Profile cover photo
Profile photo
Türkiye İnternette
8 followers -
Türkiye'ile ilgili en önemli haberlerin olduğu site. Zaman kıymetli ...
Türkiye'ile ilgili en önemli haberlerin olduğu site. Zaman kıymetli ...

8 followers
About
Posts

Post has attachment
The Cathedral of Santa Eulàlia also known as Barcelona Cathedral is located in Barcelona, a city on the East Coast of Spain.
A big majority in the town are known to be Catholic, which makes the spot a very important and holy center.
The Cathedral (of the Holy Cross and Saint) is the seat of the Arcbishop of Barcelona
The construction story covers a period of multiple centuries, from 13th to 15th. The principal work was accomplished in 14th century though..
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Seferihisar / Akarca'dan güzellikler ...
Add a comment...

Post has attachment
Bu Pazar sohbetimizin konusu birazcık PSİKOLOJİ olsa ne dersiniz acaba? Yok yok korkmayın öyle ağır FREUD konuları filan değil.. zaten bu satırların yazarı da Psikolog filan değil.. Ama bu tip konulara çok meraklı ve insan denen varlığın davranış biçimleri ve nedenlerini anlamak onun için çok önemli… Aynen FARKINDALIK denen olay gibi…O ne kadar önemliyse bu da o kadar önemli.. Zaten ikisinin oldukça bağlantılı olmaadığını söylemek mümkün mü
Bu yazımızda çok önemli bir kitaptan bahsedelim istedik.. Yazı, bir kardeş siteden onların izniyle alınmıştır.. Lütfen okuyun.. İnanıyoruz ki çok faydalanacaksınız…
I AM OK YOU ARE OK : BEN DE İYİYİM SEN DE İYİSİN: Bu kitap Thomas Harris isimli bir bilimadamına ait .. Daha önce Eric Berne isimli bilimadamının geliştirdiği bu yaklaşım üzerine çalışmalarını bina eden THOMAS HARRIS “I’M OK YOU’RE OK” isimli kitabıyla muazzam bir başarı elde ederek BEST SELLER listelerinde çok uzun süreler kalmış ve insanların akıllarında yepyeni pencereler açmıştı.
I’m OK You’re OK
Add a comment...

Post has attachment
Bundan 40-50 yıl önce doğru dürüst bir şişe bile üretemeyen plastik sektörü bugün devlerle yarışıyor ve hatta dünyanın birçok ülkesine de başarıyla plastik ürün ihracatı yapıyor.

Evet, yıllarca önce içine sıvı bir ürün koymak için akıtmayan bir şişe bulamazken artık birçok firmamız batının teknolojisini ülkemize getirmiş ve bunu dışsatım için harıl harıl kullanıyor. Üstelik de plasstik gibi zor bir sektörde. Zor diyoruz zira ihracat (yani uzak mesafelere nakliye) söz konusu olduğunda “yükte ağır, pahada hafif” durumu büyük bir dezavantaj teşkil ediyor. İşte buna rağmen başarıyla satıldığını görüyoruz ürünlerimizin dış pazarlarda.
Add a comment...

Post has attachment
Hükümet programı okunuyor.. Programda “uzay istasyonu” oluşturmaktan tutun da, 350 km hız yapacak hızlı trene kadar neler yok neler.. Bunları oku ve duy da inanma ama.. Zira bunun gibi nice sözler verildi, taahhütlerde bulunuldu vaktiyle.. ve çoğu kof çıktı, maalesef. Neyse inşallah bu sefer yönetim sıkı sıkıya sarılır bu sözlerine – diye umut edilir…
Fakat gel gör ki ülke için esas gerekli konular bu ve benzerleriyken, “”MUHTEREM” yönetim bütün enerjisini bir HSYK kulis çalışmalarına odaklamış durumda. Gaye, ileride kendi menfaati (ve de malum şahsın özellikle) için alacağı karar ve çıkaracağı yasaların karşısına yargının çıkma ihtimalini önlemek – yoksa demokrasi veya demokratik bir yönetim, yargı filan değil…
Add a comment...

Post has attachment
Kurultayda Muharrem İNCE konuşuyor.. Muazzam da düzgün yapıyor bu işi ve söyledikleri son derece kibar, seviyeli ve de dibine kadar gerçek.. Hiç abartmadan söyleyelim; Büyük hatip olduğu sanılan/söylenen ama konuşurken devamlı “öfke, kin ve nefret” saçan ve birçok şeyi de resmen çarpıtan (kibarca söylüyoruz) malum muktedirden çok daha düzgün (ve de gafsız) konuşuyor.. Hem de prompter filan olmadan..
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded