Profile cover photo
Profile photo
Hasta Yatakları ve Havalı Yatak | Hazine Medikal
About
Posts

Post has attachment
Hazine Medikal olarak hasta yatağı,havalı yatak ,yatan hasta ürünleri satışı ve İstanbul il sınırları içerisinde hasta yatağı kiralama, havalı yatak kiralama hizmeti veren medikal bir firmayız.İnternet sitemizdeki tüm ürünler hasta yatağı kategorisinde olup farklı bir ürün satış veya kiralama hizmetimiz yoktur.Uzmanlık alanımız dışındaki konulara sadece ticaret amaçlı yönelmemekteyiz.

Tek işimiz olan hasta yatakları için en iyi ve en kaliteli hizmeti vermeyi ilke edindiğimiz medikal sektöründe hasta yatakları konusunda gerçekleştirdiğimiz yükselişin tek sebebi de budur.Hasta yatakları veya havalı yataklar için bilgi almak,gelip ürünleri denemek yada sadece fiyat öğrenmek için her zaman bizi 0212-210-10-44 veya 0506-653-25-15 numaralı telefonlardan arayabilirsiniz.Gerek servis ekibimiz gerek hasta yatağı satiş&kiralama ekibimiz uzman oldukları hasta yatakları konusunda size yardımcı olabilmek için ellerinden geleni yapacaklarından emin olabilirsiniz.
Photo

Post has attachment
Ev içerisinde bakımı yapılmak olan hastaların, hastalık sürecini en konforlu bir şekilde geçirebilmeleri için hasta yatağı kullanmak gereklidir. Tercih edilmiş olan hasta yatağı, hastalığın tedavi sürecine göre dikkatlice seçilmelidir. Doğru seçimde bulunarak uygun hasta yatağı fiyatları ile hasta yatağı elde etmek mümkündür.

Pek çok farklı özellik hasta yatağının fiyatının belirlenmesinde büyük rol oynar. Firmamızın bünyesinde bulunmakta olan bütün hasta yataklarının üretiminden yapılan montajına kadar sağlığa zararlı olan hiçbir malzeme kullanmamaktadır. Hasta yatakları, birinci sınıf kaliteli malzemeler ve iyi işçilik harcanarak hazırlanır. Böylece tüm fonksiyonlarının kusursuzca çalışması sağlanmaktadır.

Fiyat Hangi Özelliklere Göre Belirlenir?

Elektrikli hasta yatakları, diğer manuel olan modellere oranla çok daha yüksek fiyatlar ile satışa sunulmaktadır. Hatta üç motorlu ve dört motorlu hasta yatakların en yüksek hasta yatağı fiyatları ile satışa sunulmakta olunan modeller olduğunu söyleyebilmekteyiz. Bu tür modeller, hastaya kolay hareketler ile yatağı hareket ettirme imkânı sağlar. Bu yüzden diğerlerine göre biraz daha pahalıdır.

Manuel hasta yatakları, elektrikli olan modellere oranla daha uygun hasta yatağı fiyatları ile satılır. Bu yüzden özellikle ev tedavisi için tercih edilmektedirler. Bu tür modellerde yatağın hareketi manuel olarak hareket ettirilen mekanik bir düzeneğe bağımlıdır. Çift ayarlı olan modeller, sadece baş kısmı kaldırılabilen tek ayarlı olan modellere oranla daha da pahalıdır. Bu modeller, hareketleri kısıtlı olmayan hasta kişilerde tercih edilir.

Kısa süreli hasta yatağı kullanım ihtiyaçlarınız için hasta karyolası satın almak yerine, hasta yatağı kiralama yoluna gidebilirsiniz.
Add a comment...

Post has attachment
Gelişen teknoloji ile birlikte hasta karyolası kulanım şartları ve hasta karyolası modelleri de gelişmiştir. Artık uzaktan kumanda yardımı ile yatağın çeşitli fonksiyonları aktif hale getirilebilir. Günümüzde hasta karyolaları sadece hastanelerde ve polikliniklerde değil, ev şartlarında da kullanılabilecek duruma gelmiştir. Son geliştirilen teknolojiler ile hasta yakınları, temin edecekleri hasta yatakları ile hasta kişinin konforlu bir şekilde bakımını herhangi bir yardım almadan ev içinde sağlayabilir durumdadır. Firmamızdan temin edeceğiniz hasta yatakları ile sizler de hasta yakınlarınızın bakımını ev içinde de kolaylıkla yapabilirsiniz.

