Profile cover photo
Profile photo
MEDENTES
About
MEDENTES's posts

Post has attachment
Diagnostyka stomatologiczna ma na celu wykrycie wszelkich niepokojących stanów nie tylko tych wymagających pomocy lekarza dentysty, ale także w razie konieczności skierowanie pacjenta do specjalisty. Stąd tak ważne jest wykonanie prawidłowego zdjęcia RTG. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą: http://medentes.pl/oferta/.
Photo

Post has attachment
Public
Proteza acetalowa uzupełnia braki zębów i stanowią alternatywę dla klasycznych protez szkieletowych, które wykonane są z metalu. Różnica polega na tym, że sztywne elementy metalowe i akrylowe zostały zastąpione przez tworzywo elastyczne - acetal. Klamry znajdujące się na zębach i utrzymujące protezę mogą być wykonane w kolorze dziąsła lub zęba (w zależności od umiejscowienia). Sprawia to, że dzięki protezie acetalowej możemy uzyskać zadowalający efekt estetyczny. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą: http://medentes.pl/oferta/.

Photo

Post has attachment
Public
Torbiel zęba ( lub cysta ) jest tworem jamistym, wypełnionym płynem. Torbiel może prawdziwa – wysłana nabłonkiem lub rzekoma – niewysłana. Występuje jako odpowiedź na penetrację tkanek przez drobnoustroje chorobotwórcze. Przez długi czas choroba przebiega bezobjawowo, ale może prowadzić do tragicznych konsekwencji. Chorobie często towarzyszy pojawienie się przetoki na dziąśle. W początkowej fazie można zdiagnozować torbiel tylko za pomocą RTG. Niektórzy myślą, że torbiel można leczyć, powiem więcej – torbiel należy leczyć. Współczesna medycyna oferuje kilka sposobów, aby rozwiązać ten problem. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą: http://medentes.pl/oferta/.
Photo

Post has attachment
Public
Lakierowanie zębów to profilaktyczny zabieg stomatologiczny. Pozwala on na dostarczenie zębom stężonego fluoru w dawce niedostępnej podczas domowej fluoryzacji. Fluor jest ważny dla zębów ze względu na to, że zwiększa ich odporność na działanie kwasów produkowanych przez bakterie próchnicowe powodujące próchnicę. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą: http://medentes.pl/oferta/.
Photo

Post has attachment
Licówka to cienka płytka porcelanowa kolorem zbliżona do naturalnej barwy szkliwa zęba. Przykleja się ją specjalnym klejem do lica zdrowego zęba. Maskuje wszelkie nieprawidłowości, jak: kształt, długość, kolor czy ubytki. Porcelana jest dla organizmu biologicznie obojętna i nie powoduje alergii. Licówka to rozwiązanie estetyczne, zapewniające efekt tzw. „Hollywoodzkiego uśmiechu”. Zapraszamy do zapoznania się z stroną: http://medentes.pl/oferta/.
Photo

Post has attachment
Leczenie kanałowe jest konieczne kiedy nastąpi zapalenie lub zakażenie (zgorzel) miazgi. Przyczyny zapalenia lub zakażenia miazgi mogą być różne: głęboka próchnica, wielokrotne zabiegi wykonywane na zębie, a także pęknięcie lub złamanie zęba. Czasem uraz zęba może spowodować uszkodzenie miazgi nawet jeśli nie ma widocznych pęknięć lub odłamów. Jeżeli nie leczymy zmienionej zapalnie lub zakażonej miazgi to może to doprowadzić do silnego bólu i wytworzenia ropnia. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą: http://medentes.pl/oferta/
Photo

Post has attachment
Oczyszczanie zębów z osadów oraz kamienia nazębnego wykonujemy w gabinecie przy użyciu wysokiej klasy ultradźwięków oraz piaskarki. Aby uniknąć stanów zapalnych dziąseł i przyzębia należy oczyszczać uzębienie co 6 miesięcy. Niezależnie od metody każdy prawidłowo wykonywany zabieg może trwać nawet do 1,5 godziny. Usuwanie kamienia i osadu w gabinecie nie wymaga znieczulenia, jednak przy dużych złogach, gdzie szyjki zębów są mocno odsłonięte dla całkowitego komfortu dodatkowo znieczulamy pacjenta na życzenie. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą: http://medentes.pl/oferta/
Photo

Post has attachment
Zęby zatrzymane to dla większości pacjentów poważny problem. Choć pod względem anatomicznym są one w pełni wykształcone, to z różnych przyczyn zatrzymują się w tkance kostnej szczęki lub żuchwy. Mogą one powodować nieprawidłowe ułożenie pozostałych zębów albo wpływać na tworzenie się wad zgryzu. Zazwyczaj koniecznie jest ich operacyjne usunięcie. Zapraszamy do zapoznania się z stroną: www.medentes.pl.
Photo

Post has attachment
Naturalny ząb zbudowany jest z korzenia oraz z korony. Korona to widoczna w ustach cześć zęba i to właśnie od niej zależy estetyka naszego uśmiechu. Jeżeli naturalny ząb ulega zniszczeniu w takim stopniu, że nie jest możliwe wykonanie standardowej odbudowy (wypełnienia), dobrym rozwiązaniem może być wykonanie korony protetycznej. Korona to uzupełnienie protetyczne, które pozwala na odbudowę bardzo zniszczonych zębów, stanowiąc jednocześnie rozwiązanie w sytuacji, kiedy naturalnej korony zęba nie da się już odbudować przy pomocy materiału kompozytowego. Zapraszamy do zapoznania się z stroną: www.medentes.pl.
Photo

Post has attachment
Lakierowanie zębów to zabieg polegający na pokryciu zębów cienką warstwą preparatu zawierającego związek fluoru w celu ich wzmocnienia (fluoryzacja kontaktowa). Ze względu na formę lakieru, który zasycha na zębach i pozostaje na zębach przez pewien czas, fluor jest dostępny dla szkliwa przez znacznie dłuższy długi okres. Zapraszamy do zapoznania się z stroną: www.medentes.pl.
Photo
Wait while more posts are being loaded