ödeme ile elektrik faturanızı kontrol edin” uyarısında bulundular.

Elektrik faturası bankalar tarafından ödenenler, elektrik aboneliği aldıktan sonra taşınmak zorunda kalanlar ve elektrik faturası yüksek gelenler muhakkak hem kredi kartı hesap özetinizi hem de elektrik faturalarınızı karşılaştırın.İşte başkasının elektrik faturasını ödeyenlerin şikayetleri şöyle:

Geriye Dönük Ödemelerinizi İnceleyin

“Kredi kartımdan 454,69 TL başkasına ait abone borcu çekilmiştir. Ekstre elime geçtikten sonra farkına vardım ve bankaya gittiğimde harcama itiraz formu doldurun 50 güne kadar cevap gelecek dediler. Doldurdum yolladım. Ancak abone numarasını ekstrede yazmadığından bankadan istedim hiçbir şekilde alamadım. Elektrik dağıtım şirketinden geriye dönük ödemelerimi çıkardım. Bu ödemenin benle alakası yok. Ben bu parayı kredi kartı borcumu öderken ödedim.”

1 Yıldır Başkasının Borcunu Ödedi

“Eski ikamet ettiğim evin fatura ödemeleri için otomatik ödeme tarihi vermiştim.  Daha sonra evden taşınacağım için kredi kartını ve ödemeleri iptal ettirdim. Evden taşındım ve 1 yıldır bu kartı kullanmıyorum ve 1 kuruş borcum da bulunmamaktadır. En son 2012 yılının mayıs ayında borcunu ödeyerek kapattığım kredi kartı ile tam tamına 1 yıl sonra otomatik ödeme talimatını kendiliğinden tekrar devreye sokup o evde oturan başkalarının elektrik faturasını ödüyorlar. Paramı geri istiyorum ve kredi kartını kapatın artık. Paramı geri ödeyin. 1 yıldır kart kapalı olduğu için ekstre bile gelmedi kredi kartında 1 yıldır hiçbir hareket yok ne oldu da birden kart açıldı ve başkasının faturası ödeniyor.”

Başkasının Borcu İcra Getirdi

“3 yıl önce iş yeri işletiyordum. Adıma kayıtlı abone olan elektrik faturamı 3 yıl önce kapatırdım ve içerideki depozite mi de alarak iş yerimdeki elektriği kestirdim. Nasıl oluyorsa adıma kayıtlı olan elektrik aboneliğim kesilmemiş benden sonra iş yerini işleten kişi benim adıma elektriği kullanmış ve geçen hafta icradan adıma düzenlenmiş fatura geldi.”

Kaynak: www.sikayetvar.com
Photo
Wait while more posts are being loaded