Profile cover photo
Profile photo
e-spin
3 followers
3 followers
About
Posts

Post has attachment
ŁOWCA ANDROIDÓW 2049

Film jest kontynuacją kultowego „Łowcy androidów” Ridleya Scotta z 1982 r. Fabuła nowej części rozgrywa się 30 lat później, w roku 2049. Nowym łowcą jest oficer K, który eliminuje androidy ze starej serii. Przez przypadek odkrywa spisek, który może doprowadzić do chaosu i wojny między gatunkami. Agent K musi odnaleźć ukrywającego się od trzech dekad, byłego łowcę – Ricka Deckarda, który może pomóc mu rozwikłać zagadkę naturalnego poczęcia dziecka przez kobietę – androida…

http://cyberpunk.e-spin.pl/filmy/lowca-androidow-2049/
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Prosta autoryzacja HTTP - zabezpieczenie zasobów WWW hasłem

BASIC AUTH – to proste uwierzytelnianie (logowanie) realizowane przez przeglądarkę internetową. Może się zdarzyć, że będziemy chcieli zablokować dostęp do niektórych zasobów WWW np: plików do pobrania, katalogów na serwerze, strony internetowej itp. Wtedy możemy skorzystać z prostej autoryzacji, bez konieczności tworzenia systemu logowania opartego o bazę danych.

http://geek.e-spin.pl/symfony/prosta-autoryzacja-http-zabezpieczenie-zasobow-www-haslem/
Add a comment...

Post has attachment
DYNAMICZNE MENU W SYMFONY 4 + KNPMENUBUNDLE

W poprzednim rozdziale pt: „KNPMENUBUNDLE” opisałem podstawy dotyczące tworzenia statycznego menu. Poszczególne sekcje wprowadzaliśmy manualnie do metody MyMenu w klasie Builder. Teraz zmodyfikujemy klasę tak, aby można było tworzyć menu dynamicznie, czyli generowane z tabeli w bazie danych. Do tego będą nam potrzebne jeszcze dwie klasy np: Menu i MenuRepository.


http://geek.e-spin.pl/symfony/dynamiczne-menu-w-symfony-4-knpmenubundle/
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
KNPPAGINATORBUNDLE

Paginacja lub stronicowanie służy do dzielenia treści (np. listy artykułów) na podstrony. Do przechodzenia pomiędzy poszczególnymi stronami służy pasek z numeracją i/lub przyciski nawigacyjne typu: ‹ poprzednia strona | następna strona ›. W Symfony mamy do tego gotowy moduł KnpPaginatorBundle.

http://geek.e-spin.pl/symfony/knppaginatorbundle/
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Pakiet KnpMenuBundle pozwala w prosty sposób implementować menu do strony. Można tworzyć dowolne zagnieżdżenia elementów menu, które są automatycznie renderowane. Oczywiście zalet jest więcej 🙂 W tym artykule skupimy się na podstawach, czyli instalacji, konfiguracji i użyciu menu w kontrolerze, a następnie wyrenderowaniu go na stronie.

http://geek.e-spin.pl/symfony/knpmenubundle-w-symfony-4/
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Fabuła filmu rozgrywa się w antyutopijnej przyszłości, gdzie świat podzielony jest na trzy walczące ze sobą supermocarstwa: Oceanię, Eurazję i Wschódazję. Główny bohater – Winston Smith – pracownik Ministerstwa Prawdy zajmuje się „redagowaniem” prasy, przedstawiając totalitaryzm w korzystnym świetle. Obywatele są śledzeni i inwigilowani na każdym kroku przez Wielkiego Brata. Wszelkie, nawet najmniejsze objawy indywidualności są brutalnie tłumione. W tym świecie Winston Smith podejmuje beznadziejną walkę z systemem. Dopuszczając się „myślozbrodni” notuje w zeszycie rozważania na temat Partii, z dnia na dzień coraz bardziej negatywne…

http://cyberpunk.e-spin.pl/filmy/1984/
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Ren Amari – naukowiec i programistka tworzy nowatorski bio-program „OtherLife”, który w postaci ciekłej substancji jest wkrapiany do oka. Użytkownik w ten sposób przenosi się do wirtualnej rzeczywistości, która niczym nie różni się od realnego świata. Może to być dowolne środowisko, czas i miejsce, jak również wspomnienia. Upływ czasu w „sztucznym świecie” może trwać dni, tygodnie lub miesiące, aczkolwiek w realnym świecie to zaledwie parę minut. Amari próbuje wykorzystać substancję, aby przywrócić do życia swojego brata, który uległ tragicznemu wypadkowi i znajduję się w stanie śpiączki…

http://cyberpunk.e-spin.pl/filmy/otherlife/
Photo
Add a comment...

Post has attachment
W EasyAdmin możemy użyć standardowego kontrolera Symfony z routingiem i widokiem. Dla przykładu zrobimy prościutką podstronę informacyjną – „About”, jak na poniższym obrazku. Podstrona informacyjna będzie includowana do layoutu EasyAdmina.

http://geek.e-spin.pl/symfony/uzycie-standardowego-kontrolera-symfony-4-w-easyadmin/
Add a comment...

Post has attachment
Wait while more posts are being loaded