Hasta Karyolası Kimler İçin ve Nerelerde Kullanılır

Hasta yatakları, tüm hastanelerde ve polikliniklerde hasta bakımı amacı ile kullanılmaktadır. Ayrıca hasta yakınları tarafından hastalarına daha rahat bir ortam sağlamak amacıyla evlerde de kullanılabilir. Hasta yataklarının düşük özellikli modelleri, kısa süre tedavi görecek hastalar için kullanılmaktadır. Hareket edemeyecek durumda olan hastalar ve uzun süre tedavisi sürecek olan hastalar için ise genellikle üst seviye özellikli hasta yatakları tercih edilmektedir.

Hasta Karyolası Çeşitleri

Düşük hasta yatakları, hareket etmekte güçlük çeken hastaların kullanımı için dizayn edilmiştir. Bu tip yataklar hareket güçlüğü çeken hastalarının taşınması açısından büyük kolaylık sağlar. Kısa süreli tedavi görecek hastalar için en iyi hasta yatağı herhangi bir elektrik motoru bulunmayan manüel hasta yatakları idir. Elektrikli hasta yatağı ile birebir aynı fonksiyonlara sahiptirler. Uzun süreli olarak tedavi görecek hastalar ve yatalak hastalar için ideal hasta yatağı çeşidi elektrik motoruna sahip yataklardır. Bu çeşidin 2 motorlu, 3 motorlu, 4 motorlu, full abs, ahşap, bazalı ve asansörlü gibi modelleri bulunmaktadır. Elektrik motorlu hasta karyolası kullanıcılara maksimum konfor yaşatmaktadır.

Hasta Karyolası Fiyatları

İkinci el hasta yatakları daha uygun fiyatlara sahiptir fakat hijyen ve konfor gibi faktörler göz önüne alındığında bu tür hasta yatakları önerilmemektedir.

Güncel piyasadaki uçuk fiyatların aksine firmamızda hasta ve hasta yakınlarına kolaylık sağlamak amacıyla uygun fiyatlı çeşitler bulunmaktadır. Firmamızın ürünü olan tüm hasta yatakları, kendi çeşitleri arasında maksimum konfor ve rahatlığı sunan modellerdir.
Add a comment...

Post has attachment
İnsanlar günlük yaşamındaki tempoya bağlı olarak düzensiz beslenme ve aşırı stres gibi durumlara maruz kalabilir. Bu gibi durumlarda vücut zayıf düşerek bazı hastalıklara yakalanma riski altına girer. Bu hastalıklar bazen insanı fazla etkilemeden iyileşebilse de bazen ise yatarak tedavi sürecini geçirmek gerekebilir. Bu hastalıklar insanı hem fiziksel hem de ruhsal olarak sıkıntıya sokabilir. İnsanı yatağa düşüren hastalıklara örnekler verecek olursak; Müzmin hastalıklar yani tedavisi uzun süren ve yatarak tedavi olmak zorunda olunan hastalıklar, yaşlılığa bağlı rahatsızlıklar ve engelli olma durumunda hasta yatağı ihtiyacı hasıl olmaktadır. Bu durumlardan biri ile karşılaştığımızda hastamızı rahat ettirmek için elimizden gelen her şeyi yapmak isteriz. İlk olarak hastamızın rahat etmesi için kaliteli ve fonksiyonel bir hasta yatağı almak isteriz. Hastamızın rahatı bizim rahatımızdır.

Hastane ortamında geçirilen tedavi süreçlerinde hastanın konforu ve hijyeni hastanenin sorumluluğundadır. Bu sebeble hasta bakım işlemi çok daha titiz şekilde uygulanır. Asıl önemli olan süreç hastanın taburcu olduktan sonraki evde bakım sürecidir. Bu süreçte hastanın hem moralini hem de konfor, hijyen ve bakımını büyük bir özenle yapmak gerekir. Bu sebeple hastaya bakacak olan kişi önemlidir.

