Profile cover photo
Profile photo
Olesya STEPANCHENKO
13 followers -
Ukrayna'da Türkçe Bilen Tek Avukat
Ukrayna'da Türkçe Bilen Tek Avukat

13 followers
About
Posts

Ukrayna'da şirket kurmak alanında ve lisans alınması konusunda Ukrayna devleti bürokrasinden kurtulmak için önemli adımlar atmaya devam etmektedir. Ukrayna'da şirket kurmak ve inşaatcılık yapmak isteynler için kolaylık yapıldı. Artık Ukrayna'da şirket inşaat lisansı almak için başvurular elektronik şekilde internetten verilmektedir.
Add a comment...

Ukrayna'da şirket kurmak için karar verdiğinizde ''şirket kurduktan sonra ne kadar ve ne zaman vergi ödemeliyim'' sorusu ortaya çıkıyor. Ukrayna kanunlarına göre Ukrayna'da şirket geliri olmayınca vergi ödemeye gerek kalmıyor.
Add a comment...

Post has attachment
Ukrayna süresiz veya Ukrayna süreli oturum yabancı uyruklu sahipleri pasaport ile oturum Ukrayna ya giriş yapmaktadır. Bu kişiler için Ukrayna'ya gelmek için vize gerekmiyor. Ayrıca Ukrayna da pasaport kontrolünde gümrükcü kişinin pasaportuna giriş damgası vurmalıdır. Yabancı uyruklu vatandaşlar Ukrayna gümrüğünü iki şekilde geçebililer. Yeşil koridoran veya kırmızı koridordan. Vergi ödemeyecekler ve gümrükleme yapılması gerekmeyen kişiler yeşil koridordan geçmektedirler. Vergi ödemek ve/veya deklare etmek gerekiyorsa, vatandaşlar kırmızı koridordan geçmeli. Yeşil veya kırmızı koridordan geçmek konusunda vatandaş kendisi karar vermektedir. Ukrayna vize konusunda buradan bilgi alabilirsiniz http://avukatolesya.com/ukraynada-vize-cesitleri-ve-turklerin-kalma-sureleri/
Add a comment...

Post has attachment
10 Haziran 2016 tarihinde Ukrayna Adalet Bakanlığı, Ukrayna Şirket Tescili yetkililerinden bilgi alınmasının yeni prosedürleri tamamladı. 01 Ocak 2016 tarihinden itibaren Ukrayna da yeni kurulmuş olan şirketlerin evrakları devlet tarafından mühürsüz verilmektedir. Bu şekil ile Ukrayna da avukat olarak bazı sıkıntılar yaşamaktayız. Mesela, mühürsüz ve imzasız şirket tescili evrağına Apostil bastırmak mümkün değil. Ama Ukrayna da kurulmuş olan şirketlerin tescil evrağına Apostil bastırmadan bu şirket Türkiye'de şube açamıyor, yeni bir şirket kuramıyor. Şimdi ise Ukrayna'da kurulmuş olan şirket tescil evrağı mühürlü ve imzalı olacak. Ukrayna da şirket kurmak veya şirketle ilgili iş yaptırmak gerektiğinde, Argumentum Avukatlık Bürosu ile iletişim kurabilirsiniz http://avukatolesya.com/iletisim-2/
Add a comment...

Ukrayna Ticari Kanununun 180. maddesise göre şirketler arasında yapılan sözleşmelerde nesne, ücret ve geçerlilik süresini belirtmek zorunludur. Aksi taktirde şirket sözleşmesi yapılmamış sayılır.
Add a comment...

Ukrayna da kurulmuş olan ve Ukrayna ile ticaret yapan şirketlerin yönetecilerinin dikkatine! 01 Ağustos 2016 tarihinden itibaren Ukrayna gümrüklerinde gümrükçüler ancak video ve fotoğraf çekerek gümrük mallarını kontrol edebilecekler. Ukrayna Başkbakanı Vladimir Groysman fikrine göre böylece Ukrayna nın gümrüklerinde yolsuzluklar azalır ve gümrük memurlarının davranışları artık Ukrayna kanunlarına ve Uluslararası anlaşmalara göre olacak.
Add a comment...

Ukrayna'da şirket kuruluş işlemleri bittikten sonra şirket faaliyete geçiyor. Ukrayna da faaliyet gösteren şirketler ticari ilişkiler sözleşme ile düzenlenmektedir. Düzgün bir sözleşmeyi ancak Ukrayna'lı bir avukat yabapilir. Tabiki, iyi bir şirket sözleşmesi yazmakla iş bitmiyor. Sözleşmeye göre paranın tamamını veya bir kısmını göndermek gerekirse, şözleşmenin öbür tarafının kim olduğunu, sermayesinin ne kadar olduğunu, şirketin mal ve gayrimenkülünün olup-olmadığını ciddi bir araştırma yaparak öğrenmek lazım. Ukrayna da şirket kurma prosedürleri kolaylaştırıldığı için dolandırıcılıkların sayısı da yükseldi. Şirket kuruyorlar, şirket hesabına para alıyorlar ve kayboluyorlar. Argumentum Avukatlık şirketi kendi müşterilerini Ukrayna'da dolandırıcıların ellerine düşmemesi için gereken araştırmaları yaparak her türlü zarardan ve kötülüklerden korumaktadır.
Add a comment...

Ukrayna Sosyal Güvenlik ve İş Bakanlığından aldığımız bilgilere göre Ukrayna da çalışma izni için devlete ödenen ücret 1 Temmuz 2016 dan itibaren 1,5 kat daha fazla olacak.
Add a comment...

Post has attachment
Ukrayna'da Yeni yapılan Anayasa değişikliklerine göre özel veya tüzel kişileri mahkemelerde sadece Ukrayna'lı avukat temsil edecek. Hiç bir hukukçu, tercüman veya kendisini avukatım diye tanıtan lüzümsüz yalancı kişiler davayı takip edemeyecekler. Mahkemelerde temsilcilik yapamayacaklar. Bu anlamda Ukrayna vatandaşları ve Ukrayna da yaşayan yabancı uyruklu vatandaşlar daha profesyonel şekilde hukuk desteği alacakları kesindir.
Add a comment...

Gelecek Bakanlar Kurulu toplantısında Ukrayna Adalet Bakanı ve Ukrayna Ekonomi Bakanı Ukrayna da şirket kuruluşu, şirket lisansları, şirket izinleri ve şirket işlemlerinin kolaylaştırması planını sunacaklar. Bakanların görünüşüne göre bu planda yazılanları yapmak, gerekli olan işlemleri gerçekleştirdikten sonra, Doing Business reytingde Ukrayna 16. sıraya kadar yükselebilecek. Argumentum Avukatlık bürosu Ukrayna da şirket kurmak ve şirket işletmek ile ilgili kanunları her zaman yakın takibinde ve en son yeniliklere vakıf olduğu için müşterilerimizin işlerini en kısa süre içinde çözümü kavuşturmaktadır.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded