Profile cover photo
Profile photo
RetroHerna - interaktivní muzeum herní historie
12 followers
12 followers
About
Posts

Post has attachment
Tentokrát nás vyzpovídali v herní rubrice na iDNES! Kromě rozhovoru s trojkou organizátorů najdete v článku taky videoreportáž z naší výstavy v Národním muzeu.

http://bonusweb.idnes.cz/retroherna-muzeum-herni-historie-rozhovor-bonusweb-pc5-/Magazin.aspx?c=A160701_123805_bw-magazin_oz

Post has attachment
Už 25. června promění RetroHerna  jeden ze sálů Národního muzea v pařmenské doupě!

Navštivte Národní muzeum právě v tento den a nenechte si ujít báječný zážitek z hraní her pro 8bity, MSX, DOS a starých známých konzolí Nintenda, Segy, Atari nebo Playstationu. I v turnajích si vyzkoušíte, jak fungují světelné pistole, jak se před čtyřiceti lety hrával pong, seznámíte se s hvězdou vektorové grafiky Vectrex a jedinou herní konzolí, kterou kdy vyrobila společnost Apple.

Zábavu na celý den u nás najdou nejenom holky a kluci, ale také jejich tátové a mámy, tak neváhejte a přijďte s rodinou!

Naši plně interaktivní expozici naleznete v Travertinovém sále. Vstupné je v ceně běžné vstupenky do muzea.

Jeden z našich herních počítačů a dobových televizorů z 80. let jsme zapůjčili také pro výstavu RETRO, kterou Nová budova Národního Muzea uvede 17. června 2016. Tato výstava potvrá do 30. dubna 2017.

Web Národního muzea: http://www.nm.cz/Historicke-muzeum/Pro-rodiny-s-detmi-HM/RETROhrani-s-RetroHernou.html
Výstava RETRO: http://www.nm.cz/Historicke-muzeum/Pripravujeme-HM/Retro.html

Podpořte vznik vlastních prostor našeho videoherního muzea - http://startovac.cz/projekty/RetroHerna

Post has attachment
"The Malware Museum is a collection of malware programs, usually viruses, that were distributed in the 1980s and 1990s on home computers. Through the use of emulations, and additionally removing any destructive routines within the viruses, this collection allows you to experience virus infection of decades ago with safety."

https://archive.org/details/malwaremuseum

Post has attachment
Pro všechny fanoušky starých her připravila RetroHerna pravidelnou akci v pražské kavárně Geekárna. Až do konce července zde bude každou středu vystavena (vystavena po našem, tj. plně interaktivní se zasvěcenou obsluhou) tématicky zajímavá dvojice konzolí. K tomu vždy další zajímavý kousek, například handheld či jiná konzole s vlastní obrazovkou, a pro zájemce nebude pochopitelně chybět ani výklad historie daných kousků s vysvětlením, jakým způsobem se v historii ovlivňovaly.

Pro ty z Vás, co nevynechají možnost ozkoušet si něco netradičního, máme tento týden přichystanou trojici sběratelských kuriozit v podobě 3DO Interactive Multiplayer, Apple Pippin a handheldů z řady WonderSwan. Tato herní zařízení devadesátých let, přestože byla historií pozapomenuta, zanechala svůj odkaz i v dnešní době. Na 3DO například započala svou existenci úspěšná série Need For Speed a Pippin se stal domovem pro Marathon, řadu first person stříleček, která je obecně považována za předchůdce Halo série.

Podívat se na další plánované termíny a diskutovat můžete také na našem fóru:
http://retroherna.cz/forum/12-vyjezdy/151-18.-5.---27.-7.-stredy-s-konzolemi-v-geekarne

Zaujalo vás to? Těšíme se na vás. Přijďte na půl hodiny, nebo třeba na celé odpoledne :).

Post has attachment
Květnový díl pořadu Drive na Óčku, kde BlackChar a Morx vyprávějí jak RetroHerna vznikla, proč se nebojíme, že nám návštěvníci něco rozbijí a co vlastně hrajeme nejraději (od 03:16).

http://ocko.tv/100-2-retroherna-muzeum-videoher-dzi-/drive.aspx?c=A160527_162918_ocko-drive_kks

Post has attachment
Evolution of PC Audio As Told by Secret of Monkey Island.

https://www.youtube.com/watch?v=a324ykKV-7Y

Pro zdejší konzolové a PC fajnšmekry i zvědavce rozjíždíme taky Google+. Máte na nás jakýkoli dotaz nebo námět? Nebojte se nám napsat!
Wait while more posts are being loaded