Hastanın yanında refakatçi kalması gibi durumlar da bakan kişinin işini kolaylaştırmak gerekir. Hem hastanın moral ve motivasyonu hemde refakatçinin moral ve motivasyonu tedavi sürecinde en büyük etkenlerden biridir. Hasta Yatağı her iki tarafında hayatını kolaylaştıracağından hastalık ve tedavi sürecinde alınmalı ya da kiralanmalıdır. Burada en önemli kısım hem hastanın hem de bakan kişinin hayatını kolaylaştıracak olan hasta yatağı modelini seçmektir. Hastanın yemek, tuvalet ve sosyalleşme gibi temel ihtiyaçlarını karşılamada hasta yatağının etkisi çok yüksektir. Bu konuda size hertürlü desteği Hazine Medikal olarak vermeye hazırız. Kısa süreli hasta yatağı kullanımı ihtiyaçlarınızda, hasta yatağı kiralama yoluna gidebilirsiniz. Bu konu ile ilgili olarak kiralık hasta yatakları sayfamıza göz atabilirsiniz.
Add a comment...

Post has attachment
Hastalık, başlı başına bir sıkıntıdır. İnsanın bir yeri ağrıdığında sanki bütün canı, düşüncesi oraya toplanmış gibi olur. Bu ağrı diş ise tek derdimiz dişmiş gibi, kulaksa canımız sadece kulakmış gibi olur. Tabi bu rahatsızlıklar insanı yatağa düşürmez. Bir de insanı hasta yatağına mahkum eden öyle sağlık sorunları var ki Allah dosta da düşmana da vermesin. Bir sen hasta olmazsın, seninle birlikte sevdiklerinde hasta olur. Hastalıkların insanda oluşturduğu fiziksel ve psikolojik sorunları en indirmek ve hızlı ve verimli bir şekilde tedavi sürecini geçirmek hasta içinde yakınları içinde çok önemlidir. Hastanın içinde bulunduğu durum göz önüne alınarak konfor ve hijyenine özen gösterilmesi gerekir. Hastanede yatarak tedavi gören hastalar için tüm bu sorumluluklar ilgili hastanede olsada taburcu olduktan sonra izlenecek yol tamamen hasta ve yakınlarının kontrolündedir.

Tedavi sürecine evde devam edecek hastalar için hastane rahatlığını sağlayacak medikal ürünler Hazine Medikal bünyesinde mevcuttur. Bu ürünlerinde en başında hiç şüphesiz hastanın tedavi sürecinde sürekli kullandığı hasta yatağı gelmektedir. Geçirilen hastalığın çeşidine göre kullanılacak hasta yatağı o hastalığın iyileşme döneminde büyük fayda sağlayacaktır. Örneğin kemik kırılmaları, ALS gibi hastaların yanında felç gibi durumlarda da hastanın oturmak, yemek yemek ve kan dolaşımını sağlamak gibi temel ihtiyaçlarını kolayca yapmasını sağlayacak özellikler mevcuttur. Tabi hasta yatağı derken aklınıza sadece müzmin hastalıklar gelmesin. Hasta yatağı ihtiyacı gerektiren birçok rahatsızlık ve sorunlar vardır.

Hasta Yatağı, rahatsızlanma ve tedavi süreçlerinde hızlı ve rahat şekilde iyileşmeyi sağlar. Geçirilen hastalığın bize yaşattığı sıkıntıları azaltması açısından portatif kullanımı ile hasta yatakları hayatımızı kolaylaştırır. Hastanın yemek, uyku ve sosyalleşmesi gibi günlük ihtiyaçlarını rahatça yapabilmesinin yanında hastaya bakan kişiler için de kullanışlıdır. Hastalığın çeşidi ve kullanım türüne göre hasta yatağı seçimi yapmak önemlidir. Hem hastanın hemde hasta bakıcının hayatını kolaylaştıran bu medikal ürünler ev tipi kullanımıyla herkes için uygundur.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded